Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

noviclan
Posts: 15024
Joined: 31/10/2013 06:48

#33776 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

hilmija frlj wrote: 02/02/2021 22:24
vjeshalica wrote: 02/02/2021 09:43
yandIx wrote: 02/02/2021 09:32 Ma najbolje je za svog limenog ljubimca uzet nešto pametno :)

http://vodickrozzivot.com/zaauto.html
Dobro je bolan supcino glavata

:D
:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33777 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Al'din wrote: 03/02/2021 00:31
konektovan wrote: 02/02/2021 21:55
Al'din wrote: 02/02/2021 21:27

Meyle PD
Sta je meyle pd, ili hd??
Diskovi Meyle PD (Platinium disk) slicno sto i kod dijelova ovjesa HD :mrgreen:
Je li skup platinium disc??? :mrgreen:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33778 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

konektovan wrote: 03/02/2021 06:57
Al'din wrote: 03/02/2021 00:31
konektovan wrote: 02/02/2021 21:55

Sta je meyle pd, ili hd??
Diskovi Meyle PD (Platinium disk) slicno sto i kod dijelova ovjesa HD :mrgreen:
Je li skup platinium disc??? :mrgreen:
Nije :mrgreen: mada od novcanika zavisi.
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33779 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Al'din wrote: 03/02/2021 07:55
konektovan wrote: 03/02/2021 06:57
Al'din wrote: 03/02/2021 00:31

Diskovi Meyle PD (Platinium disk) slicno sto i kod dijelova ovjesa HD :mrgreen:
Je li skup platinium disc??? :mrgreen:
Nije :mrgreen: mada od novcanika zavisi.
Žena mi odobrila budzet od 300 KM za zadnje diskove,....kaze dosta ti je, nije lamborghini...
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33780 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Gazda si :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33781 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

iceman ze wrote: 03/02/2021 08:18 Gazda si :lol:
Hebiga, nije meni zena svako .. :mrgreen:
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33782 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

Ko u Sarajevu može promjeniti gumice ventila ( majstorski se zovu bifoni) i vođice ventila na Citroenu C4 1.4 88 kS 2009 godište, a da to uradi kako treba i da ponudi garanciju i račun na rad a da cijena nije astronomska. Čak u ovlašteni servis uopće nije raspoložen da to radi jer je ishod neizvjestan, a popravak skup zbog puno radnih sati jer treba rastaviti mašinu i promijeniti uz bifone i brtvu glave motora, semeringe bregastih osovina i vijke koji stežu glavu. Naime auto troši oko 4 dece ulja na 1000 km, sa tendencijom povećanja. Na eko testu u inostranstvu je sve prošlo normalno ali to je bilo prije 6 mjeseci kad je trošio 2 decilitra na 1000 km. Auto je prešao 145 000 km. Molim za savjet. Automobil ne puši i nema gubitka snage, što znači da bi kompresija trebala da bude u redu i da karike nisu otišle.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8708
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#33783 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Ja ti prvi ne bi dao garanciju.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#33784 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ruud »

Sta je sporno s garancijom?

Kaze 5 god. garancije, na bojler u kupatilu, pokriva sve, osim u slucaju ako dodje u dodir s vodom :D

Samo treba znati formulisati.
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33785 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

Rockefeller wrote: 03/02/2021 08:49 Ja ti prvi ne bi dao garanciju.
Zašto?
U čemu je problem, u AS auto centru su mijenjali bifone na službenim autima VW bez problema i dobije se i račun i garancija
Majstori koji su prošii obuku, rade po Workshop manualu i sa moment ključevima i rade polako mogu to uraditi bez problema, ali takvih više nema.
Last edited by nikeze on 03/02/2021 08:58, edited 1 time in total.
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#33786 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Ouu, to je famozni Prince motor. Teško da će se neko ponuditi da radi sa garancijom.
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33787 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

ElRe wrote: 03/02/2021 08:57 Ouu, to je famozni Prince motor. Teško da će se neko ponuditi da radi sa garancijom.
Šta je Prince motor?
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#33788 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

nikeze wrote: 03/02/2021 08:59

Šta je Prince motor?
https://123vs.ru/bs/novyi-dvigatel-ep6- ... ki-motora/
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#33789 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sime_cipol »

