..sache ti ex.... i ostali gurmani odgovoriti- da je 'iz raja izashla'hadzinicasa wrote: ↑06/05/2020 12:51de ne bogohuli ti s vegetom. ko jos, a da imalo drzi do sebe i kuhanja, koristi vegetu!?
izbacena ima sigurno 15tak godina. sami otrov, koncentrati i emulgatori. sto je najgore kad stavis vegetu svako jelo ima isti smek.
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40426 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40427 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
kod mene ide na sve nacine...slatko,slano,supa,pomfrit,pire,kolac,pecen,kuhan...stvarno je na se nacine upotrebljivpustopoljina wrote: ↑06/05/2020 11:42 Btw
Takav citav u rerni sam zapravo isto jela, isto atilin recept, ali je "sos" bio saso mange tofu-a i nije mi bilo nesto wow. Ali sa pravim jogurtom bi moglo biti.
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40428 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
a kad pravis bloody mary,sta ubacis onda umjesto celeraexliberal-ex wrote: ↑06/05/2020 01:02
Dobro izgleda ramsteksamo celer nikako negotivim.
Nema sanse da cu ga ja pojest ni skuhan a kamo tek sirov.
Kad ga ubace u salatu ja sve isprevrcem dok ga isceprkam ali ako se desi da neki preskocim dusu hocu da povratim....ova moja se vazda cereka kad pocnem da bogaram![]()
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40430 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jest. Jela. Al' sam polijena postala.samsonsam wrote: ↑06/05/2020 13:04kod mene ide na sve nacine...slatko,slano,supa,pomfrit,pire,kolac,pecen,kuhan...stvarno je na se nacine upotrebljivpustopoljina wrote: ↑06/05/2020 11:42 Btw
Takav citav u rerni sam zapravo isto jela, isto atilin recept, ali je "sos" bio saso mange tofu-a i nije mi bilo nesto wow. Ali sa pravim jogurtom bi moglo biti.![]()
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40432 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
za korijander je nauka dokazala da odredjeni procenat ljudi ukus korijandera podsjeca na sapun (genetski uslovljeno isto kao i alergije) i to se ne mijenjapustopoljina wrote: ↑06/05/2020 12:55 Joj ja celer mogu...i te stange i onaj korijen...i list i sirov i kuhan.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40433 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja obicno govorim ljudima- moras probati, prvo probaj, pa reci da ti se ne svidja...samsonsam wrote: ↑06/05/2020 13:14za korijander je nauka dokazala da odredjeni procenat ljudi ukus korijandera podsjeca na sapun (genetski uslovljeno isto kao i alergije) i to se ne mijenjapustopoljina wrote: ↑06/05/2020 12:55 Joj ja celer mogu...i te stange i onaj korijen...i list i sirov i kuhan.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.znaci ili ti je (genetski) ukusan ili je kao sapun...ja volim korijander ali zena nikako
![]()
Al' kad se sjetim ovcijih i kozjih proizvoda i korijandera, usutim
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40434 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
a sta ti je to,ta vegetA? nesto mi poznato zvuci
pored mnostva svjezih i suhih zacina mi ne treba nista drugo ali ko voli nek koristi...ne osudjujem
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40435 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
moja bolja polovica je istapustopoljina wrote: ↑06/05/2020 13:16Ja obicno govorim ljudima- moras probati, prvo probaj, pa reci da ti se ne svidja...samsonsam wrote: ↑06/05/2020 13:14za korijander je nauka dokazala da odredjeni procenat ljudi ukus korijandera podsjeca na sapun (genetski uslovljeno isto kao i alergije) i to se ne mijenjapustopoljina wrote: ↑06/05/2020 12:55 Joj ja celer mogu...i te stange i onaj korijen...i list i sirov i kuhan.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.znaci ili ti je (genetski) ukusan ili je kao sapun...ja volim korijander ali zena nikako
![]()
Al' kad se sjetim ovcijih i kozjih proizvoda i korijandera, usutim![]()
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40436 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.. da, da..... neki to primjete..
. ne osudjujem nista-- ali, smo nedavno o -vegeti -pisali...
..U Sarajevu sam jedne godine jela -krompirushu- i vegeta ukus..
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40437 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ima tih sto jos koriste vegetu, mogu ja to jesti, odrasla uz zlicu vegete...ali sto neko napisa..
Sve isto smeka.
Sta kazu za gene antikorijanderske? Bilo bi zanimljivo znati sta ta sitnica jos govori...sklonost ovim ili onim oboljenjima, zivotni vijek itd.
Sve isto smeka.
Sta kazu za gene antikorijanderske? Bilo bi zanimljivo znati sta ta sitnica jos govori...sklonost ovim ili onim oboljenjima, zivotni vijek itd.
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#40439 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jel ovo ramazanski....čitava stranica ni jedne slike 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40441 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
...sachu ja sliku ubaciti.. 
..~~
..bez zacina..&..
..~~

..bez zacina..&..
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40443 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hadzinicasa wrote: ↑06/05/2020 13:49pa sto njega onda navracas!? ne kontam.
moze se namazati puterom i posuti crvenom paprikom ili cak bjelanjkom...
..
jes' ti ozbiljna?
...................................................
..
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40447 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40448 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
gen OR6A2 je (su) krivac kazu naucnici u kombinaciji sa aldehidimapustopoljina wrote: ↑06/05/2020 13:29 Ima tih sto jos koriste vegetu, mogu ja to jesti, odrasla uz zlicu vegete...ali sto neko napisa..
Sve isto smeka.
Sta kazu za gene antikorijanderske? Bilo bi zanimljivo znati sta ta sitnica jos govori...sklonost ovim ili onim oboljenjima, zivotni vijek itd.
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40449 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
bre Mihajlo, breomar little wrote: ↑06/05/2020 14:21ljubica moja
mihajlo, miki, miki, prodje zivot ovoliki
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
