Cijene stanova All about
Moderator: anex
- donnie_darko
- Posts: 1198
- Joined: 11/11/2017 22:49
#10351 Re: Cijene stanova All about
Da li ce puci bubble? Ovo sad je 
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10352 Re: Cijene stanova All about
znam da nije tasime_cipol wrote: ↑15/09/2022 13:33
Nije ta, ali blizu je ove. Njegova cak nije ni bila u oglasima, nego se saznalo preko nekih ljudi.
Njegova je cak blize liniji.
ali to je moja koju sam spominja
čini mi se da prodaje bošnjak takvo je ime u kontaktima ako se ne varam
kad srbin od srbina kupuje daju realnu cijenu
a kad kupuje od bošnjaka to je uvijek 15 000
ma šta god prodaješ cijena je od 14 000 do 15 000
toliko ima
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#10353 Re: Cijene stanova All about
sto je najgore prodat ce se...madesa wrote: ↑15/09/2022 13:17 kako su ljudi bezobrazni i kako lupaju cijene. 5000km/m2 za szan kojem je potrebno renoviranje sto znaci plus jos 40 000 Km. Nema garaze! Zbog ovakvih kretena nama rastu cijene
https://www.olx.ba/artikal/48664434/stan-potoklinica/
situacija takva, ko da je dzabe
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#10355 Re: Cijene stanova All about
nece jer je kredit i dalje jeftin te je svakom dostupan pogotov sa rekordno niskom stopom nezaposlenosti
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83388
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10356 Re: Cijene stanova All about
Otprilike i ja tako neako razmisljam. Ne bih bjezao od Vogosce.citroen xm wrote: ↑15/09/2022 12:38Kakav ba očaj, pa nisi ti neki slabić. Naći će se nekretnina. Nekada malo i zažmiriš ali riješiš pitanje i dugoročno dobro prođeš. Ja bih da sam na tvom mjestu ganjao Vogošću sada. To je lokacija koja je i sada vrlo solidna, a u budućnosti kada prođe tunel biće puno bolja, primamljivija i skuplja. U Vogošći se sada kupuje glatko stan za 2000 KM po m2 što je odlično.
Ili uzmi neku drugu sličnu lokaciju. Malo smo se uskukali oko centralnih lokacija i duvanja cijena, a neke lokacije su zanemarene a imaju vrhunski potencijal.
Vidim da ljudi ovde računaju i pričaju o isplativosti investicija i vremenu otplate. Kakva ba isplativost investicije. Ne pokrećeš biznis već kupuješ stan za život. Ko ima mogućnost da kreditno dođe do svoje nekretnine, najgore je biti podstanar. Možeš ti biti 20 godina podstanar, opet nemaš ništa svoje. Za 20 godina si otplatio 3/4 kredita za stan sa ratom visine rente. Šta kada ostariš, hoćeš li sa penzijom moći plaćati rentu. Stan je prava investicija. Kupiš i otplatiš ostaje ti, uštediš za starost, ako ti nekada negdje zaškripi prodaš i ostane ti dio para, ako odeš u inostranstvo imaš šta prodati......
Bato, traži stan i zavali se ko svi mi, ali ne traži stan od 4000 KM.
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#10357 Re: Cijene stanova All about
Cuj u vogosci kvadrat 2000, jest ali u Murai zgradi koja ne postoji u papirima
Kako su neki ljudi operisani od realnosti, cijena Nove Otoke i Miljacke da bude 4 milje a u Vogosci da ostane na 2 koliko je bila i prije 3 godine
Kako su neki ljudi operisani od realnosti, cijena Nove Otoke i Miljacke da bude 4 milje a u Vogosci da ostane na 2 koliko je bila i prije 3 godine
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10358 Re: Cijene stanova All about
Jesam li negdje naveo da je novogradnja? Nisam. Odeš fino na OLX, novogradnja uveliko 2500 ili niže, a polovnih stanova u stanju da ti ubrzo ne treba renoviranje imaš po 2000 koliko hoćeš.
