Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#47451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

nepass1 wrote: 30/06/2023 10:34
drug_profi wrote: 30/06/2023 10:29 Što bi ih neko vadio?
To se i ja pitam. Nema nikakvog smisla. Eventualno da ne pisti kad nisi vezan?!.
Pa ne pište zadnji nikad. A ima posla da se to izvadi.
Vjerovatno je to nešto mutno oko toga
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#47452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

drug_profi wrote: 30/06/2023 10:35
nepass1 wrote: 30/06/2023 10:34

To se i ja pitam. Nema nikakvog smisla. Eventualno da ne pisti kad nisi vezan?!.
Pa ne pište zadnji nikad. A ima posla da se to izvadi.
Vjerovatno je to nešto mutno oko toga
Pretpostavljao sam da ne pisti, ali vozio sam se par puta u opelu nisam nikad posjedovao ili ja vozio. I meni suhveli. Jer bas nema razloga. Jos kaze izvadjeni a ne da ih nikako nije bilo. Haj reko da pitam mozda neko ima ideju
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#47453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

nepass1 wrote: 30/06/2023 10:42
drug_profi wrote: 30/06/2023 10:35

Pa ne pište zadnji nikad. A ima posla da se to izvadi.
Vjerovatno je to nešto mutno oko toga
Pretpostavljao sam da ne pisti, ali vozio sam se par puta u opelu nisam nikad posjedovao ili ja vozio. I meni suhveli. Jer bas nema razloga. Jos kaze izvadjeni a ne da ih nikako nije bilo. Haj reko da pitam mozda neko ima ideju
Mislim da u nekim drzavama zadnja sjedista moraju van da se auto registruje na firmu kao dostavno, a onda ga voze privatno i tako stede na porezu, ali nisam 100% siguran.

Vjerovatno je tu kvaka, izbacio sjedista i pojaseve, a vratio samo sjedista.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#47454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

nepass1 wrote: 30/06/2023 10:42
drug_profi wrote: 30/06/2023 10:35

Pa ne pište zadnji nikad. A ima posla da se to izvadi.
Vjerovatno je to nešto mutno oko toga
Pretpostavljao sam da ne pisti, ali vozio sam se par puta u opelu nisam nikad posjedovao ili ja vozio. I meni suhveli. Jer bas nema razloga. Jos kaze izvadjeni a ne da ih nikako nije bilo. Haj reko da pitam mozda neko ima ideju
Kod mene je Astra H iz 2008. i ima sve zadnje pojase (tri komada).
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#47455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma zadnji pojasevi su još ugrađivani i u Astru F u devedesetim. Možda i u kadriju prije toga, nemam pojma. Ono, baš su odavno standard...
preludezalude
Posts: 7007
Joined: 07/03/2012 00:09

#47456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

kravamuzara wrote: 30/06/2023 10:48
nepass1 wrote: 30/06/2023 10:42

Pretpostavljao sam da ne pisti, ali vozio sam se par puta u opelu nisam nikad posjedovao ili ja vozio. I meni suhveli. Jer bas nema razloga. Jos kaze izvadjeni a ne da ih nikako nije bilo. Haj reko da pitam mozda neko ima ideju
Mislim da u nekim drzavama zadnja sjedista moraju van da se auto registruje na firmu kao dostavno, a onda ga voze privatno i tako stede na porezu, ali nisam 100% siguran.

Vjerovatno je tu kvaka, izbacio sjedista i pojaseve, a vratio samo sjedista.
To se i kod nas radi. Znam par komada Jeep vozila iz RS koji su to uradili. Vjerovatno je i kod pokretaca price to slucaj. Nekad bio registrovan kao teretni a sad mu skupo kupit pojaseve.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#47457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

nepass1 wrote: 30/06/2023 10:10 Pitanje za sve ne samo mehanicare
Iz kojeg razloga auto koje je 2014/15 godiste mozda i mladje nema zadnje pojaseve? Kaze izvadjeni, meni to nema logike da neko vadi pojas. Nisam vidio auto. Opel je u pitanju.
Evo tri dana dumam. Kontam da nije dostavno pa naknadno ubaceno zadnje sjediste ali auto je suv je li mokka nmg se sjetiti.
Na pravom si putu. Dostava ili havarija.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

stedio na tezini radi gudre
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#47459 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

Ko popravlja tipke na volanu, tempomat, telefon itd itd.....popravka a ne zamjena
player_
Posts: 1326
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#47460 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by player_ »

Neko nedavno uzimao cini mi se amortizere pa me zanima gdje ima najpovoljnije kyb ili bilstein b4 za kupiti ?
Static-X
Posts: 2759
Joined: 23/07/2009 14:50

