Zucchini...isto tako isjec pa samo ispohovat ( brasno/jaja)...uf sad sam dobio idejupustopoljina wrote: ↑10/04/2020 15:14My man![]()
Ja cu zucchini na prutice sa korom, prezle i parmezan, biber i 3 cehne bijelog luka u tepsiji izmijesati, poravnati...u rernu na 20-30 min.
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39551 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#39552 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
E za to sam lijena. I ne przi mi se sto godina (to je kod mene glavno jelo, znaci bez 3 zucchinija ni ne pocinjem)...ovo izbrckas, gurnes u rernu i opet sjedi da se odmorisexliberal-ex wrote: ↑10/04/2020 17:16Zucchini...isto tako isjec pa samo ispohovat ( brasno/jaja)...uf sad sam dobio idejupustopoljina wrote: ↑10/04/2020 15:14My man![]()
Ja cu zucchini na prutice sa korom, prezle i parmezan, biber i 3 cehne bijelog luka u tepsiji izmijesati, poravnati...u rernu na 20-30 min.![]()
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39553 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
al kad zamirise.....pustopoljina wrote: ↑10/04/2020 17:23E za to sam lijena. I ne przi mi se sto godina (to je kod mene glavno jelo, znaci bez 3 zucchinija ni ne pocinjem)...ovo izbrckas, gurnes u rernu i opet sjedi da se odmorisexliberal-ex wrote: ↑10/04/2020 17:16Zucchini...isto tako isjec pa samo ispohovat ( brasno/jaja)...uf sad sam dobio idejupustopoljina wrote: ↑10/04/2020 15:14
My man![]()
Ja cu zucchini na prutice sa korom, prezle i parmezan, biber i 3 cehne bijelog luka u tepsiji izmijesati, poravnati...u rernu na 20-30 min.![]()
![]()
ja sam sad sam znaci 2 su mi dovoljna...
- hana_montana
- Posts: 14943
- Joined: 13/04/2009 21:50
- Location: Kalopsia
#39554 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
osobuko sa gremolatom

parmidjana


parmidjana

- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#39555 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39556 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.ukusno..
sta je parmidjana?
- hana_montana
- Posts: 14943
- Joined: 13/04/2009 21:50
- Location: Kalopsia
- hana_montana
- Posts: 14943
- Joined: 13/04/2009 21:50
- Location: Kalopsia
#39558 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
masno nego,za umakanje.puter,maslinovo ulje i na kraju gremolata.
parmidjana...recimo ovo
https://gastro.24sata.hr/recepti/parmig ... cilije-936
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39559 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pravila sam ga- nije mi izgledalo tako masno.. no... no, jako, jako ukusno -- pogotovo -srz iz kosti - ako si imala...hana_montana wrote: ↑10/04/2020 17:54 masno nego,za umakanje.puter,maslinovo ulje i na kraju gremolata.
parmidjana...recimo ovo
https://gastro.24sata.hr/recepti/parmig ... cilije-936
Hvala .. meni izgledalo kao -pecenje..
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#39560 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Parmidjanu mogu i bolesna..
- hana_montana
- Posts: 14943
- Joined: 13/04/2009 21:50
- Location: Kalopsia
- i agree
- Posts: 9853
- Joined: 21/10/2018 10:40
- Location: SaRa Je Vo
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#39563 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
To je grilani ili pohani patlidzan u paradajzsosu sa bosiljkom i bijelim lukom i infarktom svjeze rendanog parmezana.
Mozes jesti vruce, mlako hladno..od jucer...UVIJEK.
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#39564 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39565 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
gore . ima 1000 kalorija..
-
omar little
- Posts: 17402
- Joined: 14/03/2008 21:14
#39566 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

stir fry nudle- tofu, brokoli, mrkva, kikiriki sos, kikiriki, susam sjemenke
- hana_montana
- Posts: 14943
- Joined: 13/04/2009 21:50
- Location: Kalopsia
#39567 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
di si tipustopoljina wrote: ↑10/04/2020 18:39To je grilani ili pohani patlidzan u paradajzsosu sa bosiljkom i bijelim lukom i infarktom svjeze rendanog parmezana.
Mozes jesti vruce, mlako hladno..od jucer...UVIJEK.
ta ono zna..
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#39568 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Najmanje u kuhinji....rerna i lonac my friends...ili je corba ili je zbrckaj i u tepsijuhana_montana wrote: ↑10/04/2020 19:58di si tipustopoljina wrote: ↑10/04/2020 18:39To je grilani ili pohani patlidzan u paradajzsosu sa bosiljkom i bijelim lukom i infarktom svjeze rendanog parmezana.
Mozes jesti vruce, mlako hladno..od jucer...UVIJEK.![]()
ta ono zna..
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#39569 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
da probam sa receptom:
3 jaja i 2 male solje od kafe secera pa to umutiti, dodati jednu solju od kafe kokosovog ulja, 2dl jabukovog pekmeza i to sve izmijesati
zatim dodavati 200gr. heljdinog brasna, 1/2 kg integralnog psenicnog brasna, 150gr.lanenovog mljevenog sjemena, 1 prasak za pecivo i to sve dobro izmijesati.
ako je ljepljivo dodati jos malo obicnog brasna da se mogu formirati kuglice a ako nije dovoljno slatko dodavati jabukov pekmez umjesto secera.
poredati u tepsiju, zagrijati rernu i ubaciti a kada dobiju malo boje smanjiti temperaturu da se polako ''ististe''.
ako sam sta fulao, ne zamjerite.
ja sam za rostilj, peku i sac a gospodja je za kuhinju.
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39571 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
što bi moje papige navalile na ovaj tanjur 
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#39572 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
iwzan/tchicha sa povrcem i zacinima + home made seitan kobasica
...me happy


- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19



