Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17276 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Čehajić navodi da ugostitelji, privrednici, hotelijeri, muzičari i drugi zahtijevaju odgovornost Kriznog štaba KS te ostavku premijera Edina Forte i ministra zdravstva Harisa Vranića ukoliko djelimični vikend-lockdown ne donese rezultate.
nakon 2 mjeseca vladavine trazi se smjena i to nemoj da bi se ko nasalio pa da ostane na poslu. godinu dana sda na vlasti sa koronom " jeee radimo, borimo se,suti uh dobro je".

evo covjek objasnio

Image
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17277 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

pici wrote: 09/03/2021 14:12
saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
:thumbup: svaka ti je ko iz mushafa...
dobar post....

mene jedino buni u svemu što nisam siguran da bi se isti post napisao da je recimo SDA donijela ovakvu odluku,a recimo da je četvorka na vlasti u Federaciji....(naravno, sve važi i u obrnutom smjeru)

Zar niko od vas ne vidi ovo što nam se dešava.....potpuno je zanemaran bilokakav zajednički interes, jedino o čemu se brine je stranka i njen, da prostiš, image u javnosti.....zar su baš sviu prešli u botove, što plaćene što volonterske...

jeboi te, kao da postoje dvije države, jedna je SDA-ovske država druga je četvorkina država i navijamo, shodno našim preferencijama , da propadne zajedno sa savima nama......tužno i u isto vrijeme smiješno je u što smo sebe doveli
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#17278 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bersK »

U Srbiji isti lockdown bio tri dana, pa dan nakon porast broj zaraženih

Očigledan je pad podrške, a botovi i budžetaši to koriste
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17279 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

konoplja wrote: 09/03/2021 14:23
saabsa wrote: 09/03/2021 14:19
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 14:14

komedija :lol:

drzava smo sa najvecim procentom nepismenog stanovnistva u europi i sa najmanjim procentom visoko skolovanog stanovnistva a u kvaltet skolstva da i ne ulazimo a nazivas nas strucnjacima za sve i svasta :izet:
Nevjerovatno je kako si u jednom postu uspio i iznijeti tezu i dokazati je. Aferim momčino :skoljka:
U korisnickom imenu je fora. Da je kojim slucajem nastavnik filozofije... eh :D
skroman sam i ne volim da se hvalim ali eto trenutno mjenjam nastavnicu english koja je na bolovanju, ponekad uskacem kao zamjena za biologiju, istoriju a bogami i geografiju :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17280 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

palermo wrote: 09/03/2021 15:05
pici wrote: 09/03/2021 14:12
saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
:thumbup: svaka ti je ko iz mushafa...
dobar post....

mene jedino buni u svemu što nisam siguran da bi se isti post napisao da je recimo SDA donijela ovakvu odluku,a recimo da je četvorka na vlasti u Federaciji....(naravno, sve važi i u obrnutom smjeru)

Zar niko od vas ne vidi ovo što nam se dešava.....potpuno je zanemaran bilokakav zajednički interes, jedino o čemu se brine je stranka i njen, da prostiš, image u javnosti.....zar su baš sviu prešli u botove, što plaćene što volonterske...

jeboi te, kao da postoje dvije države, jedna je SDA-ovske država druga je četvorkina država i navijamo, shodno našim preferencijama , da propadne zajedno sa savima nama......tužno i u isto vrijeme smiješno je u što smo sebe doveli
:thumbup:
Borba botova i klimaca glavama.
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17281 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 15:04
Čehajić navodi da ugostitelji, privrednici, hotelijeri, muzičari i drugi zahtijevaju odgovornost Kriznog štaba KS te ostavku premijera Edina Forte i ministra zdravstva Harisa Vranića ukoliko djelimični vikend-lockdown ne donese rezultate.
nakon 2 mjeseca vladavine trazi se smjena i to nemoj da bi se ko nasalio pa da ostane na poslu. godinu dana sda na vlasti sa koronom " jeee radimo, borimo se,suti uh dobro je".

evo covjek objasnio

Image
ta 2 hebena dana zatvaranja kafana nece promjenit nista 8) zaboravio je reci da nikad nismo trazili kvalitetnije skolstvo a valjalo bi nam itekako :bih:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17282 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 14:52
Industrialyzer wrote: 09/03/2021 14:47 Cim vidite da se Forto i Vranic pozivaju na ostavke, odmah znate s kim imate posla. Nemojte zaboraviti da u prethodnoj Vladi niko nije zelio biti ministar, da umjesto strucnjaka kakav je Vranic, DF zamalo ne ubaci nekakvu zenu iz Zepca.

