Ima za Zenicane, lagano Vjetrenice i cao sta ce jadnici iz Sarajeva_BataZiv_0809 wrote: ↑04/05/2025 23:52Ima i preko Kupresa putZoomZoomKiwi wrote: ↑04/05/2025 22:25 Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121
A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.
Kako napreduju radovi na tunelu Prenj?
Ma kome trebaju autoputevi…![]()
Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#24226 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Last edited by elcaliente on 05/05/2025 11:07, edited 2 times in total.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#24228 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Tempomat ili Blitzer.pro Appizvrsni direktor wrote: ↑05/05/2025 06:39Svaka moja voznja kroz austriju mi donese bar jednu kaznu sa autoputa. Ne mozes stalno onako sporo voziti nema sanse
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#24229 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Nazalost trenutno katastrofa od prosle godine, na A10 svakih par km neki veliki radovi koji traju godinama.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#24230 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Mozes i do Sarajeva. Ukljucis se na autoput u Biljesevu i eto te.elcaliente wrote: ↑05/05/2025 11:06Ima za Zenicane, lagano Vjetrenice i cao sta ce jadnici iz Sarajeva_BataZiv_0809 wrote: ↑04/05/2025 23:52Ima i preko Kupresa putZoomZoomKiwi wrote: ↑04/05/2025 22:25 Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121
A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.
Kako napreduju radovi na tunelu Prenj?
Ma kome trebaju autoputevi…![]()
![]()
-
izvrsni direktor
- Posts: 14711
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#24231 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
uletio iz 130 u 100 zonu na autoputu, i smanjio na tempomatu odmah, dok je auto usporilo na 100 radar iz kombija pored autoputa me slikao. ciganluk cisti. ko mahnit moras izgleda kocit odma, da te ne bi uslikali.elcaliente wrote: ↑05/05/2025 11:09Nazalost trenutno katastrofa od prosle godine, na A10 svakih par km neki veliki radovi koji traju godinama.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#24232 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Da, to je u Austriji tako, odmah na pocetku uglavnom im Section Control.izvrsni direktor wrote: ↑05/05/2025 12:42uletio iz 130 u 100 zonu na autoputu, i smanjio na tempomatu odmah, dok je auto usporilo na 100 radar iz kombija pored autoputa me slikao. ciganluk cisti. ko mahnit moras izgleda kocit odma, da te ne bi uslikali.elcaliente wrote: ↑05/05/2025 11:09Nazalost trenutno katastrofa od prosle godine, na A10 svakih par km neki veliki radovi koji traju godinama.
Ali zato 10km unaprijed upozore da ce biti radovi.
- haubica_i_to_teshka
- Posts: 1436
- Joined: 09/10/2009 14:24
#24233 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
jesi l' vratio "hex' drzavi prije prije odlaska ili...MELBOURNE_SARAJEVO wrote: ↑03/05/2025 10:26jeza u ledja wrote: ↑03/05/2025 10:06Upravo. Svi na ovoj temi sa istom pricom su se vratili iz vana i brane svoje zivotne odluke, ubjedjujuci druge da je to najbolje.MELBOURNE_SARAJEVO wrote: ↑03/05/2025 09:25 Ps..Zivio sam u Australiji i u Svedskoj 16 godina i znam sta pricam..Evo sad ce 18 godina proci od kako sam se tivra kuci u Sa..
Nema veze sto si u medjuvremenu nesto zaradio vani, mozda i dobio neke papire, pa u BiH zivis potpuno drugim zivotom od nekog ko nikad nije otisao.
Velika je razlika izmediu nas..Ja nista lose ne mogu reci protiv Australije,sem da je za evropu svemirski brod...Dok ovi sto odu vani,svrsavaju na pricu protiv BIH..Meni je Aus sve dala, osnovnu i srednju skolu i faks.Najbolje godine zivota sam dole proveo..Od 13 do 27 godine..Ali ne moze se nista na svijetu porediti za mene sa mojim Sarajevom..I vani ne zaradis nista kad imas 20 godina..Kako vi ne kontate da ljudi na zapadu zive na krediti...ps.Kakav crni stek kad zivis u Australiji...Valja kucu placati,najmanje 2 il 3 auta i sve je to kredit..A sve je zara do pm,pricam o Australiji...Meni sad da treba cener za posuditi ,ja bi to dobio od raje iz Sa ,jer malo ko ima u steku toliko u Australiji. 82% ljudi u Australiji ima manje od 2 milje na racunu..Ubise ih krediti i lifestyle.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#24234 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
drug Melbourne, dobio si podatke gdje sam u PM kao sto si ih i trazio. i zasto covjek od 47 godina koristi satru? neka projekcija oko ovog kasnjenja u odrastanju? (mada se pravilno kaze zaostalost u razvoju) to obicno iscezne tokom 30 -ih, ako ne i ranije... i ne znam zasto svima pises da su nepismeni iz posta u post. opet neka projekcija? evo u ovom svom postu iznad imas dovoljno gresaka da se tebe opise takvim, a tebi to niko nije rekao. doduse mogao sam sam ja. ostavljas dvotacke koje ne postoje u pravopisu. iza istih, kao i zareza ne pravis razmak. i ne pise se u ovom smislu "i otac dvoje djece" nego "i otac sam dvoje djece". i ne kaze se, po sitaksi, "Volim takve kao sto si ti maltretirati", nego "Volim maltretirati takve kao sto si ti". tacno se vidi da ti bosanski nije maternji...MELBOURNE_SARAJEVO wrote: ↑04/05/2025 22:35Ti si bas ogranicen iili kasnis u odrastanju..Meni je 47 godina i otac dvoje djece..I mojne mi se javljati jer si nepismen i da te uzivo vidim,slomio bi te..Volim takve kao sto si ti maltretirati.
