INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11376 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

prije nekih godinu i pol u omegi uzmem sporet bio malo manje od milju maraka,na snizenju ga platim 750
jutros nesto u omegi kad gledam isti sporet 1159,ima li ista da nije poskupilo :-)
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#11377 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Tananarive »

Quaresma wrote: 27/02/2023 21:17
Haris.ba wrote: 27/02/2023 20:55

Broj mozes prebaciti u druge operatere. Broj zadrzavas.

https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... ronet-s193

https://mtel.ba/Korisnicka-zona/Pomoc/M ... atora.html
pa jel ovo rijesenje?
nije, ali jeste rješenje :D
daario naharis
Posts: 1065
Joined: 17/06/2015 19:42

#11378 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by daario naharis »

oldtajmer wrote: 02/03/2023 16:15 prije nekih godinu i pol u omegi uzmem sporet bio malo manje od milju maraka,na snizenju ga platim 750
jutros nesto u omegi kad gledam isti sporet 1159,ima li ista da nije poskupilo :-)
Mi nismo poskupili (radnici)
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11379 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

daario naharis wrote: 02/03/2023 16:17
oldtajmer wrote: 02/03/2023 16:15 prije nekih godinu i pol u omegi uzmem sporet bio malo manje od milju maraka,na snizenju ga platim 750
jutros nesto u omegi kad gledam isti sporet 1159,ima li ista da nije poskupilo :-)
Mi nismo poskupili (radnici)
to si sto posto u pravu :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#11380 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Haris.ba wrote: 27/02/2023 20:55
Quaresma wrote: 27/02/2023 20:50

sta predlazes? da se svi odreknemo pretplate vratimo na ultru da se odreknemo brojeva skroz?
Broj mozes prebaciti u druge operatere. Broj zadrzavas.

https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... ronet-s193

https://mtel.ba/Korisnicka-zona/Pomoc/M ... atora.html
I TS i HT Mostar uskoro dižu cijene.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#11381 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Paradajz u Konzumu - 6.45 :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11382 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

zippoo87 wrote: 02/03/2023 16:08
konektovan wrote: 02/03/2023 15:40

Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli. :mrgreen:
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu. :mrgreen:
Kupis u sezoni 20 kg grozdja onog crnog domaceg za 20 KM od komsije i napravis sebi 15l soka i uzivas kao covjek...melem za grlo.
Tako isto kupis dunje i jabuke u jesen za bagatelu i napravis sebi gusti kasasti sok...neces vise nikada tog gaziranog smeca usta staviti :D

Posecerena voda izadje suplje nego neki premium sok a da ne pricam koliko je skuplje od domaceg kojeg napravis sebi kuci za 2 sata.
Slažem se.. :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#11383 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Haris.ba »

konektovan wrote: 02/03/2023 15:40
tap3ah75 wrote: 02/03/2023 13:07

1.95 KM Sinalko 2 litra + još gratis 200 ili 250 ml
Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli. :mrgreen:
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu. :mrgreen:
Kad me uhvati zgaravica od losih cevapa, vrijedi svake marke.

U drugim okolnostima ne vidim smisao kole.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11384 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Haris.ba wrote: 02/03/2023 17:53
konektovan wrote: 02/03/2023 15:40

Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli. :mrgreen:
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu. :mrgreen:
Kad me uhvati zgaravica od losih cevapa, vrijedi svake marke.

U drugim okolnostima ne vidim smisao kole.
Mineralnu zvekneš..isti efekat
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#11385 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Haris.ba »

konektovan wrote: 02/03/2023 18:07
Haris.ba wrote: 02/03/2023 17:53

Kad me uhvati zgaravica od losih cevapa, vrijedi svake marke.

U drugim okolnostima ne vidim smisao kole.
Mineralnu zvekneš..isti efekat
Ne znam. Meni nema.

I da, kolu koristio za skidanje hrdje. Sa mineralnom nisam uspio. :D

Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11386 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 02/03/2023 18:07
Haris.ba wrote: 02/03/2023 17:53

Kad me uhvati zgaravica od losih cevapa, vrijedi svake marke.

U drugim okolnostima ne vidim smisao kole.
Mineralnu zvekneš..isti efekat
Image
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#11387 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by jazzer »

Kako sada kažu, petoba je nova cvaja :) .

Iako je više zbilja nego sala, na žalost
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11388 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Valjda ... cvaja je nova petoba
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#11389 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

zippoo87 wrote: 02/03/2023 16:08
konektovan wrote: 02/03/2023 15:40

Ja fakat ne kontam ko ce dati 3.10 KM za kolu...jednostavno, zdrav razum bi trebao presuditi i amku i coca coli. :mrgreen:
Ja sam generalno smanjio gazirana pića, a i kad kupim to je na nekoj akciji, k'o što je danas sky zero 1.55 KM 2 litra u bingu. :mrgreen:
Kupis u sezoni 20 kg grozdja onog crnog domaceg za 20 KM od komsije i napravis sebi 15l soka i uzivas kao covjek...melem za grlo.
Tako isto kupis dunje i jabuke u jesen za bagatelu i napravis sebi gusti kasasti sok...neces vise nikada tog gaziranog smeca usta staviti :D

