Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10176 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

citroen xm wrote: 01/09/2022 16:19 A koji to stan u I.S. nema riješene papire, a da je završen? Nema onaj gdje je investitor propao u pola gradnje. Sve banke daju kredite za sve završene stanove u I.S. bez problema, a ni Čak Noris nije zajebo banku u njenom osiguranju kredita tako da.... Uostalom, cijela Dobrinja je bila zemljište od privatnih lica, nema veze ni sa kakvim kasarnama. A i ako je kasarna, završen uknjižen stan nema nikakvih problema niti će imati.

I na kraju, ako imaš solidan stan, na dobrom spratu, uknjižen, na solidnoj lokaciji i cijeniš ga realno prodaće se i u I.S. i u Sarajevu, Zenici, Tuzli, Banja Luci vrlo brzo. To što se ne može prodati, to su vjenčanice na visokim spratovima, kosinama, bez lifta, stanovi sa neregulisanom papirologijom i slično.
izgleda da ih ima dosta... i vjerovatno neće biti nikada u potpunosti uknjiženi jer je kasarna državno vlasništvo a ne opštinsko sad šta su oni ponudili kao "papire" ne znam https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=298504. Ovaj problem je "eskalirao" otkako je zabranjena uknjižba na entitete do tada se gledalo "kroz prste".
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10177 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Kaze ne mozes nis imati osim ako ne dobijes na lotu dignes kredit ili naslijedis

Zaboravih napisat kako sam naslijedio kucu 20 godina kako je stric oteo...strina se odrekla...meni pripala 1 od dvije

Kuca

Image

:lol:

Zadnji put sam je vidio 1991 i izgledala je u sjecanju dobro
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#10178 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

Et', sad se možeš ženiti...skućio si se. :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10179 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

VladaFBiH wrote: 02/09/2022 08:48
izgleda da ih ima dosta... i vjerovatno neće biti nikada u potpunosti uknjiženi jer je kasarna državno vlasništvo a ne opštinsko sad šta su oni ponudili kao "papire" ne znam https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=298504. Ovaj problem je "eskalirao" otkako je zabranjena uknjižba na entitete do tada se gledalo "kroz prste".
Ja ti kažem da sve banke u BiH kreditiraju te stanove, a vjeruj mi da banka može samo tebe zajebati, sebe nikako. Možda stanovi koji su u izgradnji i mogu teoretski imati neki problem, ali samo dok se ne etažiraju i uknjiže.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#10180 Re: Cijene stanova All about

Post by laserShow »

Black swan wrote: 02/09/2022 15:28 Zadnji put sam je vidio 1991 i izgledala je u sjecanju dobro
E sad fino ustedjevinu i ulozis u obnovu, pa se preseliš iz grada i ovog stila zivota. Potrosis 70%, ostalo ostavis za nedaj Boze i fino u prirodu. Malo osvjezis psihicki duh u prirodi, s prirodom i zivotinjama. Onda shvatis da nije bitno ni B/H/S vec zivot i kako ga provodis.

Nadam se da ces to uspjeti :bih:
Last edited by laserShow on 02/09/2022 17:10, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10181 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Black swan wrote: 02/09/2022 15:28 Kaze ne mozes nis imati osim ako ne dobijes na lotu dignes kredit ili naslijedis

Zaboravih napisat kako sam naslijedio kucu 20 godina kako je stric oteo...strina se odrekla...meni pripala 1 od dvije

Kuca

Image

:lol:

Zadnji put sam je vidio 1991 i izgledala je u sjecanju dobro
Jebi ti to, ako je lokacija solidna sve se da riješiti. :D Imaš zemlju, priključke, za malo para fina montažna može leći tu i da riješiš pitanje nekretnine.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10182 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Cija je ovo ograda? Nije vakjda druga parcela ide tik do coska kuce?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10183 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 02/09/2022 18:03 Cija je ovo ograda? Nije vakjda druga parcela ide tik do coska kuce?
Njemu treba advokat jelde hare
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#10184 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Kapitalista. :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10185 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2022 18:04
Haris.ba wrote: 02/09/2022 18:03 Cija je ovo ograda? Nije vakjda druga parcela ide tik do coska kuce?
Njemu treba advokat jelde hare
Njemu treba tnt prije. :mrgreen:
NediM17 wrote: 02/09/2022 18:05 Kapitalista. :lol:
E nek smo i ovo docekali.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#10186 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Heeej, 2 kuce lik ima. :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10187 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Neka vrati šator :D
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#10188 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

NediM17 wrote: 02/09/2022 18:08 Heeej, 2 kuce lik ima. :mrgreen:
ima svoj vooozz ee! :D
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10189 Re: Cijene stanova All about