Pola vas ovde samo naprđuje bez namjere da kupi bilo šta i bez realne slike. Kad čujem da je bolje biti podstanar nego platiti stan skuplje od zamišljenog, ospem se.
Tačno mi dođe da stavim svoj stan u oglase, nov, neuseljen i da lupim neku budalastu cijenu pa ako se ko upeca, upeca.
Pola vas ovde samo naprđuje bez namjere da kupi bilo šta i bez realne slike. Kad čujem da je bolje biti podstanar nego platiti stan skuplje od zamišljenog, ospem se.
Tačno mi dođe da stavim svoj stan u oglase, nov, neuseljen i da lupim neku budalastu cijenu pa ako se ko upeca, upeca.
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
#10359 Re: Cijene stanova All about
sve teska situacija a kupuje se stan od 400 000nekome wrote: ↑15/09/2022 13:39sto je najgore prodat ce se...madesa wrote: ↑15/09/2022 13:17 kako su ljudi bezobrazni i kako lupaju cijene. 5000km/m2 za szan kojem je potrebno renoviranje sto znaci plus jos 40 000 Km. Nema garaze! Zbog ovakvih kretena nama rastu cijene
https://www.olx.ba/artikal/48664434/stan-potoklinica/
situacija takva, ko da je dzabe
-
preludezalude
- Posts: 7006
- Joined: 07/03/2012 00:09
#10360 Re: Cijene stanova All about
U mojoj ulici je jedna ista tadva zgradica prije dvije godine nadogradjena a druga zgradica se upravo nadogradjuje. Tako da mislim da nebi bio problem regulacioni plan.klix wrote: ↑15/09/2022 13:34Provjeri, da li je dozvoljeno regulacionim planom. Onda riješi imovinsko-pravne odnose sa stanarima. Moraju ti pokloniti ili prodati zajedničke tavanske prostorije. Uglavnom regulacioni planovi dozvoljavaju pripajanje tavanskih prostorija postojećoj stambenoj jedinici, dakle trebaš imati stan na zadnjem spratu. Rijetko gdje možeš pretvoriti tavanske prostorije u stan kao posebnu stambenu jedinicu. A da gradiš, zidaš na zgradi, to ne znam da ijedan regulacioni plan dozvoljava.preludezalude wrote: ↑15/09/2022 01:09 Ima li neko iskustva sa nadogradnjom? Imam priliku a nisam siguran da li se upustiti u to.
Idi u opštinu u urbanizam i traži izvod iz provedeno-planske dokumentacije za određeni lokalitet.
Mene vise interesuje koliko kosta takva radnja. Konkretno me interesuje koliko bi me izasao kvadrat takvog stana. Maloprije mi jedan poznanik rece da bi moglo biti cak 1000 KM po kvadratu kljuc u ruke. S obzirom koliko se cijene stanovi u Tuzli, nesto mi zvuci malo 1000 KM po kvadratu.
-
bjjarmbar
- Posts: 319
- Joined: 22/02/2022 12:49
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10362 Re: Cijene stanova All about
Dok je ovaca bice i vune.
Janjci blejU makaze zvekecu...
Janjci blejU makaze zvekecu...
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10363 Re: Cijene stanova All about
marka po kvadratu mjesečno porez za drugi treći peti stan ili stan u kojem se ne živi
pa ćemo vidjeti
pa ćemo vidjeti
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
#10364 Re: Cijene stanova All about
vjerujem,samo oni i mogu dati ovolike pare za ovo. Rodjen sam blizu i uvijek sam zelio stan kupiti u ovim zgradama. Prije corone stan od 70 m2 prodavao se za 190 000 Km
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10365 Re: Cijene stanova All about
Mislim po kvadratu je ok cijena. Ipak se i krov radi.preludezalude wrote: ↑15/09/2022 14:38 Maloprije mi jedan poznanik rece da bi moglo biti cak 1000 KM po kvadratu kljuc u ruke. S obzirom koliko se cijene stanovi u Tuzli, nesto mi zvuci malo 1000 KM po kvadratu.
