Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#16551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
druze 3 crvene lampice si imao, prva je bila cijena, druga je bila nije htio odmah prodat, i eto ti trece. ja bih odustao na drugoj crvenoj.
- drug_profi
- Posts: 65405
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa dragi kolega, većina vozila iz uvoza su vraćene kilometraže. Nemoj da te to čudi.Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 11:21 Ma bilo prošlo, kako god, završio sam, dobio papire i sada je ok sve, ali me naljutilo to kako neko može tek tako vratiti kilometražu bez da to iko provjeri. Klasična prevara.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#16553 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moj Ford staaari nikad se ne kvaaari...
Na vrijeme se upali ta lampica.
Na vrijeme se upali ta lampica.
- Idemedosumom
- Posts: 8289
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#16554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
drug_profi wrote: ↑10/02/2023 11:29 Meni djeluje kao pošten lik. Ne bih ja bježao od toga pod uslovom da se razjasni šta je kvar i koliko košta rješenje.
Pa i jesam nominalno odustao, ali eto poslusat cu obrazlozenje/rjesenje ovlastenog servisa, dok ja paralelno budem dalje trazio.sumirprimus wrote: ↑10/02/2023 11:30 druze 3 crvene lampice si imao, prva je bila cijena, druga je bila nije htio odmah prodat, i eto ti trece. ja bih odustao na drugoj crvenoj.
Samo sto moram podvuci da sam 99% siguran da prodavac nije prevarant. Ali on nije prvi vlasnik, Kuga je tek kratko kod njega, haj znaj sta je ovaj prvi radio...
Last edited by Idemedosumom on 10/02/2023 12:14, edited 1 time in total.
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ibiza 3x jeftinija i mnogo jednostavnija za odrzavat
I nece nikad dobiti te pare za tu A klasu, moze je prodat za 9000 KM.
+siber koji je problematican a tim modelima
Prije bi ti prodao tu ibizu nego on tu A klasu
I nece nikad dobiti te pare za tu A klasu, moze je prodat za 9000 KM.
+siber koji je problematican a tim modelima
Prije bi ti prodao tu ibizu nego on tu A klasu
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Prodavac mozda nije varalica,..ali Fordu nikad ne smiješ vjerovati. 
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#16557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da,takvo nešto ako neko hoće malo adrenalina, obaveza,troškova tj.da se malo "o jadu zabavi".luxferre wrote: ↑09/02/2023 23:36ovako nešto?
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-216-1324
- skrbavi-admin
- Posts: 7097
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#16558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sto reko bitanga da mi je malo tih vasih problema.... gleda u vinu broj kad mu je auto napravljeno.... blago vama 
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Idemedosumom wrote: ↑10/02/2023 11:54drug_profi wrote: ↑10/02/2023 11:29 Meni djeluje kao pošten lik. Ne bih ja bježao od toga pod uslovom da se razjasni šta je kvar i koliko košta rješenje.Pa i jesam nominalno odustao, ali eto poslusat cu obrazlozenje/rjesenje ovlastenog servisa, dok ja paralelno budem dalje trazio.sumirprimus wrote: ↑10/02/2023 11:30 druze 3 crvene lampice si imao, prva je bila cijena, druga je bila nije htio odmah prodat, i eto ti trece. ja bih odustao na drugoj crvenoj.
Samo sto moram podvuci da sam 99% siguran da prodavac nije prevarant. Ali on nije prvi vlasnik, Kuga je tek kratko kod njega, haj znas sta je ovaj prvi radio...
iskreno nema mi vece suplje kad kaze ma ne znam sta mu je, eto onako se upalila.
Iskreno ako hoces zivot bez zajebancija, upalila se lampica ne kupuj.
To ti je besplatna izlazna karta.
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16560 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je i moj utisak, da je u pitanju rijetko posten prodavac dok tako kaze sta se desava, vecina bi nesto muljala dok ne popravi ili ne prikrije kvar.drug_profi wrote: ↑10/02/2023 11:29Meni djeluje kao pošten lik. Ne bih ja bježao od toga pod uslovom da se razjasni šta je kvar i koliko košta rješenje.Idemedosumom wrote: ↑10/02/2023 11:24
Update: evo maloprije mi javlja da Bruno iz Viteza nije uspio nista rjesiti, opet mu izbacilo gresku na board-u. U pon. ce otici u Fordov servis u Sarajevo da vidi sta oni kazu. Ako nekog slucajno zanima.
- drug_profi
- Posts: 65405
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne valja svakako što je na tako niskoj kilometraži došlo do greške.
Ali možda je nešto bezazleno. Ja bih bio oprezan, ali bih donio konačnu odluku tek kad se auto potpuno pregleda i ustanovi razlog greške.
