Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#6976 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

trasport wrote: 10/10/2022 10:42
elSaik wrote: 10/10/2022 10:06 Ma jebavalo se Hrvate godinama i pravilo budalom a sve pod krinkom "građanstva" u mjeri jednog Željka Komšića. Sad kad se se ljudi diplomatskim putem izborili da VP donese odluku koja suštinski najviše njima pogoduje, sad ide "kme kme, ne voli nas niko." Sve šatro petlja se Zagreb i to je nedopustivo, a u Erdogana se gleda ko u boga i čeka njegova neka reakcija i zaštita.

Da ne govorim da je, kao, stalo je Bošnjacima do Hrvata iz Goražda, a svakog Hrvata patriotu koji se zucne progovoriti protiv fenomena Komšić, Bajrović, Suljagić, odmah se proglasi UZP-ovcem, ustašom, HDZ-ovcem. S tim da ovo proglašavanje HDZ-ovcem nije ograničeno samo na Hrvate.

30 godina diplomatije simbolizirane kroz Turkovićku i razne turkoviće je kad tad moralo biti plaćeno, a izgleda da je to vrijeme došlo.
+1. Ja godinama čitam ovaj forum, a tek sam se skoro prijavio da prokomentarišem oko Komšića. Nevjerovatna licemjernost i zatucanost, ignorisanje svih činjenica, podjebavanje sa :lol: :skoljka: :izet: i kad se desi ono što je svako racionalan mogao pretpostaviti da ce se desiti, onda kmečanje, fašisti, nacisti... Očekuju od jednog politički samosvjesnog naroda da će prihvatiti da ga handri jalijaš iz Hrasnog, koji ne smije da prođe u sredinama gdje su većina ljudi koje on predstavlja, koji ne može u Zagreb službeno ni prismrditi, ali će eto napraviti građansku državu.
Dok je Bosnja kao vas dvojica, ne gine nam propast :thumbup:

Ne branim zelenu bandu, ali kada procitam ovo, povraca mi se. NIJEDNA drzava nema pravo da se mijesa drugoj, tako ni Zagreb nema pravo BiH da se mijesa.

I sta je problem.sto kazem da su UZP-ovci? Jesam li ja, Bosnjak, pokusao BiH da podjelim? Jel ja kacim neku drugu zastavu osim drzzavne? Jel.ja govorim da je Mostar u Hrvatskoj?

Manite se te neke.realnosti.... :skoljka:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6977 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Loki2k9 wrote: 10/10/2022 11:11 ONAVEZNO POGLEDATI, sve objašnjeno od A do Z.
Str0nz wrote: 09/10/2022 21:15 Objasnio sve u detalj. Ako nekima nije bilo jasno sta je nametnuo neka pogledaju ovo,

Covjek je rekao da USTAVNI SUD FEDERACIJE SHITLEROVU ODLUKU MOŽE STAVITI VAN SNAGE, bas kao sto je svojevremeno nametnuti status grada Mostara od strane Visokog predstavnika stavio van snage.

Slušajte Avdu Avdica, tri puta bi i vrh hrvatske politike koji je sproveo svoja sranja u Bosni i Hercegovoni okrenuo naglavačke dokazima.

:!: :!: :!:
Evo kaze Kolinda da laze, samo sto nije rekla sta je tacno slagao :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#6978 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by agent_zero »

elSaik wrote: 10/10/2022 10:06
30 godina diplomatije simbolizirane kroz Turkovićku i razne turkoviće je kad tad moralo biti plaćeno, a izgleda da je to vrijeme došlo.
E upravo to je glavni uzrok svega, a najlakše tražiti krivce u MZ.

Drugi (HDZ i SNSD) do su krali s jedne, s druge strane su radili i lobirali vani za svoje interese, dok je SDA mafija samo krala, raseljavala i ubijala vlastiti narod!

I nemamo šta sad da tražimo krivce u drugima, zna se vrlo dobro ko je bio vlast i njima račun treba ispostaviti za sve ovo.

