Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40401 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

moonca wrote: 05/05/2020 22:22
AstorH wrote: 05/05/2020 22:09 Bgmi ja se nema suČim poValit večeras.
Odustao sam.
Krompir (mladi) u rerni. Kali se ima 3 ure.
Ja ga ne mogu cekat. Et.
Nareza san sta imam. Prigladnio.
jbga,

Image
Oh, paradajz-odlican... ostalo- :thumbup:
Ako nemas pametnijeg posla, mogla bi da mi ovaj cesmigadoll tucas :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40402 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Meni ovaj stakasa ima najdrazu kuhinju :lol: iako ne jedem meso.
Nije vazda nesto suho, niti vazda neke corbe.
Nego kad god vidim jelo, ono tacno dise i mirise.
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40403 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

@AstorH nista trešnja, samo bukva :lol:
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40404 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

pizarro wrote: 05/05/2020 21:57

doner od soje, riza i nesto salate, uz to sosovi zaziki i sriracha.
jesi ti pravio soju? :D
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#40405 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Pohovani patlidžan s umakom od paradajza

Image

Image

Ramstek i tartar sos na neki moj način
Lepine sam za oba jela malo tostirala, da budu hrskave, a celer mi je odličan uz sve. Navukla sam se na njega, samo što iz mene ne počne rasti :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40406 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

AstorH wrote: 05/05/2020 22:30 Ako nemas pametnijeg posla
..imam... :oops: :komi:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40407 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

zizi505 wrote: 05/05/2020 23:56

Image

Ramstek i tartar sos na neki moj način
Lepine sam za oba jela malo tostirala, da budu hrskave, a celer mi je odličan uz sve. Navukla sam se na njega, samo što iz mene ne počne rasti :D
Dobro izgleda ramstek :thumbup: samo celer nikako negotivim.
Nema sanse da cu ga ja pojest ni skuhan a kamo tek sirov.
Kad ga ubace u salatu ja sve isprevrcem dok ga isceprkam ali ako se desi da neki preskocim dusu hocu da povratim....ova moja se vazda cereka kad pocnem da bogaram :twisted:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40408 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

pustopoljina wrote: 05/05/2020 22:33 Meni ovaj stakasa ima najdrazu kuhinju :lol: iako ne jedem meso.
Nije vazda nesto suho, niti vazda neke corbe.
Nego kad god vidim jelo, ono tacno dise i mirise.
:thumbup:
Meni je ova saksuka cudo. Lani je prvi put probao, bas u Becu. I odusevio se. Tesko da moze socnija i ukusnija veganska varijanta
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40409 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

exliberal-ex wrote: 06/05/2020 01:02
zizi505 wrote: 05/05/2020 23:56

Image

Ramstek i tartar sos na neki moj način
Lepine sam za oba jela malo tostirala, da budu hrskave, a celer mi je odličan uz sve. Navukla sam se na njega, samo što iz mene ne počne rasti :D
Dobro izgleda ramstek :thumbup: samo celer nikako negotivim.
Nema sanse da cu ga ja pojest ni skuhan a kamo tek sirov.
Kad ga ubace u salatu ja sve isprevrcem dok ga isceprkam ali ako se desi da neki preskocim dusu hocu da povratim....ova moja se vazda cereka kad pocnem da bogaram :twisted:
Ono je u tebe gospoja Talijanka!? Oni ga opet u sve stavljaju, il sofrito, nigdje luk ne solira nego ga celer u stopu prati. I meni je potezak, ja ga i mogu izdinstanog, stvarno podigne okus ali mu i tad koru ogulim. Probaj bez kore/opne velika je razlika
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40410 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

ja ga zivog ne mogu, puskom da me tjeras. jos kad ih vidim ovdje, grickaju ga onako, uzme i zvace, stavljaju u one finger food opcije, zamanta mi se. :D s druge strane, kuhati bez celera mi za strazbura, mirepoix osnova pola kuhinjskih aromatskih baza.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40411 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

stakasa wrote: 06/05/2020 01:27
Ono je u tebe gospoja Talijanka!? Oni ga opet u sve stavljaju, il sofrito, nigdje luk ne solira nego ga celer u stopu prati. I meni je potezak, ja ga i mogu izdinstanog, stvarno podigne okus ali mu i tad koru ogulim. Probaj bez kore/opne velika je razlika
Sve pamtite :D

jeste italijanka je i bas kao sto kazes svugdje ga stave a ja ga nemogi nikako.
sirovog nema sanse bas kao sto @omar little spomenu , vidim ih jedu ih uz krilca, bloody mary...ma da mi platis nebi uzeo.
nemogu ga ni kuhanog, oni naprave pilecu supu sa celerom...nema sanse, jedino cu ga pojest kad naprave minestrone ...tad nekako prodje jer se izgubi ukus ali ni tad mi nije .... :place1: uf...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40412 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

