Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#16551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

druze 3 crvene lampice si imao, prva je bila cijena, druga je bila nije htio odmah prodat, i eto ti trece. ja bih odustao na drugoj crvenoj.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#16552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Mishelinke wrote: 10/02/2023 11:21 Ma bilo prošlo, kako god, završio sam, dobio papire i sada je ok sve, ali me naljutilo to kako neko može tek tako vratiti kilometražu bez da to iko provjeri. Klasična prevara.
Pa dragi kolega, većina vozila iz uvoza su vraćene kilometraže. Nemoj da te to čudi.
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#16553 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Moj Ford staaari nikad se ne kvaaari... :serbo:
Na vrijeme se upali ta lampica.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

drug_profi wrote: 10/02/2023 11:29 Meni djeluje kao pošten lik. Ne bih ja bježao od toga pod uslovom da se razjasni šta je kvar i koliko košta rješenje.
sumirprimus wrote: 10/02/2023 11:30 druze 3 crvene lampice si imao, prva je bila cijena, druga je bila nije htio odmah prodat, i eto ti trece. ja bih odustao na drugoj crvenoj.
Pa i jesam nominalno odustao, ali eto poslusat cu obrazlozenje/rjesenje ovlastenog servisa, dok ja paralelno budem dalje trazio.
Samo sto moram podvuci da sam 99% siguran da prodavac nije prevarant. Ali on nije prvi vlasnik, Kuga je tek kratko kod njega, haj znaj sta je ovaj prvi radio...
Last edited by Idemedosumom on 10/02/2023 12:14, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#16555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

ibiza 3x jeftinija i mnogo jednostavnija za odrzavat
I nece nikad dobiti te pare za tu A klasu, moze je prodat za 9000 KM.
+siber koji je problematican a tim modelima

Prije bi ti prodao tu ibizu nego on tu A klasu
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Prodavac mozda nije varalica,..ali Fordu nikad ne smiješ vjerovati. :mrgreen:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#16557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seyfo »

luxferre wrote: 09/02/2023 23:36
Seyfo wrote: 09/02/2023 18:06 Minija izabrati samo ako ti je u životu dosadno pa hoćeš malo problema. Nova tri najbolja jarana će biti mehaničari. Izuzetak je ako je baš nov.
ovako nešto?
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-216-1324
Da,takvo nešto ako neko hoće malo adrenalina, obaveza,troškova tj.da se malo "o jadu zabavi".
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7095
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

sto reko bitanga da mi je malo tih vasih problema.... gleda u vinu broj kad mu je auto napravljeno.... blago vama :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#16559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Idemedosumom wrote: 10/02/2023 11:54
drug_profi wrote: 10/02/2023 11:29 Meni djeluje kao pošten lik. Ne bih ja bježao od toga pod uslovom da se razjasni šta je kvar i koliko košta rješenje.
sumirprimus wrote: 10/02/2023 11:30 druze 3 crvene lampice si imao, prva je bila cijena, druga je bila nije htio odmah prodat, i eto ti trece. ja bih odustao na drugoj crvenoj.
Pa i jesam nominalno odustao, ali eto poslusat cu obrazlozenje/rjesenje ovlastenog servisa, dok ja paralelno budem dalje trazio.
Samo sto moram podvuci da sam 99% siguran da prodavac nije prevarant. Ali on nije prvi vlasnik, Kuga je tek kratko kod njega, haj znas sta je ovaj prvi radio...

iskreno nema mi vece suplje kad kaze ma ne znam sta mu je, eto onako se upalila.
Iskreno ako hoces zivot bez zajebancija, upalila se lampica ne kupuj.
To ti je besplatna izlazna karta.
User avatar
Ateista
Posts: 51660
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16560 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 10/02/2023 11:29
Idemedosumom wrote: 10/02/2023 11:24

Update: evo maloprije mi javlja da Bruno iz Viteza nije uspio nista rjesiti, opet mu izbacilo gresku na board-u. U pon. ce otici u Fordov servis u Sarajevo da vidi sta oni kazu. Ako nekog slucajno zanima.
Meni djeluje kao pošten lik. Ne bih ja bježao od toga pod uslovom da se razjasni šta je kvar i koliko košta rješenje.
To je i moj utisak, da je u pitanju rijetko posten prodavac dok tako kaze sta se desava, vecina bi nesto muljala dok ne popravi ili ne prikrije kvar.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#16561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Ne valja svakako što je na tako niskoj kilometraži došlo do greške.
Ali možda je nešto bezazleno. Ja bih bio oprezan, ali bih donio konačnu odluku tek kad se auto potpuno pregleda i ustanovi razlog greške.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#16562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Ateista wrote: 10/02/2023 12:22
drug_profi wrote: 10/02/2023 11:29

