Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10226 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

acuupo wrote: 06/09/2022 23:34
Haris.ba wrote: 05/09/2022 14:28 Da ne otvaram novu temu, ima li ko apartman u Neumu? Kako to funkcionise, ima li kakvih poreza, kakva je gradska voda, odvoz smeca...?
Imal kakvih informacija u vezi Neuma,jesil uspio sta iskopati?
Nista. Pricam mi poznanica ima mali apartman u Trpnju. Oko 2000 KM godisnje su troskovi poreza i komunalija oko njega.
Nije mi bilo mrsko, pa provjerim da je kvadrat 15 kuna poreza.

Za Neum, isto ko da se krije. :D
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#10227 Re: Cijene stanova All about

Post by holowey »

acuupo wrote: 06/09/2022 23:30 Da li je moguce da u Istocnom Sarajevu pored zgrade vlade rs u novogradnji mozes uzeti stan za 1880KM/m2 a ako ide isplata odmah i jeftinije dok na 15 min voznje odatle hoce dva puta vise ??
Posto nisam bas upucen i ne zivim tu da li mi neko moze objasniti to !!
Da li se isplati uzimati/investirati tu ?
jeste povoljno ali zato imas zadovoljstvo da ti u dokumentima pise egzotican naziv ulice decanska, hilandarska, ilidzanske brigade, kasindolskog bataljona, karadjordjeva, cara lazara, itd
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10228 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Pa ili to ili viska 150 hiljada maraka duga banci.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10229 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 07/09/2022 10:54 Pa ili to ili viska 150 hiljada maraka duga banci.
Mislis da je samo do naziva ulice. :D
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1648
Joined: 09/09/2019 10:05

#10230 Re: Cijene stanova All about

Post by Mate_Miso_Kovac »

Od svih ti cesta problematicna su samo dva naziva, realno :D 8)
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#10231 Re: Cijene stanova All about

Post by foton »

Mate_Miso_Kovac wrote: 07/09/2022 10:58 Od svih ti cesta problematicna su samo dva naziva, realno :D 8)
Najbolje je naci kakvu kucicu u ulici djenerala draze mihajlovica... :run:
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1648
Joined: 09/09/2019 10:05

#10232 Re: Cijene stanova All about

Post by Mate_Miso_Kovac »

Iznajmi sobu u studenjaku, on je u čičinoj ulici :D I btw Draža je Mihailović, ne Mihajlović :D :D :D :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10233 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 07/09/2022 10:55
_BataZiv_0809 wrote: 07/09/2022 10:54 Pa ili to ili viska 150 hiljada maraka duga banci.
Mislis da je samo do naziva ulice. :D
Pa ja kad bih bio primoran da tu uzimam ne bih odjavljivao prebivaliste sa kantona. A sto se tice komsiluka, slazem se, tu bi moglo biti jebeno.

Ali smo mi svi generalno licemjeri. Svi bismo gradjansku drzavu ali neka mene u Sarajevu/Njemackoj, djes ba kupit stan u IS u Draze Mihajlovica, ocam....

Kako to Izraelci rade....
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10234 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 07/09/2022 11:15
Haris.ba wrote: 07/09/2022 10:55

Mislis da je samo do naziva ulice. :D
Pa ja kad bih bio primoran da tu uzimam ne bih odjavljivao prebivaliste sa kantona. A sto se tice komsiluka, slazem se, tu bi moglo biti jebeno.

Ali smo mi svi generalno licemjeri. Svi bismo gradjansku drzavu ali neka mene u Sarajevu/Njemackoj, djes ba kupit stan u IS u Draze Mihajlovica, ocam....

Kako to Izraelci rade....
Pitaju me prije neki dan iz Mostara da se prijave u Sarajevo. Sto li?
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#10235 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

pa naravno da ima kad dodik svaki mjesec najavljuje secesiju
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10236 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

Haris.ba wrote: 05/09/2022 17:01
citroen xm wrote: 05/09/2022 16:48 Pa dobro, ali trebao bi valjda svaki stan da ima svoj sat da bi se mogla pustiti građevinska struja.
Ne. To je struja koja se koristila pri izgradnji. Stanovi se prodaju izgradjeni. Moras pustiti struju na uticnicu da se testira radi li.

