Kakav ba očaj, pa nisi ti neki slabić. Naći će se nekretnina. Nekada malo i zažmiriš ali riješiš pitanje i dugoročno dobro prođeš. Ja bih da sam na tvom mjestu ganjao Vogošću sada. To je lokacija koja je i sada vrlo solidna, a u budućnosti kada prođe tunel biće puno bolja, primamljivija i skuplja. U Vogošći se sada kupuje glatko stan za 2000 KM po m2 što je odlično.
Ili uzmi neku drugu sličnu lokaciju. Malo smo se uskukali oko centralnih lokacija i duvanja cijena, a neke lokacije su zanemarene a imaju vrhunski potencijal.
Vidim da ljudi ovde računaju i pričaju o isplativosti investicija i vremenu otplate. Kakva ba isplativost investicije. Ne pokrećeš biznis već kupuješ stan za život. Ko ima mogućnost da kreditno dođe do svoje nekretnine, najgore je biti podstanar. Možeš ti biti 20 godina podstanar, opet nemaš ništa svoje. Za 20 godina si otplatio 3/4 kredita za stan sa ratom visine rente. Šta kada ostariš, hoćeš li sa penzijom moći plaćati rentu. Stan je prava investicija. Kupiš i otplatiš ostaje ti, uštediš za starost, ako ti nekada negdje zaškripi prodaš i ostane ti dio para, ako odeš u inostranstvo imaš šta prodati......
Bato, traži stan i zavali se ko svi mi, ali ne traži stan od 4000 KM.