izgleda da ih ima dosta... i vjerovatno neće biti nikada u potpunosti uknjiženi jer je kasarna državno vlasništvo a ne opštinsko sad šta su oni ponudili kao "papire" ne znam https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=298504. Ovaj problem je "eskalirao" otkako je zabranjena uknjižba na entitete do tada se gledalo "kroz prste".citroen xm wrote: ↑01/09/2022 16:19 A koji to stan u I.S. nema riješene papire, a da je završen? Nema onaj gdje je investitor propao u pola gradnje. Sve banke daju kredite za sve završene stanove u I.S. bez problema, a ni Čak Noris nije zajebo banku u njenom osiguranju kredita tako da.... Uostalom, cijela Dobrinja je bila zemljište od privatnih lica, nema veze ni sa kakvim kasarnama. A i ako je kasarna, završen uknjižen stan nema nikakvih problema niti će imati.
I na kraju, ako imaš solidan stan, na dobrom spratu, uknjižen, na solidnoj lokaciji i cijeniš ga realno prodaće se i u I.S. i u Sarajevu, Zenici, Tuzli, Banja Luci vrlo brzo. To što se ne može prodati, to su vjenčanice na visokim spratovima, kosinama, bez lifta, stanovi sa neregulisanom papirologijom i slično.
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10176 Re: Cijene stanova All about
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10177 Re: Cijene stanova All about
Kaze ne mozes nis imati osim ako ne dobijes na lotu dignes kredit ili naslijedis
Zaboravih napisat kako sam naslijedio kucu 20 godina kako je stric oteo...strina se odrekla...meni pripala 1 od dvije
Kuca


Zadnji put sam je vidio 1991 i izgledala je u sjecanju dobro
Zaboravih napisat kako sam naslijedio kucu 20 godina kako je stric oteo...strina se odrekla...meni pripala 1 od dvije
Kuca

Zadnji put sam je vidio 1991 i izgledala je u sjecanju dobro
-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
#10178 Re: Cijene stanova All about
Et', sad se možeš ženiti...skućio si se. 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10179 Re: Cijene stanova All about
Ja ti kažem da sve banke u BiH kreditiraju te stanove, a vjeruj mi da banka može samo tebe zajebati, sebe nikako. Možda stanovi koji su u izgradnji i mogu teoretski imati neki problem, ali samo dok se ne etažiraju i uknjiže.VladaFBiH wrote: ↑02/09/2022 08:48
izgleda da ih ima dosta... i vjerovatno neće biti nikada u potpunosti uknjiženi jer je kasarna državno vlasništvo a ne opštinsko sad šta su oni ponudili kao "papire" ne znam https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=298504. Ovaj problem je "eskalirao" otkako je zabranjena uknjižba na entitete do tada se gledalo "kroz prste".
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#10180 Re: Cijene stanova All about
E sad fino ustedjevinu i ulozis u obnovu, pa se preseliš iz grada i ovog stila zivota. Potrosis 70%, ostalo ostavis za nedaj Boze i fino u prirodu. Malo osvjezis psihicki duh u prirodi, s prirodom i zivotinjama. Onda shvatis da nije bitno ni B/H/S vec zivot i kako ga provodis.
Nadam se da ces to uspjeti
Last edited by laserShow on 02/09/2022 17:10, edited 1 time in total.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10181 Re: Cijene stanova All about
Jebi ti to, ako je lokacija solidna sve se da riješiti.Black swan wrote: ↑02/09/2022 15:28 Kaze ne mozes nis imati osim ako ne dobijes na lotu dignes kredit ili naslijedis
Zaboravih napisat kako sam naslijedio kucu 20 godina kako je stric oteo...strina se odrekla...meni pripala 1 od dvije
Kuca
Zadnji put sam je vidio 1991 i izgledala je u sjecanju dobro
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10182 Re: Cijene stanova All about
Cija je ovo ograda? Nije vakjda druga parcela ide tik do coska kuce?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10186 Re: Cijene stanova All about
Heeej, 2 kuce lik ima. 
