Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#18351 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

relativno84 wrote: 21/03/2021 14:03
Styling wrote: 21/03/2021 13:48 Ja zaista molim moderaciju da reaguje na ovo bjesomucno kopiranje raznih clanaka sa portala i postiranje na forum. Sta je svrha foruma? Jesmo li mi ovdje da medjusobno diskutujemo i raspravljamo ili da nas SDA botovi zasipaju ovakvim stvarima? Nemojte dozvoliti da ovakvim ponasanjem tjeraju ljude sa foruma. To vam nikako ne ide u korist. Reagujte!
Nije vidljiva ta zabrinutost za stanje foruma kad se zalijepi neki clanak koji napada zelene. S druge strane cim neko udari na ove cetiri pande alarm licemjerstva se upali.
Zelenima treba zabraniti koristenje foruma.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18352 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

relativno84 wrote: 21/03/2021 14:03
Styling wrote: 21/03/2021 13:48 Ja zaista molim moderaciju da reaguje na ovo bjesomucno kopiranje raznih clanaka sa portala i postiranje na forum. Sta je svrha foruma? Jesmo li mi ovdje da medjusobno diskutujemo i raspravljamo ili da nas SDA botovi zasipaju ovakvim stvarima? Nemojte dozvoliti da ovakvim ponasanjem tjeraju ljude sa foruma. To vam nikako ne ide u korist. Reagujte!
Nije vidljiva ta zabrinutost za stanje foruma kad se zalijepi neki clanak koji napada zelene. S druge strane cim neko udari na ove cetiri pande alarm licemjerstva se upali.
Ne smetaju joj pozivi na streljanje pojedinih ličnosti ili ad hominem iživljavanja, ali smetaju članci koji se drže teme samo eto narušavaju joj duševni mir i idealnu sliku svete 4-ke.

p.s. ima opcija "add foe" i ništa @styling ti neće iskakat. Moći ćeš bez problema da diskutuješ u svom "safe space-u"
Last edited by Login7777 on 21/03/2021 14:21, edited 1 time in total.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#18353 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

Login7777 wrote: 21/03/2021 14:17
relativno84 wrote: 21/03/2021 14:03
Styling wrote: 21/03/2021 13:48 Ja zaista molim moderaciju da reaguje na ovo bjesomucno kopiranje raznih clanaka sa portala i postiranje na forum. Sta je svrha foruma? Jesmo li mi ovdje da medjusobno diskutujemo i raspravljamo ili da nas SDA botovi zasipaju ovakvim stvarima? Nemojte dozvoliti da ovakvim ponasanjem tjeraju ljude sa foruma. To vam nikako ne ide u korist. Reagujte!
Nije vidljiva ta zabrinutost za stanje foruma kad se zalijepi neki clanak koji napada zelene. S druge strane cim neko udari na ove cetiri pande alarm licemjerstva se upali.
Ne smetaju joj pozivi na streljanje pojedinih ličnosti ili ad hominem iživljavanja, ali smetaju članci koji se drže teme samo eto narušavaju joj duševni mir i idealnu sliku svete 4-ke.
Image
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#18354 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Patton44 »

made_in_sarajevo wrote: 21/03/2021 09:15 Vidim jutros naslov na klixu, forto obeco do proljeca normalan zivot, a gdje smo sad. Svaka vlada nije bitno ko sjedi u ovakvim situacijama od KCUS dobija rezultate, iz njihove labaratorije, jer bolesni se KCUS jave i oni rade testiranje, a ne vlada. Dakle KCUS kad testira, otkrije sta se desava, ima te analize, racunice onda treba da izbace izvjestaj sta se ocekuje u narednom periodu. Nek me ispravi neko ako sam gdje fulio.

Ja se ne sjecam da je kcus ili sebija negdje rekli "spremite se ceka nas jeben period" , a da se vlada oglusila na to. Cak se sebija hvalila da je otkrila britanski soj i nista. Sad ovako kad pogledam sebija je direktno odgovorna za veliki broj umrlih i zarazenih jer je namjerno presutila korisne informacije samo jer nije njena vlada ili je jednostavno nesposobna ustvari da obavlja posao koji radi.

Sad u svemu ovome, sta je tu forto kriv ili nenadic da je ostao. Ljudi rade kako im struka kaze jel tako, a struka je ocigledno pricala totalno drugu pricu sve do skoka zarazenih. Cak i na pocetku skoka sebija je ismijavala fortu i govorila da laze i da nije toliko strasno, a nakon par dana ga prozivala kako oni padose od umora, a forto nece da pomogne.

Ako sa gdje fulio redosljed nek me neko ispravi.

