To i ja govorim. Bukvalno da su Leclerca zvali krug ranije ili da je zatvorio poziciju normalno pobjegao bi kao u prvom stintu. Sad da li bi Sainz stigao Pereza je pitanje, jer je Sainz koristio što Perez nije mogao brže radi dvoboja Leclerca i Piastrija.sahbazzz wrote: ↑15/09/2024 17:16 Sve je ovo Leclerc kriv. Imas 6 sekundi prednosti i u direktnom okrsaju pustis Pisatrija bez ikakve borbe. Zasto nije drzao defanzivnu liniju? Da se samo u onom krugu spasio garantujem da bi pobjegao kao i u prvom dijelu trke. Na kraju su Ferarriji trebali imati potencijalno 1 i 3 mjesto, ovako karna.
F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
-
Eisenbahner1921
- Posts: 259
- Joined: 29/09/2016 14:05
#34151 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34152 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Samo upozorenje za Maxa
-
Eisenbahner1921
- Posts: 259
- Joined: 29/09/2016 14:05
#34153 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Da vidimo hoce li biti price oko ovoga u narednom periodu. Ako je ok hoce li i drugi timovi poceti koristiti isto.axe22 wrote: ↑15/09/2024 16:09Samprotivsviju wrote: ↑15/09/2024 16:05Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom![]()
Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.
Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
https://www.instagram.com/formula_aerod ... 8LaCSNSms/
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34154 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ne bi bilo prvi put da FIA spasava nekome sampionat zabranama
-
sahbazzz
- Posts: 1086
- Joined: 19/07/2020 12:27
#34155 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
I on je cak priznao da se branio ko kakva tetkica u intervju poslije trke, i kao fazon "naucio (ili naucit cu) sam nesto iz toga". Joj al me nervira, bas mi je upropastio poslijepodne.Eisenbahner1921 wrote: ↑15/09/2024 18:25To i ja govorim. Bukvalno da su Leclerca zvali krug ranije ili da je zatvorio poziciju normalno pobjegao bi kao u prvom stintu. Sad da li bi Sainz stigao Pereza je pitanje, jer je Sainz koristio što Perez nije mogao brže radi dvoboja Leclerca i Piastrija.sahbazzz wrote: ↑15/09/2024 17:16 Sve je ovo Leclerc kriv. Imas 6 sekundi prednosti i u direktnom okrsaju pustis Pisatrija bez ikakve borbe. Zasto nije drzao defanzivnu liniju? Da se samo u onom krugu spasio garantujem da bi pobjegao kao i u prvom dijelu trke. Na kraju su Ferarriji trebali imati potencijalno 1 i 3 mjesto, ovako karna.
Sainz je smanjivao razliku u odnosu na Pereza konstantno, i u onim trenutcima kada Perez i nije bio bas blizu pa moguce je da bi bili u borbi u nekom trenutku na kraju. Ma da i nisu, 1 i 4 mjesto bi bilo odlicno.
Nema kazne za Sainza zbog onog sudara, ali bi Max mogao dobiti kaznu zbog preticanja pod VSC. Ako ga kazne 10 sekundi, ode iza Alonsa ili ko je vec iza njega.
EDIT: Nema kazne za Maxa
-
Eisenbahner1921
- Posts: 259
- Joined: 29/09/2016 14:05
#34156 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Znaci kocioni sistem zabranjen Red Bullu donosi McLarenu prednost i to nije davanje prilike McLarenu da se bori za titulu, a (moguce) zabranjivanje flex winga je spasavanje sampionata Red Bullu._BataZiv_0809 wrote: ↑15/09/2024 18:31 Ne bi bilo prvi put da FIA spasava nekome sampionat zabranama
Je li to tvoj kontekst?
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#34157 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Eisenbahner1921 wrote: ↑15/09/2024 18:28Da vidimo hoce li biti price oko ovoga u narednom periodu. Ako je ok hoce li i drugi timovi poceti koristiti isto.axe22 wrote: ↑15/09/2024 16:09Samprotivsviju wrote: ↑15/09/2024 16:05
Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom![]()
Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.
Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
https://www.instagram.com/formula_aerod ... 8LaCSNSms/
Vec sam postavii, masovno se o tome prica.
Prvo prednje krilo, sad j zadnje. Dobijaju drs bez otvorenog zadnjeg krila.
Problem ako je lagalno, drugim timovima treba vremena da razviju ovakva krila, vremena i novca.
Da odmah zabrane, McLaren je vec profitirao na ovoj utrci.
(Nesto ko prije 2-3 sezone s zadnjim krilom mercedesa koje se savijalo unazad)
Last edited by axe22 on 15/09/2024 18:53, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34158 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
NeEisenbahner1921 wrote: ↑15/09/2024 18:37Znaci kocioni sistem zabranjen Red Bullu donosi McLarenu prednost i to nije davanje prilike McLarenu da se bori za titulu, a (moguce) zabranjivanje flex winga je spasavanje sampionata Red Bullu._BataZiv_0809 wrote: ↑15/09/2024 18:31 Ne bi bilo prvi put da FIA spasava nekome sampionat zabranama
Je li to tvoj kontekst?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34159 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Klasa je vjecna
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#34160 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Forma je trenutna
#lando
#lando
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34161 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ovo je 100% protiv pravila....kao i ono na prednjem krilu...treba biti realan.Eisenbahner1921 wrote: ↑15/09/2024 18:37Znaci kocioni sistem zabranjen Red Bullu donosi McLarenu prednost i to nije davanje prilike McLarenu da se bori za titulu, a (moguce) zabranjivanje flex winga je spasavanje sampionata Red Bullu._BataZiv_0809 wrote: ↑15/09/2024 18:31 Ne bi bilo prvi put da FIA spasava nekome sampionat zabranama
Je li to tvoj kontekst?
Formula 1 je smor sa svojom politikom oko pravilnika.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#34162 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Evo malo telemetrije
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#34163 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ovaj me Colapinto nevjerovatno likom podsjeca na Sennu iz mladjih dana...
- Pandakonda
- Posts: 6117
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#34164 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Colapinto je odradio dobar posao, mislim da će Audi birati između njega i Bortoleta kao junior vozaca uz Hulkenberga ukoliko mali nastavi ovu formu do kraja sezone. Vjerovao sam da za Micka tu ima sanse ali nakon fijaska sa Alpinom i Williamsom sada nema sanse da se vraća. Logan je predugo bio u F1 i koliko talenata generalno propada radi malo ekipa na gridu ili radi toga sto ne mogu puno novca donijeti sa sobom 
Znaci uskoro bi mogli gledati Antonelija, Colapinta, Bearmana, Lawsona i Doohana u F1. Taman da se grid malo podmladi
Ne znam kad je zadnji put bio ovakav zamah mladih vozaca u F1.
Formalno jos imaju slobodna mjesta u Audi/Stake-u i RB-u. Lawson 99% ide u RB i ostaje jos samo da Audi potvrdi da li ide sa Colapintom ili Bortoletom. Ne znam koje cudo moze ostaviti Riccarda u timu. Jedino ako otkazu Perezu ugovor i tu ga ubace ili promovisu Tsunodu.
Znaci uskoro bi mogli gledati Antonelija, Colapinta, Bearmana, Lawsona i Doohana u F1. Taman da se grid malo podmladi
Formalno jos imaju slobodna mjesta u Audi/Stake-u i RB-u. Lawson 99% ide u RB i ostaje jos samo da Audi potvrdi da li ide sa Colapintom ili Bortoletom. Ne znam koje cudo moze ostaviti Riccarda u timu. Jedino ako otkazu Perezu ugovor i tu ga ubace ili promovisu Tsunodu.
