F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#34151 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

sahbazzz wrote: 15/09/2024 17:16 Sve je ovo Leclerc kriv. Imas 6 sekundi prednosti i u direktnom okrsaju pustis Pisatrija bez ikakve borbe. Zasto nije drzao defanzivnu liniju? Da se samo u onom krugu spasio garantujem da bi pobjegao kao i u prvom dijelu trke. Na kraju su Ferarriji trebali imati potencijalno 1 i 3 mjesto, ovako karna.
To i ja govorim. Bukvalno da su Leclerca zvali krug ranije ili da je zatvorio poziciju normalno pobjegao bi kao u prvom stintu. Sad da li bi Sainz stigao Pereza je pitanje, jer je Sainz koristio što Perez nije mogao brže radi dvoboja Leclerca i Piastrija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34152 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samo upozorenje za Maxa
Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#34153 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

axe22 wrote: 15/09/2024 16:09
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:05
axe22 wrote: 15/09/2024 16:04

To je politika Maxa, izguraj makar u zid ali ostani ispred
Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:

Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.

Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
Da vidimo hoce li biti price oko ovoga u narednom periodu. Ako je ok hoce li i drugi timovi poceti koristiti isto.
https://www.instagram.com/formula_aerod ... 8LaCSNSms/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34154 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ne bi bilo prvi put da FIA spasava nekome sampionat zabranama
sahbazzz
Posts: 1086
Joined: 19/07/2020 12:27

#34155 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by sahbazzz »

Eisenbahner1921 wrote: 15/09/2024 18:25
sahbazzz wrote: 15/09/2024 17:16 Sve je ovo Leclerc kriv. Imas 6 sekundi prednosti i u direktnom okrsaju pustis Pisatrija bez ikakve borbe. Zasto nije drzao defanzivnu liniju? Da se samo u onom krugu spasio garantujem da bi pobjegao kao i u prvom dijelu trke. Na kraju su Ferarriji trebali imati potencijalno 1 i 3 mjesto, ovako karna.
To i ja govorim. Bukvalno da su Leclerca zvali krug ranije ili da je zatvorio poziciju normalno pobjegao bi kao u prvom stintu. Sad da li bi Sainz stigao Pereza je pitanje, jer je Sainz koristio što Perez nije mogao brže radi dvoboja Leclerca i Piastrija.
I on je cak priznao da se branio ko kakva tetkica u intervju poslije trke, i kao fazon "naucio (ili naucit cu) sam nesto iz toga". Joj al me nervira, bas mi je upropastio poslijepodne.

Sainz je smanjivao razliku u odnosu na Pereza konstantno, i u onim trenutcima kada Perez i nije bio bas blizu pa moguce je da bi bili u borbi u nekom trenutku na kraju. Ma da i nisu, 1 i 4 mjesto bi bilo odlicno.

Nema kazne za Sainza zbog onog sudara, ali bi Max mogao dobiti kaznu zbog preticanja pod VSC. Ako ga kazne 10 sekundi, ode iza Alonsa ili ko je vec iza njega.

EDIT: Nema kazne za Maxa
Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#34156 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 18:31 Ne bi bilo prvi put da FIA spasava nekome sampionat zabranama
Znaci kocioni sistem zabranjen Red Bullu donosi McLarenu prednost i to nije davanje prilike McLarenu da se bori za titulu, a (moguce) zabranjivanje flex winga je spasavanje sampionata Red Bullu.
Je li to tvoj kontekst?
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34157 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Eisenbahner1921 wrote: 15/09/2024 18:28
axe22 wrote: 15/09/2024 16:09
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:05

Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:

Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.

Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
Da vidimo hoce li biti price oko ovoga u narednom periodu. Ako je ok hoce li i drugi timovi poceti koristiti isto.
https://www.instagram.com/formula_aerod ... 8LaCSNSms/

Vec sam postavii, masovno se o tome prica.
Prvo prednje krilo, sad j zadnje. Dobijaju drs bez otvorenog zadnjeg krila.

Problem ako je lagalno, drugim timovima treba vremena da razviju ovakva krila, vremena i novca.
Da odmah zabrane, McLaren je vec profitirao na ovoj utrci.
(Nesto ko prije 2-3 sezone s zadnjim krilom mercedesa koje se savijalo unazad)
Last edited by axe22 on 15/09/2024 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34158 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Eisenbahner1921 wrote: 15/09/2024 18:37
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 18:31 Ne bi bilo prvi put da FIA spasava nekome sampionat zabranama
Znaci kocioni sistem zabranjen Red Bullu donosi McLarenu prednost i to nije davanje prilike McLarenu da se bori za titulu, a (moguce) zabranjivanje flex winga je spasavanje sampionata Red Bullu.
Je li to tvoj kontekst?
Ne
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34159 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »



Klasa je vjecna :thumbup:
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34160 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Forma je trenutna

#lando :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34161 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Eisenbahner1921 wrote: 15/09/2024 18:37
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 18:31 Ne bi bilo prvi put da FIA spasava nekome sampionat zabranama
Znaci kocioni sistem zabranjen Red Bullu donosi McLarenu prednost i to nije davanje prilike McLarenu da se bori za titulu, a (moguce) zabranjivanje flex winga je spasavanje sampionata Red Bullu.
Je li to tvoj kontekst?
Ovo je 100% protiv pravila....kao i ono na prednjem krilu...treba biti realan.
Formula 1 je smor sa svojom politikom oko pravilnika.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34162 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Evo malo telemetrije

