Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16501 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

hopi wrote: 09/02/2023 21:47 Šta je kolega Skontao za kugu?
Kupiti da ili ne?
Vjerovatno si upratio da je izbacila danas neku grešku? Rekao je da će danas Kugu odvesti nekom poznatom auto-električaru u Vitezu (Bruno) da vidi što je izbacivao grešku, pa će mi javiti. Nije mi za sada ništa javio.

Ja iskreno nisam još odlučio šta da radim. Haj što bi čovjek bio strpljiv i čekao drugu dobru priliku, ja sam danas prodao svog Clia, tako da sam pješak do daljnjeg :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16502 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

izvrsni direktor wrote: 09/02/2023 22:30 Opet evolutio trabunja o inflaciji :-) hajd bar vise ne tvrdi da inflacija ne postoji
Nije čovjek ni rekao da ne postoji....već da mnogi koriste ovu situaciju da dodatno podignu marže,....pa ako prodje prodje..to nije isto.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16503 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 09/02/2023 18:13
citroen xm wrote: 09/02/2023 17:55 Ovde jedno 5 ljudi vreba da se zaleti kada odustaneš od te Kuge. :mrgreen:
Prvi ovaj konektovani :mrgreen:

Ja i Ford?! Bježi ba,.prijaviću ti post. :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#16504 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

canvra888 wrote: 09/02/2023 21:05
Rockefeller wrote: 09/02/2023 19:24 Inflacija.
Inflacija u BiH ≈18%.

Nije samo do inflacije, ima i do zloupotrebljavanja toga kao paravana i bezobrazluka prodavača.
Spremnih ima uvijek da kupe sada auto. Ja ne bi nema sanse, cekat 1-2% za godinu ili dvije :mrgreen:

To u vezi bezobrazluka, ma nek je bezobrazan koliko hoce :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#16505 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Rockefeller wrote: 09/02/2023 22:51
canvra888 wrote: 09/02/2023 21:05

Inflacija u BiH ≈18%.

Nije samo do inflacije, ima i do zloupotrebljavanja toga kao paravana i bezobrazluka prodavača.
Spremnih ima uvijek da kupe sada auto. Ja ne bi nema sanse, cekat 1-2% za godinu ili dvije :mrgreen:

To u vezi bezobrazluka, ma nek je bezobrazan koliko hoce :mrgreen:
jbt kakav si ti Rockefeller
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16506 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 09/02/2023 22:40
izvrsni direktor wrote: 09/02/2023 22:30 Opet evolutio trabunja o inflaciji :-) hajd bar vise ne tvrdi da inflacija ne postoji
Nije čovjek ni rekao da ne postoji....već da mnogi koriste ovu situaciju da dodatno podignu marže,....pa ako prodje prodje..to nije isto.
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#16507 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Svi pokusavaju dici cijenu i idu do tacke kad pocne padati prodaja, onda vracaju.

Mlijeko, ulje, toaletni papir, vec je pocelo silaziti...

Ali zato sto ima konkurencije.

Oko auta ne znam kako ce se izbalansirati, ali kad raja ne bi kupovala, cijene bi pocele padati.
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#16508 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Idemedosumom wrote: 09/02/2023 22:39
hopi wrote: 09/02/2023 21:47 Šta je kolega Skontao za kugu?
Kupiti da ili ne?
Vjerovatno si upratio da je izbacila danas neku grešku? Rekao je da će danas Kugu odvesti nekom poznatom auto-električaru u Vitezu (Bruno) da vidi što je izbacivao grešku, pa će mi javiti. Nije mi za sada ništa javio.

Ja iskreno nisam još odlučio šta da radim. Haj što bi čovjek bio strpljiv i čekao drugu dobru priliku, ja sam danas prodao svog Clia, tako da sam pješak do daljnjeg :-D
ma upratio sam dešavanja, zato i pitam
hajde eto javi šta bude s autom i šta skontaš hoćeš li kupiti ili ne
luxferre
Posts: 933
Joined: 25/07/2009 00:23

#16509 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by luxferre »

Seyfo wrote: 09/02/2023 18:06 Minija izabrati samo ako ti je u životu dosadno pa hoćeš malo problema. Nova tri najbolja jarana će biti mehaničari. Izuzetak je ako je baš nov.
ovako nešto?
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-216-1324
User avatar
B6Redhell
Posts: 7813
Joined: 25/12/2010 04:56

#16510 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Leon16v wrote: 09/02/2023 21:37 https://www.olx.ba/r/51724557/48562

Eto, kupite pravo vozilo od našeg Dragona, pustite Dacie, Kuge i čudesa :D
Uh dobar ovaj dragonov
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 413
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#16511 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by rahmetli dedo »

