jutros nesto u omegi kad gledam isti sporet 1159,ima li ista da nije poskupilo
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#11376 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
prije nekih godinu i pol u omegi uzmem sporet bio malo manje od milju maraka,na snizenju ga platim 750
jutros nesto u omegi kad gledam isti sporet 1159,ima li ista da nije poskupilo
jutros nesto u omegi kad gledam isti sporet 1159,ima li ista da nije poskupilo
- Tananarive
- Posts: 1597
- Joined: 22/04/2021 14:45
#11377 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
nije, ali jeste rješenjeQuaresma wrote: ↑27/02/2023 21:17pa jel ovo rijesenje?Haris.ba wrote: ↑27/02/2023 20:55
Broj mozes prebaciti u druge operatere. Broj zadrzavas.
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... ronet-s193
https://mtel.ba/Korisnicka-zona/Pomoc/M ... atora.html
-
daario naharis
- Posts: 1065
- Joined: 17/06/2015 19:42
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#11379 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
to si sto posto u pravu
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#11380 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
I TS i HT Mostar uskoro dižu cijene.Haris.ba wrote: ↑27/02/2023 20:55Broj mozes prebaciti u druge operatere. Broj zadrzavas.
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... ronet-s193
https://mtel.ba/Korisnicka-zona/Pomoc/M ... atora.html
- dječak sa šibicama
- Posts: 51164
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11381 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Paradajz u Konzumu - 6.45 
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11382 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Slažem se..zippoo87 wrote: ↑02/03/2023 16:08Kupis u sezoni 20 kg grozdja onog crnog domaceg za 20 KM od komsije i napravis sebi 15l soka i uzivas kao covjek...melem za grlo.konektovan wrote: ↑02/03/2023 15:40
Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli.![]()
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu.![]()
Tako isto kupis dunje i jabuke u jesen za bagatelu i napravis sebi gusti kasasti sok...neces vise nikada tog gaziranog smeca usta staviti
Posecerena voda izadje suplje nego neki premium sok a da ne pricam koliko je skuplje od domaceg kojeg napravis sebi kuci za 2 sata.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#11383 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kad me uhvati zgaravica od losih cevapa, vrijedi svake marke.konektovan wrote: ↑02/03/2023 15:40Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli.![]()
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu.![]()
U drugim okolnostima ne vidim smisao kole.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11384 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mineralnu zvekneš..isti efekatHaris.ba wrote: ↑02/03/2023 17:53Kad me uhvati zgaravica od losih cevapa, vrijedi svake marke.konektovan wrote: ↑02/03/2023 15:40
Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli.![]()
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu.![]()
U drugim okolnostima ne vidim smisao kole.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#11385 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne znam. Meni nema.
I da, kolu koristio za skidanje hrdje. Sa mineralnom nisam uspio.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11386 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#11387 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kako sada kažu, petoba je nova cvaja
.
Iako je više zbilja nego sala, na žalost
Iako je više zbilja nego sala, na žalost
-
tap3ah75
- Posts: 7593
- Joined: 07/09/2009 14:14
#11388 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Valjda ... cvaja je nova petoba
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#11389 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kad neko napise "napravis sebi" ja bih pravo ukinuo ovaj forum za sva vremenazippoo87 wrote: ↑02/03/2023 16:08Kupis u sezoni 20 kg grozdja onog crnog domaceg za 20 KM od komsije i napravis sebi 15l soka i uzivas kao covjek...melem za grlo.konektovan wrote: ↑02/03/2023 15:40
Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli.![]()
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu.![]()
Tako isto kupis dunje i jabuke u jesen za bagatelu i napravis sebi gusti kasasti sok...neces vise nikada tog gaziranog smeca usta staviti
Posecerena voda izadje suplje nego neki premium sok a da ne pricam koliko je skuplje od domaceg kojeg napravis sebi kuci za 2 sata.
Pa sta sok od grozdja ima sa kolom?
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#11390 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kupis na otpadu gvozdja i zica i napravis sebi sporet, gdjes dati za to smece 1160km
-
zippoo87
- Posts: 19655
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11391 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa kukate kako je cola 3 KM (posecerena soda voda) a za manje para mozes sebi puno bolji sok napraviti.nepass1 wrote: ↑02/03/2023 19:59Kad neko napise "napravis sebi" ja bih pravo ukinuo ovaj forum za sva vremenazippoo87 wrote: ↑02/03/2023 16:08
Kupis u sezoni 20 kg grozdja onog crnog domaceg za 20 KM od komsije i napravis sebi 15l soka i uzivas kao covjek...melem za grlo.
Tako isto kupis dunje i jabuke u jesen za bagatelu i napravis sebi gusti kasasti sok...neces vise nikada tog gaziranog smeca usta staviti
Posecerena voda izadje suplje nego neki premium sok a da ne pricam koliko je skuplje od domaceg kojeg napravis sebi kuci za 2 sata.
Pa sta sok od grozdja ima sa kolom?
A ako vec hoces da pijes colu,onda placaj koliko god to od tebe zatraze,nemoj kukati.
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#11392 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Umjesto tog smeca iz konzuma mogao si posaditi paradajz i sad uzivati
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11393 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Danas u Mercatoru uzeo Colu Zero 2 l koja je bila 2,45 prije 3 mjeseca pa je digli na 2,65.
Kontam pije mi se hajd 20 pf nova realnost itd.
Kad na kasi sad 2,90 KM? Nije mi bilo ofirno vratio...nema vise Cole samo hladna voda iz frizidera a i zdravije je
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#11394 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pepsi 2,5l 2.8KM u bingu
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11395 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
kako vam više ne dosadi, eto vas ko bata stojković u "ko to tamo peva"...

opustite se, svakako je sve otišlo u p materinu.
opustite se, svakako je sve otišlo u p materinu.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11396 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne lezi mi ni pepsi ni sky samo Cola...ali po ovoj cijeni nakon smanjenja (dok je bila 2,45 kupovao svaki dan a na 2,65 svaki drugi ili treci) sad ide skidanje sto posto ionako mi ima frizider onaj dispenzer za hladnu vodu taman da koristim kao sto sam zamisljao kad sam kupovao
Ako bude na akciji max 2,45 KM kupim da se podsjetim
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#11397 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
bio neki dan u mercatoru ložionička
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11398 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

+
voda
I eto limunade.
Ha ja.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11399 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ali zato uživaš u ugodnoj kupovini, okružen elitom i diplomatskim korom, bez papaka i seljačina koji su Bingetova klijentela.hopi wrote: ↑02/03/2023 20:15 bio neki dan u mercatoru ložionička
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
Ha ja.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11400 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
tako i ja kad sam bio zadnji put u lozionickoj obisao sve i bukvalno kupio samo onaj njihov hljeb za 90 pf to je bilo povoljno.hopi wrote: ↑02/03/2023 20:15 bio neki dan u mercatoru ložionička
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
Zadnji put i Robot me razocarao vise nije sistematski u svemu povoljniji.
Bukvalno covjek mora kupovati kad naleti na akciji - ne kupovati kad zatreba vec kad je na akciji.