AstorH wrote: 05/05/2020 21:46 Iskreno veceras da recem,ne ide mi nikako od ruke.yebe me rerna.ili stayaznan sta.
Turio mladi kumpir sa kapulom i mrkvom, nema sanse da dobijen koricu,
Bas sam ljut upm.
Evo 3 ure u rerni ne bi bogotac :place1:
Dodje mi da zalijem sve benzinom :(
..dodaj zlicu vegete.. :zoka:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#40413 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

moonca wrote: 05/05/2020 00:38
Miss Moonlight wrote: 05/05/2020 00:35 Izgleda ukusno, slična mom voćnom kolaču
Jesi li imala bona neki veći tanjir? :lol: :kiss:
:roll:
..pa i ovaj je vocni- jabuka --nije krompir.... :zoka: :lol:
..--desert tanjiric... :lol: aha- ti jedesh iz -pladnja za party-je.. :oops:
ako ti je ono desertni tanjiric, onda ono nije kolač nego njegov DNK :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40414 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

stakasa wrote: 05/05/2020 17:23
samsonsam wrote: 05/05/2020 14:17
stakasa wrote: 05/05/2020 11:37 Sak suka
Proprze se patlidzani i preliju sugom od paradajza i paprika. Dosta saransaka i kasika sirceta ili koncentrata soka od sipka da izbalansira sug.
Ah, da, treba dobro savrit, da se ljepi
a dodajes li chilli i persun? a odozgo turski/grcki jogurt :gladna:
Chilli nisam, gledam da su paprike malo jace. Pod chilli pretpostavljam da si mislio zacin a ne svjezu papriku!? A persun samo po vrhu, pri serviranju.
Kada sam gledao recepte vidio sam da stavljaju onaj gusti turski jogurt po vrhu, ide li sam jogurt ili ga na neki nacin obogate? Ako imas link bas bih ti bio zahvalan. Ja se u ovome davim i kad je ovako ali tacno imam osjecaj da bi ga jogurt upotpunio. Znam da ima verzija sa metvicom i saransakom ali nisam nasao pa sam ovako napravio.
Lako je meni napravit hranu koju sam kuci jeo, iako nikad nisam kuhao. Znas rezultat, znas u kojem smjeru da ides. Ali sa ovim stranim jelima koje covjek oproba u restoranu je teze, gledas videa na jutubu, ne znas sta govore, nagadas. Ali je saksuka ispala za deset, restoranska (i bolja).
kad imam stavljam svjezu chilli papricicu (pitanje ukusa) inace moze i mljeveni chilli :izet:

samo jogurt bez dodataka nabacis preko i to je to...inace mozes jogurt sa malo limunovog soka i bijelog luka promjesati ali sve te sastojke vec imas u jelu pa bi bilo previse

prednost kad pravis kuci u odnosu na restoran je da sve pravis pp svom ukusu a ne kako ti kuhar spremi :izet: ...ja vecinom uzmem bazni recept kad sta novo isprobavam i onda par puta pravim dok ne naletim na dobitnu kombinciju :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40415 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Hvala samsonsam, iskustvo govori iz tebe :D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40416 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pizarro wrote: 05/05/2020 05:33
i ja planiram malo vise se posvetiti slatkom krompiru, samo jos ganjam dobru verziju sa fetom ili cottage cheese.
uzmes ca 3 slatka krompira (zavisno od velicine) dobro operes,izbockas viljuskom,prelijes maslinovim uljem,posolis,pobiberis,zamotas u alu foliju i u rernu 200stepeni ca 45 minuta

u medjuvremenu promjesas ca 125 ml grckog/tursko jogurta sa malo limunovog soka,1 cehanj istisnutog bijelog luka,so i biber...probas vise puta dok ne dobijes zeljeni ukus

ogulis 1 avokado,izgnjecis ga...isjeces ca 1/3 krastavca i ca 125 gr cherry paradajza

izvadis slatki krompir kad je gotov,rasjeces popola NE SKROZ,napunis kashom od avokada,dodas paradajz i krastavac,izdrobis feta sira preko i pospes sa ca 2 kasike oraha

sevriras sa jogurt sosom :gladna:

lako,brzo,zdravo i ukusno :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40417 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