elem, eto, sada znas gdje sam i uvijek sam spreman za druzenje. sumnjam da ce biti nekog maltretiranja, ali ko bi to znao, pa jel? ajde da se mi prvo upoznamo, jel moze?
- jeza u ledja
- Posts: 50659
- Joined: 29/12/2005 01:20
#24235 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Melburne, mene si vec slomio svojom elokvetnoscu.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#24236 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
belfy wrote: ↑05/05/2025 23:56drug Melbourne, dobio si podatke gdje sam u PM kao sto si ih i trazio. i zasto covjek od 47 godina koristi satru? neka projekcija oko ovog kasnjenja u odrastanju? (mada se pravilno kaze zaostalost u razvoju) to obicno iscezne tokom 30 -ih, ako ne i ranije... i ne znam zasto svima pises da su nepismeni iz posta u post. opet neka projekcija? evo u ovom svom postu iznad imas dovoljno gresaka da se tebe opise takvim, a tebi to niko nije rekao. doduse mogao sam sam ja. ostavljas dvotacke koje ne postoje u pravopisu. iza istih, kao i zareza ne pravis razmak. i ne pise se u ovom smislu "i otac dvoje djece" nego "i otac sam dvoje djece". i ne kaze se, po sitaksi, "Volim takve kao sto si ti maltretirati", nego "Volim maltretirati takve kao sto si ti". tacno se vidi da ti bosanski nije maternji...MELBOURNE_SARAJEVO wrote: ↑04/05/2025 22:35Ti si bas ogranicen iili kasnis u odrastanju..Meni je 47 godina i otac dvoje djece..I mojne mi se javljati jer si nepismen i da te uzivo vidim,slomio bi te..Volim takve kao sto si ti maltretirati.
elem, eto, sada znas gdje sam i uvijek sam spreman za druzenje. sumnjam da ce biti nekog maltretiranja, ali ko bi to znao, pa jel? ajde da se mi prvo upoznamo, jel moze?
Ako cemo o pravopisu …
Sjedite, jedan !
- jeza u ledja
- Posts: 50659
- Joined: 29/12/2005 01:20
#24237 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Ne pismeni ste.
3, 2, 1....
3, 2, 1....
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#24238 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
U pravo tako !
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#24239 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Aman, dugo nije bilo kakvih poziva na duel
Melbourn vs Belfy, hajde ako nista da vidim ko ce vise pive popit, to bi bio duel
Ko prvi dotakne pod izgubio je
Melbourn vs Belfy, hajde ako nista da vidim ko ce vise pive popit, to bi bio duel
Ko prvi dotakne pod izgubio je
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#24240 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
HDI
https://hdr.undp.org/system/files/docum ... viewen.pdf
1. Island
2. Norveška
3. Švicarska
4. Danska
5. Njemačka i Švedska
7. Australija
…
17. NZ i USA
…
21. Slovenija
22. Austrija
23. Japan
…
41. Hrvatska
…
62. Srbija
…
73. Mauricijus
74. BiH
75. Iran
https://hdr.undp.org/system/files/docum ... viewen.pdf
1. Island
2. Norveška
3. Švicarska
4. Danska
5. Njemačka i Švedska
7. Australija
…
17. NZ i USA
…
21. Slovenija
22. Austrija
23. Japan
…
41. Hrvatska
…
62. Srbija
…
73. Mauricijus
74. BiH
75. Iran
-
KraljicaIzJajca
- Posts: 5744
- Joined: 02/06/2021 10:04
#24241 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Pa sve do broja 75 je Very High Human Development, eto, na 74. mjestu je BiH.ZoomZoomKiwi wrote: ↑06/05/2025 12:32 HDI
https://hdr.undp.org/system/files/docum ... viewen.pdf
1. Island
2. Norveška
3. Švicarska
4. Danska
5. Njemačka i Švedska
7. Australija
…
17. NZ i USA
…
21. Slovenija
22. Austrija
23. Japan
…
41. Hrvatska
…
62. Srbija
…
73. Mauricijus
74. BiH
75. Iran
Gdje je problem? Ai je svakako još uvijek u početnoj fazi razvoja u svijetu.