Meni djeluje kao pošten lik. Ne bih ja bježao od toga pod uslovom da se razjasni šta je kvar i koliko košta rješenje.
To je i moj utisak, da je u pitanju rijetko posten prodavac dok tako kaze sta se desava, vecina bi nesto muljala dok ne popravi ili ne prikrije kvar.
Možda i jeste muljao. Sjetimo se da auto nije odmah bio dostupan nego je navodno čekao da mu dođe drugi auto. Možda je pokušavao da riješi problem, mislio da ga je riješio i baš kad ga je krenuo predati problem se ponovo javio.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Laplace wrote: 10/02/2023 12:54 Možda i jeste muljao. Sjetimo se da auto nije odmah bio dostupan nego je navodno čekao da mu dođe drugi auto. Možda je pokušavao da riješi problem, mislio da ga je riješio i baš kad ga je krenuo predati problem se ponovo javio.
Auto bio registrovan do 08.02., cekao, izmedjuostalog, da istekne registracija.
User avatar
Ateista
Posts: 51660
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

Laplace wrote: 10/02/2023 12:54
Ateista wrote: 10/02/2023 12:22

To je i moj utisak, da je u pitanju rijetko posten prodavac dok tako kaze sta se desava, vecina bi nesto muljala dok ne popravi ili ne prikrije kvar.
Možda i jeste muljao. Sjetimo se da auto nije odmah bio dostupan nego je navodno čekao da mu dođe drugi auto. Možda je pokušavao da riješi problem, mislio da ga je riješio i baš kad ga je krenuo predati problem se ponovo javio.
Nije ni to iskljuceno, ali meni to da neko ceka da dodje drugi auto djeluje normalno, treba mu auto pa nece da ostane bez njega. Sve u svemu, da je muljator imam utisak da ne bi ni sad rekao za tu gresku, probao bi nekako zamaskirati i rijesiti se auta. Naravno, to je moj utiaak na osnovu ovoga sto procitam, ne tvrdim da sam u pravu.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#16565 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Laplace wrote: 10/02/2023 12:54
Ateista wrote: 10/02/2023 12:22

To je i moj utisak, da je u pitanju rijetko posten prodavac dok tako kaze sta se desava, vecina bi nesto muljala dok ne popravi ili ne prikrije kvar.
Možda i jeste muljao. Sjetimo se da auto nije odmah bio dostupan nego je navodno čekao da mu dođe drugi auto. Možda je pokušavao da riješi problem, mislio da ga je riješio i baš kad ga je krenuo predati problem se ponovo javio.
+ imao na stanju jos jedno auto
+ vlasnik auto otpada?
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#16566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

:D
konektovan wrote: 10/02/2023 12:00 Prodavac mozda nije varalica,..ali Fordu nikad ne smiješ vjerovati. :mrgreen:
To je to :mrgreen:

Ja bih ga na mjestu ovoga kupio, ali evo ima ih koji navijaju da ne kupi pa da oni odu po njeg :mrgreen:

Sve po zakonu
User avatar
Ateista
Posts: 51660
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

kabal1337 wrote: 10/02/2023 13:11
Laplace wrote: 10/02/2023 12:54

Možda i jeste muljao. Sjetimo se da auto nije odmah bio dostupan nego je navodno čekao da mu dođe drugi auto. Možda je pokušavao da riješi problem, mislio da ga je riješio i baš kad ga je krenuo predati problem se ponovo javio.
+ imao na stanju jos jedno auto
+ vlasnik auto otpada?
Taj dio nisam upratio, to onda malo baca sumnju.
User avatar
Ateista
Posts: 51660
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

Meni je ovaj zapao za oko, jest malo pojaka cijena ali je oprema vrh, samo jos da nije dizel...

https://www.olx.ba/r/51679724/230306
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Za ove pare Passata kupit, a ne Pezoa.
User avatar
Ateista
Posts: 51660
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16570 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

Optimist wrote: 10/02/2023 15:06 Za ove pare Passata kupit, a ne Pezoa.
Da ima svu ovu opremu?
Tesko, a passati se kradu, sa pezoom sam miran.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#16571 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Mishelinke wrote: 10/02/2023 10:13
Leon16v wrote: 10/02/2023 10:07 Pa ne bi on tek tako letio da ti tušne mercedesa i još da te lupi po novcaniku
...ali svako će ti reći da je Mercedes auto za gospodu kakav si i ti...
E čuj A klasa gospodsko auto...