Situacija se pogorsava, a zahvaljujuci drzavi i FBiH vakcina nemamo ni na vidiku, upravo su Forto i Vranic najblizi kupovini vakcina. Nadam se da imaju snage i volje izdrzati jer tiha vecina podrzava njihov rad, a ova glasna manjina je tu po sluzbenoj duznosti.

A hajde da se mi solidarisemo za vikend pa neka svako naruci nesto iz objekta za koji misli da korektno radi. Naruci palacinke, kolac, rucak itd. preko Korpe i simbolicno podrzi malog privrednika kod kojeg si svakako planirao otici na kafu/kolac/rucak.
Zato sam i napisao ranije ovo:
Ovdje je sad totalna pat pozicija kada su protesti u pitanju. Sa jedne strane imaš budžetske parazite koji bi da skidaju vladu i koji su glavni krivci za ovakvo stanje u državi, a sa druge imaš vladu koja je pogubljena totalno i koja donosi mjere čije ćemo ekonomske posljedice osjetiti decenijama.

E kome se sada prikloniti. Protestvovati ili sve pustiti niz vodu?
Ipak sam bliže tome da ne protestvujem. Bez obzira na posljedice ovakve nepomišljene odluke Vlade, ne mogu sebe nikako staviti u isti red sa budžetskim parazitima i SDA botovima. Fakat ne mogu.

Jebiga, ako ništa, samo su dva dana u pitanju, valjda ne bude većih ekonomskih posljedica.

A hajde da se mi solidarisemo za vikend pa neka svako naruci nesto iz objekta za koji misli da korektno radi. Naruci palacinke, kolac, rucak itd. preko Korpe i simbolicno podrzi malog privrednika kod kojeg si svakako planirao otici na kafu/kolac/rucak.
A što se ovoga tiče, fino u ćevabdžinicu, uzeti pet desetki u cijeli, sa kajmakom i lukom i sa kumom i porodicama na Igman u prirodu. Ljepota a podržan i ćevabdžija :).

Posteno, i ja cu sigurno nesto slicno uraditi :thumbup:

Mislim da je to efektivan nacin podrske svima kojima ta dva dana znace, jer nije isto imati promet 30% od standardnog i 0%.

A Topi ne dam pare ni kad je situacija normalna, koliko je duzan drzavi, taman bi mogao 5 ugostitelja izdrzavati tokom lockdowna i nije ga stid doci na proteste.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#17283 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 15:15 ta 2 hebena dana zatvaranja kafana nece promjenit nista zaboravio je reci da nikad nismo trazili kvalitetnije skolstvo a valjalo bi nam itekako
Nama u Holandiji ili nama u BiH?
Budi jasniji. Jer govoris kao da si ovdje fizicki, a znamo da nisi, pa nas malo buni na koga mislis.
I btw. ko je kriv za degradaciju skolstva?
Last edited by drug_profi on 09/03/2021 15:18, edited 1 time in total.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17284 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ugostit ... /210309082
Ugostitelji u Sarajevu će protestovati svaki dan: Tražimo potpuni lockdown
Jesu li ove budale uopšte svjesne šta zapravo traže?

JLZ. . . :-)
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17285 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Opet ovaj o topi :lol: Od drveta sumu ne vidi ili svjesno ne zeli da vidi..
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17286 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 15:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ugostit ... /210309082
Ugostitelji u Sarajevu će protestovati svaki dan: Tražimo potpuni lockdown
Jesu li ove budale uopšte svjesne šta zapravo traže?

JLZ. . . :-)
Totalni lockdown znaci proglasenje vanredne situacije u kojoj bi se imala odredjena prava u nadoknadi stete.. Ovako zatvaraju kako hoce, koga hoce i kad hoce bez zakonske podloge i mogucnosti da nadoknadis stetu. Po meni, pored ovog trebaju i tuziti krizni stab i vladu KS.

Postoji li zvanicni dokument koji jasno precizira koje sve djelatnosti nece raditi za vikend?


Da li je samo dovoljno izaci pred govornicu i recu sutra zatvaramo te i te? Bez vanrednog stanja i ostalih zakonski propisanih procedura?

