Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Logovan
- Posts: 102857
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#25301 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovo je sada jedna posebna vrsta vozača.
Na semaforu crveno, gužva, svi čekamo zeleno, pojavljuje se znalac iz druge trake prelazi sve i jedno vozilo i stane prvi na semaforu. Mislim čestitke, svaka čast ovakvim vozačima, pametno nema šta.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25302 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znam cemu elaborat, o kakvim razlikama i imperativno snazi govoris (osim ako ne uzivas da se razmeces pravnom terminologijom), dovoljno je bilo procitati boldirano!BadBoy wrote: ↑26/12/2019 21:59Ima razlike u zakonskim normama. Od toga najvažnija i najveće imperativne snage je poštivanje ograničenja brzine. To uzima primat nad svim ostalim. I ako je ograničenje 60, ja vozim u rasponu 60-75 ne postoji nikakva zakonska obaveza da se ikome sklanjam. Može me preteći kad mu se za to ukaže prilika i ja mu u tome neću odmoći.tempuser wrote: ↑26/12/2019 21:51
Odgovor ti je paradoks, jer te upravo zakon obavezuje ili da ubrzas ili da propustis vozace iza sebe, odnosno prestrojis se u krajnju desnu traku ukoliko vozis sporije od najvise dozvoljene brzine. Citirao sam iznad clanove ZOBS-a koji te na to obavezuju. Ukoliko vozis maksimalnom dozvoljenom brzinom nemas kome da se sklanjas.
Sad je na tebi sa cime se slazes, sa zakonom ili tvrdoglavim odbijanjem da postujes zakon.
-
Naslovnica
- Posts: 35478
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25303 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Možda žuri, stislo ga, usra se..
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#25304 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ne moze te preteci jer ste ti i jos jedan takav zauzeli srednju i lijevu traku.obavezan si po zakonu da se maknes desno pa guslaj po ogranicenju a mozes i nize sve do 30
- Logovan
- Posts: 102857
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#25305 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ja to gledam ovako.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#25306 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
55 je sporo, ako nema prepreka tipa neko drugi ispred tebe, jaka kiša, snijeg po cesti, gusta magla i sl. Ako ne umiješ okani se vožnje, ako ne znaš uzmi dodatne časove vožnje, ako nešto tražiš stani pa oplete po google maps ili navigaciji, rješenja su veoma jednostavna.seoBIH wrote: ↑26/12/2019 21:08 da je 55km/h sporo i da se ne može voziti iz opravdanih razloga (početnik, nesigurnost, nepoznavanje lokacije i sl.) već se gusla o tome da taj mora da se skloni i propusti onog ko vozi 60km/h i da je to OBAVEZA. Nisam siguran da li vi znate voziti? Da li ste ikada pretekli tog gulaca? Pa imate jos 15km/dozvoljenih. Niste valjda toliko nesigurni u sebe?![]()
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#25307 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To je bio onaj betterman ako me sjecanje sluzi, sigurno ne ja. Isti koji je parkirao na sve strane, naopako.kroz kruzni i sta se vec sve spomenulo. Ja nisam taj.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25308 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
-
BadBoy
- Posts: 9611
- Joined: 01/11/2005 21:55
#25309 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa zato što kad sam prvobitno napisao da nemam obavezu da se nekome sklanjam ako vozim po ograničenju ti si napisao esej. Ali u konačnici mi je drago da se slažemo
Znači i ti guslaš jer vozi po ograničenjima? Uuuu bitanga guslać?bitanga_sa_otesa wrote: ↑26/12/2019 22:08
ne moze te preteci jer ste ti i jos jedan takav zauzeli srednju i lijevu traku.obavezan si po zakonu da se maknes desno pa guslaj po ogranicenju a mozes i nize sve do 30![]()
Odmori malo bitanga, opusti se, osijedit ćeš mlad.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#25310 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Koja je to mjera? Slobodno sudijsko uvjerenje ili pak provjeriti u VAR sobi?tempuser wrote: ↑26/12/2019 21:36Nije niko isfrustruran niti je to teza, to jeste ZAKON i OBAVEZA, sad je samo pitanje koliko si egocentrican/primitivan da to ne zelis postovati ili glup da ne razumijes! Jedini sto frustrira u cijeloj prici je koliko vas je takvih!seoBIH wrote: ↑26/12/2019 21:08 koliko moraš biti isfrustriran da cijeli dan braniš tezu da je 55km/h sporo i da se ne može voziti iz opravdanih razloga (početnik, nesigurnost, nepoznavanje lokacije i sl.) već se gusla o tome da taj mora da se skloni i propusti onog ko vozi 60km/h i da je to OBAVEZA.