Šatro ne voza se zimi, vidio ga neki dan u onoj lokvi kod doma penzionera u neđarićima, na TT tablama, zaustavila ga murija. Osim ako nema još 1 isti u gradu...
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16512 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

rahmetli dedo wrote: 10/02/2023 06:22 Šatro ne voza se zimi, vidio ga neki dan u onoj lokvi kod doma penzionera u neđarićima, na TT tablama, zaustavila ga murija. Osim ako nema još 1 isti u gradu...
Ja sam ga vidio jednom i bio je na americkim tablicama. Ne znam jel se sta promijenilo u medjuvremenu pa su sada TT.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#16513 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Idemedosumom wrote: 09/02/2023 22:39
hopi wrote: 09/02/2023 21:47 Šta je kolega Skontao za kugu?
Kupiti da ili ne?
Vjerovatno si upratio da je izbacila danas neku grešku? Rekao je da će danas Kugu odvesti nekom poznatom auto-električaru u Vitezu (Bruno) da vidi što je izbacivao grešku, pa će mi javiti. Nije mi za sada ništa javio.

Ja iskreno nisam još odlučio šta da radim. Haj što bi čovjek bio strpljiv i čekao drugu dobru priliku, ja sam danas prodao svog Clia, tako da sam pješak do daljnjeg :-D
Kako sam čuo, Bruno iz Viteza i Marin iz Kiseljaka su najbolji elektroničari kod nas. Obojicu sam kontaktirao kad sam sumnjao na problem sa procesorom na Astri. Ako Bruno to riješi i kaže daje OK vjerujem da bi trebalo biti OK.

Mada, ima na forumu upućenijih od mene pa će ti dati bolji savjet.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16514 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Leon16v wrote: 09/02/2023 21:37 https://www.olx.ba/r/51724557/48562

Eto, kupite pravo vozilo od našeg Dragona, pustite Dacie, Kuge i čudesa :D


Citiram:
" Nije vozen zimi i cuvan je u garazi pod orginalnom BMW ceradom koja ide uz vozilo!"

Pazi 'vamo,pod originalnom ceradom u garazi.
Ako nije originalna cerada,onda cijena barem manja za 10 milja BAMova...

Pa ja kad vidim kako ga "šarafa" sa onim makljavim prstima i neurednim noktima, sve ti bude jasno.

Bila ona akcija na yt, kupimo noktaricu Miralemu...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16515 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ne bih auto od njega kad bi ga džabe davao.
Smrad obični.

Al' ja sam samo zavidan i ljubomoran, to je to :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16516 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Svi bi vi vozili ovaj M4, i ljeti i zimi, i obrisali profil na forumu da se ne sazna :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16517 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Naravno da bi
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16518 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Bi, al' stock. Teško bih se odlučio uzeti auto koje neko drugi buđio, pa ko god da je i kako god da je radio. (Naravno ne govorim tu o firmama tipa Manhart, Hamann, G-power, AC Schnitzer)
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16519 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Evo ja ne bih. A neka neko dokaze da bih.

Da mi se kupuje i da smatram da je dobra investicija ili da mi je to nesto neophodno,sutra bih otisao i kupio ga.

Ulazem u nesto pametnije.

Miralem ni kučeta ni mačeta, tolike godine sprcao u furku Fast and Furios...
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#16520 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Naslovnica »

Jeko Drogon?
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#16521 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

BMW me ne zanima ni na koji nacin.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16522 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Peryton_ wrote: 30/01/2023 20:59 Ova Kuga izgleda predobro da bi bilo istinito. Proslijedi mi kontakt ako ne kupis auto.
Naravno, ako odustanes isto napisi zbog cega.
Mislim da sam definitivno odustao od Kuge. @Peryton_ ako si zainteresovan, ili ako je neko drugi zainteresovan, mogu Vam proslijediti broj od prodavca.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#16523 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by azdralovic »

Na stranu koliko neko gotivi ili ne gotivi dragona,
ali covjek od youtube zaradio auto od 100+ hiljada :thumbup:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16524 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Čini mi se preskup....oko 45 hiljada eura ili cca 88 hiljada KM je neka realna cijena za dobro očuvan primjerak sa boljim dodacima. Ima ih i jeftinijih i nešto malo skupljih.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7096
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16525 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

dobar je za zapalit :lol:

sta vi mislite da dobijete uredan nezlostavljan auto od onakvog kretena, ne bi mu kutiju sibica dao da mi proda ili kupi :lol:

100000 kuraca :lol:
Post Reply