Sat je samo mjerac potrosnje.
Odjavljen građevinski priključak, obavjesteni kupci da se jave na šalter elektroditribucije sa ZK i kupoprodajnim Ugovorom. Dosta stanova je bez struje sada.
ST im snosi trosak osnovnog priključka od 4.2 kw što je nekih 980 KM.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10237 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

holowey wrote: 07/09/2022 10:52
acuupo wrote: 06/09/2022 23:30 Da li je moguce da u Istocnom Sarajevu pored zgrade vlade rs u novogradnji mozes uzeti stan za 1880KM/m2 a ako ide isplata odmah i jeftinije dok na 15 min voznje odatle hoce dva puta vise ??
Posto nisam bas upucen i ne zivim tu da li mi neko moze objasniti to !!
Da li se isplati uzimati/investirati tu ?
jeste povoljno ali zato imas zadovoljstvo da ti u dokumentima pise egzotican naziv ulice decanska, hilandarska, ilidzanske brigade, kasindolskog bataljona, karadjordjeva, cara lazara, itd
Jes dobro si
Samo srbi su otisli da im ne psie patriotske lige zelenih beretki dzamijska prvog korpusa alije izetbegovica itd...i na ledini sebi sagradili grad za sebe
Gosti su dobrodosli :mrgreen:
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#10238 Re: Cijene stanova All about

Post by Test1234 »

Imao sam priliku boraviti, družiti se u Lukavici, mogu samo reći da u svakom žitu ima i kukolja..
Generalno nećete imati tamo problema, ni blizu koliko se spominje, poprilično je uređeno, čisto, široko, za parking ima i više nego dovoljno mjesta, planski Lukavica je mnogo bolje osmišljenija planski nego centar SA, to je i spominjalo više stručnjaka oko planske gradnje..
Cijene su takve da za nov stan platite duplo jeftinije dok polovan često spreman za totalno renoviranje plaćate duplo skuplju cijenu..
Ako uzmemo da je Dobrinja-Lukavica malte ne jedno te isto tj povezani onda.. a što se tiče rentanja čuo sam da stanovi u Lukavici idu dosta dobro za izdavanje..
PS. Zna li neko išta oko izgradnje zgrade koja je u toku na samoj granici FBIH i RS, lokacija Želimira Vidovića Kelija - Ive Andrića, msm negdje na potezu oko hotela Terexa.
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#10239 Re: Cijene stanova All about

Post by holowey »

Black swan wrote: 08/09/2022 06:54
holowey wrote: 07/09/2022 10:52
jeste povoljno ali zato imas zadovoljstvo da ti u dokumentima pise egzotican naziv ulice decanska, hilandarska, ilidzanske brigade, kasindolskog bataljona, karadjordjeva, cara lazara, itd
Jes dobro si
Samo srbi su otisli da im ne psie patriotske lige zelenih beretki dzamijska prvog korpusa alije izetbegovica itd...i na ledini sebi sagradili grad za sebe
Gosti su dobrodosli :mrgreen:
premium nazivi ulica, premium cijena :evil:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10240 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

_BataZiv_0809 wrote: 07/09/2022 11:15
Haris.ba wrote: 07/09/2022 10:55

Mislis da je samo do naziva ulice. :D
Pa ja kad bih bio primoran da tu uzimam ne bih odjavljivao prebivaliste sa kantona. A sto se tice komsiluka, slazem se, tu bi moglo biti jebeno.

Ali smo mi svi generalno licemjeri. Svi bismo gradjansku drzavu ali neka mene u Sarajevu/Njemackoj, djes ba kupit stan u IS u Draze Mihajlovica, ocam....

Kako to Izraelci rade....
bravo, odlično obrtanje teza - nisi za građansku BiH jer ne želiš da živiš u dijelu grada koji ima naziv po osuđenim ratnim zločincima koji se otvoreno slave kao heroji.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10241 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

VladaFBiH wrote: 08/09/2022 09:50
_BataZiv_0809 wrote: 07/09/2022 11:15

Pa ja kad bih bio primoran da tu uzimam ne bih odjavljivao prebivaliste sa kantona. A sto se tice komsiluka, slazem se, tu bi moglo biti jebeno.

Ali smo mi svi generalno licemjeri. Svi bismo gradjansku drzavu ali neka mene u Sarajevu/Njemackoj, djes ba kupit stan u IS u Draze Mihajlovica, ocam....

