INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#11351 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

last mohicans wrote: 01/03/2023 00:15 Sad kad naša banda pročita, ima da nas :izet:
https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... sti_prva_m
Veliki naprije, onda će i zabe vidjeti da se kuju pa i će one dići noge. Eno romansa sa jeftinim bananama već završila, 3:75 danas.

nasi lanci kupuju u njihovim marketima, jedino mi je to logicno objasnjenje zasto su nam cijene ovakve.

Nije do drzave, nije do inspekcije, nije do naroda.

Sretan nam dan nezavisnosti forumasi :) :bih:
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#11352 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Jabuke u Mercatoru 0.80, banana 2.45, narandža 2.15.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#11354 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by bumerangss »

Je li ovo znaci da radnicki kupon od 01.04 ce poskupiti, zna li neko nesto?
kobe_meh
Posts: 205
Joined: 04/01/2017 15:25

#11356 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by kobe_meh »

U Bingu na vikend akciji sir Edamer (Milramov) po cijeni 9,95 KM/kg. Bingovo mlijeko od 2% m.m. po cijeni 1,95 KM/l.
U Konzumu i Mercatoru mlijeko Mila 2,8 % m.m. po cijeni od 2 KM/l.
Šok i nevjerica :-)
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#11357 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Idu banane u bingu ko halva za 3.75KM/kg
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11358 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Valja poranit' sutra pa u Bingo u 7:07 ... sira kupiti barem kilu.
:lol:
A i mlijeka barem 3 litra.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#11359 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by akcija007 »

Odakle sada mlijeko na akciji !?
sarajevo-x.com
Posts: 860
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#11360 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by sarajevo-x.com »

Mora da im je rok jos 10 dana :lol:
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11361 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

sarajevo-x.com wrote: 01/03/2023 22:38 Mora da im je rok jos 10 dana :lol:
Javljam ujutro u 7:10 rok trajanja mlijeka, trapista a možda i hrenovki od 1 kg
:lol:
Beli belcan
Posts: 130
Joined: 12/10/2022 15:39

#11362 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Beli belcan »

Mnogo se ljudi zale, a kod nas realno prosjek plate 2000 KM, niske rezije, niske kamate...eto sad problem za bananu dati dvije marke. Odite u njemacku pa pogledajte cijene.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11363 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

bumerangss wrote: 01/03/2023 18:15 Image
Kako ga Vlada šuka 5 do 12.
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11364 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Poranio sam u Bingo
:lol:
+ u CJ suhog mesa na kupon - ludnica


Image
Vanesa47
Posts: 11
Joined: 21/10/2012 15:52

#11365 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Vanesa47 »

Coca cola u amku 3.10 KM :-) do neki dan 2.85, a i tad je bila skuplja od Binga gdje je 2.65 KM.
User avatar
TinNBANFL
Posts: 646
Joined: 29/12/2012 23:51

#11366 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by TinNBANFL »

tap3ah75 wrote: 02/03/2023 08:51 Poranio sam u Bingo
:lol:
+ u CJ suhog mesa na kupon - ludnica


Image
Zato su digli brasno po 10pf jutros gledam, Zlatni Puder i Gradacacko
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#11367 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Kiki_Musampa »

Beli belcan wrote: 02/03/2023 00:44 Mnogo se ljudi zale, a kod nas realno prosjek plate 2000 KM, niske rezije, niske kamate...eto sad problem za bananu dati dvije marke. Odite u njemacku pa pogledajte cijene.
Realno lupaš,porediš naše nadprosječne plate sa najnižim u Njemačkoj. Većina švaba ne radi za 1700 €,kao što i većina bosanaca ne radi za 1700 KM
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#11368 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mirsek »

Beli belcan wrote: 02/03/2023 00:44 Mnogo se ljudi zale, a kod nas realno prosjek plate 2000 KM, niske rezije, niske kamate...eto sad problem za bananu dati dvije marke. Odite u njemacku pa pogledajte cijene.
Ja narucujem robu direktno iz Njemacke i 90% stvari me sa ukljucenom marzom dobavljaca i placenom dostavom na vrata izadje jeftinije nego da tu robu kupujem u nasim prodavnicama.
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11369 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Vanesa47 wrote: 02/03/2023 11:52 Coca cola u amku 3.10 KM :-) do neki dan 2.85, a i tad je bila skuplja od Binga gdje je 2.65 KM.
1.95 KM Sinalko 2 litra + još gratis 200 ili 250 ml
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#11370 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Dr Arsla »

Beli belcan wrote: 02/03/2023 00:44 Mnogo se ljudi zale, a kod nas realno prosjek plate 2000 KM, niske rezije, niske kamate...eto sad problem za bananu dati dvije marke. Odite u njemacku pa pogledajte cijene.
Gdje ti živiš ? Prosječna plata u BiH iznosi 1.190 KM po Agenciji za statistiku BIH. Uvećo si za 810 KM prosječnu platu. Hajdi da si do 100 KM al pretjera ga baš
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11371 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... ca-1269369

Popularni proizvod na dalmatinskim policama prodaje se po nikad luđoj cijeni, a trgovci očito biraju najglupljeg kupca

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11372 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

tap3ah75 wrote: 02/03/2023 13:07
Vanesa47 wrote: 02/03/2023 11:52 Coca cola u amku 3.10 KM :-) do neki dan 2.85, a i tad je bila skuplja od Binga gdje je 2.65 KM.
1.95 KM Sinalko 2 litra + još gratis 200 ili 250 ml
Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli. :mrgreen:
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11373 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Vanesa47 wrote: 02/03/2023 11:52 Coca cola u amku 3.10 KM :-) do neki dan 2.85, a i tad je bila skuplja od Binga gdje je 2.65 KM.
Nema goreg granapa/prodavnice od Amka.
Moj zadnji izbor, na stranu što su nejeftini.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11374 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

konektovan wrote: 02/03/2023 15:40
tap3ah75 wrote: 02/03/2023 13:07

1.95 KM Sinalko 2 litra + još gratis 200 ili 250 ml
Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli. :mrgreen:
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu. :mrgreen:
Kupis u sezoni 20 kg grozdja onog crnog domaceg za 20 KM od komsije i napravis sebi 15l soka i uzivas kao covjek...melem za grlo.
Tako isto kupis dunje i jabuke u jesen za bagatelu i napravis sebi gusti kasasti sok...neces vise nikada tog gaziranog smeca usta staviti :D

Posecerena voda izadje suplje nego neki premium sok a da ne pricam koliko je skuplje od domaceg kojeg napravis sebi kuci za 2 sata.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#11375 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Bingo jogurt 1 kg, 2.8% - 1.25 KM
Rok 04.03.
Hladno uzimaju marži po bar 70 pf u redovnoj prodaji.
Post Reply