Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#10376 Re: Cijene stanova All about

Post by bjjarmbar »

Black swan wrote: 15/09/2022 15:00 marka po kvadratu mjesečno porez za drugi treći peti stan ili stan u kojem se ne živi

pa ćemo vidjeti :D
To ce ti dovesti tek onda do totalnog kolapsa u svemu. Kirije ce biti skuplje nego u Minhenu kad uzmes u obzir standard. Pa ljudi sad izdaju dvosobne stanove za 800 KM u Sarajevu.
preludezalude
Posts: 7006
Joined: 07/03/2012 00:09

#10377 Re: Cijene stanova All about

Post by preludezalude »

Porez na imovinu je prije rata postojao. Uvest ce se on opet samo vlast ne zeli talasati.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10378 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Pa ja placam u rs vec porez
70 marki za vikendicu od 30 kvadrata i njive :mrgreen:
Svi kojima je drugi stan placaju porez
Od opcine do opcine
Ilidza imala 20 a sada 70
Kakav skok...ne znam ko je to sjebo snsd ili sds meni su tamo svi isti u opcinskom vijecu
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10379 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

sabanss wrote: 15/09/2022 16:27
nekome wrote: 15/09/2022 15:24

ko ima za drugog treceg cetvrtog ima i za taj porez... tako da ti to nece pomoci, plus ako ima >2 stana onda ih sigurno iznajmljuje i vec placa porez
Opština Trnovo 9 KM/m2, doduše godišnje - skoro marka mjesečno :D

Ne vidim da se ljudi žale
Onda povecat da se vrate stanovi za mlade ljude
A ne pola kuca i stanova prazno
Kapitalizam bajo
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10380 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

nekome wrote: 15/09/2022 15:24
Black swan wrote: 15/09/2022 15:00 marka po kvadratu mjesečno porez za drugi treći peti stan ili stan u kojem se ne živi

pa ćemo vidjeti :D
ko ima za drugog treceg cetvrtog ima i za taj porez... tako da ti to nece pomoci, plus ako ima >2 stana onda ih sigurno iznajmljuje i vec placa porez
Jes...al takvi su ljudi stipse
Znam po gazdama kolega...ganjaju se za vracanje dijela kaucije
Kuka vise sa 5 stanova od podstanara
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10381 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

preludezalude wrote: 15/09/2022 18:06 Porez na imovinu je prije rata postojao. Uvest ce se on opet samo vlast ne zeli talasati.
Ova kantonalna vlast se pokazala da ima za cilj racionalizirati poreze, a ne dalje komplikovati.

Nije samo stvar talasanja. Ima razlog zasto u RS porez na imovinu je takav kakav jeste. To su i oni efikasno uveli kad su se prebacili na katastar. Kod nas jos traje taj proces harmonizacije katastra u grunta.

Prvo treba aktivirati nekativne stanove. Koji zjape prazni. To treba potencirati. A, kod nas moras porez platiti ako hoces nekome preko papira da izdas stan.

A cak mislim da bi najbolji potez koji bi kanton mogao da uradi jeste da kopira pravila rentanja iz Njemacke. To bi relaksiralo rentanje i ucinilo ga jos atraktivnijim.
User avatar
Maja The Bee
Posts: 204
Joined: 05/12/2019 00:57

#10382 Re: Cijene stanova All about

Post by Maja The Bee »

Nije se pametno uzdati u nekakav tunel do Vogošće ili tramvaj do Hrasnice. Bolje je živjeti tamo gdje ti je sada lijepo, a ne gdje ti možda bude lijepo za nekoliko godina.

Pored toga, Hrasnica je najdepresivnije naselje na svijetu.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10383 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

VladaFBiH wrote: 15/09/2022 16:23

ja ne bih bježao ni od Hrasnice jer sada kada prođe tramvaj biće odlično uvezano naselje a daleko od gradske buke
Ma ne bih bježao ni od jedne dobre prilike u KS, ali Vogošću ipak stavljam puno prije Hrasnice kako zbog kvaliteta života, pozicije, tako i zbog blizine centru grada. Kao i svaka opština, djelimično je narušena, ali treba znati i da je u bivšoj Yu, Vogošća kotirala kao jedna od najljepših opština. :thumbup:
User avatar
Maja The Bee
Posts: 204
Joined: 05/12/2019 00:57

#10384 Re: Cijene stanova All about

Post by Maja The Bee »

citroen xm wrote: 15/09/2022 23:01
VladaFBiH wrote: 15/09/2022 16:23

ja ne bih bježao ni od Hrasnice jer sada kada prođe tramvaj biće odlično uvezano naselje a daleko od gradske buke
Ma ne bih bježao ni od jedne dobre prilike u KS, ali Vogošću ipak stavljam puno prije Hrasnice kako zbog kvaliteta života, pozicije, tako i zbog blizine centru grada. Kao i svaka opština, djelimično je narušena, ali treba znati i da je u bivšoj Yu, Vogošća kotirala kao jedna od najljepših opština. :thumbup:
Ljepota je u oku posmatrača :D :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10385 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Pa jeste, ali je bila i ostala opština sa dosta zelenila. :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10386 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Problem Hrasnice je sto je u "sjeni" i vlazi. :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10387 Re: Cijene stanova All about

Post by mk ultra »