Kako to Izraelci rade....
bravo, odlično obrtanje teza - nisi za građansku BiH jer ne želiš da živiš u dijelu grada koji ima naziv po osuđenim ratnim zločincima koji se otvoreno slave kao heroji.
Jesi za gradjansku BiH, ali nisi spreman da se za nju boris naustrb licne komocije.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10242 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2022 10:21
VladaFBiH wrote: 08/09/2022 09:50

bravo, odlično obrtanje teza - nisi za građansku BiH jer ne želiš da živiš u dijelu grada koji ima naziv po osuđenim ratnim zločincima koji se otvoreno slave kao heroji.
Jesi za gradjansku BiH, ali nisi spreman da se za nju boris naustrb licne komocije.
borim se tako što ne dam pare onima koji su protiv nje - ne bih rekao da to ima veze sa ličnom komocijom već sa uskraćivanjem finansiranja takvih ideja.

Bori se za građansku na druge načine a ne finansiranjem fašizma.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10243 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

VladaFBiH wrote: 08/09/2022 10:26
borim se tako što ne dam pare onima koji su protiv nje - ne bih rekao da to ima veze sa ličnom komocijom već sa uskraćivanjem finansiranja takvih ideja.

Bori se za građansku na druge načine a ne finansiranjem fašizma.
PDV ide u jednu kasu.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10244 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2022 10:30
VladaFBiH wrote: 08/09/2022 10:26
borim se tako što ne dam pare onima koji su protiv nje - ne bih rekao da to ima veze sa ličnom komocijom već sa uskraćivanjem finansiranja takvih ideja.

Bori se za građansku na druge načine a ne finansiranjem fašizma.
PDV ide u jednu kasu.
a profit u drugu...

bez veze spamamo temu - ja ovdje stajem.
acuupo
Posts: 245
Joined: 12/02/2014 15:39

#10245 Re: Cijene stanova All about

Post by acuupo »

Da se vratimo temi !!
Kakva su razmisljanja u vezi cijena i da li uopste ocekivati neku normalizaciju trzista ne posmatrajuci samo Sarajevo gdje iskreno nema toliko novogradnje trenutno i naravno da je potraznja izrazenija, nego i ostatak drzave npr Tuzla gdje su cijene pa i vece nego u Sarajevu .
Gledajuci kako najavljuju tesku narednu godinu ,da li je ovo uvertira odnosno polazna cijena za ''buducnost '' poslije koje ce se spominjati jedno davno proslo dobro vrijeme kad si stan mogao kupiti po 1800KM/m2 u novogradnji.
Gledajuci omjer dolar naspram eura malo me podsjeca na 2002 godinu kada je dolar imao otprilike istu vrijednost ako se ne varam kao i sada a i razlog je bio ako ne pa i isti, sad Rus. napada pardon oslobadja Ukr. 😑 a tada Am. oslobadjala Ir.
Za vrijeme korone bilo je dosta argumenata kao dobro vrijeme za kupiti!!
Da li je sad dobro vrijeme za prodati ?
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#10246 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

Kako je krenulo čekaj da kvadrat bude 10 k....onda prodaj.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10247 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

acuupo wrote: 08/09/2022 11:02
Da li je sad dobro vrijeme za prodati ?
I sta sa tim parama je vaznije pitanje. Nije bez razloga cijena nekretnina otisla kada je inflacija.
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#10248 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

koliko se krecu cijene garaza u centru
acuupo
Posts: 245
Joined: 12/02/2014 15:39

#10249 Re: Cijene stanova All about

Post by acuupo »

Haris.ba wrote: 08/09/2022 11:19
acuupo wrote: 08/09/2022 11:02
Da li je sad dobro vrijeme za prodati ?
I sta sa tim parama je vaznije pitanje. Nije bez razloga cijena nekretnina otisla kada je inflacija.
Vjerovatno i najvaznije pitanje je upravo to !!
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10250 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

acuupo wrote: 08/09/2022 11:37 Vjerovatno i najvaznije pitanje je upravo to !!
Sad se isplati prodati ako imas poduzetnickog duha i neku dobru ideju za biznis.

Ili, zamjenis neku nekretninu za neku atraktivniju.

A, nazalost u ovoj drzavi nema pametnije investicije nego u beton. Citam neke racunice na jednom drugom forumu za Split. Gdje ima 17 hiljada praznih stanova. Nekoliko milijardi stoji u betonu neaktivno.
Post Reply