Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#17301 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by trotecnr1 »

ultima_palabra wrote: 09/03/2021 15:44 I sve te pare ce budzetski korisnici utuziti na sudu plus kamate i sudski troskovi. Toliko o jednostavnom rjesenju.
Hoće, možda u Njemačkoj.
Jesu se budžetlije prepale, ne silaze s foruma.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17302 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

saabsa wrote: 09/03/2021 14:19
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 14:14
saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
komedija :lol:

drzava smo sa najvecim procentom nepismenog stanovnistva u europi i sa najmanjim procentom visoko skolovanog stanovnistva a u kvaltet skolstva da i ne ulazimo a nazivas nas strucnjacima za sve i svasta :izet:
Nevjerovatno je kako si u jednom postu uspio i iznijeti tezu i dokazati je. Aferim momčino :skoljka:
Zasluzeno je parizer-boy :lol:
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#17303 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by trotecnr1 »

nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:45
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 13:36
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 13:35

nije to neki problem ako frizerke imaju kucnu dostavu :lol:
Jednu frizerku za ponijeti, molim. :lol:
obrijanu neobrijanu ili uredno podsisanu??? :lol:
Do 2 mm tolerišem. :mrgreen:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17304 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

saabsa wrote: 09/03/2021 15:43
laik1981 wrote: 09/03/2021 15:41
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 15:29

Koliko znam ništa osim apoteka, benzinskih kao i dostave hrane.

E sad mene zanima nešto drugo. Ako ništa od pobrojanog neće raditi, odnosno ne može raditi, kako će raditi dežurne službe telekom i kablovskih operatera (NOC, tehničari, support,...). Nemoj još da ostajemo bez kablovske, mobilne i interneta preko vikenda :-)


Al, kad bolje razmislim, to bila fora i to prava :)

Još da i EP isključi struju a SarajevoGas i Vodovod isključi gas, odnosno vodu :lol:


E to bi bila fešta u glavnom gradu BiH :sampanjac:
Znaci ne postoji zvanicni dokument? Bar ga ja ne mogu da nadjem. Ako je neko vidio taj dokument neka ga postavi. S jedne strane kazu nece raditi trzni centri i ugostitelji, a sa druge kazu da ce raditi samo trgovine hranom, pumpe i apoteke.. Hoce li raditi recimo OBI, prodavnice auto dijelova, autopraonice, frizeraji i ostalo?

Ovo sto rade je krajnje neozbiljno i nece proci bez posljedica..
Pa je li lakše napisati 3 djelatnosti koje rade ili 85 koje ne rade ?
Valjda je logično da ako ne spadaš u ove tri nabrojane ne radiš i kapak.
Postoji li dokument ili je sve naredjeno izjavom i obavjestenjem? Da li sve ovo ima zakonsku osnovu, s obzirom da nije proglaseno vanredno stanje? Sta ako se neko svojevoljno odluci da radi za vikend? Kako ga misle sprijeciti u tome?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17305 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Bancho wrote: 09/03/2021 15:00 Samo su botovi razočarani, a svima normalnim je jasno kako stvari stoje. "Zabrinuti i razočarani" Topa vam je najavio proteste od četvrtka pa očekujem da budete na njima, naravno poštujući distancu :lol:
Bitno je da ti nećeš biti na istim.
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#17306 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by trotecnr1 »

laik1981 wrote: 09/03/2021 15:48 Postoji li dokument ili je sve naredjeno izjavom i obavjestenjem? Da li sve ovo ima zakonsku osnovu, s obzirom da nije proglaseno vanredno stanje? Sta ako se neko svojevoljno odluci da radi za vikend? Kako ga misle sprijeciti u tome?
Rekli su da će objaviti do petka, sad opipavaju teren i gledaju reakcije.