Da ti obnovim lektiru:
Član 39
(1)
(2)
(3) Izuzetno od odredbe stava (2) ovog člana, na putu u naselju s kolovozom na kojem za saobraćaj vozila u istom smjeru postoje najmanje dvije obilježene saobraćajne trake za kretanje vozila, vozač može da koristi i saobraćajnu traku koja se ne nalazi uz desnu ivicu kolovoza ako time ne ometa ostala vozila koja se kreću iza vozila kojim upravlja.
Član 43
(1)
(2) Vozač ne smije da smanji brzinu kretanja vozila do te mjere da njegovo vozilo predstavlja smetnju normalnom odvijanju saobraćaja.
Zeko reko.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#25311 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa.mjere...ti vozis recimo 57, ogranicenje 60, a on bi da vozi 70, a nemre te pretec jer je puna?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25313 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Slazemo se! Nesporazum je bio jer voznja po ogranicenju i maksmialna dozvoljena brzina ne moraju biti bas ista stvar. 43 kmh je po ogranicenju, ali pri toj brzini itekako mozes ometati saobracaj tj biti duzan da se prestrojis ili propustis kolonu, sa 60 ne.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25314 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da li ti fakat treba crtati koja je to "mjera"?NediM17 wrote: ↑26/12/2019 22:34Koja je to mjera? Slobodno sudijsko uvjerenje ili pak provjeriti u VAR sobi?tempuser wrote: ↑26/12/2019 21:36Nije niko isfrustruran niti je to teza, to jeste ZAKON i OBAVEZA, sad je samo pitanje koliko si egocentrican/primitivan da to ne zelis postovati ili glup da ne razumijes! Jedini sto frustrira u cijeloj prici je koliko vas je takvih!seoBIH wrote: ↑26/12/2019 21:08 koliko moraš biti isfrustriran da cijeli dan braniš tezu da je 55km/h sporo i da se ne može voziti iz opravdanih razloga (početnik, nesigurnost, nepoznavanje lokacije i sl.) već se gusla o tome da taj mora da se skloni i propusti onog ko vozi 60km/h i da je to OBAVEZA.
Da ti obnovim lektiru:
Član 39
(1)
(2)
(3) Izuzetno od odredbe stava (2) ovog člana, na putu u naselju s kolovozom na kojem za saobraćaj vozila u istom smjeru postoje najmanje dvije obilježene saobraćajne trake za kretanje vozila, vozač može da koristi i saobraćajnu traku koja se ne nalazi uz desnu ivicu kolovoza ako time ne ometa ostala vozila koja se kreću iza vozila kojim upravlja.
Član 43
(1)
(2) Vozač ne smije da smanji brzinu kretanja vozila do te mjere da njegovo vozilo predstavlja smetnju normalnom odvijanju saobraćaja.
Zeko reko.![]()
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#25315 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovdje je davno zakljuceno da ako ne vozis preko ogranicenja,treba ti uzeti vozacku.
Mora se negdje tdi razvuci
Mora se negdje tdi razvuci
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#25316 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako je znakom propisano ograničenje 60 kmh onda treba da se vozi 60 kmh, sve ISPOD je usporavanje saobracaja.