Posecerena voda izadje suplje nego neki premium sok a da ne pricam koliko je skuplje od domaceg kojeg napravis sebi kuci za 2 sata.
Kad neko napise "napravis sebi" ja bih pravo ukinuo ovaj forum za sva vremena


Pa sta sok od grozdja ima sa kolom?
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#11390 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

oldtajmer wrote: 02/03/2023 16:15 prije nekih godinu i pol u omegi uzmem sporet bio malo manje od milju maraka,na snizenju ga platim 750
jutros nesto u omegi kad gledam isti sporet 1159,ima li ista da nije poskupilo :-)
Kupis na otpadu gvozdja i zica i napravis sebi sporet, gdjes dati za to smece 1160km

:run:
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11391 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

nepass1 wrote: 02/03/2023 19:59
zippoo87 wrote: 02/03/2023 16:08

Kupis u sezoni 20 kg grozdja onog crnog domaceg za 20 KM od komsije i napravis sebi 15l soka i uzivas kao covjek...melem za grlo.
Tako isto kupis dunje i jabuke u jesen za bagatelu i napravis sebi gusti kasasti sok...neces vise nikada tog gaziranog smeca usta staviti :D

Posecerena voda izadje suplje nego neki premium sok a da ne pricam koliko je skuplje od domaceg kojeg napravis sebi kuci za 2 sata.
Kad neko napise "napravis sebi" ja bih pravo ukinuo ovaj forum za sva vremena


Pa sta sok od grozdja ima sa kolom?
Pa kukate kako je cola 3 KM (posecerena soda voda) a za manje para mozes sebi puno bolji sok napraviti.
A ako vec hoces da pijes colu,onda placaj koliko god to od tebe zatraze,nemoj kukati.
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#11392 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

dječak sa šibicama wrote: 02/03/2023 16:54 Paradajz u Konzumu - 6.45 :D
Umjesto tog smeca iz konzuma mogao si posaditi paradajz i sad uzivati

:run:
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11393 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Vanesa47 wrote: 02/03/2023 11:52 Coca cola u amku 3.10 KM :-) do neki dan 2.85, a i tad je bila skuplja od Binga gdje je 2.65 KM.
Danas u Mercatoru uzeo Colu Zero 2 l koja je bila 2,45 prije 3 mjeseca pa je digli na 2,65.
Kontam pije mi se hajd 20 pf nova realnost itd.
Kad na kasi sad 2,90 KM? Nije mi bilo ofirno vratio...nema vise Cole samo hladna voda iz frizidera a i zdravije je :D
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#11394 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Nokian808 wrote: 02/03/2023 20:04
Vanesa47 wrote: 02/03/2023 11:52 Coca cola u amku 3.10 KM :-) do neki dan 2.85, a i tad je bila skuplja od Binga gdje je 2.65 KM.
Danas u Mercatoru uzeo Colu Zero 2 l koja je bila 2,45 prije 3 mjeseca pa je digli na 2,65.
Kontam pije mi se hajd 20 pf nova realnost itd.
Kad na kasi sad 2,90 KM? Nije mi bilo ofirno vratio...nema vise Cole samo hladna voda iz frizidera a i zdravije je :D
Pepsi 2,5l 2.8KM u bingu
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11395 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by radostan dan »

kako vam više ne dosadi, eto vas ko bata stojković u "ko to tamo peva"...

Image

opustite se, svakako je sve otišlo u p materinu.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11396 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

nepass1 wrote: 02/03/2023 20:05
Nokian808 wrote: 02/03/2023 20:04

Danas u Mercatoru uzeo Colu Zero 2 l koja je bila 2,45 prije 3 mjeseca pa je digli na 2,65.
Kontam pije mi se hajd 20 pf nova realnost itd.
Kad na kasi sad 2,90 KM? Nije mi bilo ofirno vratio...nema vise Cole samo hladna voda iz frizidera a i zdravije je :D
Pepsi 2,5l 2.8KM u bingu
Ne lezi mi ni pepsi ni sky samo Cola...ali po ovoj cijeni nakon smanjenja (dok je bila 2,45 kupovao svaki dan a na 2,65 svaki drugi ili treci) sad ide skidanje sto posto ionako mi ima frizider onaj dispenzer za hladnu vodu taman da koristim kao sto sam zamisljao kad sam kupovao :-D
Ako bude na akciji max 2,45 KM kupim da se podsjetim :D
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#11397 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by hopi »

bio neki dan u mercatoru ložionička
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11398 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Image
+
voda

I eto limunade.
Ha ja.
:gunjastajl:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11399 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

hopi wrote: 02/03/2023 20:15 bio neki dan u mercatoru ložionička
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
Ali zato uživaš u ugodnoj kupovini, okružen elitom i diplomatskim korom, bez papaka i seljačina koji su Bingetova klijentela. ☝️
Ha ja.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11400 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

hopi wrote: 02/03/2023 20:15 bio neki dan u mercatoru ložionička
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
tako i ja kad sam bio zadnji put u lozionickoj obisao sve i bukvalno kupio samo onaj njihov hljeb za 90 pf to je bilo povoljno.
Zadnji put i Robot me razocarao vise nije sistematski u svemu povoljniji.
Bukvalno covjek mora kupovati kad naleti na akciji - ne kupovati kad zatreba vec kad je na akciji.
Post Reply