Da je narod izašao na ulicu kao kad je Vučić najavio policijski čas... Znaš već kako bi prošlo. :izet:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17307 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

JoseMujica wrote: 09/03/2021 15:41
zippoo87 wrote: 09/03/2021 15:32
JoseMujica wrote: 09/03/2021 14:07 jedini uspjeh ove FGRovske vlae ublehaša će biti punjenje budžeta RS-a....čitavo Sarajevo će se skrhat za vikend na Trebević, Jahorinu i Lukavicu :roll:

kakva grupa karinaša-amatera :-)
Ovo tvoje mozda ce vrijediti jedan vikend,dok ovi zarazeni iz Sa ne zaraze i ove preko entiteske linije a onda vec onaj tamo vikend,svi ce u lockdown

Ovdje je jedino rjesenje vakcinacija a svaki novi lockdown je samo da se rastereti zdravstveni sistem...ekonomija je kolateralna steta od pocetka pandemije,prije godinu dana i nista se nije i nece promijeniti,dok se ne vakcinisemo svi
U ovakvim situacijama nema pravog rjesenja...nisu ga nasli ni Evropski giganti,ni svjetski ni niko...nego samo oni koji su se vakcinisali...primjer su Izrael,USA...u komsiluku Srbija i jos pokoja drzava u svijetu.

Ko god misli da za ovo sranje postoji neko ad hoc rjesenje,bujrum neka prvo predlozi Angeli Merkel,neka se obogati.

Sto se tice ugostitelja...ovo se vidi da su politicki napuckani i da SDA koristi pandemiju za napade na vlast...njih ne zanimaju ljudski zivoti ni nista...samo da se ponovo vrate tokovi novca u njihove ruke
tragedija je da se čitavo vrijeme pandemije Seka i FGRovci bave jedni drugima a ne pandemijom :-)

kolko god rove oči jedni drugima u jednom su na istoj strani: Narod ko :izet:
Ako cemo ici hronoloski i traziti krivce za ovo sranje koje danas zivimo,onda znamo je ke krivac i sukrivac.
Kantonalne vlade niti jednog kantona to sigurno nisu.
Ovi u KS se kao nesto bore,pokusavaju,rade/ne rade,grijese...a u ostalih 8-9 kantona,prst u uho i boli ih K i za pandemijom i narodom.

Ja od pocetka ove pandemije,pratim sve ali nisam se ukljucivao nikada u ovakve rasprave ni kada je bila SDA vlada a ni ova a necu previse ni neka treca kada bude...jer je jasno vec sada da se ovo sranje ne moze rijesiti dok se ne ubije korijen virusa,da se ne nema na koga vise prenijeti.
Ovako mi mozemo imati jos 10 ovih valova zaraze i ovako zatvarati sve ali ovo nece prestati samo od sebe.

Zasrali su ovi iz tronosca...SDA,HDZ i SNSD...optereceni raznoraznim aferama i tuzbama,nisu smjeli se upustiti u kupovinu vakcina,valjda nisu naucili sprovesti niti jedan tender bez kriminala...i kolateralna steta smo svi mi gradjani...i bezveze je sada prebacivati krivicu na drugog,treceg,petog.

Nije ok ni napadati ove sto pokusavaju nesto raditi...prosla vlada nije ni pokusavala,ministri dali ostavke u jeku pandemije,Nenadic vrsio 3-4 funkcije u vladi...tesko ce iko nadmasiti onaj proslogodisnji cirkus.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59309
Joined: 15/12/2008 16:53

#17308 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

trotecnr1 wrote: 09/03/2021 15:46
ultima_palabra wrote: 09/03/2021 15:44 I sve te pare ce budzetski korisnici utuziti na sudu plus kamate i sudski troskovi. Toliko o jednostavnom rjesenju.
Hoće, možda u Njemačkoj.
Jesu se budžetlije prepale, ne silaze s foruma.
Obrazuj se malo o opcim i granskim kolektivnim ugovorima. Nije sramota ne znati, sramota je ne htjeti nauciti.