Dalje, mislim da se neopravdano USA/GB u tolikoj mjeri krive za ovu odluku Šmita, lik je Merkelin kadar = proruska ekipa i štovaoci lika i djela Vladimira Putlera.

Niko osim SDA nije kriv što se dotični više druže sa turcima i arapima, nego sa Vašingtonom i Briselom. I eto rezultata tih druženja.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6979 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Kolicina mazohizma i trazenja krivca u samom sebi kod Bosnjaka je zaista nesto nevjerovatno...nez ima li slican primjer na kugli zemaljskoj....

Alija je kriv sto nespremni udjosmo u rat, a to sto ovi izvrsise agresiju i genocid je manje bitno...
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6980 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 11:13
Loki2k9 wrote: 10/10/2022 11:11 ONAVEZNO POGLEDATI, sve objašnjeno od A do Z.



Covjek je rekao da USTAVNI SUD FEDERACIJE SHITLEROVU ODLUKU MOŽE STAVITI VAN SNAGE, bas kao sto je svojevremeno nametnuti status grada Mostara od strane Visokog predstavnika stavio van snage.

Slušajte Avdu Avdica, tri puta bi i vrh hrvatske politike koji je sproveo svoja sranja u Bosni i Hercegovoni okrenuo naglavačke dokazima.

:!: :!: :!:
Evo kaze Kolinda da laze, samo sto nije rekla sta je tacno slagao :D
:lol: Vidim da se najednom nakotilo malo više bojnika koji brane ovu aparthejdsku odluku. Sramota kakvi ignoranti ovom zemljom hode.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6981 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

agent_zero wrote: 10/10/2022 11:14
elSaik wrote: 10/10/2022 10:06
30 godina diplomatije simbolizirane kroz Turkovićku i razne turkoviće je kad tad moralo biti plaćeno, a izgleda da je to vrijeme došlo.
E upravo to je glavni uzrok svega, a najlakše tražiti krivce u MZ.

Drugi (HDZ i SNSD) do su krali s jedne, s druge strane su radili i lobirali vani za svoje interese, dok je SDA mafija samo krala, raseljavala i ubijala vlastiti narod!

I nemamo šta sad da tražimo krivce u drugima, zna se vrlo dobro ko je bio vlast i njima račun treba ispostaviti za sve ovo.

Dalje, mislim da se neopravdano USA/GB u tolikoj mjeri krive za ovu odluku Šmita, lik je Merkelin kadar = proruska ekipa i štovaoci lika i djela Vladimira Putlera.

Niko osim SDA nije kriv što se dotični više druže sa turcima i arapima, nego sa Vašingtonom i Briselom. I eto rezultata tih druženja.
A inače srpska i hrvatska politka u BiH ne bi ništa od ovog radili da SDA nije krala. Mislim, napali su nas prije 30 godina, jer, eto tako… i ti duhovi se nisu smirili?

Inače, šta znaci da su USA i GB neopravdano krive?
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6982 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 11:13
Loki2k9 wrote: 10/10/2022 11:11 ONAVEZNO POGLEDATI, sve objašnjeno od A do Z.



Covjek je rekao da USTAVNI SUD FEDERACIJE SHITLEROVU ODLUKU MOŽE STAVITI VAN SNAGE, bas kao sto je svojevremeno nametnuti status grada Mostara od strane Visokog predstavnika stavio van snage.

Slušajte Avdu Avdica, tri puta bi i vrh hrvatske politike koji je sproveo svoja sranja u Bosni i Hercegovoni okrenuo naglavačke dokazima.