Nek ti ne bude zao prije svega i pocetka papirologije da nadjes kakvog staticara, i platis ga da ti kaze moze li, i ako moze kako. Da ne bude da moras betonske stubove skroz u zemlju svlaciti. Samo to te moze za 10-20 milja unazaditi.preludezalude wrote: ↑15/09/2022 11:56 Ja zivim u toj zgradi. To su male zgrade, visoko prizemlje + 1 sprat, ukupno 4 etazna vlasnika. Saglasnost stanara nije problem jer postoji interes i jos dva vlasnika. Cetvrti daje saglasnost bez problema. Ja nisam tu nadogradnju ni planirao ali kad je pocela sva ova prica od drugih stanara nasao sam i ja svoj interes za gradnju. Ja sam trenutno svakako u potrazi za nekim manjim stanom da kupim a sad se pojavi mogucnost nadogradnje. Samo nemam pojma koliko bi to kostalo i da li bi se mogao uklopiti ekonomski. Posto ja zivim na 1. spratu nemam nikakav interes da neko drugi gradi iznad mene i zagorcava mi zivot godinu dana. Jedino ja kad bih gradio onda bih vidio interes da zivim na gradilistu mjesecima.
A za ove koji kazu koji je interes drugih stanara - dobiju nov krov. Da je samo to - ok je. Plus fasada i stubiste? Korektno.
Last edited by Haris.ba on 15/09/2022 15:10, edited 1 time in total.
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#10367 Re: Cijene stanova All about
ko ima za drugog treceg cetvrtog ima i za taj porez... tako da ti to nece pomoci, plus ako ima >2 stana onda ih sigurno iznajmljuje i vec placa porezBlack swan wrote: ↑15/09/2022 15:00 marka po kvadratu mjesečno porez za drugi treći peti stan ili stan u kojem se ne živi
pa ćemo vidjeti![]()
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#10368 Re: Cijene stanova All about
Ispod 2000KM/m2 dogradnja nove etaže na postojećem krovu haman nemoguće..
Samo građevinski radovi
Samo građevinski radovi
-
skaut_83
- Posts: 122
- Joined: 12/09/2011 22:42
#10369 Re: Cijene stanova All about
Zvanična informacija ili?
Cijene su na Otoci generalno užas. U Meandaru ljudi neće da prodaju stan ni za 5000/m2...
-
YouAreMyDestiny
- Posts: 2852
- Joined: 08/03/2021 17:27
#10370 Re: Cijene stanova All about
Tramvaj preblizu, zgrada uz zgradu.... Bolja je Otoka ona stara, da ne govorim o Č. Vili.
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10371 Re: Cijene stanova All about
ja ne bih bježao ni od Hrasnice jer sada kada prođe tramvaj biće odlično uvezano naselje a daleko od gradske bukecitroen xm wrote: ↑15/09/2022 12:38Kakav ba očaj, pa nisi ti neki slabić. Naći će se nekretnina. Nekada malo i zažmiriš ali riješiš pitanje i dugoročno dobro prođeš. Ja bih da sam na tvom mjestu ganjao Vogošću sada. To je lokacija koja je i sada vrlo solidna, a u budućnosti kada prođe tunel biće puno bolja, primamljivija i skuplja. U Vogošći se sada kupuje glatko stan za 2000 KM po m2 što je odlično.
Ili uzmi neku drugu sličnu lokaciju. Malo smo se uskukali oko centralnih lokacija i duvanja cijena, a neke lokacije su zanemarene a imaju vrhunski potencijal.
