Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
akcija007
- Posts: 4314
- Joined: 17/05/2008 23:50
#23351 Re: Cijene stanova All about
Danas sam u voznji na Hit FM radiju cuo agenta za nekretnine koji je rekao da ce povecati agencijsku proviziju s 3% na 5 % jer je sve poskupilo i da se mora podici i agencijaka provizija
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#23352 Re: Cijene stanova All about
Dobar matematičar...
Nekretnine skuplje a provizija nije veća?
A rade na procenat...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83468
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#23353 Re: Cijene stanova All about
- Didier
- Posts: 3787
- Joined: 10/04/2014 19:54
- Location: Главни град
#23354 Re: Cijene stanova All about
Nema većeg šljama od tih agenata za nekretnine, i to u tri zemlje u kojima sam imao posla s njima.
Stoka.
Stoka.
-
acer5101
- Posts: 531
- Joined: 06/08/2012 09:42
#23355 Re: Cijene stanova All about
Hhahahah, koji je kreten taj agent. Cuj povecati proviziju!? Kakav je to kloc i on samo na tom radiju i gostuje
-
akcija007
- Posts: 4314
- Joined: 17/05/2008 23:50
#23356 Re: Cijene stanova All about
Koji je fenomen tog radija da svaki dan pricaju o cijenama nekretnina ?
Nisam cuo ni u jesnoj drugoj programakoj semi radija toliku zastupljenosti price o cijenama nekretnina kao na tom radiju
Nisam cuo ni u jesnoj drugoj programakoj semi radija toliku zastupljenosti price o cijenama nekretnina kao na tom radiju
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#23357 Re: Cijene stanova All about
Zato u Njemackoj imaju jedan od najnizih procenata vlasnistva nad nekretninama u Evropi.kinvart wrote: ↑10/06/2026 15:24U Njemačkoj imaju mietpreisbremse... I dosta zemalja svijeta je tako. U ovom trenutku, država propušta oporezovati obične ljude-najmodavce od Haris.ba, do krupnih najmodavaca. Samo treba oporezovati propisima koji su na snazi i uspostaviti sistem. Razumijem tvoj strah, ali nadati se većem političkom interesu. Kad skontaju da su bezveze prodali obveznice u Londonu, poduzet će više i po ovom pitanju.adnante wrote: ↑10/06/2026 14:41Pa ja sam pisao iz licnog iskustva. Dok sam placao kiriju, ista je uvecana kada je ugovor potpisan. Kada je dosla inflacija, roditeljima na poslovnom objektu zakup povecan radi "inflacije". Zato ja imma osjecaj da svako povecanje u vecoj mjeri plati onaj ko koristi uslugu.kinvart wrote: ↑10/06/2026 11:01 Nije apsolutno tačno da će se preliti kirija direktno na zakupoprimca u potpunosti? Od kud vam to? Evo vidim, nekako su se upleli i poslovni prostori (poskupljenje robe-usluga; ignorišem). Sigurno postoji cijena koju neko neće nikad platiti, pokupit će stvari i vratiti se u dom svojih roditelja, možda čak i u mjesto odakle je došao. A koliko ima dom svojih roditelja kao alternativu? Svi osim (nažalost!) štićenika SOS i sličnih domova.
Naravno, kada masa ljudi nema svoju nekretninu onda se mora staviti neka kocnica na cijenu iznajamljivanja, u nasem slucaju preko 90% ljudi su vlasanici, tako da od toga nema nista.
-
akcija007
- Posts: 4314
- Joined: 17/05/2008 23:50
#23358 Re: Cijene stanova All about
Sta se pravi izmedju zgarde Otoka Meandar i pjesackog mosta sto povezuje Nobil nebodere ?
Objekat od 2 sparata
Objekat od 2 sparata
-
kao_kaoty
- Posts: 483
- Joined: 21/05/2020 09:49
-
DonieBrasco
- Posts: 20104
- Joined: 31/08/2016 16:09
#23360 Re: Cijene stanova All about
https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /260511096
Sarajevo kao "sef" za imućne: Jedni kupuju po pet stanova dok drugi sanjaju i o prvom
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#23361 Re: Cijene stanova All about
Ok tekst na kliksu. Sta se desava?DonieBrasco wrote: ↑23/06/2026 22:13https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /260511096
Sarajevo kao "sef" za imućne: Jedni kupuju po pet stanova dok drugi sanjaju i o prvom
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#23362 Re: Cijene stanova All about
Uvijek ista priča, trgovci nekretninama promiviraju ulaganje u nekretnine.
