Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7001 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 12:44
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:00

Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Zelim da svi gradjani imaju jednaka prava, ti zelis da 92k hrvata ima ekskluzivitet prava i odlucivanja,,,,PRIVATNU DRZAVU

Ja pricam o gradjanima i drzavi ti pricas o plemenskim zajednicama...
I ja sam građanin....
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7002 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by agent_zero »

galia95 wrote: 10/10/2022 12:18 Fakat ste naporni sa tom pričom SDA bot. Kao što sam i ranije napisao, ne vidim ja ovdje nikakve razlike između pristalica SDA i Trojke. I jedni i drugi su izuzetno bezobrazni, bahati, umišljeni, prepotentni, vrijeđaju neistomišljenike nazivajući ih botovima... Isto sranje, drugo pakovanje.

A ovi što pišu po forumu kako je Alija krivac za rat jer nas je "nespremne uvukao u rat", samo ću reći: Kako vas bolan nije stid?? Fuj jadovi!!
Vidim sve filozofi s datumom registracije 2022 :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7003 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:46
Spit_fire wrote: 10/10/2022 12:44

Zelim da svi gradjani imaju jednaka prava, ti zelis da 92k hrvata ima ekskluzivitet prava i odlucivanja,,,,PRIVATNU DRZAVU

Ja pricam o gradjanima i drzavi ti pricas o plemenskim zajednicama...
I ja sam građanin....
čiji glas vrijedi više od glasa drugih građana.

malo ti čudne te definicije.
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#7004 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:46
Spit_fire wrote: 10/10/2022 12:44

Zelim da svi gradjani imaju jednaka prava, ti zelis da 92k hrvata ima ekskluzivitet prava i odlucivanja,,,,PRIVATNU DRZAVU

Ja pricam o gradjanima i drzavi ti pricas o plemenskim zajednicama...
I ja sam građanin....
Šta je važnije, narod ili država? Ne, ne može biti jednako, to je izbjegavanje odgovora.

Meni je država.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#7005 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:45
sime_cipol wrote: 10/10/2022 12:30
Kad si konstitutivan brojevi su nevazni :D
Zvuci poznato 8-)
Tako je, kad je konstitutivnost u pitanju broje ništa ne znače samo što si ti " fulio ceo fudbal"...
Konstitutivnost treba da vazi na svakom kvadratnom cm ove zemlje. Svaki konstituvni treba isto da se pita kao i svi drugi bez obzira koliko ga ima. :D
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7006 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Chmoljo wrote: 10/10/2022 12:49
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:46

I ja sam građanin....
čiji glas vrijedi više od glasa drugih građana.

malo ti čudne te definicije.
To nije istina....moj glasi vrijedi točno onoliko koliko treba da vrijedi.
Glas građana BPK je recimo puno vrijedni od moga ali to jelde nije sporno....
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#7007 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

agent_zero wrote: 10/10/2022 12:07
Loki2k9 wrote: 10/10/2022 11:21
Inače, šta znaci da su USA i GB neopravdano krive?
Nemam se šta raspravljati sa sda botovima, ali ću ti odgovoriti dijelom samo na ovo.

Napisao sam "u tolikoj mjeri krive", jer je Šmit, pošto vidim da nemaš pojma, kadar Angele Merkel, koja je bila ruski igrač u EU i blizak prijatelj fašiste Vladimira Putina.

Znači prethodna vlast Njemačke, Merkelina proruska vlast, je dovela Šmita da provodi tzv. "ruski svet" u BiH, a SDA mu je u tome pripomogla, jer su bili zauzeti pljačkom, raseljavanjem i ubijanjem vlastitog naroda, te kako se uvući u što više turskih i arapskih guzica!

