Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

BiBi911
Posts: 5342
Joined: 09/12/2018 17:47

#25276 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BiBi911 »

zdruzdjo wrote: 26/12/2019 18:51 Nesto sad razmisljam kako bi dobro bilo ove nase likove sa ovakvim razmisljanjima prebaciti u njemacku i raspustiti ih po auto-putevima da malo voze srednjom ili lijevom trakom ispod max ogranicenja 10-20 i da ga onda spuca z-guza kakav lola sa sl klasom od 2xx.xxx eura i da ode na sud sa ovim rezonom.


Nisi ti odavno bio u Njemackoj. Nije ni tamo sve tako bajno.
Ne mogu tu opisat ljepotu naliva hemikalija u klinac kada naletis na kamion iz isticne Evrope u lijevoj jer je srednja zauzeta jer mu zemo pretice zemu. Il pezova 407sw kojem ako swirnes zove Policiju jos te snima dok ga napokon obilazis.
Al da ti budem iskren najbolji su ovi nasi "seljaci" sa kolima kupljenim na kredit.
Mada na sporednim cestama ista su govana ko u Bosni. I ovdje ako su 2 il 3 trake kroz grad ono misli da je to AP pa ocekuje da se lijevom max al jok to ne konta zasto su 3il4 trake zbog protoka.
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#25277 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Najbolje je nama onda k'o kod arapa, ni trake, ni žmigavca, ni ograničenja, ne jebe niko nikoga.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25278 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Dope_Man wrote: 26/12/2019 20:14 Ma moze nas par pisati sta hocemo ovdje
Napisa onaj koji je, uz kupovinu umetaka i maglenke bez maglem uhvacen kako gusla lijevom trakom autputa... :D
Sto ne gumo na rende kora u supe na viljusku!
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#25279 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

tempuser wrote: 26/12/2019 21:04
Dope_Man wrote: 26/12/2019 20:14 Ma moze nas par pisati sta hocemo ovdje
Napisa onaj koji je, uz kupovinu umetaka i maglenke bez maglem uhvacen kako gusla lijevom trakom autputa... :D
Sto ne gumo na rende kora u supe na viljusku!
Manovi su obojica, samo je jedan bolji.
:thumbup:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#25280 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

NediM17 wrote: 26/12/2019 18:53 Laki je malo nervozan. :run:
Ljudi su itekako isfrustrirani :) Prošao sam od BIH, Hrvatske, Slovenije, Italije, Njemacke, Francuske i Španije na točkovima, nekada se vozilo brže, nekada sporije i doživih samo na AP u Sloveniji da mi bošnjo blica. Stvarno ne mogu da shvatim koliko moraš biti isfrustriran da cijeli dan braniš tezu da je 55km/h sporo i da se ne može voziti iz opravdanih razloga (početnik, nesigurnost, nepoznavanje lokacije i sl.) već se gusla o tome da taj mora da se skloni i propusti onog ko vozi 60km/h i da je to OBAVEZA. Nisam siguran da li vi znate voziti? Da li ste ikada pretekli tog gulaca? Pa imate jos 15km/dozvoljenih. Niste valjda toliko nesigurni u sebe? :izet:

Nakon što se ispucaju sve prežvakane teme, onda idu uvrede na ličnom nivou i insinuacije da upravo ti(ja) voziš tako, pa onda na kraju više nije 55km/h već je sada 30 u krivinama, ili 40 po gradu, a to niko branio nije.

Nažalost, isfrustirane osobe i baš mi je žao.
User avatar
Logovan
Posts: 102860
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25281 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Ovo tema "šta vas najviše nervira kod sporača". :D
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#25282 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Mnogi ljudi nisu svjesni da znak ograničenja brzine važi do slijedećeg znaka ili, što je veoma važno, do slijedeće raskrsnice.
Bude ograničenje 40, prođe se raskrsnica, on nastavi da gusla.
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#25283 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

seoBIH wrote: 26/12/2019 21:08
NediM17 wrote: 26/12/2019 18:53 Laki je malo nervozan. :run:
Ljudi su itekako isfrustrirani :) Prošao sam od BIH, Hrvatske, Slovenije, Italije, Njemacke, Francuske i Španije na točkovima, nekada se vozilo brže, nekada sporije i doživih samo na AP u Sloveniji da mi bošnjo blica. Stvarno ne mogu da shvatim koliko moraš biti isfrustriran da cijeli dan braniš tezu da je 55km/h sporo i da se ne može voziti iz opravdanih razloga (početnik, nesigurnost, nepoznavanje lokacije i sl.) već se gusla o tome da taj mora da se skloni i propusti onog ko vozi 60km/h i da je to OBAVEZA. Nisam siguran da li vi znate voziti? Da li ste ikada pretekli tog gulaca? Pa imate jos 15km/dozvoljenih. Niste valjda toliko nesigurni u sebe? :izet:

Nakon što se ispucaju sve prežvakane teme, onda idu uvrede na ličnom nivou i insinuacije da upravo ti(ja) voziš tako, pa onda na kraju više nije 55km/h već je sada 30 u krivinama, ili 40 po gradu, a to niko branio nije.