:!: :!: :!:
Evo kaze Kolinda da laze, samo sto nije rekla sta je tacno slagao :D
Btw. ako je Kolinda rekao, onda nema šta. Inače je poznat po argumentima.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#6983 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by artur morgan »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 11:03
artur morgan wrote: 10/10/2022 10:58 Građanska država kao termin ( floskula, parola ) koristi se u političke svrhe jer kao tip državnog uređenja ne postoji " građanska država ". Tipovi državnog urđenja su raznovrsni, a u najjednostavnijoj podjeli u demokratskim država mogu se svrstati u dvije kategorije, jednostavne nacionalne države poput republika odnosno unitarne države ( Slovenija, Hrvatska...) i složene države, poput saveznih država, federacija poput Švicarske ili SAD-a ili BiH kao "asimetrične" po mnogima sui generis jako složene države. I jedne i druge su građanske države jer u svakoj od tih država građani imaju određena građanska prava koja su im ustupljena od države.

Presude ESLJP poput Sejdić i Finci i dr. se ne odnose na građanska prava, nego na ljudska prava što je širi pojam.

Evropske vrijednosti, bez obzira šta se sve pod tim može tumačiti, mogu poštovati i primjenjivati u Evropi i jednostavne i složene države ( Švicarska, Belgija ). Odnosno ako država nije " građanska " na način kako se taj termin tumači ovdje, ne znači po automatizmu da se to kosi sa evropskim vrijednostima.

Poenta je da se politizira sve u BiH, a da suštinski ni jedni ni drugi, pa ni međunarodna zajednica u BiH, nisu promotori Evropskih vrijednosti u BiH. To treba znati jer u suprotnom ste u službi jedne ili druge politike, a ne Evropskih vrijednosti.
Moze se primjenjivati...al se sve komplikuke a u biti je jednostavno..

1.Model jedan gradjanij BiH jedan glas svi za sve i tjt
2.Ako se ide u neke "podjele" glasova i vlasti po bilo kojem principu onda bi logicki i zdravorazumski svak trebao da ima onoliko koliko je dobio..

Ovo je cista farsa...daj mi sta mi odgovoara, uzecu jedan popis tamo drugi vamo, u kantonu cu vako na entitetu nako....daj meni sa 10 puta manje glasove isto vlasti ko i onom sa 10 puta vise...itd

E to je problem, ako Hrvati kojih ima 10% insistiraju iskljucivo na svojim predstavnicima, ok evo moze, al onda ces i imat 10% uticaja....
U svakoj složenoj državi imaš složena rješenja ( više ili manje ) jer nisu mogli ( iz određenih razloga ) doći do tih jednostavnih rješenja. U suprotnom ne bi bilo složenih država, a ima ih, a neke od njih su i najmoćnije države na svijetu ( SAD, Njemačka... ).

Tačno je da u BiH postoje nelogičnosti koje se kose sa postojećim tipovima složenih demokratskih država, ali svaka složena država je posljedica nečega, a ova sadašnja " Dejtonska " BiH je posljedica rata i raspada SFRJ. Teško je te posljedice "ispeglati " na principima neke funkcionalnije i pravednije složene demokratske države, kada je još aktuelan ratni nacionalizam, populaziam i ta propaganda u politici. Pa i Evropa je složena. EU je primjer složenosti, ali opet funkcioniše sa određenim trzavicama koje postoje u svakoj složeno državi, uniji... Zbog toga, je pogrešno misliti da su Evropske vrijednosti produkt unitarnih nacionalnih država, što neke politike u BiH propagiraju.

Za Evropske vrijednosti nisu ta pitanja o kojima ti pišeš toliko bitna, i koja kupe svu pažnju u BiH, i oko njih treba postojati dogovor ali veću pažnju trebaju imati pitanja koja se odnose na ekonomski prosperitet i napredak, pravnu državu, borbu protiv korupcije, organizovanog kriminala, socijalne zaštite, obrazoovanja, sigurnosti, mira, prava penzionera, i sl. :wink:
Email83
Posts: 152
Joined: 21/01/2022 22:53

#6984 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Email83 »

Idioti Bošnjacki to su svi političari redom. Da su u ovih 30 godina doselili 5000 Bosnjaka iz PM u Mostar imali bi glatku većinu i nista od ove priče se ne bi pričalo. Ali za to treba strategija i pamet.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6985 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

artur morgan wrote: 10/10/2022 11:22
Spit_fire wrote: 10/10/2022 11:03

Moze se primjenjivati...al se sve komplikuke a u biti je jednostavno..