Ima ona stara izreka:"Ne laje kuja zbog sela nego zbog svoje guzice"!
Ima ona stara izreka:"Ne laje kuja zbog sela nego zbog svoje guzice"!
-
tuitamo
- Posts: 1421
- Joined: 14/04/2013 00:35
#23363 Re: Cijene stanova All about
Mi smo fenomen. Ne razumijevajući različitost posjedovanja i življenja, servira se narativ da se mora posjedovati.
Čovjek mora da ima gdje da živi tj. da si može priuštiti da plati da živi i da ima taj krov nad glavom.
Tu spada i NAJAM.
To što je naša kultura, dominantno, posjedovanje, naš je problem.
Potrebno je najam detaljno regulisati i zaštiti najmoprimca. U prvom redu da ga se ne može istjerati ako posjeduje ugovor najma na neodređeno i ako najmodavac ne želi nekretinu za sebe da živi. Pa i ako se proda nekretnina da najmprimac ima zaštičen ugovor. To su mjere a ne kukanje kako si neko sa 28. godina ne moze priuštiti stan na Otoci a ima kuću u Osijeku.
Čovjek mora da ima gdje da živi tj. da si može priuštiti da plati da živi i da ima taj krov nad glavom.
Tu spada i NAJAM.
To što je naša kultura, dominantno, posjedovanje, naš je problem.
Potrebno je najam detaljno regulisati i zaštiti najmoprimca. U prvom redu da ga se ne može istjerati ako posjeduje ugovor najma na neodređeno i ako najmodavac ne želi nekretinu za sebe da živi. Pa i ako se proda nekretnina da najmprimac ima zaštičen ugovor. To su mjere a ne kukanje kako si neko sa 28. godina ne moze priuštiti stan na Otoci a ima kuću u Osijeku.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6962
- Joined: 06/05/2013 23:05
#23364 Re: Cijene stanova All about
Ma ovaj james bond nije realan nikako, frajer zivi u milionima nekim u svojoj glavi. Ono stan 600 000 od 60-70m2 u centru sa ok stanjem, on ga brani zivotom da je to savrseno, a nemas auto gdje ostaviti. Lukavicu isto tako hvali rekao bi covjek zivjet ces negdje u savrsenom svijetu punom cokolade, a ne gledati grafite cetnici, ratko mladic i slusati gusle od komsija
. Trebevic gore apartmane od cega je jedino roof garden zavrsen, ma savrsentvo od zivota samo nemas gdje hljeba kupiti ali savrseno
. Pacenik je lik i pretjeruje bas sa ovim cijenama da su normalne.
Radio sam sa svim jacim osim prostora i ovog james bonda, gigant mi je najrealniji za procjenu i brzinu prodaje. Ovo je moje iskustvo, ostali su samo klimaci glavom sta god ja kazem. Da kazem stan koji realno vrijedi 200 000, da stave cijenu 500 000 oni ce klimati glavom i sve moze.
Radio sam sa svim jacim osim prostora i ovog james bonda, gigant mi je najrealniji za procjenu i brzinu prodaje. Ovo je moje iskustvo, ostali su samo klimaci glavom sta god ja kazem. Da kazem stan koji realno vrijedi 200 000, da stave cijenu 500 000 oni ce klimati glavom i sve moze.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#23365 Re: Cijene stanova All about
Pa, proda li se sa tom ludom cijenom na kraju?made_in_sarajevo wrote: ↑24/06/2026 06:46 Radio sam sa svim jacim osim prostora i ovog james bonda, gigant mi je najrealniji za procjenu i brzinu prodaje. Ovo je moje iskustvo, ostali su samo klimaci glavom sta god ja kazem. Da kazem stan koji realno vrijedi 200 000, da stave cijenu 500 000 oni ce klimati glavom i sve moze.