Nažalost, isfrustirane osobe i baš mi je žao.
Mnogo, mnogo mnogo frustracije. Neopisivo. A to je najveći uzročnik svih nesreća.
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#25284 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Konstantno povećanje normi, kratki rokovi, kasne ionako male plate, bliži se vrijeme velikom servisu, žena vazda neraspoložena i boli je glava...
Pa tko ne bi bio frustriran?!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25285 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

seoBIH wrote: 26/12/2019 21:08 koliko moraš biti isfrustriran da cijeli dan braniš tezu da je 55km/h sporo i da se ne može voziti iz opravdanih razloga (početnik, nesigurnost, nepoznavanje lokacije i sl.) već se gusla o tome da taj mora da se skloni i propusti onog ko vozi 60km/h i da je to OBAVEZA.
Nije niko isfrustruran niti je to teza, to jeste ZAKON i OBAVEZA, sad je samo pitanje koliko si egocentrican/primitivan da to ne zelis postovati ili glup da ne razumijes! Jedini sto frustrira u cijeloj prici je koliko vas je takvih!
Da ti obnovim lektiru:

Član 39
(1)
(2)
(3) Izuzetno od odredbe stava (2) ovog člana, na putu u naselju s kolovozom na kojem za saobraćaj vozila u istom smjeru postoje najmanje dvije obilježene saobraćajne trake za kretanje vozila, vozač može da koristi i saobraćajnu traku koja se ne nalazi uz desnu ivicu kolovoza ako time ne ometa ostala vozila koja se kreću iza vozila kojim upravlja.

Član 43
(1)
(2) Vozač ne smije da smanji brzinu kretanja vozila do te mjere da njegovo vozilo predstavlja smetnju normalnom odvijanju saobraćaja.
Last edited by tempuser on 26/12/2019 21:36, edited 1 time in total.
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#25286 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Sve stoji. Ali onda meditiraj, idi u teretanu, trči, ispuši se na drugi način, a ne da prosipaš frustracije na cesti i tako ugrožavaš sve druge učesnike u saobraćaju.
User avatar
Logovan
Posts: 102860
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25287 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

BadBoy wrote: 26/12/2019 21:36 Sve stoji. Ali onda meditiraj, idi u teretanu, trči, ispuši se na drugi način, a ne da prosipaš frustracije na cesti i tako ugrožavaš sve druge učesnike u saobraćaju.
Ovo ja uvijek govorim, ali jok ja budala, pametujem bezveze. :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25288 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

BadBoy wrote: 26/12/2019 21:36 Sve stoji. Ali onda meditiraj, idi u teretanu, trči, ispuši se na drugi način, a ne da prosipaš frustracije na cesti i tako ugrožavaš sve druge učesnike u saobraćaju.
Samo znati i postovati zakon (sto je obaveza vozaca) this is all it takes!
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25289 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Logovan wrote: 26/12/2019 21:38
BadBoy wrote: 26/12/2019 21:36 Sve stoji. Ali onda meditiraj, idi u teretanu, trči, ispuši se na drugi način, a ne da prosipaš frustracije na cesti i tako ugrožavaš sve druge učesnike u saobraćaju.
Ovo ja uvijek govorim, ali jok ja budala, pametujem bezveze. :D
Znaci budala je onaj ko hoce po pravilu, pametan je onaj ko krsi zakon i nervira i smeta ostalima ali je saburli :lol:
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#25290 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

tempuser wrote: 26/12/2019 21:39
BadBoy wrote: 26/12/2019 21:36 Sve stoji. Ali onda meditiraj, idi u teretanu, trči, ispuši se na drugi način, a ne da prosipaš frustracije na cesti i tako ugrožavaš sve druge učesnike u saobraćaju.
Samo znati i postovati zakon (sto je obaveza vozaca) this is all it takes!
Slažem se. Zato nema sile koja će me pomjeriti kad vozim po ograničenju ili u skladu sa situacijom na cisti i saobraćaju oko mene (problem je kad se stvori razlika u odnosu na prosjek oko tebe). Kome se žuri nek primjeni terapiju iznad ili pretekne kad može. Kao što reče jedan kolega forumaš "boli mene briga što se njemu žuri".
User avatar
Logovan
Posts: 102860
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25291 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

mk ultra wrote: 26/12/2019 21:42
Znaci budala je onaj ko hoce po pravilu, pametan je onaj ko krsi zakon i nervira i smeta ostalima ali je saburli :lol:
Ma bravo, piši onako kako tebi odgovara, jebo to šta sam stvarno napisao. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25292 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

