Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38726 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mnogo je kad biju. Za 150 tkm i skoro 7 godina prvi put da mu je nesto zatrebalo.
Nije auto za fukaru.
Nije auto za fukaru.
Last edited by NediM17 on 16/12/2021 21:56, edited 1 time in total.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#38727 Re: Passat b6 prebrzo zagrijava
Posto si ga nedavno kupio, meni odmah pada na pamet da je bio pod mahanom. Prvo mi pada na pamet dihtung glave i prodor kompresije u sistem hladjenja. Provjeri pritisak rashladne tekucine.MicoBn wrote: ↑16/12/2021 07:58 Pozdrav.
Auto prebrzo dize radnu temp.
U pitanju je passat b6 3c sw 2009 2.0 tdi common rail.
Svako jutro upalim ga, ukljucim grijanje na 28 i pojacam 2/6, cekam 1min i krecem na posao istim putem svaki dan. Razdaljina mozda 8km. Nikada nije podigao temp cak ni pola, ma nije ni 1/3 od radne.
Evo vec dva dana za redom ne predjem pola puta od tih 8km a on vec na 90c i tu stoji znaci ne ide preko. Mislio sam ajde jednom se desi ali evo vec trece jutro.
Ima antifriza, mali servis uradjen, ne pravi nikakve zvukove tih je motor dok se ne pritisne naravno. Nedavno sam ga kupio i otisao kod majstora kaze odradi mali servis a veliki ne moras jer vidim da je skoro uradjen, spojio dijagnostiku i pokazuje nesto za parking senzore (ali oni su nebitni). Izvadio malo antifriza i stavio u neki aparatic kaze dobar je i on samo gazi. Ovo nisam ni na guglu nasao strasno brzo se podigne kao da je mlazni motor.
Pa ako neko zna da li je neko crijevce i prekidac neki ili ne znam ne pada mi nista na pamet. Jer neispravno znaci da ili ide preko 90c, ili kazaljka ne radi uopste (sto je najopasnije), ili da nikako ne dize na 90c. Sto se tice moje struke sa autima znam uraditi mali servis i h7 sijalicu ostale ne znampa hvala puno na odgovorima.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#38728 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ti toliko varira temperatura onda ne radi sve uredno. Termostat.yoyoyo96 wrote: ↑16/12/2021 15:34 sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.
u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38729 Re: Pitamo Mehanicare ?
Passat B7, a kod mene je tako vec 12 godina....kažu da je normalno, a djeluje nenormalno.NediM17 wrote: ↑16/12/2021 20:54Ako je PSA HDI u pitanju kazu za njih je to normalno.yoyoyo96 wrote: ↑16/12/2021 15:34 sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.
u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.![]()
- r00tf
- Posts: 111
- Joined: 21/11/2019 16:46
#38730 Re: Pitamo Mehanicare ?
Probao ali nema hvala ti!
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38731 Re: Pitamo Mehanicare ?
imas preko ebay za kod, bolje nego rastavljat radio
-
DylanD
- Posts: 173
- Joined: 02/04/2017 21:04
#38732 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebam vaše misljenje. Ljetos sam mijenjao na autu alnaser i automat. Automat ostao ukljucen pa izgorio. Prije tri dana nisam mogao upaliti i odem elektricaru koji mi je to pravio. Prvo pogleda i spoji akumulator da vidi punjenje. Konstatuje da otisao alnaser jer jednostsvno nista se nije culo kad okrenes kljuc, jedva je okretao. Razlog otkazivanja: posto je P 307 79 kw u pitanju nafti filter je bio malo mokar pa je kapalo prema alnaseru koji je odmah ispod njega, stp je zaprljalo cetkixe. Mene sad zanima da li je stvarno mogao otici alnaser opet jer on ima zatvoreno metalno kuciste? Jedino sto mi pads jeste da je preko one osovine mogla uci nafta?
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#38733 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma citao sam na Peugeot forumima da zna nekada i neispravan ABS senzor praviti probleme, zato sam spomenuo. A taj reset ne radi, ne znam kako uopste radi factory reset na ovom uredjaju, probao sam sve te moguce kombinacije sa tipkama i duzim drzanjima ali nema factory reset. Nisam mogao cak aktivirati ni skriveni menu.
Zna li neko kako resetovati ovo goFno?

-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#38734 Re: Pitamo Mehanicare ?
Probaj pronaći na youtube ima li neko da otključava. Ja sam tako na Renault scenic II našao neki klip na youtube gdje je lik otključavao, samo mu u komentaru napišem on mi pošalje kod. Ne samo meni nego ko god je tražio pa vidi ima li i za tvoje auto tako nešto.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#38735 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dzafer u Butmiru. Elmag se zove radnja
Edit:
OTKLJUČAVANJE - DEKODIRANJE AUTO CD - MP3 PLAYERA (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/36794929/3047
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#38736 Re: Pitamo Mehanicare ?