1.Model jedan gradjanij BiH jedan glas svi za sve i tjt
2.Ako se ide u neke "podjele" glasova i vlasti po bilo kojem principu onda bi logicki i zdravorazumski svak trebao da ima onoliko koliko je dobio..

Ovo je cista farsa...daj mi sta mi odgovoara, uzecu jedan popis tamo drugi vamo, u kantonu cu vako na entitetu nako....daj meni sa 10 puta manje glasove isto vlasti ko i onom sa 10 puta vise...itd

E to je problem, ako Hrvati kojih ima 10% insistiraju iskljucivo na svojim predstavnicima, ok evo moze, al onda ces i imat 10% uticaja....
U svakoj složenoj državi imaš složena rješenja ( više ili manje ) jer nisu mogli ( iz određenih razloga ) doći do tih jednostavnih rješenja. U suprotnom ne bi bilo složenih država, a ima ih, a neke od njih su i najmoćnije države na svijetu ( SAD, Njemačka... ).

Tačno je da u BiH postoje nelogičnosti koje se kose sa postojećim tipovima složenih demokratskih država, ali svaka složena država je posljedica nečega, a ova sadašnja " Dejtonska " BiH je posljedica rata i raspada SFRJ. Teško je te posljedice "ispeglati " na principima neke funkcionalnije i pravednije složene demokratske države, kada je još aktuelan ratni nacionalizam, populaziam i ta propaganda u politici. Pa i Evropa je složena. EU je primjer složenosti, ali opet funkcioniše sa određenim trzavicama koje postoje u svakoj složeno državi, uniji... Zbog toga, je pogrešno misliti da su Evropske vrijednosti produkt unitarnih nacionalnih država, što neke politike u BiH propagiraju.

Za Evropske vrijednosti nisu ta pitanja o kojima ti pišeš toliko bitna, i koja kupe svu pažnju u BiH, i oko njih treba postojati dogovor ali veću pažnju trebaju imati pitanja koja se odnose na ekonomski prosperitet i napredak, pravnu državu, borbu protiv korupcije, organizovanog kriminala, socijalne zaštite, obrazoovanja, sigurnosti, mira, prava penzionera, i sl. :wink:
Ne znam stvarno nijednu drzavu u kojoj je neko ko je presjuden za UZP i ko otvoreno ne postuje istu drzavu i radi na njenom unistenju dobio mogucnost da vedri i oblaci...

U svakoj drzavi imaju razlicita uredjenja djelovanja i rapodjele vlasti al u svakoj drzavi bilo koji segment vlasti se valjda podrazumijeva da radi u interesu te drzave...OVDJE TO NIJE SLUCAJ

Da se neko ponasa ko HDZ i SNSD u nekoj drugoj drzavi vjerovatno bi zavrsili na marginama politike, da ne kazem sta gore

Na kraju krajeva samo cu reci da cinjenica da ovakve stvari podrzava Rusija dovoljno govori sama za sebe
Last edited by Spit_fire on 10/10/2022 11:40, edited 3 times in total.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6986 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Email83 wrote: 10/10/2022 11:28 Idioti Bošnjacki to su svi političari redom. Da su u ovih 30 godina doselili 5000 Bosnjaka iz PM u Mostar imali bi glatku većinu i nista od ove priče se ne bi pričalo. Ali za to treba strategija i pamet.
Imaju vecinu...pogledaj koliko su dobile proBiH stranke u HNK a kolkko HDZ
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6987 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Sjecali te se kako je divljao i vikao kako nece mjenjati IZ nego "deblokirati" FBiH, evo sada u sluzbenim novinama potrvda izmjene izbornog zakona na hrvatskom :mrgreen: Jedino glupi i naivni Bosnjo moze povjerovati ovoj hinji i notornom lazovu koji tu da sahrani drzavu. Suplja je da sa neopravdano krivi SAD/UK. Palmerov non-paper i detalji tadasnji tkz. pregovora su bili poznati, i sadrzaj cak gori, od ovoga sto je Schmidt nametnuo.