-
T4h
- Posts: 219
- Joined: 02/12/2008 23:20
#34165 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Vjerovatno misli na one Hrvate, oni su okrivili Sainza odmah po incidentu. Katastofalni su, ljudi kao da ne gledaju stazu._BataZiv_0809 wrote: ↑15/09/2024 17:07 Sto bi Pavle i Srdjan isli da ocrne bilo koga?
Ljudi su profesionalci, a pri tome sada imaju i vlastiti podcast za ciji rejting nije dobro da se svrstavaju na bilo ciju stranu.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34166 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Uzasni i predosadniT4h wrote: ↑16/09/2024 14:21Vjerovatno misli na one Hrvate, oni su okrivili Sainza odmah po incidentu. Katastofalni su, ljudi kao da ne gledaju stazu._BataZiv_0809 wrote: ↑15/09/2024 17:07 Sto bi Pavle i Srdjan isli da ocrne bilo koga?
Ljudi su profesionalci, a pri tome sada imaju i vlastiti podcast za ciji rejting nije dobro da se svrstavaju na bilo ciju stranu.
- mayab
- Posts: 30844
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#34167 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Uglavnom, sezona je dobila na zanimljivosti...


- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#34170 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Samo treba dosljedno, fer i posteno... Prozivati druge...axe22 wrote: ↑15/09/2024 18:50Eisenbahner1921 wrote: ↑15/09/2024 18:28Da vidimo hoce li biti price oko ovoga u narednom periodu. Ako je ok hoce li i drugi timovi poceti koristiti isto.axe22 wrote: ↑15/09/2024 16:09
Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.
Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
https://www.instagram.com/formula_aerod ... 8LaCSNSms/
Vec sam postavii, masovno se o tome prica.
Prvo prednje krilo, sad j zadnje. Dobijaju drs bez otvorenog zadnjeg krila.
Problem ako je lagalno, drugim timovima treba vremena da razviju ovakva krila, vremena i novca.
Da odmah zabrane, McLaren je vec profitirao na ovoj utrci.
(Nesto ko prije 2-3 sezone s zadnjim krilom mercedesa koje se savijalo unazad)
-
Test1234
- Posts: 352
- Joined: 22/02/2021 11:10
#34171 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44cable_stayed_bridge wrote: ↑15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
-
Test1234
- Posts: 352
- Joined: 22/02/2021 11:10
#34172 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Navodno RB fulao postavke sa Maxovim bolidom koje su uradili pred quali, otišao je smjerom koji je suprotan od Pereza a i sama mu staza nikad previše nije odgovarala, gledajući tempo Pereza taj RB je bio jako konkurentan.
-
Nisamsdaali
- Posts: 1368
- Joined: 03/10/2022 20:38
#34173 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nije odgovarao prošle godine, ali ovo je sada potpuno drugačiji bolid. Mislim da će im čak i najviše odgovarati od ovih staza u nastavku jer su u Bakuu bili odlični u prva 2 sektora ali su na pravcu gubili drastičnoTest1234 wrote: ↑17/09/2024 13:44RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44cable_stayed_bridge wrote: ↑15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#34174 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mislim da će i Ferrari biti jači od njih u singapuru, a kamoli McLaren.Test1234 wrote: ↑17/09/2024 13:44RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44cable_stayed_bridge wrote: ↑15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
-
Test1234
- Posts: 352
- Joined: 22/02/2021 11:10
#34175 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ako je suditi po Monacu gdje je Max završio kao 6ti koja je najsličnija Singapuru po konfiguraciji, ne piše im se dobro.Nisamsdaali wrote: ↑17/09/2024 13:50Nije odgovarao prošle godine, ali ovo je sada potpuno drugačiji bolid. Mislim da će im čak i najviše odgovarati od ovih staza u nastavku jer su u Bakuu bili odlični u prva 2 sektora ali su na pravcu gubili drastičnoTest1234 wrote: ↑17/09/2024 13:44RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44cable_stayed_bridge wrote: ↑15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