Eto kratko objašnjenje za sve sda botove.
Suplja ti je to. Mnogo prije nego sto ce se pojavilo da Schmidt namjerava nametnuti ovo si imao Palmerov non-paper, Blinkovo pismo i detalje o sadrzaju sa tkz. "pregovora" koji svjedoce o znacajno gorim rijesenjima nego ovo sto je on nametnuo, sto apsolutno ne apsolvira njega kao krstasku pudlicu Merkela i Putina.
Nespin wrote: 10/10/2022 12:41 https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /221010045

Dok je ovaj počeo da kmeči, možda ovo i nije toliko loše... Što bi se reklo, bum videli :lol:
Suplja, ovo je predstava za naivnog Bosnju da se opusti i pomisli da je nacisticka hinja pro-BiH igrac. Isto HNS radi sve ovo vrijeme, cak i poslje aparthejda.

Zasto bi pro-ruski igraci u BiH bili protiv zajednicko dogovorenog kandidata Schmidta od Putina i Merkelovca za VP, radi se o predstavi, svi su oni BFF.
Last edited by Str0nz on 10/10/2022 12:55, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7008 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Hakiz wrote: 10/10/2022 12:49
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:46

I ja sam građanin....
Šta je važnije, narod ili država? Ne, ne može biti jednako, to je izbjegavanje odgovora.

Meni je država.
Svaka država počiva na nekom narodu, BIH specifično na 3 naroda koja su po ustavu ravnopravni.....država bez mog naroda kao ravnopravnog meni ništa ne predstavlja....
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#7009 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:46
Spit_fire wrote: 10/10/2022 12:44

Zelim da svi gradjani imaju jednaka prava, ti zelis da 92k hrvata ima ekskluzivitet prava i odlucivanja,,,,PRIVATNU DRZAVU

Ja pricam o gradjanima i drzavi ti pricas o plemenskim zajednicama...
I ja sam građanin....
Ne bih rekao, po tvom pisanju ti si clan plemena, tvoja drzava ne postoji ti za svoju "naseobinu ili domovinu" smatras dio zemlje na kojem tvoje pleme zivi
dzulijano_pike
Posts: 88
Joined: 16/12/2021 23:28

#7010 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dzulijano_pike »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:00
Spit_fire wrote: 10/10/2022 09:45

Avdo lazov :lol: kao prvo nije rekao o broju mandata nego broju novih mjesta ..11 umjesto 6

Jel se FBIH moze i dalje blokirati ko i do sad? Moze
Jel sad hrvati iz kantona sa bosnjackom vecinom postaju nebitni? Postaju
Jel ovo posljedica povecanja broja mjesta? Jeste
Jel cinjenica da ce se za sve u FBIH pitati delagti iz ZHK i HNK? Jeste

Da li to znaci da ce 100k hvratskih glasova bit presudno za svaku odluku? Znaci
Da li je to aparthejd? Jeste

Sta je tacno slagao?
Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Ako se sutra u KS pojavi 100 000 Hrvata, ili u Tuzlanskom Kantonu, trebaju li oni imati više prava od 92 000 Hrvata ŽZH?
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#7011 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

agent_zero wrote: 10/10/2022 12:46
babanovac wrote: 10/10/2022 12:16

Ti si novi Koperfild... Jeste, bravo, skines embargo na oruzje, pa narucis tenkova preko GP Gradiska, 2-3 kompozicije. Pa JNA provjeri stimaju li serijski brojevi, udari pecat i pusti ih.
Jeste, jeste, isto uradile i hrvatska i slovenija :-)

Kako ste samo ofirni i prozirni... nije ni čudo što vam stranka, Bogu hvala, propada.
Sta je Hrvatska uradila? VBR-om su tukli Zagreb, kad je potpisano primirje. Tek onda dolazi do naoruzavanja i pripreme za Oluju. Oluja je isla do same granice RH. Nasa oluja je zaustavljena. Mirna reintegracija Baranje i Zapadne Slavonije, nije podrazumijevala stvaranje republike srpske u Hrvatskoj, niti srpski dom naroda. Ne seri.
zposao
Posts: 2937
Joined: 22/03/2019 09:27

#7012 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zposao »

Hakiz wrote: 10/10/2022 12:49
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:46

I ja sam građanin....
Šta je važnije, narod ili država? Ne, ne može biti jednako, to je izbjegavanje odgovora.

Meni je država.
Pa jes, država bez naroda je super.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#7013 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Ljudi ovo je cenzus od 3% u praksi. LEgitimno etnicko predstavljanje kao sto bi Covic rekao.