Post by DEMONIKA »

hebate
cijene stanova kao da smo u sred Monaka
4k na otoci ahahahahahah


dok se ovi naši ukro navijači gube u beznađu
čekam zimu :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10190 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Haris.ba wrote: 02/09/2022 18:03 Cija je ovo ograda? Nije vakjda druga parcela ide tik do coska kuce?
Slikano sa djedove kuce na pratetkinu
A pored su prastric i njegovi potomci

Ma ludilo :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10191 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

NediM17 wrote: 02/09/2022 18:08 Heeej, 2 kuce lik ima. :mrgreen:
Zasto stric nije prodao i ovo?
Zato sto postoji obicaj da ti niko nece kupiti plac gdje ti je djed pravio kucu ili pradjed ili u njegovom slucaju otac...
Pradrevni obicaj protiv kockara i raspikuca :mrgreen:
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#10192 Re: Cijene stanova All about

Post by addem »

Ljudi cijene stanova ce poceti da padaju tek onda kada potraznja za njima bude smanjena. To su zakoni trzista. A da su otisli previse gore otisli su nema sta i cijena kvadrata u Sa nikada ovako skupa nije bila.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10193 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

addem wrote: 03/09/2022 09:26 Ljudi cijene stanova ce poceti da padaju tek onda kada potraznja za njima bude smanjena. To su zakoni trzista. A da su otisli previse gore otisli su nema sta i cijena kvadrata u Sa nikada ovako skupa nije bila.
A gledaj sad jedne radikalne ideje. A mogu li cijene padati povećanjem ponude? Ili prevedeno- većom izgradnjom.
ReymondReddington
Posts: 1602
Joined: 07/01/2018 22:25

#10194 Re: Cijene stanova All about

Post by ReymondReddington »

Haris.ba wrote: 03/09/2022 10:00
addem wrote: 03/09/2022 09:26 Ljudi cijene stanova ce poceti da padaju tek onda kada potraznja za njima bude smanjena. To su zakoni trzista. A da su otisli previse gore otisli su nema sta i cijena kvadrata u Sa nikada ovako skupa nije bila.
A gledaj sad jedne radikalne ideje. A mogu li cijene padati povećanjem ponude? Ili prevedeno- većom izgradnjom.
Teoretski moze ali to zavisi od lokacije. Nesto ne vjerujem da bi 1000 novih stanova u Hadzicima oborilo cijenu stana na Otoci.
Konkretno u Sarajevu mislim da jedini nacin da padnu cijene je neko sranje. Dal rat ili neki tako zeznutiji konflikt ili neko ekonomsko sranje pa da se gleda kako prezivjeti. U suprotnom ne vidim ko ce napraviti veci broj stanova da ponuda bude veca od potraznje kad svaka firma pravi zgradu i ceka da je proda pa da pravi drugu.
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#10195 Re: Cijene stanova All about

Post by addem »

ReymondReddington wrote: 03/09/2022 10:15
Haris.ba wrote: 03/09/2022 10:00

A gledaj sad jedne radikalne ideje. A mogu li cijene padati povećanjem ponude? Ili prevedeno- većom izgradnjom.
Moze ali to zavisi od lokacije. Nesto ne vjerujem da bi 1000 novih stanova u Hadzicima oborilo cijenu stana na Otoci.
Povezano je i jedno i drugo. Povecanjem izgradnje se povecava ponuda ali izgradnja je uglavnom u rukama privatnih firmi, drzavne stanogradnje skoro i da nema a i kad je ima losijeg je kvaliteta , na losim lokacijama i sluzi svrsi da se stambeno zbrine sehidsko boracka populacija. Privatnog investitora ne moze niko na tjerati da on pravi i gradi da bi povecao potraznju, investitora interesuje iskljucivo profit.
Sarajevo nije New York i cijena sigurno nece moci ici u nebesa. Doci ce momenat kada ce da stane jer ljudi nece kupovati stanove koji su preskupi jednostavno jer ne mogu. S obzirom da banke poskupljuju kredite to bi se uskoro moglo i ocekivati jer ce doci do manjka novca i recesije.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10196 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

život u bosni me naučio da kod nas nema nikakve ekonomske logike
stoga sve je moguće
konami666
Posts: 3693
Joined: 11/05/2015 21:57

#10197 Re: Cijene stanova All about

Post by konami666 »

Kako se drže cijene stanova u Sarajevu? U EU su već počele da opadaju
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#10198 Re: Cijene stanova All about

Post by bumerangss »

Nikad vise cijene... sarajevo tower 5000 km/m2 :-)
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10199 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Ljudi sve manje
Razvodi
Sve manje brakova
Iseljavanje

A cijene idu gore
Ko je ovdje lud :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10200 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Pa dvoje u braku je imalo potrebu za jednim stanom, posle razvoda imaju potrebu za 2 stana. :D Znači nas ne jebe mala ponuda već velik broj razvoda. :lol:

Ustvari, koliko god se sprdao, ovde na žalost ima i puno istine. :skoljka:
Post Reply