Vlada KS nasjeda na podvale i srlja prema politickom samoubistvu.. Rade mimo zakonskih propisa..
Last edited by laik1981 on 09/03/2021 15:27, edited 1 time in total.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#17287 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by avenija »

made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 15:04
Čehajić navodi da ugostitelji, privrednici, hotelijeri, muzičari i drugi zahtijevaju odgovornost Kriznog štaba KS te ostavku premijera Edina Forte i ministra zdravstva Harisa Vranića ukoliko djelimični vikend-lockdown ne donese rezultate.
nakon 2 mjeseca vladavine trazi se smjena i to nemoj da bi se ko nasalio pa da ostane na poslu. godinu dana sda na vlasti sa koronom " jeee radimo, borimo se,suti uh dobro je".

evo covjek objasnio

Image
najgluplji post ikada, ljudi u lockdownu 3 mjeseca i imaju iste brojke. CITAVA EU.

drugo to nisu samo kafane, NEGO SVE SE ZATVARA BEZ IKAKVE EKONOMSKE POMOCI.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17288 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

laik1981 wrote: 09/03/2021 15:24
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 15:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ugostit ... /210309082
Ugostitelji u Sarajevu će protestovati svaki dan: Tražimo potpuni lockdown
Jesu li ove budale uopšte svjesne šta zapravo traže?

JLZ. . . :-)
Totalni lockdown znaci proglasenje vanredne situacije u kojoj bi se imala odredjena prava u nadoknadi stete.. Ovako zatvaraju kako hoce, koga hoce i kad hoce bez zakonske podloge i mogucnosti da nadoknadis stetu. Po meni, pored ovog trebaju i tuziti krizni stab i vladu KS.

Postoji li zvanicni dokument koji jasno precizira koje sve djelatnosti nece raditi za vikend?
Koliko znam ništa osim apoteka, benzinskih kao i dostave hrane.

E sad mene zanima nešto drugo. Ako ništa od pobrojanog neće raditi, odnosno ne može raditi, kako će raditi dežurne službe telekom i kablovskih operatera (NOC, tehničari, support,...). Nemoj još da ostajemo bez kablovske, mobilne i interneta preko vikenda :-)


Al, kad bolje razmislim, to bila fora i to prava :)

Još da i EP isključi struju a SarajevoGas i Vodovod isključi gas, odnosno vodu :lol:


E to bi bila fešta u glavnom gradu BiH :sampanjac:
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#17289 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bersK »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 15:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ugostit ... /210309082
Ugostitelji u Sarajevu će protestovati svaki dan: Tražimo potpuni lockdown
Jesu li ove budale uopšte svjesne šta zapravo traže?

JLZ. . . :-)
Ko je slušao izlaganje rekli su tačno da il traže da ih puste skroz il da ih skroz zaključaju, jer ove kozmetičke ni tamo ni vamo mjere ne donose rezultat. Samo što su ovi izvukli iz konteksta ono što im paše.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17290 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

JoseMujica wrote: 09/03/2021 14:07 jedini uspjeh ove FGRovske vlae ublehaša će biti punjenje budžeta RS-a....čitavo Sarajevo će se skrhat za vikend na Trebević, Jahorinu i Lukavicu :roll:

kakva grupa karinaša-amatera :-)
Ovo tvoje mozda ce vrijediti jedan vikend,dok ovi zarazeni iz Sa ne zaraze i ove preko entiteske linije a onda vec onaj tamo vikend,svi ce u lockdown

Ovdje je jedino rjesenje vakcinacija a svaki novi lockdown je samo da se rastereti zdravstveni sistem...ekonomija je kolateralna steta od pocetka pandemije,prije godinu dana i nista se nije i nece promijeniti,dok se ne vakcinisemo svi
U ovakvim situacijama nema pravog rjesenja...nisu ga nasli ni Evropski giganti,ni svjetski ni niko...nego samo oni koji su se vakcinisali...primjer su Izrael,USA...u komsiluku Srbija i jos pokoja drzava u svijetu.

Ko god misli da za ovo sranje postoji neko ad hoc rjesenje,bujrum neka prvo predlozi Angeli Merkel,neka se obogati.

Sto se tice ugostitelja...ovo se vidi da su politicki napuckani i da SDA koristi pandemiju za napade na vlast...njih ne zanimaju ljudski zivoti ni nista...samo da se ponovo vrate tokovi novca u njihove ruke
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17291 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

VladaFBiH wrote: 09/03/2021 14:11
drug_profi wrote: 09/03/2021 13:30
laik1981 wrote: 09/03/2021 13:24 Ja ti kazem da je 90% onih koji se nisu obogatili i koji prezivljavaju
Ma slazem se. Meni je jedan davno rekao, ako vodis kafanu i radis posteno, placas sve drzavi, nema te nigdje. Osim ako nemas nenormalan promet.
Svaki od njih se mora snaci gdje ce zavrnuti, ali to nije vise ni do njih vec do poslovnog ambijenta. Gladna drzava koja vise voli da je taj gazda na birou, nego da sam sebi zaradi platu i mozda jos nekog zaposli.