Cijela poenta je da svako glasa za svoje i da mu je glas bezvrijedan ako izadje iz svog korpusa u svom kantonu.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#7014 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

Pa eto Dodik ima recept.
Do tad u granap po vodu iz Hrvatske pa na forum
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7015 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by agent_zero »

SDA i HDZ jedini podržali Šmitove izmjene, pametnom dosta. :zzzz:

Ali sad je veći problem kako se ovome suprostaviti, strahota je da ovdje nema ni trunke oportunizma kakve je recimo vladajuća garnitura u genocidnoj tvorevini RS pravila kada su visoki predstavnici nametali odluke.

Probosanske ublehe (kako ih je kolega LSD jedino ispravno nazvao) šute.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7016 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

dzulijano_pike wrote: 10/10/2022 12:57
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:00

Samo malo, ti želiš za 15 000 Hrvata iz Sarajeva ima veća prava od 92 000 Hrvata iz ZŽH ili da 24 Hrvata iz BPk imaju veća prava od 100+ tisuća Hrvata iz HNŽa???
Ako se sutra u KS pojavi 100 000 Hrvata, ili u Tuzlanskom Kantonu, trebaju li oni imati više prava od 92 000 Hrvata ŽZH?
Pojasni pojam POJAVI ?????
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#7017 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:52
Hakiz wrote: 10/10/2022 12:49

Šta je važnije, narod ili država? Ne, ne može biti jednako, to je izbjegavanje odgovora.

Meni je država.
Svaka država počiva na nekom narodu, BIH specifično na 3 naroda koja su po ustavu ravnopravni.....država bez mog naroda kao ravnopravnog meni ništa ne predstavlja....
Izbjegavaš odgovor.

Ali, da se pročitati.

Kada si ravnopravan kao građanin u to je automatski uključena ravnopravnost tebe kao pripadnika nekog, ali bilo kojeg, naroda.

Insistiranje na ravnopravnosti naroda, ali konstitutivnih, isključuje druge, nekonstitutivne, narode, oni ne moraju biti ravnopravni. To je put u fašizam.

Pa ako u Hrvatskoj pod većinskom vladavinom Hrvata drugi narodi žive bez problema, čega se Hrvati u BiH plaše ako ne budu participirali u vlasti?

Ne plaše se ničega.

Nije u pitanju strah, nego dominacija, obezbjeđivanje uslova da dio BiH u kojem kao većina žive pripoje matici.

Da nije toga, konstitutivnost ne bi imala smisla, ravnopravnost bi se ostvarivala na nivou individualnog građanina.

Suština insistiranja na konstitutivnosti je želja za otcjepljenjem od BiH i njenim uništenjem, podjeli BiH između Hrvatske i Srbije i pripajanju podijeljenih dijelova "maticama".
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7018 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 12:56
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:46

I ja sam građanin....
Ne bih rekao, po tvom pisanju ti si clan plemena, tvoja drzava ne postoji ti za svoju "naseobinu ili domovinu" smatras dio zemlje na kojem tvoje pleme zivi
Ukoliko se ti osjećaš pripadnikom nekog plemena što se mene tiče nije problem s tim da sam ja pripadnik hrvatskog naroda te ukoliko smo ravnopravni u državi u kojoj živim tada mi je u srcu....
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7019 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by agent_zero »

Kolinda wrote: 10/10/2022 13:09
Spit_fire wrote: 10/10/2022 12:56

Ne bih rekao, po tvom pisanju ti si clan plemena, tvoja drzava ne postoji ti za svoju "naseobinu ili domovinu" smatras dio zemlje na kojem tvoje pleme zivi
Ukoliko se ti osjećaš pripadnikom nekog plemena što se mene tiče nije problem s tim da sam ja pripadnik hrvatskog naroda te ukoliko smo ravnopravni u državi u kojoj živim tada mi je u srcu....
Kad vi to niste bili ravnopravni od dejtona do danas?