Ali možda je nešto bezazleno. Ja bih bio oprezan, ali bih donio konačnu odluku tek kad se auto potpuno pregleda i ustanovi razlog greške.
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#16562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Možda i jeste muljao. Sjetimo se da auto nije odmah bio dostupan nego je navodno čekao da mu dođe drugi auto. Možda je pokušavao da riješi problem, mislio da ga je riješio i baš kad ga je krenuo predati problem se ponovo javio.Ateista wrote: ↑10/02/2023 12:22To je i moj utisak, da je u pitanju rijetko posten prodavac dok tako kaze sta se desava, vecina bi nesto muljala dok ne popravi ili ne prikrije kvar.drug_profi wrote: ↑10/02/2023 11:29
Meni djeluje kao pošten lik. Ne bih ja bježao od toga pod uslovom da se razjasni šta je kvar i koliko košta rješenje.
- Idemedosumom
- Posts: 8289
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#16563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Auto bio registrovan do 08.02., cekao, izmedjuostalog, da istekne registracija.
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije ni to iskljuceno, ali meni to da neko ceka da dodje drugi auto djeluje normalno, treba mu auto pa nece da ostane bez njega. Sve u svemu, da je muljator imam utisak da ne bi ni sad rekao za tu gresku, probao bi nekako zamaskirati i rijesiti se auta. Naravno, to je moj utiaak na osnovu ovoga sto procitam, ne tvrdim da sam u pravu.
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16565 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
+ imao na stanju jos jedno auto
+ vlasnik auto otpada?
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#16566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je tokonektovan wrote: ↑10/02/2023 12:00 Prodavac mozda nije varalica,..ali Fordu nikad ne smiješ vjerovati.![]()
Ja bih ga na mjestu ovoga kupio, ali evo ima ih koji navijaju da ne kupi pa da oni odu po njeg
Sve po zakonu
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni je ovaj zapao za oko, jest malo pojaka cijena ali je oprema vrh, samo jos da nije dizel...
https://www.olx.ba/r/51679724/230306
https://www.olx.ba/r/51679724/230306
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#16569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Za ove pare Passata kupit, a ne Pezoa.
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16571 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E čuj A klasa gospodsko auto...Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 10:13...ali svako će ti reći da je Mercedes auto za gospodu kakav si i ti...
Pa tačno da se čovjek odvali u facu smijati tom šverceru kad te tom pričom pokušava kupit
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma on kaže za Mercedes kao Mercedes. A sad što je taj A klasa, po njemu bitno je samo da ima zvijezdu, nebitno koja klasa. Kao u fazonu Rolex je Rolex, nebitno kakav je.canvra888 wrote: ↑10/02/2023 15:18E čuj A klasa gospodsko auto...Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 10:13
...ali svako će ti reći da je Mercedes auto za gospodu kakav si i ti...
Pa tačno da se čovjek odvali u facu smijati tom šverceru kad te tom pričom pokušava kupit![]()
Malo sam još tražio informacina nakon vaših upisa na temi, i neka iskustva govore da se samo sijalica može promijeniti kod tog auta, a da se ne vadi motor
Jel fakat tako?
Ako jeste, lik me baš pokušao zavaliti, i to momački.
- Athlon64
- Posts: 2978
- Joined: 24/11/2022 17:51
#16573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovo je druze Pezo 308, dakle nije 508 - klasa ispod Passata, komparabilno s Golfom vise.
Vjerovatno neces naci Passata po ovoj cijeni s ovom opremom, ali svakako kupujes bolje auto.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma znam ja šta je on mislio pod tim 'Mercedes', ali vjeruj mi, A klasa nije nikakav statusni simbol. Dovoljno ti govori to što je prednja vuča, sad zamisli koliko je to odstupljivanje od filozofije brenda i koliko je to 'autentičan' produkt.Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 15:29Ma on kaže za Mercedes kao Mercedes. A sad što je taj A klasa, po njemu bitno je samo da ima zvijezdu, nebitno koja klasa. Kao u fazonu Rolex je Rolex, nebitno kakav je.
Malo sam još tražio informacina nakon vaših upisa na temi, i neka iskustva govore da se samo sijalica može promijeniti kod tog auta, a da se ne vadi motor. Nešto kao "za najgluplji i najjednostavniji dio, alternator, za njegovu zamjenu moraš kompletan motor vaditi"
![]()
Jel fakat tako?
Ako jeste, lik me baš pokušao zavaliti, i to momački.
A iskreno, ta A klasa je meni lično poružna, Ibiza dosta ljepše auto, sa dosta svježijim i oštrijim dizajnom. Tek sljedeći model A klase W176 je lijep i onako, kompletniji auto.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#16575 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://www.olx.ba/artikal/50515180/vw- ... ckpit-dsg/