Pa tačno da se čovjek odvali u facu smijati tom šverceru kad te tom pričom pokušava kupit :lol:
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#16572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Mishelinke »

canvra888 wrote: 10/02/2023 15:18
Mishelinke wrote: 10/02/2023 10:13
...ali svako će ti reći da je Mercedes auto za gospodu kakav si i ti...
E čuj A klasa gospodsko auto...

Pa tačno da se čovjek odvali u facu smijati tom šverceru kad te tom pričom pokušava kupit :lol:
Ma on kaže za Mercedes kao Mercedes. A sad što je taj A klasa, po njemu bitno je samo da ima zvijezdu, nebitno koja klasa. Kao u fazonu Rolex je Rolex, nebitno kakav je.

Malo sam još tražio informacina nakon vaših upisa na temi, i neka iskustva govore da se samo sijalica može promijeniti kod tog auta, a da se ne vadi motor :shock: . Nešto kao "za najgluplji i najjednostavniji dio, alternator, za njegovu zamjenu moraš kompletan motor vaditi" :shock:

Jel fakat tako?

Ako jeste, lik me baš pokušao zavaliti, i to momački.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#16573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Athlon64 »

Ateista wrote: 10/02/2023 15:09
Optimist wrote: 10/02/2023 15:06 Za ove pare Passata kupit, a ne Pezoa.
Da ima svu ovu opremu?
Tesko, a passati se kradu, sa pezoom sam miran.
Ovo je druze Pezo 308, dakle nije 508 - klasa ispod Passata, komparabilno s Golfom vise.

Vjerovatno neces naci Passata po ovoj cijeni s ovom opremom, ali svakako kupujes bolje auto.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#16574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Mishelinke wrote: 10/02/2023 15:29
canvra888 wrote: 10/02/2023 15:18

E čuj A klasa gospodsko auto...

Pa tačno da se čovjek odvali u facu smijati tom šverceru kad te tom pričom pokušava kupit :lol:
Ma on kaže za Mercedes kao Mercedes. A sad što je taj A klasa, po njemu bitno je samo da ima zvijezdu, nebitno koja klasa. Kao u fazonu Rolex je Rolex, nebitno kakav je.

Malo sam još tražio informacina nakon vaših upisa na temi, i neka iskustva govore da se samo sijalica može promijeniti kod tog auta, a da se ne vadi motor :shock: . Nešto kao "za najgluplji i najjednostavniji dio, alternator, za njegovu zamjenu moraš kompletan motor vaditi" :shock:

Jel fakat tako?

Ako jeste, lik me baš pokušao zavaliti, i to momački.
Ma znam ja šta je on mislio pod tim 'Mercedes', ali vjeruj mi, A klasa nije nikakav statusni simbol. Dovoljno ti govori to što je prednja vuča, sad zamisli koliko je to odstupljivanje od filozofije brenda i koliko je to 'autentičan' produkt.

A iskreno, ta A klasa je meni lično poružna, Ibiza dosta ljepše auto, sa dosta svježijim i oštrijim dizajnom. Tek sljedeći model A klase W176 je lijep i onako, kompletniji auto.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#16575 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by azdralovic »

Athlon64 wrote: 10/02/2023 15:32
Ateista wrote: 10/02/2023 15:09

Da ima svu ovu opremu?
Tesko, a passati se kradu, sa pezoom sam miran.
Ovo je druze Pezo 308, dakle nije 508 - klasa ispod Passata, komparabilno s Golfom vise.

Vjerovatno neces naci Passata po ovoj cijeni s ovom opremom, ali svakako kupujes bolje auto.
https://www.olx.ba/artikal/50515180/vw- ... ckpit-dsg/
Post Reply