A i to je tek pocetak.



User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6988 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 09:45
Kolinda wrote: 10/10/2022 07:33

Eto gledao sam što je pričao AV Av, laž, laž, laž....dvije rečenice nije sastavio a da su istina.

Evo primjer. Kaže Av da su diskriminirani Hrvati iz Sarajeva jer daju samo jednog delegata u DNFBIH a ima ih 15 000 dok iz kantona "Široki" kako ga on zove daju više izaslanika. E sad da vidimo što kaže matematika....
ŽZH 92 000/4= 23 000 za jedan mandat
KS 15 000/1= 15 000 za jedan mandat
BPK 24/1= 24 za jedan mandat

Vaš problem je što slušate ove lažove bez da provjerite kako stvari stoje na terenu....oni su vas lažima uvjerili da glas Hrvata iz Hercegovine vrijedi više od glasa Hrvata i većinskih bošnjačkih kantona ali evo vidiš da to nije istina....
Avdo lazov :lol: kao prvo nije rekao o broju mandata nego broju novih mjesta ..11 umjesto 6

Jel se FBIH moze i dalje blokirati ko i do sad? Moze
Jel sad hrvati iz kantona sa bosnjackom vecinom postaju nebitni? Postaju
Jel ovo posljedica povecanja broja mjesta? Jeste
Jel cinjenica da ce se za sve u FBIH pitati delagti iz ZHK i HNK? Jeste

Da li to znaci da ce 100k hvratskih glasova bit presudno za svaku odluku? Znaci
Da li je to aparthejd? Jeste

Sta je tacno slagao?
Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Last edited by Kolinda on 10/10/2022 12:06, edited 1 time in total.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#6989 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by artur morgan »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 11:31
Ne znam stvarno nijednu drzavu u kojoj je neko ko je presjuden za UZP i ko otvoreno ne postuje istu drzavu i radi na njenom unistenju dobio mogucnost da vedri i oblaci...

U svakoj drzavi imaju razlicita uredjenja djelovanja i rapodjele vlasti al u svakoj drzavi bilo koji segment vlasti se valjda podrazumijeva da radi u interesu te drzave...OVDJE TO NIJE SLUCAJ

Da se neko ponasa ko HDZ i SNSD u nekoj drugoj drzavi vjerovatno bi zavrsili na marginama politike, da ne kazem sta gore

Na kraju krajeva samo cu reci da cinjenica da ovakve stvari podrzava Rusija dovoljno govori sama za sebe
Razlog tome je što politike koje su vodile ovdje ratove nisu poražene, niti u ratu niti u miru. Šta više, one su aktuelne i dalje. Zbog toga i postoji OHR. Te politike su naša realnost, sve dok se ne odbace. Zabluda je da jedna politika može pobjediti drugu politiku. To nas uči vrijeme od rata do danas, samo gubimo vrijeme, generacije ljudi, a to ne ide tako. Mnogi misle i to da se te politike ne mogu odbaciti dok susjedi ne promjene odnos prema BiH. Ja ne mislim tako jer mislim da se u konačnosti politika uvijek prilagođava narodu jer joj narod donosi vlast ( vidi Vučića, Plenkovića ), a ne narod politici. Sve je do naroda. Kad se narodi odreknu loše prošlosti, i počne tražiti bolju budućnost u BiH, tad će krenuti na bolje.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#6990 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by agent_zero »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 11:18 Kolicina mazohizma i trazenja krivca u samom sebi kod Bosnjaka je zaista nesto nevjerovatno...nez ima li slican primjer na kugli zemaljskoj....