#47461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Static-X »

hopi wrote: 30/06/2023 08:50 Ne bi trebao voziti u leru nizbrdo, ali mislim da to ne bi trebao biti razlog da auto prestane da vuče.
Da bas to, svjestan sam da nisam trebao na leru, ali me interesuje jeli nermalno da se to desi auto ili je upitanju nesto drugo?
Static-X
Posts: 2759
Joined: 23/07/2009 14:50

#47462 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Static-X »

Laplace wrote: 30/06/2023 09:48
hopi wrote: 30/06/2023 08:50 Ne bi trebao voziti u leru nizbrdo, ali mislim da to ne bi trebao biti razlog da auto prestane da vuče.
Ko zna šta se u automatskom mjenjaču desi kad se kreće nekom malo većom brzinom (>40 km/h vjerovatno) i ubaci u D. Možda neki zaštitni mehanizam, možda je u pokušaju da uštedi gorivo (zbog toga voze u neutralnom položaju mjenjača nizbrdo) vozio na niskim obrtajima i zagušio DPF ili ko zna šta.
Pa haman da imam losu naviku, kada se spustam niz brdo auto samo ubrzava ako ga stavim u leru, kontam jednostavnije - nema veze sa potrosnjom, nego vise pustim da auto samo razvije brzinu. E pri kocenju onda ga ubacim u neku brzinu, zavisi koliko brzo se u tom trenutku krecem.
User avatar
Filter
Posts: 8665
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#47463 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

de ti nama reci koji su diskovi i plocice na tom autu, ascare valjaju.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#47464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

player_ wrote: 30/06/2023 14:31 Neko nedavno uzimao cini mi se amortizere pa me zanima gdje ima najpovoljnije kyb ili bilstein b4 za kupiti ?
@Leon16v
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#47465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

player_ wrote: 30/06/2023 14:31 Neko nedavno uzimao cini mi se amortizere pa me zanima gdje ima najpovoljnije kyb ili bilstein b4 za kupiti ?
Kod Šandora Kyb amortizeri+šolje amortizera Kyb, kupovao za Clio IV
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Samo da javim da sam preuzeo auto.
Na prvi pogled sve OK, ništa ne kucka, škripi, bruji ili sl.
Nisam imao vremena da zahtjevam da ga dižu na dizalicu (mada su bili radi).
Navodno da su zamijenili komplet nekakvu lafetu ako sam dobro skontao, šta ja znam, i još nekih stvari, veze nemam, bio sam u žurbi. I uradili špuru.
Dođem jutros ispred servisa, tek otvaraju, još drže kafu u rukama, reko "dobro jutro", njih desetorica debila bleje, niko ni muuu da kaže, ljuti nekakvi. Debil do debila. Meni nezgodno bi, 10 ljudi ni da klimne glavim na pozdrav.
Očito dobili po ušima.
Dođe glavni majstor i ova šefica servisa, fini, ljubazni.
Elem, između ostalog i priča...mi održavamo vozila za sipu, ovog-onof.
Nikada me više tamo vidjeti neće taman da su džaba dijelovi i sve.
:evil:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#47467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Je l' bar sefica cemu? :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Naslovnica wrote: 30/06/2023 19:59 Samo da javim da sam preuzeo auto.
Na prvi pogled sve OK, ništa ne kucka, škripi, bruji ili sl.
Nisam imao vremena da zahtjevam da ga dižu na dizalicu (mada su bili radi).
Navodno da su zamijenili komplet nekakvu lafetu ako sam dobro skontao, šta ja znam, i još nekih stvari, veze nemam, bio sam u žurbi. I uradili špuru.
Dođem jutros ispred servisa, tek otvaraju, još drže kafu u rukama, reko "dobro jutro", njih desetorica debila bleje, niko ni muuu da kaže, ljuti nekakvi. Debil do debila. Meni nezgodno bi, 10 ljudi ni da klimne glavim na pozdrav.
Očito dobili po ušima.
Dođe glavni majstor i ova šefica servisa, fini, ljubazni.
Elem, između ostalog i priča...mi održavamo vozila za sipu, ovog-onof.
Nikada me više tamo vidjeti neće taman da su džaba dijelovi i sve.
:evil:
:thumbup:

samo Aldin i nema brige
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 30/06/2023 20:02 Je l' bar sefica cemu? :mrgreen:
Za nekoga očito jeste čim ima troje djece, neka su joj živa i zdrava! :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 30/06/2023 20:16
Naslovnica wrote: 30/06/2023 19:59 Samo da javim da sam preuzeo auto.
Na prvi pogled sve OK, ništa ne kucka, škripi, bruji ili sl.
Nisam imao vremena da zahtjevam da ga dižu na dizalicu (mada su bili radi).
Navodno da su zamijenili komplet nekakvu lafetu ako sam dobro skontao, šta ja znam, i još nekih stvari, veze nemam, bio sam u žurbi. I uradili špuru.
Dođem jutros ispred servisa, tek otvaraju, još drže kafu u rukama, reko "dobro jutro", njih desetorica debila bleje, niko ni muuu da kaže, ljuti nekakvi. Debil do debila. Meni nezgodno bi, 10 ljudi ni da klimne glavim na pozdrav.
Očito dobili po ušima.
Dođe glavni majstor i ova šefica servisa, fini, ljubazni.
Elem, između ostalog i priča...mi održavamo vozila za sipu, ovog-onof.
Nikada me više tamo vidjeti neće taman da su džaba dijelovi i sve.
:evil:
:thumbup:

