Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33801 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

konektovan wrote: 03/02/2021 08:08
Al'din wrote: 03/02/2021 07:55
konektovan wrote: 03/02/2021 06:57

Je li skup platinium disc??? :mrgreen:
Nije :mrgreen: mada od novcanika zavisi.
Žena mi odobrila budzet od 300 KM za zadnje diskove,....kaze dosta ti je, nije lamborghini...
posalji broj sasije da provjerimo, mozda bude i kusura od tih 300 :mrgreen:
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33802 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

ElRe wrote: 03/02/2021 09:18
nikeze wrote: 03/02/2021 09:09
Motor je KFU (ET3J4) 88 KS 65 kw. 1360 cc. Benzinac i nema lanac.
To je onda dobro i odlična osnova da se posao uradi kako treba. Naravno, pod uslovom da je ostatak motora uredan.
Hvala
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33803 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Al'din wrote: 03/02/2021 09:20
konektovan wrote: 03/02/2021 08:08
Al'din wrote: 03/02/2021 07:55

Nije :mrgreen: mada od novcanika zavisi.
Žena mi odobrila budzet od 300 KM za zadnje diskove,....kaze dosta ti je, nije lamborghini...
posalji broj sasije da provjerimo, mozda bude i kusura od tih 300 :mrgreen:
Saljnem ti...u pp :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#33804 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
Image
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33805 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Gungl kaže da je ovo Honda :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#33806 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote: 03/02/2021 10:25 Gungl kaže da je ovo Honda :mrgreen:
:lol: :thumbup:
Honda Clarity 2018
Last edited by Naslovnica on 03/02/2021 10:31, edited 1 time in total.
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33807 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
Image
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33808 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

vindfaker wrote: 03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
Image
Koliko znam, to je jedna od cescih mana na pasatu..el.rucna
Znam da su se neki ovdje vec javljali s tim problemom..
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#33809 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

vindfaker wrote: 03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
Image
Možda ručna radi samo kad si na ravnom. :D
TheGodfather001
Posts: 1627
Joined: 24/05/2004 10:44

#33810 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TheGodfather001 »

vindfaker wrote: 03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
Image
Je li ti svezan pojas? Znam da AutoHold meni ne funkcioniše ako je pojas odvezaT.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#33811 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

I na starijem Pasatu je ista zajebancija, ponekad aktivira rucnu kako bi trebalo, ponekad iz bilo kog razloga izbaci ovo P. Sve dok ti se gasi to P, dobro je. Ako krene pistat zvuk i blinkat, motoric obicno riknuo :D Najveca pogan na Pasaterijama
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6610
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#33812 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by VladaFBiH »

pošto mi je malo previše da pregledam skoro 1.400 stranica :) a vidim da se spominje i prije nekih 200 :run: da postavim ponovno pitanje:

Ko u Sarajevu softverski gasi AdBlue /SCR na Peugeot vozilima i koliko to košta?

Thx
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33813 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

TheGodfather001 wrote: 03/02/2021 10:57
vindfaker wrote: 03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
Image
Je li ti svezan pojas? Znam da AutoHold meni ne funkcioniše ako je pojas odvezaT.
jest svezan je, samo sto sam uzeo one dodatke u bingu za 5 maraka da mi ne pisti vazda kad hocu auto 5metara da pomjerim.. da to ne zeza mozda?
Revolucionar ★ wrote: 03/02/2021 11:05 I na starijem Pasatu je ista zajebancija, ponekad aktivira rucnu kako bi trebalo, ponekad iz bilo kog razloga izbaci ovo P. Sve dok ti se gasi to P, dobro je. Ako krene pistat zvuk i blinkat, motoric obicno riknuo :D Najveca pogan na Pasaterijama
ja se nadam da nece jos koju godinu :lol: nisam spreman na te troskove sad..
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33814 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

VladaFBiH wrote: 03/02/2021 11:55 pošto mi je malo previše da pregledam skoro 1.400 stranica :) a vidim da se spominje i prije nekih 200 :run: da postavim ponovno pitanje:

Ko u Sarajevu softverski gasi AdBlue /SCR na Peugeot vozilima i koliko to košta?

Thx
Mozda da pokušaš kod Simanića ili onog na mostarskom raskrscu, zaboravio sam mu ime...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33815 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

konektovan wrote: 03/02/2021 14:24
VladaFBiH wrote: 03/02/2021 11:55 pošto mi je malo previše da pregledam skoro 1.400 stranica :) a vidim da se spominje i prije nekih 200 :run: da postavim ponovno pitanje:

Ko u Sarajevu softverski gasi AdBlue /SCR na Peugeot vozilima i koliko to košta?

Thx
Mozda da pokušaš kod Simanića ili onog na mostarskom raskrscu, zaboravio sam mu ime...
Tamo tamo, da nam imas sta pisati jos.
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33816 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote: 03/02/2021 14:25
konektovan wrote: 03/02/2021 14:24
VladaFBiH wrote: 03/02/2021 11:55 pošto mi je malo previše da pregledam skoro 1.400 stranica :) a vidim da se spominje i prije nekih 200 :run: da postavim ponovno pitanje:

Ko u Sarajevu softverski gasi AdBlue /SCR na Peugeot vozilima i koliko to košta?

