hilmija frlj wrote: ↑02/02/2021 22:24vjeshalica wrote: ↑02/02/2021 09:43Dobro je bolan supcino glavatayandIx wrote: ↑02/02/2021 09:32 Ma najbolje je za svog limenog ljubimca uzet nešto pametno
http://vodickrozzivot.com/zaauto.html
![]()
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
noviclan
- Posts: 15026
- Joined: 31/10/2013 06:48
#33776 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#33778 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nijekonektovan wrote: ↑03/02/2021 06:57Je li skup platinium disc???![]()
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33779 Re: Pitamo Mehanicare ?
Žena mi odobrila budzet od 300 KM za zadnje diskove,....kaze dosta ti je, nije lamborghini...
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#33780 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gazda si 
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
#33782 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko u Sarajevu može promjeniti gumice ventila ( majstorski se zovu bifoni) i vođice ventila na Citroenu C4 1.4 88 kS 2009 godište, a da to uradi kako treba i da ponudi garanciju i račun na rad a da cijena nije astronomska. Čak u ovlašteni servis uopće nije raspoložen da to radi jer je ishod neizvjestan, a popravak skup zbog puno radnih sati jer treba rastaviti mašinu i promijeniti uz bifone i brtvu glave motora, semeringe bregastih osovina i vijke koji stežu glavu. Naime auto troši oko 4 dece ulja na 1000 km, sa tendencijom povećanja. Na eko testu u inostranstvu je sve prošlo normalno ali to je bilo prije 6 mjeseci kad je trošio 2 decilitra na 1000 km. Auto je prešao 145 000 km. Molim za savjet. Automobil ne puši i nema gubitka snage, što znači da bi kompresija trebala da bude u redu i da karike nisu otišle.
- Rockefeller
- Posts: 8708
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#33783 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja ti prvi ne bi dao garanciju.
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#33784 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je sporno s garancijom?
Kaze 5 god. garancije, na bojler u kupatilu, pokriva sve, osim u slucaju ako dodje u dodir s vodom
Samo treba znati formulisati.
Kaze 5 god. garancije, na bojler u kupatilu, pokriva sve, osim u slucaju ako dodje u dodir s vodom
Samo treba znati formulisati.
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
#33785 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zašto?
U čemu je problem, u AS auto centru su mijenjali bifone na službenim autima VW bez problema i dobije se i račun i garancija
Majstori koji su prošii obuku, rade po Workshop manualu i sa moment ključevima i rade polako mogu to uraditi bez problema, ali takvih više nema.
Last edited by nikeze on 03/02/2021 08:58, edited 1 time in total.
- ElRe
- Posts: 16932
- Joined: 12/12/2011 11:28
#33786 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ouu, to je famozni Prince motor. Teško da će se neko ponuditi da radi sa garancijom.
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
- ElRe
- Posts: 16932
- Joined: 12/12/2011 11:28
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
- ElRe
- Posts: 16932
- Joined: 12/12/2011 11:28
#33790 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izvini, možda sam i pogriješio. Koliko tačno kubika ima tvoj 1.4? 1397 ili 1360?
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33791 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je stari motor Tu ili Et....
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#33792 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako je, samo 16v i ima VVTI
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
#33793 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema lanac nego zupčasti remen i benzinac je. Piše 1.4
- ElRe
- Posts: 16932
- Joined: 12/12/2011 11:28
#33794 Re: Pitamo Mehanicare ?
To onda iz temelja mijenja priču
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
#33795 Re: Pitamo Mehanicare ?
Motor je KFU (ET3J4) 88 KS 65 kw.
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
#33796 Re: Pitamo Mehanicare ?
Motor je KFU (ET3J4) 88 KS 65 kw. 1360 cc. Benzinac i nema lanac.nikeze wrote: ↑03/02/2021 08:47 Ko u Sarajevu može promjeniti gumice ventila ( majstorski se zovu bifoni) i vođice ventila na Citroenu C4 1.4 88 kS 2009 godište, a da to uradi kako treba i da ponudi garanciju i račun na rad a da cijena nije astronomska. Čak u ovlašteni servis uopće nije raspoložen da to radi jer je ishod neizvjestan, a popravak skup zbog puno radnih sati jer treba rastaviti mašinu i promijeniti uz bifone i brtvu glave motora, semeringe bregastih osovina i vijke koji stežu glavu. Naime auto troši oko 4 dece ulja na 1000 km, sa tendencijom povećanja. Na eko testu u inostranstvu je sve prošlo normalno ali to je bilo prije 6 mjeseci kad je trošio 2 decilitra na 1000 km. Auto je prešao 145 000 km. Molim za savjet. Automobil ne puši i nema gubitka snage, što znači da bi kompresija trebala da bude u redu i da karike nisu otišle.
Last edited by nikeze on 03/02/2021 09:10, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33798 Re: Pitamo Mehanicare ?
Amare je li to radiš sa dijelovima???
Nemam pojma, iskreno, jedino znam da su u paketu zadnji disk i lezaj...
- ElRe
- Posts: 16932
- Joined: 12/12/2011 11:28
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33800 Re: Pitamo Mehanicare ?
radiJokonektovan wrote: ↑03/02/2021 09:16
Amare je li to radiš sa dijelovima???![]()
Nemam pojma, iskreno, jedino znam da su u paketu zadnji disk i lezaj...
ja lezaj+abs,skupo u pm al hajd barem si miran sto se tice lezaja i senzora