ElRe wrote: 03/02/2021 08:57 Ouu, to je famozni Prince motor. Teško da će se neko ponuditi da radi sa garancijom.
Jesi siguran?
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#33790 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

ElRe wrote: 03/02/2021 09:02
nikeze wrote: 03/02/2021 08:59

Šta je Prince motor?
https://123vs.ru/bs/novyi-dvigatel-ep6- ... ki-motora/
Izvini, možda sam i pogriješio. Koliko tačno kubika ima tvoj 1.4? 1397 ili 1360?
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33791 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

To je stari motor Tu ili Et....
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#33792 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sime_cipol »

konektovan wrote: 03/02/2021 09:05 To je stari motor Tu ili Et....
Tako je, samo 16v i ima VVTI :thumbup:
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33793 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

ElRe wrote: 03/02/2021 09:05
ElRe wrote: 03/02/2021 09:02
nikeze wrote: 03/02/2021 08:59

Šta je Prince motor?
https://123vs.ru/bs/novyi-dvigatel-ep6- ... ki-motora/
Izvini, možda sam i pogriješio. Koliko tačno kubika ima tvoj 1.4? 1397 ili 1360?
Nema lanac nego zupčasti remen i benzinac je. Piše 1.4
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#33794 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 03/02/2021 09:06
konektovan wrote: 03/02/2021 09:05 To je stari motor Tu ili Et....
Tako je, samo 16v i ima VVTI :thumbup:
To onda iz temelja mijenja priču :)
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33795 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

Motor je KFU (ET3J4) 88 KS 65 kw.
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33796 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

nikeze wrote: 03/02/2021 08:47 Ko u Sarajevu može promjeniti gumice ventila ( majstorski se zovu bifoni) i vođice ventila na Citroenu C4 1.4 88 kS 2009 godište, a da to uradi kako treba i da ponudi garanciju i račun na rad a da cijena nije astronomska. Čak u ovlašteni servis uopće nije raspoložen da to radi jer je ishod neizvjestan, a popravak skup zbog puno radnih sati jer treba rastaviti mašinu i promijeniti uz bifone i brtvu glave motora, semeringe bregastih osovina i vijke koji stežu glavu. Naime auto troši oko 4 dece ulja na 1000 km, sa tendencijom povećanja. Na eko testu u inostranstvu je sve prošlo normalno ali to je bilo prije 6 mjeseci kad je trošio 2 decilitra na 1000 km. Auto je prešao 145 000 km. Molim za savjet. Automobil ne puši i nema gubitka snage, što znači da bi kompresija trebala da bude u redu i da karike nisu otišle.
Motor je KFU (ET3J4) 88 KS 65 kw. 1360 cc. Benzinac i nema lanac.
Last edited by nikeze on 03/02/2021 09:10, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33797 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 03/02/2021 09:05 .
sta ovo kod tebe disk ide sa ABS senzorom :lol: :shock:
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33798 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 03/02/2021 09:10
konektovan wrote: 03/02/2021 09:05 .
sta ovo kod tebe disk ide sa ABS senzorom :lol: :shock:


Amare je li to radiš sa dijelovima??? :mrgreen:
Nemam pojma, iskreno, jedino znam da su u paketu zadnji disk i lezaj...
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#33799 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

nikeze wrote: 03/02/2021 09:09
Motor je KFU (ET3J4) 88 KS 65 kw. 1360 cc. Benzinac i nema lanac.
To je onda dobro i odlična osnova da se posao uradi kako treba. Naravno, pod uslovom da je ostatak motora uredan.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33800 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 03/02/2021 09:16
Evolution_IV wrote: 03/02/2021 09:10
konektovan wrote: 03/02/2021 09:05 .
sta ovo kod tebe disk ide sa ABS senzorom :lol: :shock:


Amare je li to radiš sa dijelovima??? :mrgreen:
Nemam pojma, iskreno, jedino znam da su u paketu zadnji disk i lezaj...
radiJo :D

ja lezaj+abs,skupo u pm al hajd barem si miran sto se tice lezaja i senzora :thumbup:,ubijes 3 muhe jedin udarcem...
Post Reply