I ja sam građanin....
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#7002 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Vidim sve filozofi s datumom registracije 2022galia95 wrote: ↑10/10/2022 12:18 Fakat ste naporni sa tom pričom SDA bot. Kao što sam i ranije napisao, ne vidim ja ovdje nikakve razlike između pristalica SDA i Trojke. I jedni i drugi su izuzetno bezobrazni, bahati, umišljeni, prepotentni, vrijeđaju neistomišljenike nazivajući ih botovima... Isto sranje, drugo pakovanje.
A ovi što pišu po forumu kako je Alija krivac za rat jer nas je "nespremne uvukao u rat", samo ću reći: Kako vas bolan nije stid?? Fuj jadovi!!
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52665
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#7003 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
čiji glas vrijedi više od glasa drugih građana.
malo ti čudne te definicije.
-
Hakiz
- Posts: 48383
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7004 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Šta je važnije, narod ili država? Ne, ne može biti jednako, to je izbjegavanje odgovora.
Meni je država.
- sime_cipol
- Posts: 23389
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#7005 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#7006 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
To nije istina....moj glasi vrijedi točno onoliko koliko treba da vrijedi.
Glas građana BPK je recimo puno vrijedni od moga ali to jelde nije sporno....
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#7007 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Suplja ti je to. Mnogo prije nego sto ce se pojavilo da Schmidt namjerava nametnuti ovo si imao Palmerov non-paper, Blinkovo pismo i detalje o sadrzaju sa tkz. "pregovora" koji svjedoce o znacajno gorim rijesenjima nego ovo sto je on nametnuo, sto apsolutno ne apsolvira njega kao krstasku pudlicu Merkela i Putina.agent_zero wrote: ↑10/10/2022 12:07Nemam se šta raspravljati sa sda botovima, ali ću ti odgovoriti dijelom samo na ovo.
Napisao sam "u tolikoj mjeri krive", jer je Šmit, pošto vidim da nemaš pojma, kadar Angele Merkel, koja je bila ruski igrač u EU i blizak prijatelj fašiste Vladimira Putina.
Znači prethodna vlast Njemačke, Merkelina proruska vlast, je dovela Šmita da provodi tzv. "ruski svet" u BiH, a SDA mu je u tome pripomogla, jer su bili zauzeti pljačkom, raseljavanjem i ubijanjem vlastitog naroda, te kako se uvući u što više turskih i arapskih guzica!
Eto kratko objašnjenje za sve sda botove.
Suplja, ovo je predstava za naivnog Bosnju da se opusti i pomisli da je nacisticka hinja pro-BiH igrac. Isto HNS radi sve ovo vrijeme, cak i poslje aparthejda.Nespin wrote: ↑10/10/2022 12:41 https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /221010045
Dok je ovaj počeo da kmeči, možda ovo i nije toliko loše... Što bi se reklo, bum videli![]()
Zasto bi pro-ruski igraci u BiH bili protiv zajednicko dogovorenog kandidata Schmidta od Putina i Merkelovca za VP, radi se o predstavi, svi su oni BFF.
Last edited by Str0nz on 10/10/2022 12:55, edited 1 time in total.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#7008 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Svaka država počiva na nekom narodu, BIH specifično na 3 naroda koja su po ustavu ravnopravni.....država bez mog naroda kao ravnopravnog meni ništa ne predstavlja....
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#7009 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne bih rekao, po tvom pisanju ti si clan plemena, tvoja drzava ne postoji ti za svoju "naseobinu ili domovinu" smatras dio zemlje na kojem tvoje pleme zivi
-
dzulijano_pike
- Posts: 88
- Joined: 16/12/2021 23:28
#7010 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ako se sutra u KS pojavi 100 000 Hrvata, ili u Tuzlanskom Kantonu, trebaju li oni imati više prava od 92 000 Hrvata ŽZH?Kolinda wrote: ↑10/10/2022 12:00Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???Spit_fire wrote: ↑10/10/2022 09:45
Avdo lazovkao prvo nije rekao o broju mandata nego broju novih mjesta ..11 umjesto 6
Jel se FBIH moze i dalje blokirati ko i do sad? Moze
Jel sad hrvati iz kantona sa bosnjackom vecinom postaju nebitni? Postaju
Jel ovo posljedica povecanja broja mjesta? Jeste
Jel cinjenica da ce se za sve u FBIH pitati delagti iz ZHK i HNK? Jeste
Da li to znaci da ce 100k hvratskih glasova bit presudno za svaku odluku? Znaci
Da li je to aparthejd? Jeste
Sta je tacno slagao?
-
babanovac
- Posts: 1372
- Joined: 26/08/2006 20:54
#7011 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sta je Hrvatska uradila? VBR-om su tukli Zagreb, kad je potpisano primirje. Tek onda dolazi do naoruzavanja i pripreme za Oluju. Oluja je isla do same granice RH. Nasa oluja je zaustavljena. Mirna reintegracija Baranje i Zapadne Slavonije, nije podrazumijevala stvaranje republike srpske u Hrvatskoj, niti srpski dom naroda. Ne seri.agent_zero wrote: ↑10/10/2022 12:46Jeste, jeste, isto uradile i hrvatska i slovenija![]()
Kako ste samo ofirni i prozirni... nije ni čudo što vam stranka, Bogu hvala, propada.
