Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10201 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Vrati se omladina roditeljima
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#10202 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

konami666 wrote: 03/09/2022 17:47 Kako se drže cijene stanova u Sarajevu? U EU su već počele da opadaju
Pa sta imas od njega kada nemas papira odnosno ne mozes upisati u Zk
goredole
Posts: 559
Joined: 07/01/2021 19:18

#10203 Re: Cijene stanova All about

Post by goredole »

Black swan wrote: 03/09/2022 19:06 Ljudi sve manje
Razvodi
Sve manje brakova
Iseljavanje

A cijene idu gore
Ko je ovdje lud :mrgreen:
nerealno za ocekivati da se prave posljedice inflacije (a onda vjerovatno i nadolazece recesije) osjete u prvih nekoliko kvartala.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#10204 Re: Cijene stanova All about

Post by giannibelif »

Ovaj Tower je jeftin samo ako ti neko pokloni stan tamo. Preveliki pravno-legalistički cirkus i sve što je vezano za projekt je neuredno i smrdi. Kad krene loše, ne može na dobro i kvalitetno završiti. Gabariti, fizičke karakteristike, pozicija, posebna su priča. Mene lično podsjeća na Hotel Intercontinental u Bukureštu, ali sa jako neprirodnom pozicijom.
elk
Posts: 3148
Joined: 14/08/2006 12:03

#10205 Re: Cijene stanova All about

Post by elk »

Nece ici dalje cijene. Ali nece se znacajno ni spustiti, par posto mozda. Ovi sto su cekali prije par godina da padne "napuhana cijena" sada ce platiti barem 30 posto skuplje. Nema vise nikad stanova za 1500 ili 1800km-m2 u sarajevu. Sad moze u iilijasu devastiran stan za ove pare. Ko je kupio kupio.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10206 Re: Cijene stanova All about

Post by Rockefeller »

konami666 wrote: 03/09/2022 17:47 Kako se drže cijene stanova u Sarajevu? U EU su već počele da opadaju
Ma gdje su pocele padati? U Berlinu sigurno ne. Ostaju cijene sada kakve jesu.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#10207 Re: Cijene stanova All about

Post by giannibelif »

Ovaj Bulevar 4000/m2. Stup 4000 maraka, koja budala moraš biti.
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#10208 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

elk wrote: 03/09/2022 23:42 Nece ici dalje cijene. Ali nece se znacajno ni spustiti, par posto mozda. Ovi sto su cekali prije par godina da padne "napuhana cijena" sada ce platiti barem 30 posto skuplje. Nema vise nikad stanova za 1500 ili 1800km-m2 u sarajevu. Sad moze u iilijasu devastiran stan za ove pare. Ko je kupio kupio.
Nije to samo kod nas.Cijelu Evropu prati enormno poskupljenje nekretnina.Ja sam ovdje pisao i govorio ljudima u doba Corone da kupuju. Sada je to otislo u haos.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10209 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Da ne otvaram novu temu, ima li ko apartman u Neumu? Kako to funkcionise, ima li kakvih poreza, kakva je gradska voda, odvoz smeca...?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10210 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Znas sto te sljeduje

:komi:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10211 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Black swan wrote: 05/09/2022 14:29 Znas sto te sljeduje

:komi:
Ti se ne javljaj. Ti u grunt za imovinu kad odes trazit izvatke za takse pola plate potrosis...
acuupo
Posts: 245
Joined: 12/02/2014 15:39

#10212 Re: Cijene stanova All about

Post by acuupo »

bumerangss wrote: 03/09/2022 18:50 Nikad vise cijene... sarajevo tower 5000 km/m2 :-)
Zar ima neko da jos gleda stanove u ST ,cuj 5k 🙃🙃 i sta kazu useljenje u zgradu sa zavrsetkom Vc koridora 😃😃 ili ti 2028
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10213 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

acuupo wrote: 05/09/2022 14:55
bumerangss wrote: 03/09/2022 18:50 Nikad vise cijene... sarajevo tower 5000 km/m2 :-)
Zar ima neko da jos gleda stanove u ST ,cuj 5k 🙃🙃 i sta kazu useljenje u zgradu sa zavrsetkom Vc koridora 😃😃 ili ti 2028
Gdje ima povrat investicije 100%
zurik
Posts: 24
Joined: 20/02/2022 13:59

