Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25351 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Bakir1 wrote: 27/12/2019 18:02 Doduse mozda napravi kakav kruzni tok ko kasumovic :lol:
Kad njega pomenu, do sad mi se dva puta desilo da ide neko ispred mene i priblizavamo se kruznom, smijer Zenica-Drivusa. Kako dolazimo na kruzni, tako se ovaj ispred ukopa. Jednostavno stane i ne zna kuda bi. Dzaba sva signalizacija, sto svjetleca sto obicna vertikalna.
Onda u meni proradi pasjaluk i ide sirena. :skoljka:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25352 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

veliki_ah wrote: 26/12/2019 17:08 5 km/h na 60 kilometara daje ustedu od 5 minuta. Ja samo ne znam sta vi radite sa tim viskom vremena koje dobijate.
Mada, uzece vam koji minut i da se taj sporac iskljuci, ili ocekujete da se pri 55 km/h iskljucuje?
U teoriji, da.

U praksi, to znači kašnjenje na semaforima, to znači ubacivanje novih sporih vozača ispred, to znači formiranje kolona koje se još sporije kreću itd. itd. Ukratko, to u praksi zna dovesti do mnogo više od pet minuta, a što vidimo svaki dan u Sarajevu.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25353 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

r_faruk wrote: 26/12/2019 17:35
veliki_ah wrote: 26/12/2019 17:08 5 km/h na 60 kilometara daje ustedu od 5 minuta. Ja samo ne znam sta vi radite sa tim viskom vremena koje dobijate.
Mada, uzece vam koji minut i da se taj sporac iskljuci, ili ocekujete da se pri 55 km/h iskljucuje?

Pa drug parkiraj se sa strane i sjedi sat vremena ako hoces, niko ti ne brani. Pricamo o situacijama u kojima vas boli qrac jer nigdje ne pise da ne mozete raditi to sto radite. Napravio si kolonu, skloni se u stranu, et.
Da. Ako vozaču nije problem gubiti vrijeme, može svratiti na kafu i potrošiti gorepomenutih pet minuta.

Trebam li pomenuti šta tih pet minuta znači poacijentu u vozilu hitne pomoći, koja je negdje na 1879. mjestu u koloni?
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25354 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Popodne Travnik - Vitez - Travnik , 16 kilometara u jednom pravcu , dva sata i pet minuta da odem i da se vratim ( od 15,45 do 17,50 ).. vise sam stajao u koloni nego sto sam se vozio.... a neprekinuta je kolona u oba smjera od semafora u Vitezu do ulaza u Travnik...
...
Najgori dio magistralne ceste u drzavi...
User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#25355 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

ma vala opet se pretjeruje, vožnja od 55kmh gdje je dozvoljeno 60kmh nikako ne može biti ometanje. Meni prvom bi smetalo, naravno da sam protiv spore vožnje, otezanja, drkanja po mobitelu itd. ali ovo je krajnost već. Ko misli drugačije, nek idući put kada neko vozi 5kmh ispod ograničenja nazove policiju i prijavi tog pa da vidimo šta će biti.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#25356 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Sve je to radi fisa, i skretanja za Vjetrenice.
Jucer, vozam trenutno sdiija mrtvog ali ne smetam, prestizem, pratim tempo, prolazim Zenicu kadli ispred mene se ukljucuje bijeli x3, neki novi, zajebani.
Hajd sto mi je uzeo prvenstvo, nema veze, nego lik vozi 44-51 na sat, sve do drivuse.
Cim sam ufatio da ga mogu prestici jesam, uz negodovanje normalno...
Ogranicenje na tom dijelu puta je 80, ima li opravdanja za takvo smetanje?
Po mome mišljenju nema i ne smije biti.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25357 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ti opet hoš na hlađenje. :(
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25358 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote: 27/12/2019 18:59 ima li opravdanja za takvo smetanje?
Po mome mišljenju nema i ne smije biti.
nemas ti pojma trkacu,covjek vozi oprezno i u pravu je ,ti ga obidji ako smijes i mozes poyyy :bih:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#25359 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

NediM17 wrote: 27/12/2019 19:02 Ti opet hoš na hlađenje. :(
Taman bi mi doslo, dojadilo mi je voziti :mrgreen:
@ bitanga
Samo sam govorio jucer da pojedine treba biti stid, mrtvi sdi sa 47 kw najbrzi na cesti :run:
Last edited by Bakir1 on 27/12/2019 19:06, edited 1 time in total.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#25360 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Na skretanju za Vjetrenice je trebalo napravit kruzni a i umjesto semafora u Vitezu isto ne bi lose bilo. Ovako dvojica hoce skrenut na Vjetrenice i blokiraju 50 auta iza i čekaj il moras sici desno na sljunak. A papci iz smjera Lasve nekad nece da propuste iako 10m iza stanu u koloni :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25361 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

