bas dobro izgleda. najvise od svega mi ovih dana fali svjezi zelenis, zavidim.
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#39577 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
dobili smo pokloncice
rucni rad od prijateljice ...zena cokoladna jajca a ja paradajzice
posto se zdravo ' ranim


-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#39579 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ooo, elegantno & hipsterskiomar little wrote: ↑10/04/2020 19:13
stir fry nudle- tofu, brokoli, mrkva, kikiriki sos, kikiriki, susam sjemenke
#veganpower
- lasakad
- Posts: 87
- Joined: 06/05/2011 10:56
#39580 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvala , bile su baš dobre.. U tepsiji maslenica(maslanica, maslenjak , masnica .... kako ko već zove ) sa mljevenim i suhim mesom
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39582 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)



"Fazanke" Meso od fazana (može i piletina) pomiješati sa pinđurom i sirom (mozzarela a može i obični mladi sir), na okrugle komade tijesta, savijete u oblik kao na slici, namažete žumancem i pospite čim imate (susam ili štagod) i budu da prste poližeš
- hana_montana
- Posts: 14943
- Joined: 13/04/2009 21:50
- Location: Kalopsia
#39583 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jaaao extra 
otkud fazan,nikad jos nisam nasla da kupim a bas imam zelju da ga zapecem
otkud fazan,nikad jos nisam nasla da kupim a bas imam zelju da ga zapecem
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39584 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.. koje ti kombinacije pravish..
..jel' lisnato tijesto..
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39585 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvalahana_montana wrote: ↑11/04/2020 13:28 jaaao extra
otkud fazan,nikad jos nisam nasla da kupim a bas imam zelju da ga zapecem![]()
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
- GandalfSivi
- Posts: 22786
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#39589 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Probudio se, pravim kafu, slusam Dzonija nakon bruku godina, kontam kako Filigranci jesu jedan od najboljih ExYu albuma, slikam musaku od sinoc...




-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
- GandalfSivi
- Posts: 22786
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#39592 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nasao sam cijelu skarpinu (grouper), mojoj sreci nema kraja 
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39593 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kazu nevalja pohovano...


-
zippoo87
- Posts: 19661
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#39594 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
u Dalmaciji je skarpina (scorpion fish) a vidim da i ova sto si ti napisao (grouper) izgleda isto,samo nije crvena
je li to iz iste porodice riba
ali meni nema ribe do brancina sa gradela ...uh evo pljuvacka mi krenu
- plain vanilla
- Posts: 70295
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#39595 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Probaj ovako nasjeci patlidzane, malo nasoliti, ocijediti pa ispeci u rerni na papiru za pecenje. Mogu i tikvice, njih samo nasjeci, bez dodatne pripreme. Odlican prilog.
- GandalfSivi
- Posts: 22786
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#39596 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- GandalfSivi
- Posts: 22786
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#39597 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
A evo i pripremni radovi za groupera 


- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39598 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja ih znam ispec na gril tavi,znas ona rebrasta od zeljeza sto je teska ko tucak...samo je dobro ugrijem i na nju bacim, kad je gotovo dodan na njih samo malo maslinovog ulja i persuna....uf.plain vanilla wrote: ↑12/04/2020 00:52Probaj ovako nasjeci patlidzane, malo nasoliti, ocijediti pa ispeci u rerni na papiru za pecenje. Mogu i tikvice, njih samo nasjeci, bez dodatne pripreme. Odlican prilog.
jedini problem je sto zadimi kad se pravi...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39599 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zbog toga sam odustala, od upotrebe istih..exliberal-ex wrote: ↑12/04/2020 01:12 Ja ih znam ispec na gril tavi,znas ona rebrasta od zeljeza sto je teska ko tucak...samo je dobro ugrijem i na nju bacim, kad je gotovo dodan na njih samo malo maslinovog ulja i persuna....uf.
jedini problem je sto zadimi kad se pravi...
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39600 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
moze ako imas elektricni rostilj.moonca wrote: ↑12/04/2020 01:17Zbog toga sam odustala, od upotrebe istih..exliberal-ex wrote: ↑12/04/2020 01:12 Ja ih znam ispec na gril tavi,znas ona rebrasta od zeljeza sto je teska ko tucak...samo je dobro ugrijem i na nju bacim, kad je gotovo dodan na njih samo malo maslinovog ulja i persuna....uf.
jedini problem je sto zadimi kad se pravi...
ja imam za balkona...ispadne dobro... pravio sam i na njemu, tikvice, patlidjan...