#10214 Re: Cijene stanova All about

Post by zurik »

acuupo wrote: 05/09/2022 14:55
bumerangss wrote: 03/09/2022 18:50 Nikad vise cijene... sarajevo tower 5000 km/m2 :-)
Zar ima neko da jos gleda stanove u ST ,cuj 5k 🙃🙃 i sta kazu useljenje u zgradu sa zavrsetkom Vc koridora 😃😃 ili ti 2028
A nisu jos uselili???
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#10215 Re: Cijene stanova All about

Post by bilic »

acuupo wrote: 05/09/2022 14:55
bumerangss wrote: 03/09/2022 18:50 Nikad vise cijene... sarajevo tower 5000 km/m2 :-)
Zar ima neko da jos gleda stanove u ST ,cuj 5k 🙃🙃 i sta kazu useljenje u zgradu sa zavrsetkom Vc koridora 😃😃 ili ti 2028
Prošle sedmice montirano oko
150.. 160. Satova struje.
U Toweru
A El. Distribucija bez komplet dokumentacije ne motira ništa.
Znači mogu useljavat
Za info koga zanima.....
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10216 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

bilic wrote: 05/09/2022 15:10
acuupo wrote: 05/09/2022 14:55

Zar ima neko da jos gleda stanove u ST ,cuj 5k 🙃🙃 i sta kazu useljenje u zgradu sa zavrsetkom Vc koridora 😃😃 ili ti 2028
Prošle sedmice montirano oko
150.. 160. Satova struje.
U Toweru
A El. Distribucija bez komplet dokumentacije ne motira ništa.
Znači mogu useljavat
Za info koga zanima.....
završen tehnički prijem?
splinter
Posts: 8704
Joined: 08/10/2011 12:28

#10217 Re: Cijene stanova All about

Post by splinter »

Znači možemo očekivati kolaps saobraćaja oko ST u narednim mjesecima . . .
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10218 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Zar se može obaviti pregled zgrade od strane komisije za tehnički, a da nisu namontirani satovi i puštena struja?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10219 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

citroen xm wrote: 05/09/2022 16:29 Zar se može obaviti pregled zgrade od strane komisije za tehnički, a da nisu namontirani satovi i puštena struja?
Struja postoji u sistemu. Ona "gradjevinska".
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10220 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Pa dobro, ali trebao bi valjda svaki stan da ima svoj sat da bi se mogla pustiti građevinska struja.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10221 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

citroen xm wrote: 05/09/2022 16:48 Pa dobro, ali trebao bi valjda svaki stan da ima svoj sat da bi se mogla pustiti građevinska struja.
Ne. To je struja koja se koristila pri izgradnji. Stanovi se prodaju izgradjeni. Moras pustiti struju na uticnicu da se testira radi li.

Sat je samo mjerac potrosnje.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10222 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

:thumbup:

Na drugim mjestima sam gledao da prije TP bude sve završeno i satovi postavljeni.
acuupo
Posts: 245
Joined: 12/02/2014 15:39

#10223 Re: Cijene stanova All about

Post by acuupo »

Da li je moguce da u Istocnom Sarajevu pored zgrade vlade rs u novogradnji mozes uzeti stan za 1880KM/m2 a ako ide isplata odmah i jeftinije dok na 15 min voznje odatle hoce dva puta vise ??
Posto nisam bas upucen i ne zivim tu da li mi neko moze objasniti to !!
Da li se isplati uzimati/investirati tu ?
acuupo
Posts: 245
Joined: 12/02/2014 15:39

#10224 Re: Cijene stanova All about

Post by acuupo »

Haris.ba wrote: 05/09/2022 14:28 Da ne otvaram novu temu, ima li ko apartman u Neumu? Kako to funkcionise, ima li kakvih poreza, kakva je gradska voda, odvoz smeca...?
Imal kakvih informacija u vezi Neuma,jesil uspio sta iskopati?
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#10225 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

acuupo wrote: 06/09/2022 23:30 Da li je moguce da u Istocnom Sarajevu pored zgrade vlade rs u novogradnji mozes uzeti stan za 1880KM/m2 a ako ide isplata odmah i jeftinije dok na 15 min voznje odatle hoce dva puta vise ??
Posto nisam bas upucen i ne zivim tu da li mi neko moze objasniti to !!
Da li se isplati uzimati/investirati tu ?
U Sumsku ja ne bi feninga investirao dok je vozd tamo.Da mi komsija bude ratni zlocinac.Ne hvala .Ali razumijem da su ljudi prislijeni kupovati tamo zbog strahoviti cijena u gradu
Post Reply