Thx
Mozda da pokušaš kod Simanića ili onog na mostarskom raskrscu, zaboravio sam mu ime...
Tamo tamo, da nam imas sta pisati jos.
:lol:
Nije valjda toliko loš..?
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#33817 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Zar Simanic nije servis samo za VW grupaciju?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33818 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ne znam jeli los ili dobar, zavisi kako se gleda. Mozda samo radi po zeljama klijenata, a to moze biti svasta.
Njegov posao je meni dosta sijedih zadao, da li je on od sebe ili je bivsi vlasnik trazio to, ne znam.
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33819 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Optimist wrote: 03/02/2021 14:35 Zar Simanic nije servis samo za VW grupaciju?
Ma radi sve..
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6610
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#33820 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by VladaFBiH »

basicm wrote: 03/02/2021 14:36 Ne znam jeli los ili dobar, zavisi kako se gleda. Mozda samo radi po zeljama klijenata, a to moze biti svasta.
Njegov posao je meni dosta sijedih zadao, da li je on od sebe ili je bivsi vlasnik trazio to, ne znam.
pa gdje onda isključiti SCR :) na piku iz Sarajeva sam našao samo ovoga (Simanić ako se ne varam): https://www.olx.ba/artikal/36508437/chi ... blue-urea/
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33821 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

VladaFBiH wrote: 03/02/2021 14:54
basicm wrote: 03/02/2021 14:36 Ne znam jeli los ili dobar, zavisi kako se gleda. Mozda samo radi po zeljama klijenata, a to moze biti svasta.
Njegov posao je meni dosta sijedih zadao, da li je on od sebe ili je bivsi vlasnik trazio to, ne znam.
pa gdje onda isključiti SCR :) na piku iz Sarajeva sam našao samo ovoga (Simanić ako se ne varam): https://www.olx.ba/artikal/36508437/chi ... blue-urea/
Potrazi auto centar Hadzić, Koševsko brdo, Roman cini mi se da je lik koji to radi...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6610
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#33822 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by VladaFBiH »

konektovan wrote: 03/02/2021 15:28
VladaFBiH wrote: 03/02/2021 14:54
basicm wrote: 03/02/2021 14:36 Ne znam jeli los ili dobar, zavisi kako se gleda. Mozda samo radi po zeljama klijenata, a to moze biti svasta.
Njegov posao je meni dosta sijedih zadao, da li je on od sebe ili je bivsi vlasnik trazio to, ne znam.
pa gdje onda isključiti SCR :) na piku iz Sarajeva sam našao samo ovoga (Simanić ako se ne varam): https://www.olx.ba/artikal/36508437/chi ... blue-urea/
Potrazi auto centar Hadzić, Koševsko brdo, Roman cini mi se da je lik koji to radi...
thx, upravo sam im poslao upit
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33823 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

preporuke za dijagnostiku i pregled auta?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33824 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

nikeze wrote: 03/02/2021 08:47 Ko u Sarajevu može promjeniti gumice ventila ( majstorski se zovu bifoni) i vođice ventila na Citroenu C4 1.4 88 kS 2009 godište, a da to uradi kako treba i da ponudi garanciju i račun na rad a da cijena nije astronomska. Čak u ovlašteni servis uopće nije raspoložen da to radi jer je ishod neizvjestan, a popravak skup zbog puno radnih sati jer treba rastaviti mašinu i promijeniti uz bifone i brtvu glave motora, semeringe bregastih osovina i vijke koji stežu glavu. Naime auto troši oko 4 dece ulja na 1000 km, sa tendencijom povećanja. Na eko testu u inostranstvu je sve prošlo normalno ali to je bilo prije 6 mjeseci kad je trošio 2 decilitra na 1000 km. Auto je prešao 145 000 km. Molim za savjet. Automobil ne puši i nema gubitka snage, što znači da bi kompresija trebala da bude u redu i da karike nisu otišle.
Jesi li pokusavao drugo ulje nasuti? Drugi proizvodjac i gradacija? Jel vozis normalno il ga čepiš :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33825 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Da moze bit a i ne mora do ulja,ja bi probao ENEOS-a,jedan mazdas kaze ovako :
Nakon što je Mazda originalno ulje zamijenila za Total (prije je radio Elf) počela mi ga je 6-ica piti kao luda. Nakon uzaludne zamjene pločica, čišćenja kartera i sita te zamjene semeringa napravio sam istraživanje i prešao na Eneos Premium Hyper 5W-30. Potrošnja se opet vratila na cca pol litre na cca 15.000 km kako je od samog početka bilo s Dexeliom.
a 2.0B u starim 6cama su notorni po potrosnji ulja,zna bit i 2L/1000km kad se sjebe...
Post Reply