Nekad sam bio sudski vjestak koji je radio te predmete, pa znam da to sudije rutinski presudjuju u korist budzetlija, a institucije cesto i ne posalju nikoga na rociste.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17309 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

trotecnr1 wrote: 09/03/2021 15:43 Mislim da će taj petak, subota i nedjelja zatvorenih radnji i ugostitelja u Sarajevu spasiti zdravstveni sistem u Bosni i Hercegovini. :roll:

Kako vas više nije sramota pisati takve stvari udobno zavaljeni na budžetske jaslice.
Pa nečiji roditelji i djeca rade u tom ugostiteljstvu i malim obrtima, koliko usta gladnih i dokad više, godinu dana po sitnom plebsu.

Srežite plate budžetlija 10, 20% pa zatvarajte sve na mjesec dana.
Ljudi jednostavno nemaju nikakvog saosjećanja prena drugima. Ali kao što jedan forumaš reče: "Uvijek se može isprositi 2 ili 3 KM".
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17310 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

ultima_palabra wrote: 09/03/2021 15:44
laik1981 wrote: 09/03/2021 10:08
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 10:03

:thumbup:
Jednostavno rjesenje, zar ne? Nesto mi cudno da bas niko od ovih zagovornika lockdowna ne zeli ni pomenuti tako nesto. Malo je to sumnjivo..
I sve te pare ce budzetski korisnici utuziti na sudu plus kamate i sudski troskovi. Toliko o jednostavnom rjesenju.
A sta misle da ih nece tuziti niko od ovih koje zatvaraju? Ovom odlukom, ako je ne promijene do petka, oni sebi potpisuju politicku smrtnu presudu.

Bez vanrednog stanja oni krse jedno od osnovnih ljudskih prava, a to je pravo na rad. Ovo ce im se odbiti od glavu. Strasno je da ce posle tolike borbe dozvoliti politicko samoubistvo zbog mjere koje nikakvog uticaja nece imati. Zbog dva dana zatvaranja ce ugroziti sve sto su mislili uraditi.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17311 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

zippoo87 wrote: 09/03/2021 15:53
JoseMujica wrote: 09/03/2021 15:41
zippoo87 wrote: 09/03/2021 15:32
Ovo tvoje mozda ce vrijediti jedan vikend,dok ovi zarazeni iz Sa ne zaraze i ove preko entiteske linije a onda vec onaj tamo vikend,svi ce u lockdown

Ovdje je jedino rjesenje vakcinacija a svaki novi lockdown je samo da se rastereti zdravstveni sistem...ekonomija je kolateralna steta od pocetka pandemije,prije godinu dana i nista se nije i nece promijeniti,dok se ne vakcinisemo svi
U ovakvim situacijama nema pravog rjesenja...nisu ga nasli ni Evropski giganti,ni svjetski ni niko...nego samo oni koji su se vakcinisali...primjer su Izrael,USA...u komsiluku Srbija i jos pokoja drzava u svijetu.

Ko god misli da za ovo sranje postoji neko ad hoc rjesenje,bujrum neka prvo predlozi Angeli Merkel,neka se obogati.

Sto se tice ugostitelja...ovo se vidi da su politicki napuckani i da SDA koristi pandemiju za napade na vlast...njih ne zanimaju ljudski zivoti ni nista...samo da se ponovo vrate tokovi novca u njihove ruke
tragedija je da se čitavo vrijeme pandemije Seka i FGRovci bave jedni drugima a ne pandemijom :-)

kolko god rove oči jedni drugima u jednom su na istoj strani: Narod ko :izet:
Ako cemo ici hronoloski i traziti krivce za ovo sranje koje danas zivimo,onda znamo je ke krivac i sukrivac.
Kantonalne vlade niti jednog kantona to sigurno nisu.
Ovi u KS se kao nesto bore,pokusavaju,rade/ne rade,grijese...a u ostalih 8-9 kantona,prst u uho i boli ih K i za pandemijom i narodom.