Vidim da ljudi ovde računaju i pričaju o isplativosti investicija i vremenu otplate. Kakva ba isplativost investicije. Ne pokrećeš biznis već kupuješ stan za život. Ko ima mogućnost da kreditno dođe do svoje nekretnine, najgore je biti podstanar. Možeš ti biti 20 godina podstanar, opet nemaš ništa svoje. Za 20 godina si otplatio 3/4 kredita za stan sa ratom visine rente. Šta kada ostariš, hoćeš li sa penzijom moći plaćati rentu. Stan je prava investicija. Kupiš i otplatiš ostaje ti, uštediš za starost, ako ti nekada negdje zaškripi prodaš i ostane ti dio para, ako odeš u inostranstvo imaš šta prodati......
Bato, traži stan i zavali se ko svi mi, ali ne traži stan od 4000 KM.
- sime_cipol
- Posts: 23391
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#10372 Re: Cijene stanova All about
Vjerovatno da je istina. Rekao sam prije mjesec/dva da je rodjak preko nekih poznanstava dobio info da ce cijena biti 4000 KM.
Moguce da su digli jos malo do sada. Ne bi me čudilo da izadje i na 5000 kako se budu stanovi rasprodavali i kad ih ostane par na prodaju
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#10373 Re: Cijene stanova All about
Opština Trnovo 9 KM/m2, doduše godišnje - skoro marka mjesečnonekome wrote: ↑15/09/2022 15:24ko ima za drugog treceg cetvrtog ima i za taj porez... tako da ti to nece pomoci, plus ako ima >2 stana onda ih sigurno iznajmljuje i vec placa porezBlack swan wrote: ↑15/09/2022 15:00 marka po kvadratu mjesečno porez za drugi treći peti stan ili stan u kojem se ne živi
pa ćemo vidjeti![]()
Ne vidim da se ljudi žale
-
snijeg_led
- Posts: 7888
- Joined: 08/12/2019 21:35
#10374 Re: Cijene stanova All about
Vogosca ti je bolja lokacija od Hrasnice, i stanovi su noviji ili novi. To je jako vazno kad uselis da ti je fino i da imas kvalitet zivota. Nemoj gledati preveliku isplativost na kraci period, vaznije ti je da znas da ce to biti mjesto gdje ces se skrasiti i osjecati prijatno._BataZiv_0809 wrote: ↑15/09/2022 13:46Otprilike i ja tako neako razmisljam. Ne bih bjezao od Vogosce.citroen xm wrote: ↑15/09/2022 12:38
Kakav ba očaj, pa nisi ti neki slabić. Naći će se nekretnina. Nekada malo i zažmiriš ali riješiš pitanje i dugoročno dobro prođeš. Ja bih da sam na tvom mjestu ganjao Vogošću sada. To je lokacija koja je i sada vrlo solidna, a u budućnosti kada prođe tunel biće puno bolja, primamljivija i skuplja. U Vogošći se sada kupuje glatko stan za 2000 KM po m2 što je odlično.
Ili uzmi neku drugu sličnu lokaciju. Malo smo se uskukali oko centralnih lokacija i duvanja cijena, a neke lokacije su zanemarene a imaju vrhunski potencijal.
Vidim da ljudi ovde računaju i pričaju o isplativosti investicija i vremenu otplate. Kakva ba isplativost investicije. Ne pokrećeš biznis već kupuješ stan za život. Ko ima mogućnost da kreditno dođe do svoje nekretnine, najgore je biti podstanar. Možeš ti biti 20 godina podstanar, opet nemaš ništa svoje. Za 20 godina si otplatio 3/4 kredita za stan sa ratom visine rente. Šta kada ostariš, hoćeš li sa penzijom moći plaćati rentu. Stan je prava investicija. Kupiš i otplatiš ostaje ti, uštediš za starost, ako ti nekada negdje zaškripi prodaš i ostane ti dio para, ako odeš u inostranstvo imaš šta prodati......
Bato, traži stan i zavali se ko svi mi, ali ne traži stan od 4000 KM.
Bilo kako bilo, cijene nekretnina ce ici gore, ali na duge staze uvijek ce se lakse prodati noviji stan nego stariji.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