Alija je kriv sto nespremni udjosmo u rat, a to sto ovi izvrsise agresiju i genocid je manje bitno...
:-)

Nevjerovatna je količina prisutnosti i bezobrazluka sda botova na svim političkim temama.

I jeste, kriv je Alija, prvo se ustroji i naoruža vojska, pa se ide u nezavisnost. A ne obrnuto. Rezultat danas imamo.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6991 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:00
Spit_fire wrote: 10/10/2022 09:45

Avdo lazov :lol: kao prvo nije rekao o broju mandata nego broju novih mjesta ..11 umjesto 6

Jel se FBIH moze i dalje blokirati ko i do sad? Moze
Jel sad hrvati iz kantona sa bosnjackom vecinom postaju nebitni? Postaju
Jel ovo posljedica povecanja broja mjesta? Jeste
Jel cinjenica da ce se za sve u FBIH pitati delagti iz ZHK i HNK? Jeste

Da li to znaci da ce 100k hvratskih glasova bit presudno za svaku odluku? Znaci
Da li je to aparthejd? Jeste

Sta je tacno slagao?
Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Da ponovim post odozgo da se ne nasjeda na etnonacionalisticku logiku kolindice.

"Lahko je prepoznati etno/plemensku logiku koju koristi a Schmidt sada ugradio u ustav/iz.

Logika da koliko procentualno Hrvata negdje zive toliko imaju pravo da iskljucivo, predstavljaju Hrvate.

Svako da glasa za svoje pleme, Hrvati Sarajeva i drugi Bosanski kantona vrijedni u decimalima koliko oni iz "hrvatski zupanija", koliko god glasova dobili.

Nikako ne nasjedati na ovaj etnonacionalisticki narativ. Kao sto avav rece ovo je jednako aparthejd i obracun sa pro-bih Hrvatima kao sa Bosnjacima."
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#6992 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by agent_zero »

Loki2k9 wrote: 10/10/2022 11:21
Inače, šta znaci da su USA i GB neopravdano krive?
Nemam se šta raspravljati sa sda botovima, ali ću ti odgovoriti dijelom samo na ovo.

Napisao sam "u tolikoj mjeri krive", jer je Šmit, pošto vidim da nemaš pojma, kadar Angele Merkel, koja je bila ruski igrač u EU i blizak prijatelj fašiste Vladimira Putina.

Znači prethodna vlast Njemačke, Merkelina proruska vlast, je dovela Šmita da provodi tzv. "ruski svet" u BiH, a SDA mu je u tome pripomogla, jer su bili zauzeti pljačkom, raseljavanjem i ubijanjem vlastitog naroda, te kako se uvući u što više turskih i arapskih guzica!

Eto kratko objašnjenje za sve sda botove.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#6993 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

agent_zero wrote: 10/10/2022 12:02
Spit_fire wrote: 10/10/2022 11:18 Kolicina mazohizma i trazenja krivca u samom sebi kod Bosnjaka je zaista nesto nevjerovatno...nez ima li slican primjer na kugli zemaljskoj....

Alija je kriv sto nespremni udjosmo u rat, a to sto ovi izvrsise agresiju i genocid je manje bitno...
:-)

Nevjerovatna je količina prisutnosti i bezobrazluka sda botova na svim političkim temama.