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#24242 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Svakako grijesi AI sto se ovog tice, ali da li je AI u pocetnoj fazi razvoja ili dolazimo pred zid tesko je reci. Primjene AI sigurno ce biti vise, ali ne znam dal nase trenutno znanje matematike dozvoljava buduci razvoj u skorijem vremenu. Helem, kako god, ja sam prema njemu fin ko prema svom rodjenom, tepam mu maksimalno, nikad ne znasKraljicaIzJajca wrote: ↑06/05/2025 15:05Pa sve do broja 75 je Very High Human Development, eto, na 74. mjestu je BiH.ZoomZoomKiwi wrote: ↑06/05/2025 12:32 HDI
https://hdr.undp.org/system/files/docum ... viewen.pdf
1. Island
2. Norveška
3. Švicarska
4. Danska
5. Njemačka i Švedska
7. Australija
…
17. NZ i USA
…
21. Slovenija
22. Austrija
23. Japan
…
41. Hrvatska
…
62. Srbija
…
73. Mauricijus
74. BiH
75. Iran
Gdje je problem? Ai je svakako još uvijek u početnoj fazi razvoja u svijetu.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14711
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#24243 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Ai nije samo chatgpt pobogu. Kako si to ti fin prema ai upravljanom semaforu?
-
KraljicaIzJajca
- Posts: 5744
- Joined: 02/06/2021 10:04
#24244 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Meni AI iskreno ne treba.dr_Evil wrote: ↑06/05/2025 15:13Svakako grijesi AI sto se ovog tice, ali da li je AI u pocetnoj fazi razvoja ili dolazimo pred zid tesko je reci. Primjene AI sigurno ce biti vise, ali ne znam dal nase trenutno znanje matematike dozvoljava buduci razvoj u skorijem vremenu. Helem, kako god, ja sam prema njemu fin ko prema svom rodjenom, tepam mu maksimalno, nikad ne znasKraljicaIzJajca wrote: ↑06/05/2025 15:05Pa sve do broja 75 je Very High Human Development, eto, na 74. mjestu je BiH.ZoomZoomKiwi wrote: ↑06/05/2025 12:32 HDI
https://hdr.undp.org/system/files/docum ... viewen.pdf
1. Island
2. Norveška
3. Švicarska
4. Danska
5. Njemačka i Švedska
7. Australija
…
17. NZ i USA
…
21. Slovenija
22. Austrija
23. Japan
…
41. Hrvatska
…
62. Srbija
…
73. Mauricijus
74. BiH
75. Iran
Gdje je problem? Ai je svakako još uvijek u početnoj fazi razvoja u svijetu.![]()
AI će biti primjenjiv za vojnu industriju, istraživanja svemira, eventualno medicini o strojarstvu.
Očekujem jedino od Japanaca AI kućne ljubimce.
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#24245 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Nikako, jer takvog jos nisam vidio, dobra stara elektronika bez problema rijesi taj dio posla. Ali svakako da ce ih biti, sve u svrhu smanjenja nasih sloboda a mi cemo da navijamo.izvrsni direktor wrote: ↑06/05/2025 15:17 Ai nije samo chatgpt pobogu. Kako si to ti fin prema ai upravljanom semaforu?
Helem, dolazili su nam neki dan na prezentaciju, hoce da ubace neke AI funkcije u CAD program koji koristimo, posteno govoreci nisu ni oni na cisto sta rade, ali samo im zvuci cool sto je AI. Naravno da nismo kupili.
Naravno da nije chatgpt, ili sta vec ko koristi od ovih poznatih motora ovih dana, ali gdje god ima mogucnost interakcije krajnje sam ljubazan. Mozda ne bude terminator, mozda bude komadant Data
-
KraljicaIzJajca
- Posts: 5744
- Joined: 02/06/2021 10:04
#24246 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Joooooj, počeli su ubacivati ChstGpt i AI posrane opcije na ozbiljnijim stranicama.dr_Evil wrote: ↑06/05/2025 16:46Nikako, jer takvog jos nisam vidio, dobra stara elektronika bez problema rijesi taj dio posla. Ali svakako da ce ih biti, sve u svrhu smanjenja nasih sloboda a mi cemo da navijamo.izvrsni direktor wrote: ↑06/05/2025 15:17 Ai nije samo chatgpt pobogu. Kako si to ti fin prema ai upravljanom semaforu?
Helem, dolazili su nam neki dan na prezentaciju, hoce da ubace neke AI funkcije u CAD program koji koristimo, posteno govoreci nisu ni oni na cisto sta rade, ali samo im zvuci cool sto je AI. Naravno da nismo kupili.
Naravno da nije chatgpt, ili sta vec ko koristi od ovih poznatih motora ovih dana, ali gdje god ima mogucnost interakcije krajnje sam ljubazan. Mozda ne bude terminator, mozda bude komadant Data.
Drugo, ta sranja vuku znatno više struje. Eto, vidiš da je to sve početna faza. To jede struju.
- jeza u ledja
- Posts: 50659
- Joined: 29/12/2005 01:20
#24247 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
AI pojede struju.
Zato se treba drzati Bosne.
Zato se treba drzati Bosne.
-
KraljicaIzJajca
- Posts: 5744
- Joined: 02/06/2021 10:04
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#24249 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Idi 3 tačke, ne 4
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