danas po gradu degenerika ko u prici...ko da je bajram...krecu mrtvo na semaforu,kad dosegne 30 ispred njega rupa 100m do iduceg auta...
nekom raspalom mercedesu ispala kugla preko puta kmt,zauzeo jednu ipo traku,guzva do televizije...
u mis irbinoj ispred ulaza u garazu bbi u desnoj traci parking,ne mozes proci od marve.dokopam se nekako garaze kad stoji 6 auta,ja zadnji,svirnem ne mrda se niko,nikakve reakcije .izadjem dreknem :makni ,kad gospoDŽa pred rampom tek tad pritisnu da joj izadje tiket :shock: znaci hladno je cekala jedno 40 sec koza i ovi iza nje niko nista ,oni bi cekali do sudnjeg dana...kakvi sve degenerici trose zrak to je strasno :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25362 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote: 27/12/2019 19:05
Samo sam govorio jucer da pojedine treba biti stid, mrtvi sdi sa 47 kw najbrzi na cesti :run:
ja s mrtvim 1.9 t4,ima tona govana na njemu najbrzi po gradu ,a jedva krene majke mi :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25363 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Zato je 55kw plina konkord :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#25364 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Ma bjez ba, kako god okrenes sve nakva vandredna stanja na cesti....
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#25365 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Santic_Aleksa »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/12/2019 19:12 danas po gradu degenerika ko u prici...ko da je bajram...krecu mrtvo na semaforu,kad dosegne 30 ispred njega rupa 100m do iduceg auta...
nekom raspalom mercedesu ispala kugla preko puta kmt,zauzeo jednu ipo traku,guzva do televizije...
u mis irbinoj ispred ulaza u garazu bbi u desnoj traci parking,ne mozes proci od marve.dokopam se nekako garaze kad stoji 6 auta,ja zadnji,svirnem ne mrda se niko,nikakve reakcije .izadjem dreknem :makni ,kad gospoDŽa pred rampom tek tad pritisnu da joj izadje tiket :shock: znaci hladno je cekala jedno 40 sec koza i ovi iza nje niko nista ,oni bi cekali do sudnjeg dana...kakvi sve degenerici trose zrak to je strasno :run:
i onda neko pita što si to neuuurozan
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25366 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Santic_Aleksa wrote: 27/12/2019 19:16
i onda neko pita što si to neuuurozan
52 minute od stupske petlje do bbi :(
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#25367 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Eh da, u skladu sa temom, dok me drzi, lamse za dijasporu koja razgleda ko da je 95 :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25368 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

sklonse dok prolaze,za njih pravila ne vaze kad dodju u BiH :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25369 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

joj jesse iygradilo ocm
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25370 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Bloo wrote: 26/12/2019 22:36 Pa.mjere...ti vozis recimo 57, ogranicenje 60, a on bi da vozi 70, a nemre te pretec jer je puna?
A ako vozi 59,99 a ograničenje je 60?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#25371 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Ma to razgledaju zagledaju 14 na sat pokazuju prstom ibrete se, vid sto se izgradilo od prosle godine....
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25372 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Bakir1 wrote: 27/12/2019 17:22 Idi nedime krug kroz carsiju...
Sto od peglaca 32 kmh, sto od nepropisno parkiranih auta, sto od semafora na Kraljevcu sto ne rade, sto od djece koja primaju paketice ovdje kod mene, treba svima jebati nanu naninu a posebno onima koji peglaju.
Kad sam krenuo s posla blicaju da je radar kod tice, 22 na sat vozi debil pleme mu jebem.
Danas od policijske stanice Visoko do Orangea sve prva-druga-prva-druga. Veselo.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25373 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

avijon wrote: 27/12/2019 17:30
Bakir1 wrote: 27/12/2019 17:22 Idi nedime krug kroz carsiju...
Sto od peglaca 32 kmh, sto od nepropisno parkiranih auta, sto od semafora na Kraljevcu sto ne rade, sto od djece koja primaju paketice ovdje kod mene, treba svima jebati nanu naninu a posebno onima koji peglaju.
Kad sam krenuo s posla blicaju da je radar kod tice, 22 na sat vozi debil pleme mu jebem.
Kako bi dobro bilo tako kad ga snimi radarom da jurca 22 na sat i gleda u njih ko tele da ga zaustave i dobije kaznu za usporavanje saobracaja. Mislim da bi mu eksplodirala glava ne bi mogao pojmit :D
Možda je pokušavao da probije zvučni zid.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25374 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Laplace wrote: 27/12/2019 19:27
Bloo wrote: 26/12/2019 22:36 Pa.mjere...ti vozis recimo 57, ogranicenje 60, a on bi da vozi 70, a nemre te pretec jer je puna?
A ako vozi 59,99 a ograničenje je 60?
A ako mu sahat laže, turio veće gume, ode u prekršaj. Šalu na stranu znaju li forumaši koliko im laže brzinomjer?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25375 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 27/12/2019 19:34
A ako mu sahat laže, turio veće gume, ode u prekršaj. Šalu na stranu znaju li forumaši koliko im laže brzinomjer?
ne laze ,ja sam svoj Ćipovo ima opcija za razne dimenzije guma.
Post Reply