Ja od pocetka ove pandemije,pratim sve ali nisam se ukljucivao nikada u ovakve rasprave ni kada je bila SDA vlada a ni ova a necu previse ni neka treca kada bude...jer je jasno vec sada da se ovo sranje ne moze rijesiti dok se ne ubije korijen virusa,da se ne nema na koga vise prenijeti.
Ovako mi mozemo imati jos 10 ovih valova zaraze i ovako zatvarati sve ali ovo nece prestati samo od sebe.

Zasrali su ovi iz tronosca...SDA,HDZ i SNSD...optereceni raznoraznim aferama i tuzbama,nisu smjeli se upustiti u kupovinu vakcina,valjda nisu naucili sprovesti niti jedan tender bez kriminala...i kolateralna steta smo svi mi gradjani...i bezveze je sada prebacivati krivicu na drugog,treceg,petog.

Nije ok ni napadati ove sto pokusavaju nesto raditi...prosla vlada nije ni pokusavala,ministri dali ostavke u jeku pandemije,Nenadic vrsio 3-4 funkcije u vladi...tesko ce iko nadmasiti onaj proslogodisnji cirkus.
nemaš potrebu puno kopati....ko blokira sve u ovoj zemlji i ko papagaj samo dreči o nekakvom prenosu nadležnosti?


Image
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#17312 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by trotecnr1 »

ultima_palabra wrote: 09/03/2021 15:53
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 15:46
ultima_palabra wrote: 09/03/2021 15:44 I sve te pare ce budzetski korisnici utuziti na sudu plus kamate i sudski troskovi. Toliko o jednostavnom rjesenju.
Hoće, možda u Njemačkoj.
Jesu se budžetlije prepale, ne silaze s foruma.
Obrazuj se malo o opcim i granskim kolektivnim ugovorima. Nije sramota ne znati, sramota je ne htjeti nauciti.

Nekad sam bio sudski vjestak koji je radio te predmete, pa znam da to sudije rutinski presudjuju u korist budzetlija, a institucije cesto i ne posalju nikoga na rociste.
I ja sam bio nuklearni fizičar.
Postoji nešto što se zove vanredna situacija. :thumbup:
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#17313 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dimu1927 »

laik1981 wrote: 09/03/2021 10:02 Samo neka namire promet svima koje ce zatvoriti i nece biti nikakvih problema. Za pocetak neka pod hitno smanje plate javnom sektoru za nekih 30% i neka taj novac uplate onima koje ce zatvoriti.

Zatvarati nekoga dok je njima sve redovno i u punom iznosu i ocekuju da nece biti pobune :-)
Koji promet ?

Onaj sto izdaju fiskalni racun ili stvarni promet ? :D
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17314 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Dimu1927 wrote: 09/03/2021 15:58
laik1981 wrote: 09/03/2021 10:02 Samo neka namire promet svima koje ce zatvoriti i nece biti nikakvih problema. Za pocetak neka pod hitno smanje plate javnom sektoru za nekih 30% i neka taj novac uplate onima koje ce zatvoriti.

Zatvarati nekoga dok je njima sve redovno i u punom iznosu i ocekuju da nece biti pobune :-)
Koji promet ?

Onaj sto izdaju fiskalni racun ili stvarni promet ? :D
Onaj za koji izdaju racun. Ono sto se vidi u sistemu. Za ostalo neka salju inspekcije i osiguraju da svi rade po zakonu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59309
Joined: 15/12/2008 16:53

#17315 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

trotecnr1 wrote: 09/03/2021 15:57
ultima_palabra wrote: 09/03/2021 15:53
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 15:46

Hoće, možda u Njemačkoj.
Jesu se budžetlije prepale, ne silaze s foruma.
Obrazuj se malo o opcim i granskim kolektivnim ugovorima. Nije sramota ne znati, sramota je ne htjeti nauciti.