samo Aldin i nema brige
Tako nekako će i biti, sestrem.
Role iz Rogatice otišao u politićare, a Aldin podaleko, jbmu, ali ako nećemo mi Aldinu doće on uskoro nama, ha ja ! :lol:
Koliko može biti problem ustanoviti kvar prednjeg trapa na jebenom Seatu, sve isto kao kod G5-G6, Octavia , A3...
Ako to ne znaš skontati, a imaš ključeve od auta, dizalicu, sav alat i sve dijelove koji ti trebaju, a ti sjebeš ispravne stvari, režeš selene, gubiš šarafe i vraćaš mušteriji takvo auto (a kune se šefica da niko od debila šištavaca nema manje od 3 godine iskustva u struci), onda se ubij jarane.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

al sefica servisa :lol: :lol: , jbmti sudija majku valjda treba najbolji masjstor bit :-) :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Naslovnica wrote: 30/06/2023 20:41
Evolution_IV wrote: 30/06/2023 20:16

:thumbup:

samo Aldin i nema brige
Tako nekako će i biti, sestrem.
Role iz Rogatice otišao u politićare, a Aldin podaleko, jbmu, ali ako nećemo mi Aldinu doće on uskoro nama, ha ja ! :lol:
Koliko može biti problem ustanoviti kvar prednjeg trapa na jebenom Seatu, sve isto kao kod G5-G6, Octavia , A3...
Ako to ne znaš skontati, a imaš ključeve od auta, dizalicu, sav alat i sve dijelove koji ti trebaju, a ti sjebeš ispravne stvari, režeš selene, gubiš šarafe i vraćaš mušteriji takvo auto (a kune se šefica da niko od debila šištavaca nema manje od 3 godine iskustva u struci), onda se ubij jarane.
ma stoposto :thumbup:

Aldin otkrije na mazdi a da ne moze na g5 platformi :-D 8-)
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 30/06/2023 20:42 al sefica servisa :lol: :lol: , jbmti sudija majku valjda treba najbolji masjstor bit :-) :run:
Ma eto, servisa, cijele poslovnice, možda sam se pogrešno izrazio, prodaju oni i gume...
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 30/06/2023 20:16
Naslovnica wrote: 30/06/2023 19:59 Samo da javim da sam preuzeo auto.
Na prvi pogled sve OK, ništa ne kucka, škripi, bruji ili sl.
Nisam imao vremena da zahtjevam da ga dižu na dizalicu (mada su bili radi).
Navodno da su zamijenili komplet nekakvu lafetu ako sam dobro skontao, šta ja znam, i još nekih stvari, veze nemam, bio sam u žurbi. I uradili špuru.
Dođem jutros ispred servisa, tek otvaraju, još drže kafu u rukama, reko "dobro jutro", njih desetorica debila bleje, niko ni muuu da kaže, ljuti nekakvi. Debil do debila. Meni nezgodno bi, 10 ljudi ni da klimne glavim na pozdrav.
Očito dobili po ušima.
Dođe glavni majstor i ova šefica servisa, fini, ljubazni.
Elem, između ostalog i priča...mi održavamo vozila za sipu, ovog-onof.
Nikada me više tamo vidjeti neće taman da su džaba dijelovi i sve.
:evil:
:thumbup:

samo Aldin i nema brige
Ako ga uganjas....
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#47475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Evolution_IV wrote: 30/06/2023 20:43
Naslovnica wrote: 30/06/2023 20:41
Tako nekako će i biti, sestrem.
Role iz Rogatice otišao u politićare, a Aldin podaleko, jbmu, ali ako nećemo mi Aldinu doće on uskoro nama, ha ja ! :lol:
Koliko može biti problem ustanoviti kvar prednjeg trapa na jebenom Seatu, sve isto kao kod G5-G6, Octavia , A3...
Ako to ne znaš skontati, a imaš ključeve od auta, dizalicu, sav alat i sve dijelove koji ti trebaju, a ti sjebeš ispravne stvari, režeš selene, gubiš šarafe i vraćaš mušteriji takvo auto (a kune se šefica da niko od debila šištavaca nema manje od 3 godine iskustva u struci), onda se ubij jarane.
ma stoposto :thumbup:

Aldin otkrije na mazdi a da ne moze na g5 platformi :-D 8-)
Pa nije mazda NLO. Svako auto ima iste dijelove sa istom funkcijom. Samo drugacije izgledaju.
Post Reply