Skino sam foliju sa prednjih farova,neko je davno stavio i sad je ostalo ono ljepilo,može li se to skinuti nečim ili moram na poliranje ?
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38737 Re: Pitamo Mehanicare ?
problem je sa software-omprankster wrote: ↑17/12/2021 04:41Ma citao sam na Peugeot forumima da zna nekada i neispravan ABS senzor praviti probleme, zato sam spomenuo. A taj reset ne radi, ne znam kako uopste radi factory reset na ovom uredjaju, probao sam sve te moguce kombinacije sa tipkama i duzim drzanjima ali nema factory reset. Nisam mogao cak aktivirati ni skriveni menu.
Zna li neko kako resetovati ovo goFno?
![]()
pogledaj je li ti zadnja verzija
prvo to pogledaj pa onda cemo dalje rjesavati
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38738 Re: Pitamo Mehanicare ?
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38739 Re: Pitamo Mehanicare ?
Probaj sa WD-40, razrjeđivač ti ne bih preporučio, možda možeš probat uljanim, al' nitrom nemoj.
Ili šmirglanje - poliranje - lakiranje (ili opet kvalitetna folija tipa llumar) -- najbolja opcija
- r00tf
- Posts: 111
- Joined: 21/11/2019 16:46
#38740 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala.bordo gandalf wrote: ↑17/12/2021 06:59Dzafer u Butmiru. Elmag se zove radnja
Edit:
OTKLJUČAVANJE - DEKODIRANJE AUTO CD - MP3 PLAYERA (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/36794929/3047
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38743 Re: Pitamo Mehanicare ?
uzmi odmascivac diplo i sl i to je to
sta komplikujete
rekao bih apc al to je u biti to samo sto je diplo malo agresivniji
sta komplikujete
rekao bih apc al to je u biti to samo sto je diplo malo agresivniji
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38744 Re: Pitamo Mehanicare ?
zguli smirglom 80-kom i poslije nitrom prebrisi,svakako ces ih polirat 
-
jajara
- Posts: 539
- Joined: 12/02/2018 20:48
#38745 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto iz cista mira izgubi gas. Jednostavno stisnem papucicu do kraja i nema efekta nikakvog. Ugasim upalim auto sve uredu. Dosta ljudi mi je reklo da im se zna dogoditi i eto da ga samo ugase i upale medjutim zanima me zasto se to dogadja?
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38746 Re: Pitamo Mehanicare ?
leptir gasa isti slucaj je meni bio prije nekih mjesec dana otprilike
pisao sam ovdje
ps. pezo ovlasteni cijena je 812 maraka sva usluga da te obradujem s cifrom
pps. isto se meni desavalo ranije izgubi upalim ugasim sve ok dok nije otislo skroz da nema nikako gasa
-
jajara
- Posts: 539
- Joined: 12/02/2018 20:48
#38747 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidi mozda ce zvucat drama glupo al ne mogu to izbit iz glave. Prosle godine par dana nakon sto sam uradio mali servis ista mi se stvar dogodila i to na istom mjestu kad idem na posao na uzbrdici. Evo ove godine cetvrti dan nakon malog servisa ista stvar
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38748 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja ti pisem iz prve ruke sta se meni desavalo i sta je problem bio
isti znaci identican problem i to je leptir gasa
e sad ne znam koje je kod tebe auto i ako nema elektronike tu moguce da se taj kvar s vremena na vrijeme "povuce" sam se "popravi" na neki nacin pa ti to bude s vremena na vrijeme
kod mene ima u toj sklopu neke elektronike tako da kad to ode nema mehanicke popravke osim zamjene
mozda neki elektricar da to rastavlja i sl pa da pravi al ja sam zamjenio jer mi se ne da polovno reparirano stavljati
i cijena je ova gornja 812 sva usluga ovlasteni pezo
vjerovatno je otprilike tu ta cijena kod svih ovlastenih ne znam al eto da znas okvirno koliko je to
-
jajara
- Posts: 539
- Joined: 12/02/2018 20:48
#38749 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tjesim se da nisi u pravu..kontam nebi godinu dana izdrzo a da se ne sjebe totalno..foxlife wrote: ↑17/12/2021 20:18ja ti pisem iz prve ruke sta se meni desavalo i sta je problem bio
isti znaci identican problem i to je leptir gasa
e sad ne znam koje je kod tebe auto i ako nema elektronike tu moguce da se taj kvar s vremena na vrijeme "povuce" sam se "popravi" na neki nacin pa ti to bude s vremena na vrijeme
kod mene ima u toj sklopu neke elektronike tako da kad to ode nema mehanicke popravke osim zamjene
mozda neki elektricar da to rastavlja i sl pa da pravi al ja sam zamjenio jer mi se ne da polovno reparirano stavljati
i cijena je ova gornja 812 sva usluga ovlasteni pezo
vjerovatno je otprilike tu ta cijena kod svih ovlastenih ne znam al eto da znas okvirno koliko je to
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38750 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma obicno se izlizu plasticni zupcanici