boli i mene qrac sto se vama gamize ,sta cemo sad?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#25293 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Peljači kada peljate i nirvane dozivljavate, onda u transu pokazete da niste sebicni supci koji zajebaju sve koji nisu u vašem stanju, i propustite kolonu iza vas.
Tada Vase uzviseno stanje, bez frustracija ima podlogu, do tada i vi frustracije lijecite na cesti :thumbup:
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#25294 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/12/2019 21:45 boli i mene qrac sto se vama gamize ,sta cemo sad?
Znači gamizanje je vožnja po ograničenju? Super postavka teza.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25295 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

nisu oni vozili da zarade :wink: ,a tad je svaki minut bitan,onaj zove,onom ides,a tebi radno vrijeme do 17 recimo a nisi ni do pola :D


al realno,jebem ja ove puteve nase,nit imas dvije trake,nit mozes preticat,krivina more a i ono gdje mozes ogranicenje 50/60 i radar/tronozac,a majmuni ne dobijaju kazne za 35 ili 55 na magistralnom :run:
Last edited by amar1994 on 26/12/2019 21:49, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#25296 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Kreni ranije saxat vremena.
8-) :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25297 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

BadBoy wrote: 26/12/2019 21:43
tempuser wrote: 26/12/2019 21:39
BadBoy wrote: 26/12/2019 21:36 Sve stoji. Ali onda meditiraj, idi u teretanu, trči, ispuši se na drugi način, a ne da prosipaš frustracije na cesti i tako ugrožavaš sve druge učesnike u saobraćaju.
Samo znati i postovati zakon (sto je obaveza vozaca) this is all it takes!
Slažem se. Zato nema sile koja će me pomjeriti kad vozim po ograničenju ili u skladu sa situacijom na cisti i saobraćaju oko mene (problem je kad se stvori razlika u odnosu na prosjek oko tebe). Kome se žuri nek primjeni terapiju iznad ili pretekne kad može. Kao što reče jedan kolega forumaš "boli mene briga što se njemu žuri".
Odgovor ti je paradoks, jer te upravo zakon obavezuje ili da ubrzas ili da propustis vozace iza sebe, odnosno prestrojis se u krajnju desnu traku ukoliko vozis sporije od najvise dozvoljene brzine. Citirao sam iznad clanove ZOBS-a koji te na to obavezuju. Ukoliko vozis maksimalnom dozvoljenom brzinom nemas kome da se sklanjas.
Sad je na tebi sa cime se slazes, sa zakonom ili tvrdoglavim odbijanjem da postujes zakon.
Last edited by tempuser on 26/12/2019 21:52, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25298 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

@Naslovnica
:lol: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25299 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

BadBoy wrote: 26/12/2019 21:47

Znači gamizanje je vožnja po ograničenju? Super postavka teza.
ja nisam pisao o voznji po ogranicenju,evo da nacrtam 90% moje voznje je po gradu,na glavnoj ulici.pisem o debilima koji prave guzvu kada je nema ,a i kada je ima prave jos vecu,smanjuju protok saobracaja...a i opet navodim ,sta tebe briga ako neko vozi 100? ako nema nikog ispred tebe smetas mu da prodje.on ce platiti kaznu za brzu voznju i to nije tvoj problem,tvoj problem treba biti zasto smetas nekome da prodje.
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#25300 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

tempuser wrote: 26/12/2019 21:51

Odgovor ti je paradoks, jer te upravo zakon obavezuje ili da ubrzas ili da propustis vozace iza sebe, odnosno prestrojis se u krajnju desnu traku ukoliko vozis sporije od najvise dozvoljene brzine. Citirao sam iznad clanove ZOBS-a koji te na to obavezuju. Ukoliko vozis maksimalnom dozvoljenom brzinom nemas kome da se sklanjas.
Sad je na tebi sa cime se slazes, sa zakonom ili tvrdoglavim odbijanjem da postujes zakon.
Ima razlike u zakonskim normama. Od toga najvažnija i najveće imperativne snage je poštivanje ograničenja brzine. To uzima primat nad svim ostalim. I ako je ograničenje 60, ja vozim u rasponu 60-75 ne postoji nikakva zakonska obaveza da se ikome sklanjam. Može me preteći kad mu se za to ukaže prilika i ja mu u tome neću odmoći.
bitanga_sa_otesa wrote: 26/12/2019 21:52 sta tebe briga ako neko vozi 100? ako nema nikog ispred tebe smetas mu da prodje.on ce platiti kaznu za brzu voznju i to nije tvoj problem,tvoj problem treba biti zasto smetas nekome da prodje.
Ako ja vozim po ograničenju ili malo iznad on samo može da me pretekne. Njegov je problem ako neće ili ne može, šta njega boli briga što ja vozim po ograničenju.
Post Reply