Ove gazde tipa Tope, Stojnica, Alispage... da ne nabrajam. Nema za njih zime. Oni mogu mjesecima durat.

Ugrozeni su uposleni i ovi mali koji su fakticki samozaposleni. On i gazda i konobar, a prijepodne mu zena.
taj te slagao :) kilogram najjeftinije espresso kafe je 15KM a neke solidne 35KM i od jednog Kg napraviš do 142 kafe (u realnosti ako ne varaš cca 130 jer kafa malo kalira a doza je cca 7g) uz cijenu od 2KM (ni najmanja ni najveća u gradu a ove od 2,5-3KM koriste kafu koja je 60-80KM po kg) ti tu kilu kafe prodaš za 260KM (ako je 1,5KM kafa a nema jeftinije prodaš za 195KM) uz trošak od 15-35KM po kg + par KM struje a PDV je koji je gazda ukrao od države i nas je od 26 do 36KM sa ovim cijenama. Kada sve ovo sabreš vidiš da gazda ima od 45-80KM "troška" po kili kafe i da mu ostaje od 150 do 180KM po kili...

I tako gazda kaže da malo zarađuje i odluči da ne plaća PDV a u isto vrijeme ga konobar zavrne više nego što je PDV jer nema fiskalnih računa i ne postoji način da ga "uprati"...
To je taj sistem gdje svako krade i gdje je kradja postala legalna i legitimna...a znamo ko namje nametnuo takve "standarde"
Upravo ovo sto si opisao...kada se sve kuca ,tada je najlakse pratiti sve i raditi radniku...jer je greska svedena na minimum.

Kada krenes u muljanje,onda imas milion nacina gdje se zapetljas i gdje ne mozes nista upratiti a onda to koriste i konobari...a trpi gost,koji plati kafu od 7 gr a dobije kafu od 4 gr...pa plati 0,03l viskija a dobije 0.02l i vise leda ...i tako sve u nizu.
Kada udjes u taj kradja sistem...svi su na gubitku,iako se na prvu cini da su svi na dobitku a bas i nije tako.
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17292 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

avenija wrote: 09/03/2021 15:25
made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 15:04
Čehajić navodi da ugostitelji, privrednici, hotelijeri, muzičari i drugi zahtijevaju odgovornost Kriznog štaba KS te ostavku premijera Edina Forte i ministra zdravstva Harisa Vranića ukoliko djelimični vikend-lockdown ne donese rezultate.
nakon 2 mjeseca vladavine trazi se smjena i to nemoj da bi se ko nasalio pa da ostane na poslu. godinu dana sda na vlasti sa koronom " jeee radimo, borimo se,suti uh dobro je".

evo covjek objasnio

Image
najgluplji post ikada, ljudi u lockdownu 3 mjeseca i imaju iste brojke. CITAVA EU.

drugo to nisu samo kafane, NEGO SVE SE ZATVARA BEZ IKAKVE EKONOMSKE POMOCI.
ne zatvara se sve, ne zatvara se sve na godinu dana, ne zatvara se sve na pola godine kao sto je SDA to uradila. zatvaraju se kafane i trzni centri jer bosnji nece niko govoriti kako on ne moze piti kafu i slikati se za instagrama i to se zatvaraju 2 dana i radi 2 dana ce drzava propasti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17293 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

zippoo87 wrote: 09/03/2021 15:32
JoseMujica wrote: 09/03/2021 14:07 jedini uspjeh ove FGRovske vlae ublehaša će biti punjenje budžeta RS-a....čitavo Sarajevo će se skrhat za vikend na Trebević, Jahorinu i Lukavicu :roll:

kakva grupa karinaša-amatera :-)
Ovo tvoje mozda ce vrijediti jedan vikend,dok ovi zarazeni iz Sa ne zaraze i ove preko entiteske linije a onda vec onaj tamo vikend,svi ce u lockdown

Ovdje je jedino rjesenje vakcinacija a svaki novi lockdown je samo da se rastereti zdravstveni sistem...ekonomija je kolateralna steta od pocetka pandemije,prije godinu dana i nista se nije i nece promijeniti,dok se ne vakcinisemo svi
U ovakvim situacijama nema pravog rjesenja...nisu ga nasli ni Evropski giganti,ni svjetski ni niko...nego samo oni koji su se vakcinisali...primjer su Izrael,USA...u komsiluku Srbija i jos pokoja drzava u svijetu.

