Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Mnogo je kad biju. Za 150 tkm i skoro 7 godina prvi put da mu je nesto zatrebalo.
Nije auto za fukaru.
Last edited by NediM17 on 16/12/2021 21:56, edited 1 time in total.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#38727 Re: Passat b6 prebrzo zagrijava

Post by preludezalude »

MicoBn wrote: 16/12/2021 07:58 Pozdrav.
Auto prebrzo dize radnu temp.
U pitanju je passat b6 3c sw 2009 2.0 tdi common rail.
Svako jutro upalim ga, ukljucim grijanje na 28 i pojacam 2/6, cekam 1min i krecem na posao istim putem svaki dan. Razdaljina mozda 8km. Nikada nije podigao temp cak ni pola, ma nije ni 1/3 od radne.
Evo vec dva dana za redom ne predjem pola puta od tih 8km a on vec na 90c i tu stoji znaci ne ide preko. Mislio sam ajde jednom se desi ali evo vec trece jutro.
Ima antifriza, mali servis uradjen, ne pravi nikakve zvukove tih je motor dok se ne pritisne naravno. Nedavno sam ga kupio i otisao kod majstora kaze odradi mali servis a veliki ne moras jer vidim da je skoro uradjen, spojio dijagnostiku i pokazuje nesto za parking senzore (ali oni su nebitni). Izvadio malo antifriza i stavio u neki aparatic kaze dobar je i on samo gazi. Ovo nisam ni na guglu nasao strasno brzo se podigne kao da je mlazni motor.
Pa ako neko zna da li je neko crijevce i prekidac neki ili ne znam ne pada mi nista na pamet. Jer neispravno znaci da ili ide preko 90c, ili kazaljka ne radi uopste (sto je najopasnije), ili da nikako ne dize na 90c. Sto se tice moje struke sa autima znam uraditi mali servis i h7 sijalicu ostale ne znam :-D pa hvala puno na odgovorima.
Posto si ga nedavno kupio, meni odmah pada na pamet da je bio pod mahanom. Prvo mi pada na pamet dihtung glave i prodor kompresije u sistem hladjenja. Provjeri pritisak rashladne tekucine.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#38728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

yoyoyo96 wrote: 16/12/2021 15:34 sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.

u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
Ako ti toliko varira temperatura onda ne radi sve uredno. Termostat.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 16/12/2021 20:54
yoyoyo96 wrote: 16/12/2021 15:34 sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.

u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
Ako je PSA HDI u pitanju kazu za njih je to normalno. :mrgreen:
Passat B7, a kod mene je tako vec 12 godina....kažu da je normalno, a djeluje nenormalno. :mrgreen:
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#38730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

laik1981 wrote: 16/12/2021 20:49
r00tf wrote: 16/12/2021 19:30 Da li ima fina mehanicarska dusa da otkljuca jedan VW radio kod je zaboravljen nije ukradeno. Hvala unaprijed.
Probaj preko ove stranice naci kod

http://www.radio-code.lt

Probao ali nema hvala ti!
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

imas preko ebay za kod, bolje nego rastavljat radio
DylanD
Posts: 173
Joined: 02/04/2017 21:04

#38732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by DylanD »

Trebam vaše misljenje. Ljetos sam mijenjao na autu alnaser i automat. Automat ostao ukljucen pa izgorio. Prije tri dana nisam mogao upaliti i odem elektricaru koji mi je to pravio. Prvo pogleda i spoji akumulator da vidi punjenje. Konstatuje da otisao alnaser jer jednostsvno nista se nije culo kad okrenes kljuc, jedva je okretao. Razlog otkazivanja: posto je P 307 79 kw u pitanju nafti filter je bio malo mokar pa je kapalo prema alnaseru koji je odmah ispod njega, stp je zaprljalo cetkixe. Mene sad zanima da li je stvarno mogao otici alnaser opet jer on ima zatvoreno metalno kuciste? Jedino sto mi pads jeste da je preko one osovine mogla uci nafta?
prankster
Posts: 250
Joined: 04/12/2020 02:06

#38733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by prankster »

avijon wrote: 16/12/2021 14:48 Sigurno do abs senzora to nije :mrgreen: probaj resetovat drzis on/off ili factory reset poslije al otice ti mape
Ma citao sam na Peugeot forumima da zna nekada i neispravan ABS senzor praviti probleme, zato sam spomenuo. A taj reset ne radi, ne znam kako uopste radi factory reset na ovom uredjaju, probao sam sve te moguce kombinacije sa tipkama i duzim drzanjima ali nema factory reset. Nisam mogao cak aktivirati ni skriveni menu.

Zna li neko kako resetovati ovo goFno?