Nekad sam bio sudski vjestak koji je radio te predmete, pa znam da to sudije rutinski presudjuju u korist budzetlija, a institucije cesto i ne posalju nikoga na rociste.
I ja sam bio nuklearni fizičar.
Postoji nešto što se zove vanredna situacija. :thumbup:
Aha, pa sto nisi odmah rekao da je vanredna situacija... otidji do sudije opcinskog suda i objasni mu to, pa ce ti se smijati u facu jedno pet minuta :oops:
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#17316 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dimu1927 »

laik1981 wrote: 09/03/2021 15:59
Dimu1927 wrote: 09/03/2021 15:58
laik1981 wrote: 09/03/2021 10:02 Samo neka namire promet svima koje ce zatvoriti i nece biti nikakvih problema. Za pocetak neka pod hitno smanje plate javnom sektoru za nekih 30% i neka taj novac uplate onima koje ce zatvoriti.

Zatvarati nekoga dok je njima sve redovno i u punom iznosu i ocekuju da nece biti pobune :-)
Koji promet ?

Onaj sto izdaju fiskalni racun ili stvarni promet ? :D
Onaj za koji izdaju racun. Ono sto se vidi u sistemu. Za ostalo neka salju inspekcije i osiguraju da svi rade po zakonu.
Posteno, nece im onda morati puno platiti :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17317 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Dimu1927 wrote: 09/03/2021 16:02
laik1981 wrote: 09/03/2021 15:59
Dimu1927 wrote: 09/03/2021 15:58

Koji promet ?

Onaj sto izdaju fiskalni racun ili stvarni promet ? :D
Onaj za koji izdaju racun. Ono sto se vidi u sistemu. Za ostalo neka salju inspekcije i osiguraju da svi rade po zakonu.
Posteno, nece im onda morati puno platiti :lol:
To i traze i nista drugo..
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#17318 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by trotecnr1 »

ultima_palabra wrote: 09/03/2021 16:00 Aha, pa sto nisi odmah rekao da je vanredna situacija... otidji do sudije opcinskog suda i objasni mu to, pa ce ti se smijati u facu jedno pet minuta :oops:
Hoće, jer si ti rekao da hoće. :oops:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17319 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

JoseMujica wrote: 09/03/2021 15:56
zippoo87 wrote: 09/03/2021 15:53
JoseMujica wrote: 09/03/2021 15:41

tragedija je da se čitavo vrijeme pandemije Seka i FGRovci bave jedni drugima a ne pandemijom :-)

kolko god rove oči jedni drugima u jednom su na istoj strani: Narod ko :izet:
Ako cemo ici hronoloski i traziti krivce za ovo sranje koje danas zivimo,onda znamo je ke krivac i sukrivac.
Kantonalne vlade niti jednog kantona to sigurno nisu.
Ovi u KS se kao nesto bore,pokusavaju,rade/ne rade,grijese...a u ostalih 8-9 kantona,prst u uho i boli ih K i za pandemijom i narodom.

Ja od pocetka ove pandemije,pratim sve ali nisam se ukljucivao nikada u ovakve rasprave ni kada je bila SDA vlada a ni ova a necu previse ni neka treca kada bude...jer je jasno vec sada da se ovo sranje ne moze rijesiti dok se ne ubije korijen virusa,da se ne nema na koga vise prenijeti.
Ovako mi mozemo imati jos 10 ovih valova zaraze i ovako zatvarati sve ali ovo nece prestati samo od sebe.

Zasrali su ovi iz tronosca...SDA,HDZ i SNSD...optereceni raznoraznim aferama i tuzbama,nisu smjeli se upustiti u kupovinu vakcina,valjda nisu naucili sprovesti niti jedan tender bez kriminala...i kolateralna steta smo svi mi gradjani...i bezveze je sada prebacivati krivicu na drugog,treceg,petog.

Nije ok ni napadati ove sto pokusavaju nesto raditi...prosla vlada nije ni pokusavala,ministri dali ostavke u jeku pandemije,Nenadic vrsio 3-4 funkcije u vladi...tesko ce iko nadmasiti onaj proslogodisnji cirkus.
nemaš potrebu puno kopati....ko blokira sve u ovoj zemlji i ko papagaj samo dreči o nekakvom prenosu nadležnosti?


