posalji broj sasije da provjerimo, mozda bude i kusura od tih 300konektovan wrote: ↑03/02/2021 08:08Žena mi odobrila budzet od 300 KM za zadnje diskove,....kaze dosta ti je, nije lamborghini...
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#33801 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33803 Re: Pitamo Mehanicare ?
Saljnem ti...u pp
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33805 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gungl kaže da je ovo Honda 
-
Naslovnica
- Posts: 35467
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33806 Re: Pitamo Mehanicare ?
Last edited by Naslovnica on 03/02/2021 10:31, edited 1 time in total.
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33807 Re: Pitamo Mehanicare ?
u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?

slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?

- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33808 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko znam, to je jedna od cescih mana na pasatu..el.rucnavindfaker wrote: ↑03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
![]()
Znam da su se neki ovdje vec javljali s tim problemom..
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33809 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda ručna radi samo kad si na ravnom.vindfaker wrote: ↑03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
![]()
-
TheGodfather001
- Posts: 1627
- Joined: 24/05/2004 10:44
#33810 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li ti svezan pojas? Znam da AutoHold meni ne funkcioniše ako je pojas odvezaT.vindfaker wrote: ↑03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
![]()
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#33811 Re: Pitamo Mehanicare ?
I na starijem Pasatu je ista zajebancija, ponekad aktivira rucnu kako bi trebalo, ponekad iz bilo kog razloga izbaci ovo P. Sve dok ti se gasi to P, dobro je. Ako krene pistat zvuk i blinkat, motoric obicno riknuo
Najveca pogan na Pasaterijama
- VladaFBiH
- Posts: 6610
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#33812 Re: Pitamo Mehanicare ?
pošto mi je malo previše da pregledam skoro 1.400 stranica
a vidim da se spominje i prije nekih 200
da postavim ponovno pitanje:
Ko u Sarajevu softverski gasi AdBlue /SCR na Peugeot vozilima i koliko to košta?
Thx
Ko u Sarajevu softverski gasi AdBlue /SCR na Peugeot vozilima i koliko to košta?
Thx
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33813 Re: Pitamo Mehanicare ?
jest svezan je, samo sto sam uzeo one dodatke u bingu za 5 maraka da mi ne pisti vazda kad hocu auto 5metara da pomjerim.. da to ne zeza mozda?TheGodfather001 wrote: ↑03/02/2021 10:57Je li ti svezan pojas? Znam da AutoHold meni ne funkcioniše ako je pojas odvezaT.vindfaker wrote: ↑03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
![]()
ja se nadam da nece jos koju godinuRevolucionar ★ wrote: ↑03/02/2021 11:05 I na starijem Pasatu je ista zajebancija, ponekad aktivira rucnu kako bi trebalo, ponekad iz bilo kog razloga izbaci ovo P. Sve dok ti se gasi to P, dobro je. Ako krene pistat zvuk i blinkat, motoric obicno riknuoNajveca pogan na Pasaterijama
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33814 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda da pokušaš kod Simanića ili onog na mostarskom raskrscu, zaboravio sam mu ime...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33815 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tamo tamo, da nam imas sta pisati jos.konektovan wrote: ↑03/02/2021 14:24Mozda da pokušaš kod Simanića ili onog na mostarskom raskrscu, zaboravio sam mu ime...
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33816 Re: Pitamo Mehanicare ?
basicm wrote: ↑03/02/2021 14:25Tamo tamo, da nam imas sta pisati jos.konektovan wrote: ↑03/02/2021 14:24Mozda da pokušaš kod Simanića ili onog na mostarskom raskrscu, zaboravio sam mu ime...
Nije valjda toliko loš..?
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#33817 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar Simanic nije servis samo za VW grupaciju?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33818 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam jeli los ili dobar, zavisi kako se gleda. Mozda samo radi po zeljama klijenata, a to moze biti svasta.
Njegov posao je meni dosta sijedih zadao, da li je on od sebe ili je bivsi vlasnik trazio to, ne znam.
Njegov posao je meni dosta sijedih zadao, da li je on od sebe ili je bivsi vlasnik trazio to, ne znam.
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- VladaFBiH
- Posts: 6610
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#33820 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa gdje onda isključiti SCR
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33821 Re: Pitamo Mehanicare ?
Potrazi auto centar Hadzić, Koševsko brdo, Roman cini mi se da je lik koji to radi...VladaFBiH wrote: ↑03/02/2021 14:54pa gdje onda isključiti SCRna piku iz Sarajeva sam našao samo ovoga (Simanić ako se ne varam): https://www.olx.ba/artikal/36508437/chi ... blue-urea/
- VladaFBiH
- Posts: 6610
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#33822 Re: Pitamo Mehanicare ?
thx, upravo sam im poslao upitkonektovan wrote: ↑03/02/2021 15:28Potrazi auto centar Hadzić, Koševsko brdo, Roman cini mi se da je lik koji to radi...VladaFBiH wrote: ↑03/02/2021 14:54pa gdje onda isključiti SCRna piku iz Sarajeva sam našao samo ovoga (Simanić ako se ne varam): https://www.olx.ba/artikal/36508437/chi ... blue-urea/
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33823 Re: Pitamo Mehanicare ?
preporuke za dijagnostiku i pregled auta?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#33824 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi li pokusavao drugo ulje nasuti? Drugi proizvodjac i gradacija? Jel vozis normalno il ga čepišnikeze wrote: ↑03/02/2021 08:47 Ko u Sarajevu može promjeniti gumice ventila ( majstorski se zovu bifoni) i vođice ventila na Citroenu C4 1.4 88 kS 2009 godište, a da to uradi kako treba i da ponudi garanciju i račun na rad a da cijena nije astronomska. Čak u ovlašteni servis uopće nije raspoložen da to radi jer je ishod neizvjestan, a popravak skup zbog puno radnih sati jer treba rastaviti mašinu i promijeniti uz bifone i brtvu glave motora, semeringe bregastih osovina i vijke koji stežu glavu. Naime auto troši oko 4 dece ulja na 1000 km, sa tendencijom povećanja. Na eko testu u inostranstvu je sve prošlo normalno ali to je bilo prije 6 mjeseci kad je trošio 2 decilitra na 1000 km. Auto je prešao 145 000 km. Molim za savjet. Automobil ne puši i nema gubitka snage, što znači da bi kompresija trebala da bude u redu i da karike nisu otišle.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33825 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da moze bit a i ne mora do ulja,ja bi probao ENEOS-a,jedan mazdas kaze ovako :
a 2.0B u starim 6cama su notorni po potrosnji ulja,zna bit i 2L/1000km kad se sjebe...Nakon što je Mazda originalno ulje zamijenila za Total (prije je radio Elf) počela mi ga je 6-ica piti kao luda. Nakon uzaludne zamjene pločica, čišćenja kartera i sita te zamjene semeringa napravio sam istraživanje i prešao na Eneos Premium Hyper 5W-30. Potrošnja se opet vratila na cca pol litre na cca 15.000 km kako je od samog početka bilo s Dexeliom.


