To ce ti dovesti tek onda do totalnog kolapsa u svemu. Kirije ce biti skuplje nego u Minhenu kad uzmes u obzir standard. Pa ljudi sad izdaju dvosobne stanove za 800 KM u Sarajevu.Black swan wrote: ↑15/09/2022 15:00 marka po kvadratu mjesečno porez za drugi treći peti stan ili stan u kojem se ne živi
pa ćemo vidjeti![]()
Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
bjjarmbar
- Posts: 319
- Joined: 22/02/2022 12:49
#10376 Re: Cijene stanova All about
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#10377 Re: Cijene stanova All about
Porez na imovinu je prije rata postojao. Uvest ce se on opet samo vlast ne zeli talasati.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10378 Re: Cijene stanova All about
Pa ja placam u rs vec porez
70 marki za vikendicu od 30 kvadrata i njive
Svi kojima je drugi stan placaju porez
Od opcine do opcine
Ilidza imala 20 a sada 70
Kakav skok...ne znam ko je to sjebo snsd ili sds meni su tamo svi isti u opcinskom vijecu
70 marki za vikendicu od 30 kvadrata i njive
Svi kojima je drugi stan placaju porez
Od opcine do opcine
Ilidza imala 20 a sada 70
Kakav skok...ne znam ko je to sjebo snsd ili sds meni su tamo svi isti u opcinskom vijecu
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10379 Re: Cijene stanova All about
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10380 Re: Cijene stanova All about
Jes...al takvi su ljudi stipsenekome wrote: ↑15/09/2022 15:24ko ima za drugog treceg cetvrtog ima i za taj porez... tako da ti to nece pomoci, plus ako ima >2 stana onda ih sigurno iznajmljuje i vec placa porezBlack swan wrote: ↑15/09/2022 15:00 marka po kvadratu mjesečno porez za drugi treći peti stan ili stan u kojem se ne živi
pa ćemo vidjeti![]()
Znam po gazdama kolega...ganjaju se za vracanje dijela kaucije
Kuka vise sa 5 stanova od podstanara
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10381 Re: Cijene stanova All about
Ova kantonalna vlast se pokazala da ima za cilj racionalizirati poreze, a ne dalje komplikovati.preludezalude wrote: ↑15/09/2022 18:06 Porez na imovinu je prije rata postojao. Uvest ce se on opet samo vlast ne zeli talasati.
Nije samo stvar talasanja. Ima razlog zasto u RS porez na imovinu je takav kakav jeste. To su i oni efikasno uveli kad su se prebacili na katastar. Kod nas jos traje taj proces harmonizacije katastra u grunta.
Prvo treba aktivirati nekativne stanove. Koji zjape prazni. To treba potencirati. A, kod nas moras porez platiti ako hoces nekome preko papira da izdas stan.
A cak mislim da bi najbolji potez koji bi kanton mogao da uradi jeste da kopira pravila rentanja iz Njemacke. To bi relaksiralo rentanje i ucinilo ga jos atraktivnijim.
- Maja The Bee
- Posts: 204
- Joined: 05/12/2019 00:57
#10382 Re: Cijene stanova All about
Nije se pametno uzdati u nekakav tunel do Vogošće ili tramvaj do Hrasnice. Bolje je živjeti tamo gdje ti je sada lijepo, a ne gdje ti možda bude lijepo za nekoliko godina.
Pored toga, Hrasnica je najdepresivnije naselje na svijetu.
Pored toga, Hrasnica je najdepresivnije naselje na svijetu.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10383 Re: Cijene stanova All about
Ma ne bih bježao ni od jedne dobre prilike u KS, ali Vogošću ipak stavljam puno prije Hrasnice kako zbog kvaliteta života, pozicije, tako i zbog blizine centru grada. Kao i svaka opština, djelimično je narušena, ali treba znati i da je u bivšoj Yu, Vogošća kotirala kao jedna od najljepših opština.
- Maja The Bee
- Posts: 204
- Joined: 05/12/2019 00:57
#10384 Re: Cijene stanova All about
Ljepota je u oku posmatračacitroen xm wrote: ↑15/09/2022 23:01Ma ne bih bježao ni od jedne dobre prilike u KS, ali Vogošću ipak stavljam puno prije Hrasnice kako zbog kvaliteta života, pozicije, tako i zbog blizine centru grada. Kao i svaka opština, djelimično je narušena, ali treba znati i da je u bivšoj Yu, Vogošća kotirala kao jedna od najljepših opština.![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10385 Re: Cijene stanova All about
Pa jeste, ali je bila i ostala opština sa dosta zelenila. 