Image
E ovo sto ti sada radis je klasicni spin i propagandna budalastina.
Kako se mogu jedoglasno dogovoriti kada nas trebaju zadzuziti pa par milijardi ?
Kako tada savrseno funkcionise koalicija ??

A kakone funkcionise,kada treba rijesiti neki problem i onda ide klasicno prepucavanje preko medija,nismo mi krivi,krivi su oni anamo

NE,KRIVI SU SVI iz tronosca kao i njihovi sateliti iz svakog naroda a kolateralna steta su gradjani i privreda BiH.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#17320 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by yasaq »

a jes' Forto dirnu u žicu. Zbog zatvaranja SCC-a tokom vikenda Sebija ne može čitav dan da prestane da laje :lol:
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17321 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

trotecnr1 wrote: 09/03/2021 16:07
ultima_palabra wrote: 09/03/2021 16:00 Aha, pa sto nisi odmah rekao da je vanredna situacija... otidji do sudije opcinskog suda i objasni mu to, pa ce ti se smijati u facu jedno pet minuta :oops:
Hoće, jer si ti rekao da hoće. :oops:
Je li realno da si tako ograničen ?
Pa radnici skoro svih budžetskih ustanova tuže redovno i na sudu (čak i radnici suda na tom istom sudu tuže poslodavca :lol: ) dobijaju "nelegalno" zakinuta primanja koja im je nekad neko smanjio, i uredno ih naplaćuju sa kamatama.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59309
Joined: 15/12/2008 16:53

#17322 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

saabsa wrote: 09/03/2021 16:13
trotecnr1 wrote: 09/03/2021 16:07
ultima_palabra wrote: 09/03/2021 16:00 Aha, pa sto nisi odmah rekao da je vanredna situacija... otidji do sudije opcinskog suda i objasni mu to, pa ce ti se smijati u facu jedno pet minuta :oops:
Hoće, jer si ti rekao da hoće. :oops:
Je li realno da si tako ograničen ?
Pa radnici skoro svih budžetskih ustanova tuže redovno i na sudu (čak i radnici suda na tom istom sudu tuže poslodavca :lol: ) dobijaju "nelegalno" zakinuta primanja koja im je nekad neko smanjio, i uredno ih naplaćuju sa kamatama.
I sudije tuze sud :mrgreen:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17323 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Nestvarno je da Forto prica iste price koje je pricala i prethodna vlada, a da mu SDA predvodjena onom kuravom koja je unistila zdravstvo odgovara na nacin na koji su oni odgovarali dok je SDA bila na vlasti.. Ovo sve djeluje nadrealno..

Forto, Kojovic, Niksic i Konakovic kao opozicija na federalnom nivou trebaju pozvati gradjane pred federalne i drzavne institucije i da trazimo odgovornost i smjene zbog nenabavljanja vakcina.

S druge strane oni su sada odgovorni za poteze koje prave u KS. Ovim potezima srljaju u propast. Neka salju inspekcije, neka salju redare, neka rade sve sto treba da se iskontrolisu mjere ali neka ne udaraju nikome na hljeb zakonski nepotkrjepljenim mjerama. Drljevic nije normalan covjek. Pogledajte njegovo poslednje gostovanje kod Senada. Covjek ne zna sta prica. Takvi ljudi ne smiju donositi odluke i odlucivati o ljudskim sudbinama. Imaju puno pametnijih i normalnijih ljudi oko sebe. Imaju virusologe, epidemiologe, geneticare, ekonomiste koji znaju sta pricaju. Drljevic i Vranic pricaju isto sto je pricala i Sebija dok je SDA vladala. Pricaju o ugrozenosti zdravsvenog sistema dok su prije nego sto su poceli upravljati krizom isti ti govorili kako zdravstveni sistem nije pred kolapsom. Ovo vrzino kolo se mora prekinuti
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17324 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

laik1981 wrote: 09/03/2021 16:21 Nestvarno je da Forto prica iste price koje je pricala i prethodna vlada, a da mu SDA predvodjena onom kuravom koja je unistila zdravstvo odgovara na nacin na koji su oni odgovarali dok je SDA bila na vlasti.. Ovo sve djeluje nadrealno..