Pa vi ste preravnopravni, nauštrb drugog naroda. I mislite da ćete tako sebi sreću donijeti?
dzulijano_pike
Posts: 88
Joined: 16/12/2021 23:28

#7020 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dzulijano_pike »

Kolinda wrote: 10/10/2022 13:05
dzulijano_pike wrote: 10/10/2022 12:57
Ako se sutra u KS pojavi 100 000 Hrvata, ili u Tuzlanskom Kantonu, trebaju li oni imati više prava od 92 000 Hrvata ŽZH?
Pojasni pojam POJAVI ?????
Izjašnjavaju se kao Hrvati, osjećaju se kao Hrvati, rade i žive u KS...
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#7021 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

Kolinda wrote: 10/10/2022 13:09
Spit_fire wrote: 10/10/2022 12:56

Ne bih rekao, po tvom pisanju ti si clan plemena, tvoja drzava ne postoji ti za svoju "naseobinu ili domovinu" smatras dio zemlje na kojem tvoje pleme zivi
Ukoliko se ti osjećaš pripadnikom nekog plemena što se mene tiče nije problem s tim da sam ja pripadnik hrvatskog naroda te ukoliko smo ravnopravni u državi u kojoj živim tada mi je u srcu....
Samo što ti hoćeš da budeš ravnopravan sa Srbinom i Bošnjakom.

Ne želiš da budeš ravnopravan sa Romom, Jevrejem i drugima. Kada bi bio (i) sa njima, ne bi ti BiH bila u srcu.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#7022 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Kolinda wrote: 10/10/2022 13:09
Spit_fire wrote: 10/10/2022 12:56

Ne bih rekao, po tvom pisanju ti si clan plemena, tvoja drzava ne postoji ti za svoju "naseobinu ili domovinu" smatras dio zemlje na kojem tvoje pleme zivi
Ukoliko se ti osjećaš pripadnikom nekog plemena što se mene tiče nije problem s tim da sam ja pripadnik hrvatskog naroda te ukoliko smo ravnopravni u državi u kojoj živim tada mi je u srcu....
Cim inaistiras toliko na hrvatskom narodu tebi nije do drzave... ti jesi pripadnikn plemena u svojoj glavi...ja smatram i matu matica iz Gruda drzavljninom BiH ti ga smatras za Hrvata ...a za Muju Mujica iz Sarajeva te bas briga, on nije hrvat

Ravnoprovno je SVI ZAJEDNO SVIMA ISTO, a ne SVAKOM SVOJE
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7023 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Kolinda wrote: 10/10/2022 12:51
Chmoljo wrote: 10/10/2022 12:49

čiji glas vrijedi više od glasa drugih građana.

malo ti čudne te definicije.
To nije istina....moj glasi vrijedi točno onoliko koliko treba da vrijedi.
Glas građana BPK je recimo puno vrijedni od moga ali to jelde nije sporno....
Prvi put cujem da se po teritorijalnim kvotama zaposljava u drzavnu sluzbu i po njima biraju ministri...

Al haj...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#7024 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Chmoljo wrote: 10/10/2022 13:36
Kolinda wrote: 10/10/2022 12:51

To nije istina....moj glasi vrijedi točno onoliko koliko treba da vrijedi.
Glas građana BPK je recimo puno vrijedni od moga ali to jelde nije sporno....
Prvi put cujem da se po teritorijalnim kvotama zaposljava u drzavnu sluzbu i po njima biraju ministri...

Al haj...
Teritorijalno???? Ako pričamo o teritorijama i od kud su ministri onda ih u Hrvatskoj kvoti ima sa svih teritorija kao i državnih službenika...ali možda nisam dobro shvatio.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7025 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Kolinda wrote: 10/10/2022 14:15
Chmoljo wrote: 10/10/2022 13:36

Prvi put cujem da se po teritorijalnim kvotama zaposljava u drzavnu sluzbu i po njima biraju ministri...

Al haj...
Teritorijalno???? Ako pričamo o teritorijama i od kud su ministri onda ih u Hrvatskoj kvoti ima sa svih teritorija kao i državnih službenika...ali možda nisam dobro shvatio.
naravno da ne kontaš jer si pogrešno baždaren.
Locked