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10386 Re: Cijene stanova All about
Problem Hrasnice je sto je u "sjeni" i vlazi. 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#10387 Re: Cijene stanova All about
Mosa Pandurica 
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10388 Re: Cijene stanova All about
Neki bi oslobadjali heecegovinu a niko da pokaze zanimaciju za vojkovice
- Maja The Bee
- Posts: 204
- Joined: 05/12/2019 00:57
#10389 Re: Cijene stanova All about
A ružno brate...Black swan wrote: ↑15/09/2022 23:52 Neki bi oslobadjali heecegovinu a niko da pokaze zanimaciju za vojkovice
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10390 Re: Cijene stanova All about
Dosta joj je Sarajlić *ebo mater sa divljim gradnjama u centru Vogošće ali je još uvijek lijepa...citroen xm wrote: ↑15/09/2022 23:01Ma ne bih bježao ni od jedne dobre prilike u KS, ali Vogošću ipak stavljam puno prije Hrasnice kako zbog kvaliteta života, pozicije, tako i zbog blizine centru grada. Kao i svaka opština, djelimično je narušena, ali treba znati i da je u bivšoj Yu, Vogošća kotirala kao jedna od najljepših opština.![]()
Hrasnicu sam spomenuo jer se tamo još uvijek mogu naći jeftini stanovi a neće biti više "šupak" grada kada se tramvaj napravi.
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10391 Re: Cijene stanova All about
selendra bila i ostala - nema veze što je u RS-u ali brate ono je baš selendraMaja The Bee wrote: ↑16/09/2022 07:11A ružno brate...Black swan wrote: ↑15/09/2022 23:52 Neki bi oslobadjali heecegovinu a niko da pokaze zanimaciju za vojkovice
-
Test1234
- Posts: 352
- Joined: 22/02/2021 11:10
#10392 Re: Cijene stanova All about
Zvanično.
Nego brine me šta dalje!?
Sad kad zvanično objave prodaju (navodno od oktobra), i to postane standard, šta očekivati od ostalih nekretnina, što novih što polovnih.. Bojim se da će sve u skladu sa ovim "novim" cjenovnikom otići stepenicu više..
Jučer sam bio u Lukavici, cijene u preprodaji 1.950 KM kešom ako se plaća, inače 2.100 KM, a vidim neki preprodaju po 2.500 KM.
Investitor mi govori na par lokacija zgrade nisu ni završene a već su prodati stanovi 100%. Većinom mladi bračni parovi, samci itd dosta ljudi iz FBiH.
Velika je vjerovatnoća da će ljudi iz FBiH tamo usmjeriti svoj kapital, poslije enormnog poskupljenja novogradnja u Sarajevu.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#10393 Re: Cijene stanova All about
Jaoo cijena novogradnje . Otoka Meandar 5000 KM + porez na promet jer si drugi kupac a oni ga za 2000 KM kupili. Ma haoss. Radije cu za 2500 eur po m2 kupiti na moru nesto nego na Otoci.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10394 Re: Cijene stanova All about
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#10395 Re: Cijene stanova All about
meander je bio 2600-2800
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10396 Re: Cijene stanova All about
ja sam davno rekao neće niko u hrasnicuMaja The Bee wrote: ↑16/09/2022 07:11A ružno brate...Black swan wrote: ↑15/09/2022 23:52 Neki bi oslobadjali heecegovinu a niko da pokaze zanimaciju za vojkovice
a tovare se gore na brda prema rakovici
stvarno ne kontam pukla ravnica dole ljepota uživancija
slično je i s butmirom... pola praznih kuća
al niču zaista vile
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
-
skaut_83
- Posts: 122
- Joined: 12/09/2011 22:42
#10398 Re: Cijene stanova All about
E sad manji stan, do 50m2, ide za 250ksime_cipol wrote: ↑16/09/2022 11:35Poznanik kupio stan, prije 3 godine mislim, kad je vec zgrada uveliko bila gotova, predzadnji sprat, 65 kvadrata za 170k. Taman tako, nekih 2600 po kv
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10399 Re: Cijene stanova All about
Jesu ako ideš helikopterom.
U suštini sve zavisi da li čovjek želi kuću ili stan, ne bira se za oboje ista lokacija i naselje.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10400 Re: Cijene stanova All about
Ja stopao stopericom
A ti mozes misliti sto zelis
A ti mozes misliti sto zelis