User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#34163 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Romeo 80 »

_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 20:04

Klasa je vjecna :thumbup:
Ovaj me Colapinto nevjerovatno likom podsjeca na Sennu iz mladjih dana...
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#34164 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

Colapinto je odradio dobar posao, mislim da će Audi birati između njega i Bortoleta kao junior vozaca uz Hulkenberga ukoliko mali nastavi ovu formu do kraja sezone. Vjerovao sam da za Micka tu ima sanse ali nakon fijaska sa Alpinom i Williamsom sada nema sanse da se vraća. Logan je predugo bio u F1 i koliko talenata generalno propada radi malo ekipa na gridu ili radi toga sto ne mogu puno novca donijeti sa sobom :-)
Znaci uskoro bi mogli gledati Antonelija, Colapinta, Bearmana, Lawsona i Doohana u F1. Taman da se grid malo podmladi :bih: Ne znam kad je zadnji put bio ovakav zamah mladih vozaca u F1.

Formalno jos imaju slobodna mjesta u Audi/Stake-u i RB-u. Lawson 99% ide u RB i ostaje jos samo da Audi potvrdi da li ide sa Colapintom ili Bortoletom. Ne znam koje cudo moze ostaviti Riccarda u timu. Jedino ako otkazu Perezu ugovor i tu ga ubace ili promovisu Tsunodu.
T4h
Posts: 219
Joined: 02/12/2008 23:20

#34165 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by T4h »

_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 17:07 Sto bi Pavle i Srdjan isli da ocrne bilo koga?
Ljudi su profesionalci, a pri tome sada imaju i vlastiti podcast za ciji rejting nije dobro da se svrstavaju na bilo ciju stranu.
Vjerovatno misli na one Hrvate, oni su okrivili Sainza odmah po incidentu. Katastofalni su, ljudi kao da ne gledaju stazu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34166 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

T4h wrote: 16/09/2024 14:21
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 17:07 Sto bi Pavle i Srdjan isli da ocrne bilo koga?
Ljudi su profesionalci, a pri tome sada imaju i vlastiti podcast za ciji rejting nije dobro da se svrstavaju na bilo ciju stranu.
Vjerovatno misli na one Hrvate, oni su okrivili Sainza odmah po incidentu. Katastofalni su, ljudi kao da ne gledaju stazu.
Uzasni i predosadni
User avatar
mayab
Posts: 30840
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#34167 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by mayab »

Uglavnom, sezona je dobila na zanimljivosti...

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34168 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »



:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34169 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »



:thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34170 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

axe22 wrote: 15/09/2024 18:50
Eisenbahner1921 wrote: 15/09/2024 18:28
axe22 wrote: 15/09/2024 16:09


Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.

Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
Da vidimo hoce li biti price oko ovoga u narednom periodu. Ako je ok hoce li i drugi timovi poceti koristiti isto.
https://www.instagram.com/formula_aerod ... 8LaCSNSms/

Vec sam postavii, masovno se o tome prica.
Prvo prednje krilo, sad j zadnje. Dobijaju drs bez otvorenog zadnjeg krila.

Problem ako je lagalno, drugim timovima treba vremena da razviju ovakva krila, vremena i novca.
Da odmah zabrane, McLaren je vec profitirao na ovoj utrci.
(Nesto ko prije 2-3 sezone s zadnjim krilom mercedesa koje se savijalo unazad)
Samo treba dosljedno, fer i posteno... Prozivati druge...

Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#34171 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Test1234 »

cable_stayed_bridge wrote: 15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#34172 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Test1234 »

axe22 wrote: 15/09/2024 14:41 Lec, konstantno se lose brani.

Najvise mi zao Sainza koji je skinuo preko 12 sekundi, dosao na 3 poziciju i onda sudar .

Konstruktorska, McLaren prvi.

Vers samo se zali na bolid.
Navodno RB fulao postavke sa Maxovim bolidom koje su uradili pred quali, otišao je smjerom koji je suprotan od Pereza a i sama mu staza nikad previše nije odgovarala, gledajući tempo Pereza taj RB je bio jako konkurentan.
Nisamsdaali
Posts: 1368
Joined: 03/10/2022 20:38

#34173 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Nisamsdaali »

Test1234 wrote: 17/09/2024 13:44
cable_stayed_bridge wrote: 15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
Nije odgovarao prošle godine, ali ovo je sada potpuno drugačiji bolid. Mislim da će im čak i najviše odgovarati od ovih staza u nastavku jer su u Bakuu bili odlični u prva 2 sektora ali su na pravcu gubili drastično
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#34174 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Test1234 wrote: 17/09/2024 13:44
cable_stayed_bridge wrote: 15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
Mislim da će i Ferrari biti jači od njih u singapuru, a kamoli McLaren.
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#34175 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Test1234 »

Nisamsdaali wrote: 17/09/2024 13:50
Test1234 wrote: 17/09/2024 13:44
cable_stayed_bridge wrote: 15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
Nije odgovarao prošle godine, ali ovo je sada potpuno drugačiji bolid. Mislim da će im čak i najviše odgovarati od ovih staza u nastavku jer su u Bakuu bili odlični u prva 2 sektora ali su na pravcu gubili drastično
Ako je suditi po Monacu gdje je Max završio kao 6ti koja je najsličnija Singapuru po konfiguraciji, ne piše im se dobro.
Post Reply