I jeste, kriv je Alija, prvo se ustroji i naoruža vojska, pa se ide u nezavisnost. A ne obrnuto. Rezultat danas imamo.
Ti si novi Koperfild... Jeste, bravo, skines embargo na oruzje, pa narucis tenkova preko GP Gradiska, 2-3 kompozicije. Pa JNA provjeri stimaju li serijski brojevi, udari pecat i pusti ih.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#6994 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:00
Spit_fire wrote: 10/10/2022 09:45

Avdo lazov :lol: kao prvo nije rekao o broju mandata nego broju novih mjesta ..11 umjesto 6

Jel se FBIH moze i dalje blokirati ko i do sad? Moze
Jel sad hrvati iz kantona sa bosnjackom vecinom postaju nebitni? Postaju
Jel ovo posljedica povecanja broja mjesta? Jeste
Jel cinjenica da ce se za sve u FBIH pitati delagti iz ZHK i HNK? Jeste

Da li to znaci da ce 100k hvratskih glasova bit presudno za svaku odluku? Znaci
Da li je to aparthejd? Jeste

Sta je tacno slagao?
Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Kad si konstitutivan brojevi su nevazni :D
Zvuci poznato 8-)
Hakiz
Posts: 48384
Joined: 30/07/2015 20:01

#6995 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

sime_cipol wrote: 10/10/2022 12:30
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:00

Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Kad si konstitutivan brojevi su nevazni :D
Zvuci poznato 8-)
Touche.
Hakiz
Posts: 48384
Joined: 30/07/2015 20:01

#6996 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

galia95 wrote: 10/10/2022 12:18 Fakat ste naporni sa tom pričom SDA bot. Kao što sam i ranije napisao, ne vidim ja ovdje nikakve razlike između pristalica SDA i Trojke. I jedni i drugi su izuzetno bezobrazni, bahati, umišljeni, prepotentni, vrijeđaju neistomišljenike nazivajući ih botovima... Isto sranje, drugo pakovanje.

A ovi što pišu po forumu kako je Alija krivac za rat jer nas je "nespremne uvukao u rat", samo ću reći: Kako vas bolan nije stid?? Fuj jadovi!!
Ne nerviraj se.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6997 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /221010045

Dok je ovaj počeo da kmeči, možda ovo i nije toliko loše... Što bi se reklo, bum videli :lol:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6998 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:00
Spit_fire wrote: 10/10/2022 09:45

Avdo lazov :lol: kao prvo nije rekao o broju mandata nego broju novih mjesta ..11 umjesto 6

Jel se FBIH moze i dalje blokirati ko i do sad? Moze
Jel sad hrvati iz kantona sa bosnjackom vecinom postaju nebitni? Postaju
Jel ovo posljedica povecanja broja mjesta? Jeste
Jel cinjenica da ce se za sve u FBIH pitati delagti iz ZHK i HNK? Jeste

Da li to znaci da ce 100k hvratskih glasova bit presudno za svaku odluku? Znaci
Da li je to aparthejd? Jeste

Sta je tacno slagao?
Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Zelim da svi gradjani imaju jednaka prava, ti zelis da 92k hrvata ima ekskluzivitet prava i odlucivanja,,,,PRIVATNU DRZAVU

Ja pricam o gradjanima i drzavi ti pricas o plemenskim zajednicama...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6999 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

sime_cipol wrote: 10/10/2022 12:30
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:00

Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Kad si konstitutivan brojevi su nevazni :D
Zvuci poznato 8-)
Tako je, kad je konstitutivnost u pitanju broje ništa ne znače samo što si ti " fulio ceo fudbal"...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7000 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by agent_zero »

babanovac wrote: 10/10/2022 12:16
agent_zero wrote: 10/10/2022 12:02

:-)

Nevjerovatna je količina prisutnosti i bezobrazluka sda botova na svim političkim temama.

I jeste, kriv je Alija, prvo se ustroji i naoruža vojska, pa se ide u nezavisnost. A ne obrnuto. Rezultat danas imamo.
Ti si novi Koperfild... Jeste, bravo, skines embargo na oruzje, pa narucis tenkova preko GP Gradiska, 2-3 kompozicije. Pa JNA provjeri stimaju li serijski brojevi, udari pecat i pusti ih.
Jeste, jeste, isto uradile i hrvatska i slovenija :-)

Kako ste samo ofirni i prozirni... nije ni čudo što vam stranka, Bogu hvala, propada.
Locked