-
zposao
- Posts: 2937
- Joined: 22/03/2019 09:27
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#7013 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ljudi ovo je cenzus od 3% u praksi. LEgitimno etnicko predstavljanje kao sto bi Covic rekao.
Cijela poenta je da svako glasa za svoje i da mu je glas bezvrijedan ako izadje iz svog korpusa u svom kantonu.
Cijela poenta je da svako glasa za svoje i da mu je glas bezvrijedan ako izadje iz svog korpusa u svom kantonu.
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
#7014 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa eto Dodik ima recept.
Do tad u granap po vodu iz Hrvatske pa na forum
Do tad u granap po vodu iz Hrvatske pa na forum
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#7015 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
SDA i HDZ jedini podržali Šmitove izmjene, pametnom dosta.
Ali sad je veći problem kako se ovome suprostaviti, strahota je da ovdje nema ni trunke oportunizma kakve je recimo vladajuća garnitura u genocidnoj tvorevini RS pravila kada su visoki predstavnici nametali odluke.
Probosanske ublehe (kako ih je kolega LSD jedino ispravno nazvao) šute.
Ali sad je veći problem kako se ovome suprostaviti, strahota je da ovdje nema ni trunke oportunizma kakve je recimo vladajuća garnitura u genocidnoj tvorevini RS pravila kada su visoki predstavnici nametali odluke.
Probosanske ublehe (kako ih je kolega LSD jedino ispravno nazvao) šute.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#7016 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pojasni pojam POJAVI ?????dzulijano_pike wrote: ↑10/10/2022 12:57Ako se sutra u KS pojavi 100 000 Hrvata, ili u Tuzlanskom Kantonu, trebaju li oni imati više prava od 92 000 Hrvata ŽZH?
-
Hakiz
- Posts: 48383
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7017 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Izbjegavaš odgovor.
Ali, da se pročitati.
Kada si ravnopravan kao građanin u to je automatski uključena ravnopravnost tebe kao pripadnika nekog, ali bilo kojeg, naroda.
Insistiranje na ravnopravnosti naroda, ali konstitutivnih, isključuje druge, nekonstitutivne, narode, oni ne moraju biti ravnopravni. To je put u fašizam.
Pa ako u Hrvatskoj pod većinskom vladavinom Hrvata drugi narodi žive bez problema, čega se Hrvati u BiH plaše ako ne budu participirali u vlasti?
Ne plaše se ničega.
Nije u pitanju strah, nego dominacija, obezbjeđivanje uslova da dio BiH u kojem kao većina žive pripoje matici.
Da nije toga, konstitutivnost ne bi imala smisla, ravnopravnost bi se ostvarivala na nivou individualnog građanina.
Suština insistiranja na konstitutivnosti je želja za otcjepljenjem od BiH i njenim uništenjem, podjeli BiH između Hrvatske i Srbije i pripajanju podijeljenih dijelova "maticama".
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#7018 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ukoliko se ti osjećaš pripadnikom nekog plemena što se mene tiče nije problem s tim da sam ja pripadnik hrvatskog naroda te ukoliko smo ravnopravni u državi u kojoj živim tada mi je u srcu....
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#7019 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kad vi to niste bili ravnopravni od dejtona do danas?
Pa vi ste preravnopravni, nauštrb drugog naroda. I mislite da ćete tako sebi sreću donijeti?
-
dzulijano_pike
- Posts: 88
- Joined: 16/12/2021 23:28
#7020 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Izjašnjavaju se kao Hrvati, osjećaju se kao Hrvati, rade i žive u KS...Kolinda wrote: ↑10/10/2022 13:05Pojasni pojam POJAVI ?????dzulijano_pike wrote: ↑10/10/2022 12:57
Ako se sutra u KS pojavi 100 000 Hrvata, ili u Tuzlanskom Kantonu, trebaju li oni imati više prava od 92 000 Hrvata ŽZH?
-
Hakiz
- Posts: 48383
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7021 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Samo što ti hoćeš da budeš ravnopravan sa Srbinom i Bošnjakom.
Ne želiš da budeš ravnopravan sa Romom, Jevrejem i drugima. Kada bi bio (i) sa njima, ne bi ti BiH bila u srcu.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#7022 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Cim inaistiras toliko na hrvatskom narodu tebi nije do drzave... ti jesi pripadnikn plemena u svojoj glavi...ja smatram i matu matica iz Gruda drzavljninom BiH ti ga smatras za Hrvata ...a za Muju Mujica iz Sarajeva te bas briga, on nije hrvat
Ravnoprovno je SVI ZAJEDNO SVIMA ISTO, a ne SVAKOM SVOJE
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52665
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#7023 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Prvi put cujem da se po teritorijalnim kvotama zaposljava u drzavnu sluzbu i po njima biraju ministri...
Al haj...
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#7024 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Teritorijalno???? Ako pričamo o teritorijama i od kud su ministri onda ih u Hrvatskoj kvoti ima sa svih teritorija kao i državnih službenika...ali možda nisam dobro shvatio.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52665
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