Ps
@klizim po parkingu spremaj sliku sad ce botovi udariti sta je forto obeco, samo dok se reuf ustane pa da napise tvit
:-)

Jel ti stvarno mislis da je Sebijin posao osim na KCUS da prikuplja podatke za citav SK o broju testirani i koliko ima pozitivni / negativni.Pocevsi od OB,privatni klinika i privatni labaratorija koji vrse testiranje.
Znas li cemu sve sluzi KRIZNI STAB,ko ga je oformio i postavio clanove istog.
Sto se tice onog konja na celu vlade,isti je obecao na samom pocetku mandata da ce kupiti vakcine,pa kupili ih.
Do duse napisao je dva pisma. :lol:
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#18355 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by relativno84 »

Sigma90 wrote: 21/03/2021 14:17 Zelenima treba zabraniti koristenje foruma.
Samo jednoumlje :thumbup:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#18356 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-repub ... /210321040
Odpada argument SDA botova da se sad idu ispijati kafe kod srba... :lol:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#18357 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

relativno84 wrote: 21/03/2021 14:26
Sigma90 wrote: 21/03/2021 14:17 Zelenima treba zabraniti koristenje foruma.
Samo jednoumlje :thumbup:
Sve po zaslugama. :bih:
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#18358 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mrgreen »

Sigma90 wrote: 21/03/2021 14:36 https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-repub ... /210321040
Odpada argument SDA botova da se sad idu ispijati kafe kod srba... :lol:
Oni su objektivni, sad kad se i Lukavica zatvara vjerovatno će im i lockdown u Sarajevu imati više smisla. Nije da pljuju po svakom potezu četvorke tek tako, zar ne?
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#18359 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

Odlican potez RS

Nadajmo se da ce ih sad Federacija ispratiti sa mjerama
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18360 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Sad se ne mora zamišljat.
Image
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1648
Joined: 09/09/2019 10:05

#18361 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Mate_Miso_Kovac »

Login7777 wrote: 21/03/2021 14:49 Sad se ne mora zamišljat.
Image
Image
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#18362 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zubi »

Login7777 wrote: 21/03/2021 13:34
A u konačnici, takva vlast brzo odlazi
:lol:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18363 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

relativno84 wrote: 21/03/2021 14:03
Styling wrote: 21/03/2021 13:48 Ja zaista molim moderaciju da reaguje na ovo bjesomucno kopiranje raznih clanaka sa portala i postiranje na forum. Sta je svrha foruma? Jesmo li mi ovdje da medjusobno diskutujemo i raspravljamo ili da nas SDA botovi zasipaju ovakvim stvarima? Nemojte dozvoliti da ovakvim ponasanjem tjeraju ljude sa foruma. To vam nikako ne ide u korist. Reagujte!
Nije vidljiva ta zabrinutost za stanje foruma kad se zalijepi neki clanak koji napada zelene. S druge strane cim neko udari na ove cetiri pande alarm licemjerstva se upali.
Ponekada ponesto zalijepiti ili prenijeti ne smeta. Ali svesti svoju svrhu na formu na sakupljanje i prenosenje clanaka sa portala koji su svima nama dostupni i citamo ih, vise lici na nemoc i nedostatak inteligentnog odgovora ili posta. Znam da nisu svi nadareni da pisu, primijetila sam da SDA botovi vole komunicirati emotikonima, sto zorno svjedoci o nedostatku obrazovanja, vokabulara i sposobnosti da sroce smislenu recenicu. Ovo sto rade nece sigurno promijeniti nijedno misljenje na forumu. Samo gubitak vremena.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#18364 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Ono kad Loginu7777 pomaze Paton44, uz asistencije relativno84 i miki71210. Je li broj u nicku broj radne knjizice ili? :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#18365 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Zasto DF zeli da novac poreznih obveznika ide na finansiranje zaposlenih u kladionicama? Zar nije bolja varijanta da inspekcije redovnije obilaze kladionice i udaraju kazne sirokobrijeskim privrednicima zbog nepostivanja mjera? Izgleda da je Komsic stvarno u dugu HDZ-u.. :-)
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#18366 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by relativno84 »

Styling wrote: 21/03/2021 15:18 Ponekada ponesto zalijepiti ili prenijeti ne smeta. Ali svesti svoju svrhu na formu na sakupljanje i prenosenje clanaka sa portala koji su svima nama dostupni i citamo ih, vise lici na nemoc i nedostatak inteligentnog odgovora ili posta. Znam da nisu svi nadareni da pisu, primijetila sam da SDA botovi vole komunicirati emotikonima, sto zorno svjedoci o nedostatku obrazovanja, vokabulara i sposobnosti da sroce smislenu recenicu. Ovo sto rade nece sigurno promijeniti nijedno misljenje na forumu. Samo gubitak vremena.
Ima dovoljno opcija da svako sebi podesi sta zeli ili ne zeli da vidi na forumu.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18367 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Labirint wrote: 20/03/2021 23:50
aldinjo wrote: 20/03/2021 23:14
miki71210 wrote: 20/03/2021 23:10