Ko god misli da za ovo sranje postoji neko ad hoc rjesenje,bujrum neka prvo predlozi Angeli Merkel,neka se obogati.

Sto se tice ugostitelja...ovo se vidi da su politicki napuckani i da SDA koristi pandemiju za napade na vlast...njih ne zanimaju ljudski zivoti ni nista...samo da se ponovo vrate tokovi novca u njihove ruke
tragedija je da se čitavo vrijeme pandemije Seka i FGRovci bave jedni drugima a ne pandemijom :-)

kolko god rove oči jedni drugima u jednom su na istoj strani: Narod ko :izet:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17294 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 15:29
laik1981 wrote: 09/03/2021 15:24
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 15:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ugostit ... /210309082



Jesu li ove budale uopšte svjesne šta zapravo traže?

JLZ. . . :-)
Totalni lockdown znaci proglasenje vanredne situacije u kojoj bi se imala odredjena prava u nadoknadi stete.. Ovako zatvaraju kako hoce, koga hoce i kad hoce bez zakonske podloge i mogucnosti da nadoknadis stetu. Po meni, pored ovog trebaju i tuziti krizni stab i vladu KS.

Postoji li zvanicni dokument koji jasno precizira koje sve djelatnosti nece raditi za vikend?
Koliko znam ništa osim apoteka, benzinskih kao i dostave hrane.

E sad mene zanima nešto drugo. Ako ništa od pobrojanog neće raditi, odnosno ne može raditi, kako će raditi dežurne službe telekom i kablovskih operatera (NOC, tehničari, support,...). Nemoj još da ostajemo bez kablovske, mobilne i interneta preko vikenda :-)


Al, kad bolje razmislim, to bila fora i to prava :)

Još da i EP isključi struju a SarajevoGas i Vodovod isključi gas, odnosno vodu :lol:


E to bi bila fešta u glavnom gradu BiH :sampanjac:
Znaci ne postoji zvanicni dokument? Bar ga ja ne mogu da nadjem. Ako je neko vidio taj dokument neka ga postavi. S jedne strane kazu nece raditi trzni centri i ugostitelji, a sa druge kazu da ce raditi samo trgovine hranom, pumpe i apoteke.. Hoce li raditi recimo OBI, prodavnice auto dijelova, autopraonice, frizeraji i ostalo?

Ovo sto rade je krajnje neozbiljno i nece proci bez posljedica..
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17295 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

palermo wrote: 09/03/2021 15:05
pici wrote: 09/03/2021 14:12
saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
:thumbup: svaka ti je ko iz mushafa...
dobar post....

mene jedino buni u svemu što nisam siguran da bi se isti post napisao da je recimo SDA donijela ovakvu odluku,a recimo da je četvorka na vlasti u Federaciji....(naravno, sve važi i u obrnutom smjeru)

Zar niko od vas ne vidi ovo što nam se dešava.....potpuno je zanemaran bilokakav zajednički interes, jedino o čemu se brine je stranka i njen, da prostiš, image u javnosti.....zar su baš sviu prešli u botove, što plaćene što volonterske...

jeboi te, kao da postoje dvije države, jedna je SDA-ovske država druga je četvorkina država i navijamo, shodno našim preferencijama , da propadne zajedno sa savima nama......tužno i u isto vrijeme smiješno je u što smo sebe doveli
Neka i Forto uvede ono što su termiti uveli prošle godine, nerazuman lockdown sa iznimno niskim brojem zaraženih, smjestit ću i njemu sve na kamaru.
Mene je udarilo po novčaniku, nikog od mojih zaposlenih nije, ali hajde pregrmilo se, sa obzirom da znam kakvi su nas debili tad vodili sretan sam što nisu zaboravili gdje se lockdown "gasi"...
Ovima više vjerujem, i kao što kažu "nije isto kad te prevari kurava i djevojka koju si mislio ženiti" tako bi i Fortinoj vladi više zamjerio da ispadnu retardi kao oni prethodni.