Mosa Pandurica 8-)
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10388 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Neki bi oslobadjali heecegovinu a niko da pokaze zanimaciju za vojkovice
User avatar
Maja The Bee
Posts: 204
Joined: 05/12/2019 00:57

#10389 Re: Cijene stanova All about

Post by Maja The Bee »

Black swan wrote: 15/09/2022 23:52 Neki bi oslobadjali heecegovinu a niko da pokaze zanimaciju za vojkovice
A ružno brate...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10390 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

citroen xm wrote: 15/09/2022 23:01
VladaFBiH wrote: 15/09/2022 16:23

ja ne bih bježao ni od Hrasnice jer sada kada prođe tramvaj biće odlično uvezano naselje a daleko od gradske buke
Ma ne bih bježao ni od jedne dobre prilike u KS, ali Vogošću ipak stavljam puno prije Hrasnice kako zbog kvaliteta života, pozicije, tako i zbog blizine centru grada. Kao i svaka opština, djelimično je narušena, ali treba znati i da je u bivšoj Yu, Vogošća kotirala kao jedna od najljepših opština. :thumbup:
Dosta joj je Sarajlić *ebo mater sa divljim gradnjama u centru Vogošće ali je još uvijek lijepa...

Hrasnicu sam spomenuo jer se tamo još uvijek mogu naći jeftini stanovi a neće biti više "šupak" grada kada se tramvaj napravi.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10391 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Maja The Bee wrote: 16/09/2022 07:11
Black swan wrote: 15/09/2022 23:52 Neki bi oslobadjali heecegovinu a niko da pokaze zanimaciju za vojkovice
A ružno brate...
selendra bila i ostala - nema veze što je u RS-u ali brate ono je baš selendra
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#10392 Re: Cijene stanova All about

Post by Test1234 »

skaut_83 wrote: 15/09/2022 16:18
Test1234 wrote: 14/09/2022 07:53

4.200 KM/ M2
Plus priključak za el.en. 1.080 KM i notar 550cc

Zvanična informacija ili?

Cijene su na Otoci generalno užas. U Meandaru ljudi neće da prodaju stan ni za 5000/m2...
Zvanično.
Nego brine me šta dalje!?
Sad kad zvanično objave prodaju (navodno od oktobra), i to postane standard, šta očekivati od ostalih nekretnina, što novih što polovnih.. Bojim se da će sve u skladu sa ovim "novim" cjenovnikom otići stepenicu više..
Jučer sam bio u Lukavici, cijene u preprodaji 1.950 KM kešom ako se plaća, inače 2.100 KM, a vidim neki preprodaju po 2.500 KM.
Investitor mi govori na par lokacija zgrade nisu ni završene a već su prodati stanovi 100%. Većinom mladi bračni parovi, samci itd dosta ljudi iz FBiH.
Velika je vjerovatnoća da će ljudi iz FBiH tamo usmjeriti svoj kapital, poslije enormnog poskupljenja novogradnja u Sarajevu.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#10393 Re: Cijene stanova All about

Post by akcija007 »

Jaoo cijena novogradnje . Otoka Meandar 5000 KM + porez na promet jer si drugi kupac a oni ga za 2000 KM kupili. Ma haoss. Radije cu za 2500 eur po m2 kupiti na moru nesto nego na Otoci.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10394 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

VladaFBiH wrote: 16/09/2022 08:54
Maja The Bee wrote: 16/09/2022 07:11

A ružno brate...
selendra bila i ostala - nema veze što je u RS-u ali brate ono je baš selendra
to jest to stoji u pravu si

ali je bliža gradu od pola NOVOG GRADA koji imaju 10 kilometara do stupa
a vojkovići su 13 minuta od narodnog KAZALIŠTA

sve je jasno samo sam uzgred spomenuo
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#10395 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

meander je bio 2600-2800
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10396 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Maja The Bee wrote: 16/09/2022 07:11
Black swan wrote: 15/09/2022 23:52 Neki bi oslobadjali heecegovinu a niko da pokaze zanimaciju za vojkovice
A ružno brate...
ja sam davno rekao neće niko u hrasnicu
a tovare se gore na brda prema rakovici
stvarno ne kontam pukla ravnica dole ljepota uživancija
slično je i s butmirom... pola praznih kuća
al niču zaista vile
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10397 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

nekome wrote: 16/09/2022 09:29 meander je bio 2600-2800
Poznanik kupio stan, prije 3 godine mislim, kad je vec zgrada uveliko bila gotova, predzadnji sprat, 65 kvadrata za 170k. Taman tako, nekih 2600 po kv
skaut_83
Posts: 122
Joined: 12/09/2011 22:42

#10398 Re: Cijene stanova All about

Post by skaut_83 »

sime_cipol wrote: 16/09/2022 11:35
nekome wrote: 16/09/2022 09:29 meander je bio 2600-2800
Poznanik kupio stan, prije 3 godine mislim, kad je vec zgrada uveliko bila gotova, predzadnji sprat, 65 kvadrata za 170k. Taman tako, nekih 2600 po kv
E sad manji stan, do 50m2, ide za 250k🤭
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10399 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Black swan wrote: 16/09/2022 09:26
a vojkovići su 13 minuta od narodnog KAZALIŠTA
Jesu ako ideš helikopterom. :D

U suštini sve zavisi da li čovjek želi kuću ili stan, ne bira se za oboje ista lokacija i naselje.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10400 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Ja stopao stopericom
A ti mozes misliti sto zelis
Post Reply