- VladaFBiH
- Posts: 6607
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#23366 Re: Cijene stanova All about
vjerovatno "trojka" malo priprema teren za suludi zakon o oporezivanju pa dolijevaju ulje na vatruHaris.ba wrote: ↑23/06/2026 22:40Ok tekst na kliksu. Sta se desava?DonieBrasco wrote: ↑23/06/2026 22:13https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /260511096
Sarajevo kao "sef" za imućne: Jedni kupuju po pet stanova dok drugi sanjaju i o prvom
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#23367 Re: Cijene stanova All about
Sumnjam. Nije bilo javne rasprave, ministarstvo finansija je svakako u rasulu.
A, to ja ne vidim kao sulud zakon. Ok je to uraditi.
Samo, problem je sto nece nista ili skoro nista uraditi na prici sa kojom se donosi.
-
hava123
- Posts: 1072
- Joined: 24/12/2011 08:37
#23368 Re: Cijene stanova All about
nepass1 wrote: ↑02/06/2026 20:36Proda zemlju kod rogaticeemigrazione wrote: ↑02/06/2026 19:08 Ne kontam sa ovom cijenom stanova kako nema ono stotine samoubistava ili tako nešto slično, hvala bogu ne moram razmišljati o tome, ali ovo fakat nije normalno mislim kako će mladi bračni par npr. ikad imati svojnu nekretninu sa ovim cijenama...
- dječak sa šibicama
- Posts: 51224
- Joined: 29/06/2011 23:39
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6962
- Joined: 06/05/2013 23:05
#23370 Re: Cijene stanova All about
ma ni blizu. pola godine se vrtilo na piku sa 50 000 jacom cijenom, akcije spustali. na kraju kad sam dosao do giganta, dosli ljudi u stan da slikaju i realno rekli, a to sam vec vidio kroz pola godine. za ove pare ces prodati kad bas naletis na nekoga i ako naletis, inace ako hoces da prodas spusti cijenu i ode stan u 5 dana. stan u zgradi preko puta sa 20m2 manje se prodavao preko godinu i po dana, ali nabio cijenu kao da je od zlata. doduse mozda se jos i prodaje nisam pratio odavnoHaris.ba wrote: ↑24/06/2026 06:51Pa, proda li se sa tom ludom cijenom na kraju?made_in_sarajevo wrote: ↑24/06/2026 06:46 Radio sam sa svim jacim osim prostora i ovog james bonda, gigant mi je najrealniji za procjenu i brzinu prodaje. Ovo je moje iskustvo, ostali su samo klimaci glavom sta god ja kazem. Da kazem stan koji realno vrijedi 200 000, da stave cijenu 500 000 oni ce klimati glavom i sve moze.
-
peca777
- Posts: 1283
- Joined: 19/04/2019 14:08
#23371 Re: Cijene stanova All about
Ne kontam kakva je ovo recenica? Prije svega, ko kaze da mora da ima negdje da zivi? Da mora da ima stan, da ima kucu ili bilo koju nekretninu? Znaci na osnovu cega MORA?
Dodatno, evo i da mora, a ne mora, da li nas ima previse, pa nema prostora za nekretnine, ili su preference u pitanju, pa necu stan tu, hocu ovdje i sl?
Pa ima. Cak ima i previse do mjere da ga ne mozes istjerati.
- belafonte
- Posts: 1306
- Joined: 29/05/2006 17:54
#23372 Re: Cijene stanova All about
Meni je najsmješnije od svega, OK Cocalić se prodaje ko gradska raja, čak se jedno vrijeme vrtio džingl na tom radiju u stilu ako se zadesite u društvu kompleksaša, bježite glavom bez obzira...
I onda taj isti Cocalić dovodi james bonda svake srijede, frajer je oličenje kompleksaša...
Što je još smješnije i bond je rođen u sarajevu, i jedan je od mnogih dokaza da je najveći papak ipak onaj ko je rođen u Sarajevu
- starii
- Posts: 3389
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
#23373 Re: Cijene stanova All about
Vezano za povrat PDV na kupovinu stana, interesuje me za koji se period odnosi, ako sam stan kupio 2019 da li mogu izvrsiti povrat poreza? hvala.
- moon_walker_90
- Posts: 2903
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
-
yoyoyo96
- Posts: 316
- Joined: 01/06/2018 13:57
#23375 Re: Cijene stanova All about
Pravo ima samo ko je uknjizio stan iza 12.04. 2025.