Ako vozis 55 kmh usporavas saobracaj jer trebas voziti onoliko koliko je propisano
Ako vozis 60kmh tamo gdje je 60 ogranicenje, nisi duzan propustiti koliko god vozila bilo iza tebe
Ali ja cim vidim da imaju 2-3 auta iza mene to me nervira i povecam brzinu jer ocito se tom dionicom vozi nesto vise.
A po bosni ima milion puteva gdje je ogranicenje 60 a uredno se vozi 80 i vise. Sto je po meni opet okej
Ako vozis 55 kmh usporavas saobracaj jer trebas voziti onoliko koliko je propisano
Ako vozis 60kmh tamo gdje je 60 ogranicenje, nisi duzan propustiti koliko god vozila bilo iza tebe
Ali ja cim vidim da imaju 2-3 auta iza mene to me nervira i povecam brzinu jer ocito se tom dionicom vozi nesto vise.
A po bosni ima milion puteva gdje je ogranicenje 60 a uredno se vozi 80 i vise. Sto je po meni opet okej
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#25317 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nije mu problem ako neko vozi 20 preko, ali je problem ako vozi 5 ispod 
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#25318 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
60 je maksimalna brzina a ne minimalna.
- Logovan
- Posts: 102857
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#25319 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
HahahIndustrialyzer wrote: ↑26/12/2019 23:27 Nije mu problem ako neko vozi 20 preko, ali je problem ako vozi 5 ispod![]()
- hopi
- Posts: 7262
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#25320 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ma vala fulao siJavierBosnia wrote: ↑26/12/2019 23:22 Ako je znakom propisano ograničenje 60 kmh onda treba da se vozi 60 kmh, sve ISPOD je usporavanje saobracaja.
Ako vozis 55 kmh usporavas saobracaj jer trebas voziti onoliko koliko je propisano
Ako vozis 60kmh tamo gdje je 60 ogranicenje, nisi duzan propustiti koliko god vozila bilo iza tebe
Ali ja cim vidim da imaju 2-3 auta iza mene to me nervira i povecam brzinu jer ocito se tom dionicom vozi nesto vise.
A po bosni ima milion puteva gdje je ogranicenje 60 a uredno se vozi 80 i vise. Sto je po meni opet okej
ima znak minmalna brzina, ili najmanja dopuštena brzina nazovi kako hoćeš
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#25321 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E jeste ko djeca kad mu kazes pu kaka, a ono dotakne i kaze pa nije
bukvalisti
Ako je ogranicenje 60, nema saobracaja ispred, fina cesta, fino vrijeme, a on vozi 50, a moze 70 najnormalnije zakonski. Nego sta je to nego usporavanje saobracaja
Nemam problem sa vecom brzinom jer sam 100% siguran da ce mene prije ugroziti onaj sto vozi 10 manje, nego onaj 20 vise.
I ne, nisam uopste trkac neki, vozim po ogranicenju i +10 gdje god mi saobracaj to dopusta. Nikad kolonu nisam napravio, sem mozda 2 auta koja su vidim debelo u prekrsaju i na prvom pravcu pomaknem se desno koliko mogu i usporim dok me ne preteknu
Ako je ogranicenje 60, nema saobracaja ispred, fina cesta, fino vrijeme, a on vozi 50, a moze 70 najnormalnije zakonski. Nego sta je to nego usporavanje saobracaja
Nemam problem sa vecom brzinom jer sam 100% siguran da ce mene prije ugroziti onaj sto vozi 10 manje, nego onaj 20 vise.
I ne, nisam uopste trkac neki, vozim po ogranicenju i +10 gdje god mi saobracaj to dopusta. Nikad kolonu nisam napravio, sem mozda 2 auta koja su vidim debelo u prekrsaju i na prvom pravcu pomaknem se desno koliko mogu i usporim dok me ne preteknu
-
VrijemeReakcije
- Posts: 5
- Joined: 18/11/2019 08:34
#25322 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Poseban krug pakla treba za takve...