Image
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#38734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NecuVise »

r00tf wrote: 16/12/2021 19:30 Da li ima fina mehanicarska dusa da otkljuca jedan VW radio kod je zaboravljen nije ukradeno. Hvala unaprijed.
Probaj pronaći na youtube ima li neko da otključava. Ja sam tako na Renault scenic II našao neki klip na youtube gdje je lik otključavao, samo mu u komentaru napišem on mi pošalje kod. Ne samo meni nego ko god je tražio pa vidi ima li i za tvoje auto tako nešto.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#38735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

r00tf wrote: 16/12/2021 19:30 Da li ima fina mehanicarska dusa da otkljuca jedan VW radio kod je zaboravljen nije ukradeno. Hvala unaprijed.
Dzafer u Butmiru. Elmag se zove radnja

Edit:

OTKLJUČAVANJE - DEKODIRANJE AUTO CD - MP3 PLAYERA (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/36794929/3047
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#38736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

Skino sam foliju sa prednjih farova,neko je davno stavio i sad je ostalo ono ljepilo,može li se to skinuti nečim ili moram na poliranje ?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

prankster wrote: 17/12/2021 04:41
avijon wrote: 16/12/2021 14:48 Sigurno do abs senzora to nije :mrgreen: probaj resetovat drzis on/off ili factory reset poslije al otice ti mape
Ma citao sam na Peugeot forumima da zna nekada i neispravan ABS senzor praviti probleme, zato sam spomenuo. A taj reset ne radi, ne znam kako uopste radi factory reset na ovom uredjaju, probao sam sve te moguce kombinacije sa tipkama i duzim drzanjima ali nema factory reset. Nisam mogao cak aktivirati ni skriveni menu.

Zna li neko kako resetovati ovo goFno?

Image
problem je sa software-om
pogledaj je li ti zadnja verzija
prvo to pogledaj pa onda cemo dalje rjesavati
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#38738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

r00tf wrote: 16/12/2021 23:00
laik1981 wrote: 16/12/2021 20:49
Probaj preko ove stranice naci kod

http://www.radio-code.lt

Probao ali nema hvala ti!
Posalji mi u pp moder radia i slikaj mi onu naljepnicu gdje pise serijski broj.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#38739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Matrix89 wrote: 17/12/2021 10:06 Skino sam foliju sa prednjih farova,neko je davno stavio i sad je ostalo ono ljepilo,može li se to skinuti nečim ili moram na poliranje ?
Probaj sa WD-40, razrjeđivač ti ne bih preporučio, možda možeš probat uljanim, al' nitrom nemoj.
Ili šmirglanje - poliranje - lakiranje (ili opet kvalitetna folija tipa llumar) -- najbolja opcija :thumbup:
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#38740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

bordo gandalf wrote: 17/12/2021 06:59
r00tf wrote: 16/12/2021 19:30 Da li ima fina mehanicarska dusa da otkljuca jedan VW radio kod je zaboravljen nije ukradeno. Hvala unaprijed.
Dzafer u Butmiru. Elmag se zove radnja

Edit:

OTKLJUČAVANJE - DEKODIRANJE AUTO CD - MP3 PLAYERA (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/36794929/3047
Hvala.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#38741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AtillaS »

Matrix89 wrote: 17/12/2021 10:06 Skino sam foliju sa prednjih farova,neko je davno stavio i sad je ostalo ono ljepilo,može li se to skinuti nečim ili moram na poliranje ?
Idi na poliranje, eksperimentisanjem rizikuješ da napraviš veću štetu.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#38742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Matrix89 wrote: 17/12/2021 10:06 Skino sam foliju sa prednjih farova,neko je davno stavio i sad je ostalo ono ljepilo,može li se to skinuti nečim ili moram na poliranje ?
Poliranjem se to ne skida ali oni sto se bave poliranjem imaju sredstva kojim se to skida i podloga pripremi za poliranje.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

uzmi odmascivac diplo i sl i to je to
sta komplikujete

rekao bih apc al to je u biti to samo sto je diplo malo agresivniji
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zguli smirglom 80-kom i poslije nitrom prebrisi,svakako ces ih polirat :D
jajara
Posts: 539
Joined: 12/02/2018 20:48

#38745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jajara »