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#10187 Re: Cijene stanova All about
Neka vrati šator 
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#10189 Re: Cijene stanova All about
hebate
cijene stanova kao da smo u sred Monaka
4k na otoci ahahahahahah
dok se ovi naši ukro navijači gube u beznađu
čekam zimu
cijene stanova kao da smo u sred Monaka
4k na otoci ahahahahahah
dok se ovi naši ukro navijači gube u beznađu
čekam zimu
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#10192 Re: Cijene stanova All about
Ljudi cijene stanova ce poceti da padaju tek onda kada potraznja za njima bude smanjena. To su zakoni trzista. A da su otisli previse gore otisli su nema sta i cijena kvadrata u Sa nikada ovako skupa nije bila.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10193 Re: Cijene stanova All about
A gledaj sad jedne radikalne ideje. A mogu li cijene padati povećanjem ponude? Ili prevedeno- većom izgradnjom.
-
ReymondReddington
- Posts: 1602
- Joined: 07/01/2018 22:25
#10194 Re: Cijene stanova All about
Teoretski moze ali to zavisi od lokacije. Nesto ne vjerujem da bi 1000 novih stanova u Hadzicima oborilo cijenu stana na Otoci.
Konkretno u Sarajevu mislim da jedini nacin da padnu cijene je neko sranje. Dal rat ili neki tako zeznutiji konflikt ili neko ekonomsko sranje pa da se gleda kako prezivjeti. U suprotnom ne vidim ko ce napraviti veci broj stanova da ponuda bude veca od potraznje kad svaka firma pravi zgradu i ceka da je proda pa da pravi drugu.
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#10195 Re: Cijene stanova All about
Povezano je i jedno i drugo. Povecanjem izgradnje se povecava ponuda ali izgradnja je uglavnom u rukama privatnih firmi, drzavne stanogradnje skoro i da nema a i kad je ima losijeg je kvaliteta , na losim lokacijama i sluzi svrsi da se stambeno zbrine sehidsko boracka populacija. Privatnog investitora ne moze niko na tjerati da on pravi i gradi da bi povecao potraznju, investitora interesuje iskljucivo profit.ReymondReddington wrote: ↑03/09/2022 10:15Moze ali to zavisi od lokacije. Nesto ne vjerujem da bi 1000 novih stanova u Hadzicima oborilo cijenu stana na Otoci.
Sarajevo nije New York i cijena sigurno nece moci ici u nebesa. Doci ce momenat kada ce da stane jer ljudi nece kupovati stanove koji su preskupi jednostavno jer ne mogu. S obzirom da banke poskupljuju kredite to bi se uskoro moglo i ocekivati jer ce doci do manjka novca i recesije.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10196 Re: Cijene stanova All about
život u bosni me naučio da kod nas nema nikakve ekonomske logike
stoga sve je moguće
stoga sve je moguće
-
konami666
- Posts: 3693
- Joined: 11/05/2015 21:57
#10197 Re: Cijene stanova All about
Kako se drže cijene stanova u Sarajevu? U EU su već počele da opadaju
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#10198 Re: Cijene stanova All about
Nikad vise cijene... sarajevo tower 5000 km/m2 
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10199 Re: Cijene stanova All about
Ljudi sve manje
Razvodi
Sve manje brakova
Iseljavanje
A cijene idu gore
Ko je ovdje lud
Razvodi
Sve manje brakova
Iseljavanje
A cijene idu gore
Ko je ovdje lud
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10200 Re: Cijene stanova All about
Pa dvoje u braku je imalo potrebu za jednim stanom, posle razvoda imaju potrebu za 2 stana.
Znači nas ne jebe mala ponuda već velik broj razvoda. 
Ustvari, koliko god se sprdao, ovde na žalost ima i puno istine.
Ustvari, koliko god se sprdao, ovde na žalost ima i puno istine.