U tome i jeste stvar. Provjeri sa koliko trgovina, ugostiteljstvo, turizam i usluge ucestvuju u punjenju drzavne kase. mislis da zivimo od proizvodnje, nekakve?
Odlično pitanje! :thumbup: Ako neko može naći taj podatak i neka isti postavi ovdje.
Kod (većine) ugostitelja tesko da ima preciznih podataka.
Možda postoje podatci u Ministarstvu privrede KS?
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18368 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

aldinjo wrote: 21/03/2021 16:40
Labirint wrote: 20/03/2021 23:50
aldinjo wrote: 20/03/2021 23:14
Odlično pitanje! :thumbup: Ako neko može naći taj podatak i neka isti postavi ovdje.
Kod (većine) ugostitelja tesko da ima preciznih podataka.
Možda postoje podatci u Ministarstvu privrede KS?
Ovo možda može malo pomoći. U KS udio tercijarnog sektora je još veći s obzirom da KS i nema neku ogromnu industriju(sekundarni sektor)
Image
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18369 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

zubi wrote: 21/03/2021 14:53
Login7777 wrote: 21/03/2021 13:34
A u konačnici, takva vlast brzo odlazi
:lol:
stara dobra bOsnjačka riječ... konačnica :lol: :lol: :lol:
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#18370 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

de malo kifli, citav dan radite,umorni ste i gladni

Image
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18371 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Prpa.ba wrote: 21/03/2021 15:31 Ono kad Loginu7777 pomaze Paton44, uz asistencije relativno84 i miki71210. Je li broj u nicku broj radne knjizice ili? :mrgreen:
71210 je pistanski broj Elidje...
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#18372 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Patton44 wrote: 21/03/2021 14:21
made_in_sarajevo wrote: 21/03/2021 09:15 Vidim jutros naslov na klixu, forto obeco do proljeca normalan zivot, a gdje smo sad. Svaka vlada nije bitno ko sjedi u ovakvim situacijama od KCUS dobija rezultate, iz njihove labaratorije, jer bolesni se KCUS jave i oni rade testiranje, a ne vlada. Dakle KCUS kad testira, otkrije sta se desava, ima te analize, racunice onda treba da izbace izvjestaj sta se ocekuje u narednom periodu. Nek me ispravi neko ako sam gdje fulio.

Ja se ne sjecam da je kcus ili sebija negdje rekli "spremite se ceka nas jeben period" , a da se vlada oglusila na to. Cak se sebija hvalila da je otkrila britanski soj i nista. Sad ovako kad pogledam sebija je direktno odgovorna za veliki broj umrlih i zarazenih jer je namjerno presutila korisne informacije samo jer nije njena vlada ili je jednostavno nesposobna ustvari da obavlja posao koji radi.

Sad u svemu ovome, sta je tu forto kriv ili nenadic da je ostao. Ljudi rade kako im struka kaze jel tako, a struka je ocigledno pricala totalno drugu pricu sve do skoka zarazenih. Cak i na pocetku skoka sebija je ismijavala fortu i govorila da laze i da nije toliko strasno, a nakon par dana ga prozivala kako oni padose od umora, a forto nece da pomogne.

Ako sa gdje fulio redosljed nek me neko ispravi.

Ps
@klizim po parkingu spremaj sliku sad ce botovi udariti sta je forto obeco, samo dok se reuf ustane pa da napise tvit
:-)

Jel ti stvarno mislis da je Sebijin posao osim na KCUS da prikuplja podatke za citav SK o broju testirani i koliko ima pozitivni / negativni.Pocevsi od OB,privatni klinika i privatni labaratorija koji vrse testiranje.
Znas li cemu sve sluzi KRIZNI STAB,ko ga je oformio i postavio clanove istog.
Sto se tice onog konja na celu vlade,isti je obecao na samom pocetku mandata da ce kupiti vakcine,pa kupili ih.
Do duse napisao je dva pisma. :lol:
Aha pa naravno, sebija nije i ne moze biti kriva. Forto i krizni stab mora imati tacne podatke, a sebija radi sta joj forto kaze. Pa naravno.

Jel novalic nabavio vakcine ili je to posao nacelnika opstina?

Dusa draga pokro pare pa cekamo sadaku vakcina
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18373 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

LabAratorija oj hljebe
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#18374 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 21/03/2021 18:49 LabAratorija oj hljebe
Testirani' pozitivni' privatni'

Fali H oliti EJČ, da mu pojasnimo.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#18375 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Patton44 »

Prpa.ba wrote: 21/03/2021 15:31 Ono kad Loginu7777 pomaze Paton44, uz asistencije relativno84 i miki71210. Je li broj u nicku broj radne knjizice ili? :mrgreen:
:lol: :lol:
J....ga Prpa.
Kakvi su glupsoni i tokmaci, ovi tvoji kiflijaneri, ni ja mu ne mogu pomoc da ih sta nauci.
Jeste ih i probrali, svaka vam cast.
Locked