-
Naslovnica
- Posts: 35478
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25323 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
JavierBosnia wrote: ↑27/12/2019 01:10 E jeste ko djeca kad mu kazes pu kaka, a ono dotakne i kaze pa nijebukvalisti
Ako je ogranicenje 60, nema saobracaja ispred, fina cesta, fino vrijeme, a on vozi 50, a moze 70 najnormalnije zakonski. Nego sta je to nego usporavanje saobracaja
Nemam problem sa vecom brzinom jer sam 100% siguran da ce mene prije ugroziti onaj sto vozi 10 manje, nego onaj 20 vise.
I ne, nisam uopste trkac neki, vozim po ogranicenju i +10 gdje god mi saobracaj to dopusta. Nikad kolonu nisam napravio, sem mozda 2 auta koja su vidim debelo u prekrsaju i na prvom pravcu pomaknem se desno koliko mogu i usporim dok me ne preteknu
p.s. jedino ako vidim P onda imam razumijevanja, za ostale ide bogaranje i od-do..
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#25324 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vidim da neki na ovoj temi promovisu prekoracenje od 10 km/h kao pozeljno i "po zakonu" sto bi rekao jedan bivsi premijer fbih i trenutni zamjenik ministra u VM, a da se voznja od 5 km/h manje od ogranicenja smatra ometajucom.
Evo hipoteticki da opale nekoga, ne daj Boze npr. pjesaka, tom "zakonski dozvoljenom brzinom" od 10 km/h preko ogranicenja, i sudskim vjestacenjem se dokaze da su prekoracili dozvoljenu brzinu za tih 10 km/h da li bi u presudi pisalo da se kretao nedozvoljenom brzinom i uzeto kao otezavajuca okolnost ili bi sudija rek'o ma moRe to 10 preko je "po zakonu".
Ili bi mozda "smetalu" koji vozi 5 ispod, to bilo uzeto za zlo.
Ako bi mogao onaj "renesansni slikar" da mi nacrta da bolje "razumim".
Evo hipoteticki da opale nekoga, ne daj Boze npr. pjesaka, tom "zakonski dozvoljenom brzinom" od 10 km/h preko ogranicenja, i sudskim vjestacenjem se dokaze da su prekoracili dozvoljenu brzinu za tih 10 km/h da li bi u presudi pisalo da se kretao nedozvoljenom brzinom i uzeto kao otezavajuca okolnost ili bi sudija rek'o ma moRe to 10 preko je "po zakonu".
Ili bi mozda "smetalu" koji vozi 5 ispod, to bilo uzeto za zlo.
Ako bi mogao onaj "renesansni slikar" da mi nacrta da bolje "razumim".
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#25325 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ti udari lika na kvačilu, policija će tvrditi da nisi prilagodio vožnju uslovima na cesti.NediM17 wrote: ↑27/12/2019 15:10 Vidim da neki na ovoj temi promovisu prekoracenje od 10 km/h kao pozeljno i "po zakonu" sto bi rekao jedan bivsi premijer fbih i trenutni zamjenik ministra u VM, a da se voznja od 5 km/h manje od ogranicenja smatra ometajucom.
Evo hipoteticki da opale nekoga, ne daj Boze npr. pjesaka, tom "zakonski dozvoljenom brzinom" od 10 km/h preko ogranicenja, i sudskim vjestacenjem se dokaze da su prekoracili dozvoljenu brzinu za tih 10 km/h da li bi u presudi pisalo da se kretao nedozvoljenom brzinom i uzeto kao otezavajuca okolnost ili bi sudija rek'o ma moRe to 10 preko je "po zakonu".
Ili bi mozda "smetalu" koji vozi 5 ispod, to bilo uzeto za zlo.
Ako bi mogao onaj "renesansni slikar" da mi nacrta da bolje "razumim".![]()