Forto, Kojovic, Niksic i Konakovic kao opozicija na federalnom nivou trebaju pozvati gradjane pred federalne i drzavne institucije i da trazimo odgovornost i smjene zbog nenabavljanja vakcina.

S druge strane oni su sada odgovorni za poteze koje prave u KS. Ovim potezima srljaju u propast. Neka salju inspekcije, neka salju redare, neka rade sve sto treba da se iskontrolisu mjere ali neka ne udaraju nikome na hljeb zakonski nepotkrjepljenim mjerama. Drljevic nije normalan covjek. Pogledajte njegovo poslednje gostovanje kod Senada. Covjek ne zna sta prica. Takvi ljudi ne smiju donositi odluke i odlucivati o ljudskim sudbinama. Imaju puno pametnijih i normalnijih ljudi oko sebe. Imaju virusologe, epidemiologe, geneticare, ekonomiste koji znaju sta pricaju. Drljevic i Vranic pricaju isto sto je pricala i Sebija dok je SDA vladala. Pricaju o ugrozenosti zdravsvenog sistema dok su prije nego sto su poceli upravljati krizom isti ti govorili kako zdravstveni sistem nije pred kolapsom. Ovo vrzino kolo se mora prekinuti
Da je kojim slučajem Drljević premijer ili neki bitniji faktor, mi bi Solaka pravili od zemlje.

Diktator teški. Valjda ga žena u kući ne benda ni 5% pa bi se on malo na narodu iživljavao.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17325 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 16:27
laik1981 wrote: 09/03/2021 16:21 Nestvarno je da Forto prica iste price koje je pricala i prethodna vlada, a da mu SDA predvodjena onom kuravom koja je unistila zdravstvo odgovara na nacin na koji su oni odgovarali dok je SDA bila na vlasti.. Ovo sve djeluje nadrealno..

Forto, Kojovic, Niksic i Konakovic kao opozicija na federalnom nivou trebaju pozvati gradjane pred federalne i drzavne institucije i da trazimo odgovornost i smjene zbog nenabavljanja vakcina.

S druge strane oni su sada odgovorni za poteze koje prave u KS. Ovim potezima srljaju u propast. Neka salju inspekcije, neka salju redare, neka rade sve sto treba da se iskontrolisu mjere ali neka ne udaraju nikome na hljeb zakonski nepotkrjepljenim mjerama. Drljevic nije normalan covjek. Pogledajte njegovo poslednje gostovanje kod Senada. Covjek ne zna sta prica. Takvi ljudi ne smiju donositi odluke i odlucivati o ljudskim sudbinama. Imaju puno pametnijih i normalnijih ljudi oko sebe. Imaju virusologe, epidemiologe, geneticare, ekonomiste koji znaju sta pricaju. Drljevic i Vranic pricaju isto sto je pricala i Sebija dok je SDA vladala. Pricaju o ugrozenosti zdravsvenog sistema dok su prije nego sto su poceli upravljati krizom isti ti govorili kako zdravstveni sistem nije pred kolapsom. Ovo vrzino kolo se mora prekinuti
Da je kojim slučajem Drljević premijer ili neki bitniji faktor, mi bi Solaka pravili od zemlje.

Diktator teški. Valjda ga žena u kući ne benda ni 5% pa bi se on malo na narodu iživljavao.
Ma nadrealno. Sebija je krivila narod za sve i potencirala kolaps zdravstvenog sistema dok je SDA vladala, a opozicija i doktori iz opce bolnice krivili sistem i branili narod te govorili kao kolapsa nece biti. Sada se strane zamijenile, a prica ostala ista. Nestvarno je sta rade.
Locked