I čuj ovog debila na "protestima" ako u ponedeljak ne bude manje zaraženih tražit će ostavke :lol: :lol: :lol:
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17296 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

drug_profi wrote: 09/03/2021 15:17
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 15:15 ta 2 hebena dana zatvaranja kafana nece promjenit nista zaboravio je reci da nikad nismo trazili kvalitetnije skolstvo a valjalo bi nam itekako
Nama u Holandiji ili nama u BiH?
Budi jasniji. Jer govoris kao da si ovdje fizicki, a znamo da nisi, pa nas malo buni na koga mislis.
I btw. ko je kriv za degradaciju skolstva?
Nama u sjevernoj ili nama u juznoj holandiji?? :lol: nit znam odakle dolazis niti u kom pravcu ides?? :lol: vec sam razjasnio da sam trenutno u belgiji a po kojem pitanju to necu objasnjavat. bilo kako bilo jos jedanred Image
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17297 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

laik1981 wrote: 09/03/2021 15:41
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 15:29
laik1981 wrote: 09/03/2021 15:24
Totalni lockdown znaci proglasenje vanredne situacije u kojoj bi se imala odredjena prava u nadoknadi stete.. Ovako zatvaraju kako hoce, koga hoce i kad hoce bez zakonske podloge i mogucnosti da nadoknadis stetu. Po meni, pored ovog trebaju i tuziti krizni stab i vladu KS.

Postoji li zvanicni dokument koji jasno precizira koje sve djelatnosti nece raditi za vikend?
Koliko znam ništa osim apoteka, benzinskih kao i dostave hrane.

E sad mene zanima nešto drugo. Ako ništa od pobrojanog neće raditi, odnosno ne može raditi, kako će raditi dežurne službe telekom i kablovskih operatera (NOC, tehničari, support,...). Nemoj još da ostajemo bez kablovske, mobilne i interneta preko vikenda :-)


Al, kad bolje razmislim, to bila fora i to prava :)

Još da i EP isključi struju a SarajevoGas i Vodovod isključi gas, odnosno vodu :lol:


E to bi bila fešta u glavnom gradu BiH :sampanjac:
Znaci ne postoji zvanicni dokument? Bar ga ja ne mogu da nadjem. Ako je neko vidio taj dokument neka ga postavi. S jedne strane kazu nece raditi trzni centri i ugostitelji, a sa druge kazu da ce raditi samo trgovine hranom, pumpe i apoteke.. Hoce li raditi recimo OBI, prodavnice auto dijelova, autopraonice, frizeraji i ostalo?

Ovo sto rade je krajnje neozbiljno i nece proci bez posljedica..
Pa je li lakše napisati 3 djelatnosti koje rade ili 85 koje ne rade ?
Valjda je logično da ako ne spadaš u ove tri nabrojane ne radiš i kapak.
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#17298 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by trotecnr1 »

Mislim da će taj petak, subota i nedjelja zatvorenih radnji i ugostitelja u Sarajevu spasiti zdravstveni sistem u Bosni i Hercegovini. :roll:

Kako vas više nije sramota pisati takve stvari udobno zavaljeni na budžetske jaslice.
Pa nečiji roditelji i djeca rade u tom ugostiteljstvu i malim obrtima, koliko usta gladnih i dokad više, godinu dana po sitnom plebsu.

Srežite plate budžetlija 10, 20% pa zatvarajte sve na mjesec dana.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#17299 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

laik1981 wrote: 09/03/2021 10:08
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 10:03
laik1981 wrote: 09/03/2021 10:02 Samo neka namire promet svima koje ce zatvoriti i nece biti nikakvih problema. Za pocetak neka pod hitno smanje plate javnom sektoru za nekih 30% i neka taj novac uplate onima koje ce zatvoriti.
:thumbup:
Jednostavno rjesenje, zar ne? Nesto mi cudno da bas niko od ovih zagovornika lockdowna ne zeli ni pomenuti tako nesto. Malo je to sumnjivo..
I sve te pare ce budzetski korisnici utuziti na sudu plus kamate i sudski troskovi. Toliko o jednostavnom rjesenju.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17300 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 15:09
konoplja wrote: 09/03/2021 14:23
saabsa wrote: 09/03/2021 14:19

Nevjerovatno je kako si u jednom postu uspio i iznijeti tezu i dokazati je. Aferim momčino :skoljka:
U korisnickom imenu je fora. Da je kojim slucajem nastavnik filozofije... eh :D
skroman sam i ne volim da se hvalim ali eto trenutno mjenjam nastavnicu english koja je na bolovanju, ponekad uskacem kao zamjena za biologiju, istoriju a bogami i geografiju :lol:
Žao mi je djece koju učiš a jednu prostoproširenu rečenicu nisi uspio da shvatiš...
Locked