Auto iz cista mira izgubi gas. Jednostavno stisnem papucicu do kraja i nema efekta nikakvog. Ugasim upalim auto sve uredu. Dosta ljudi mi je reklo da im se zna dogoditi i eto da ga samo ugase i upale medjutim zanima me zasto se to dogadja?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

jajara wrote: 17/12/2021 19:44 Auto iz cista mira izgubi gas. Jednostavno stisnem papucicu do kraja i nema efekta nikakvog. Ugasim upalim auto sve uredu. Dosta ljudi mi je reklo da im se zna dogoditi i eto da ga samo ugase i upale medjutim zanima me zasto se to dogadja?
leptir gasa isti slucaj je meni bio prije nekih mjesec dana otprilike
pisao sam ovdje

ps. pezo ovlasteni cijena je 812 maraka sva usluga da te obradujem s cifrom :D

pps. isto se meni desavalo ranije izgubi upalim ugasim sve ok dok nije otislo skroz da nema nikako gasa
jajara
Posts: 539
Joined: 12/02/2018 20:48

#38747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jajara »

foxlife wrote: 17/12/2021 19:45
jajara wrote: 17/12/2021 19:44 Auto iz cista mira izgubi gas. Jednostavno stisnem papucicu do kraja i nema efekta nikakvog. Ugasim upalim auto sve uredu. Dosta ljudi mi je reklo da im se zna dogoditi i eto da ga samo ugase i upale medjutim zanima me zasto se to dogadja?
leptir gasa isti slucaj je meni bio prije nekih mjesec dana otprilike
pisao sam ovdje

ps. pezo ovlasteni cijena je 812 maraka sva usluga da te obradujem s cifrom :D

pps. isto se meni desavalo ranije izgubi upalim ugasim sve ok dok nije otislo skroz da nema nikako gasa
Vidi mozda ce zvucat drama glupo al ne mogu to izbit iz glave. Prosle godine par dana nakon sto sam uradio mali servis ista mi se stvar dogodila i to na istom mjestu kad idem na posao na uzbrdici. Evo ove godine cetvrti dan nakon malog servisa ista stvar
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

jajara wrote: 17/12/2021 20:11
foxlife wrote: 17/12/2021 19:45

leptir gasa isti slucaj je meni bio prije nekih mjesec dana otprilike
pisao sam ovdje

ps. pezo ovlasteni cijena je 812 maraka sva usluga da te obradujem s cifrom :D

pps. isto se meni desavalo ranije izgubi upalim ugasim sve ok dok nije otislo skroz da nema nikako gasa
Vidi mozda ce zvucat drama glupo al ne mogu to izbit iz glave. Prosle godine par dana nakon sto sam uradio mali servis ista mi se stvar dogodila i to na istom mjestu kad idem na posao na uzbrdici. Evo ove godine cetvrti dan nakon malog servisa ista stvar
ja ti pisem iz prve ruke sta se meni desavalo i sta je problem bio
isti znaci identican problem i to je leptir gasa
e sad ne znam koje je kod tebe auto i ako nema elektronike tu moguce da se taj kvar s vremena na vrijeme "povuce" sam se "popravi" na neki nacin pa ti to bude s vremena na vrijeme
kod mene ima u toj sklopu neke elektronike tako da kad to ode nema mehanicke popravke osim zamjene
mozda neki elektricar da to rastavlja i sl pa da pravi al ja sam zamjenio jer mi se ne da polovno reparirano stavljati

i cijena je ova gornja 812 sva usluga ovlasteni pezo
vjerovatno je otprilike tu ta cijena kod svih ovlastenih ne znam al eto da znas okvirno koliko je to
jajara
Posts: 539
Joined: 12/02/2018 20:48

#38749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jajara »

foxlife wrote: 17/12/2021 20:18
jajara wrote: 17/12/2021 20:11
Vidi mozda ce zvucat drama glupo al ne mogu to izbit iz glave. Prosle godine par dana nakon sto sam uradio mali servis ista mi se stvar dogodila i to na istom mjestu kad idem na posao na uzbrdici. Evo ove godine cetvrti dan nakon malog servisa ista stvar
ja ti pisem iz prve ruke sta se meni desavalo i sta je problem bio
isti znaci identican problem i to je leptir gasa
e sad ne znam koje je kod tebe auto i ako nema elektronike tu moguce da se taj kvar s vremena na vrijeme "povuce" sam se "popravi" na neki nacin pa ti to bude s vremena na vrijeme
kod mene ima u toj sklopu neke elektronike tako da kad to ode nema mehanicke popravke osim zamjene
mozda neki elektricar da to rastavlja i sl pa da pravi al ja sam zamjenio jer mi se ne da polovno reparirano stavljati

i cijena je ova gornja 812 sva usluga ovlasteni pezo
vjerovatno je otprilike tu ta cijena kod svih ovlastenih ne znam al eto da znas okvirno koliko je to
Tjesim se da nisi u pravu..kontam nebi godinu dana izdrzo a da se ne sjebe totalno..
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ma obicno se izlizu plasticni zupcanici
Post Reply