stakasa wrote: 06/05/2020 11:23 Hvala samsonsam, iskustvo govori iz tebe :D
nema na cemu ...trial-and-error metoda uvijek pomaze ;-) :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40418 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pustopoljina wrote: 05/05/2020 22:33 Meni ovaj stakasa ima najdrazu kuhinju :lol: iako ne jedem meso.
Nije vazda nesto suho, niti vazda neke corbe.
Nego kad god vidim jelo, ono tacno dise i mirise.
to i meni prvo padne na pamet kad sta postavi :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40419 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 06/05/2020 04:44
AstorH wrote: 05/05/2020 21:46 Iskreno veceras da recem,ne ide mi nikako od ruke.yebe me rerna.ili stayaznan sta.
Turio mladi kumpir sa kapulom i mrkvom, nema sanse da dobijen koricu,
Bas sam ljut upm.
Evo 3 ure u rerni ne bi bogotac :place1:
Dodje mi da zalijem sve benzinom :(
..dodaj zlicu vegete.. :zoka:
:fazlija: :chmoljava:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40420 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

samsonsam wrote: 06/05/2020 11:34
pizarro wrote: 05/05/2020 05:33
i ja planiram malo vise se posvetiti slatkom krompiru, samo jos ganjam dobru verziju sa fetom ili cottage cheese.
uzmes ca 3 slatka krompira (zavisno od velicine) dobro operes,izbockas viljuskom,prelijes maslinovim uljem,posolis,pobiberis,zamotas u alu foliju i u rernu 200stepeni ca 45 minuta

u medjuvremenu promjesas ca 125 ml grckog/tursko jogurta sa malo limunovog soka,1 cehanj istisnutog bijelog luka,so i biber...probas vise puta dok ne dobijes zeljeni ukus

ogulis 1 avokado,izgnjecis ga...isjeces ca 1/3 krastavca i ca 125 gr cherry paradajza

izvadis slatki krompir kad je gotov,rasjeces popola NE SKROZ,napunis kashom od avokada,dodas paradajz i krastavac,izdrobis feta sira preko i pospes sa ca 2 kasike oraha

sevriras sa jogurt sosom :gladna:

lako,brzo,zdravo i ukusno :izet:
Zvuci dobro. Must try. Tebi isto respect za kuhanje pogotovo sto sam skontala da sam pravis seitan i slicne zapetljancije.
Ja nekad ubacim u Curry (slatki krompir), al ugl. Kad jedan imam pa ne znam sta bih s njim.

Ali zapravo najcesci nacin na koji ga jedem je nesto izmedju pomfrija i vedges..sol, ruzmarin, biber, ulje, promijesaj, jedan sloj, pravac vruca rerna. Ovamo paradajz, datule, cini mi se i limuna malo...smiksano u kecap...recept od onog vegana atile hildmana.
Zero effort.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40421 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Btw
Takav citav u rerni sam zapravo isto jela, isto atilin recept, ali je "sos" bio saso mange tofu-a i nije mi bilo nesto wow. Ali sa pravim jogurtom bi moglo biti.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40422 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

zizi505 wrote: 05/05/2020 23:56 Pohovani patlidžan s umakom od paradajza

Image

Image

Ramstek i tartar sos na neki moj način
Lepine sam za oba jela malo tostirala, da budu hrskave, a celer mi je odličan uz sve. Navukla sam se na njega, samo što iz mene ne počne rasti :D
moze meni ova mesina i hajd' eto tartar sos, iako vise volim senf ili biber sos uz to.
a celer ni nacrtan. sto kazu @omar little i @exliberal-ex svjezeg ni u ludilu. a skuhanog, onog korjena, samo smek kad mu osjetim u jelu, ubila bi se. ne mogu pa da me ubijes.

zato svih ostalih zacina, lopatom.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40423 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

moonca wrote: 06/05/2020 04:44
AstorH wrote: 05/05/2020 21:46 Iskreno veceras da recem,ne ide mi nikako od ruke.yebe me rerna.ili stayaznan sta.
Turio mladi kumpir sa kapulom i mrkvom, nema sanse da dobijen koricu,
Bas sam ljut upm.
Evo 3 ure u rerni ne bi bogotac :place1:
Dodje mi da zalijem sve benzinom :(
..dodaj zlicu vegete.. :zoka:
de ne bogohuli ti s vegetom. ko jos, a da imalo drzi do sebe i kuhanja, koristi vegetu!?
izbacena ima sigurno 15tak godina. sami otrov, koncentrati i emulgatori. sto je najgore kad stavis vegetu svako jelo ima isti smek.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40424 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 06/05/2020 11:38
moonca wrote: 06/05/2020 04:44
AstorH wrote: 05/05/2020 21:46 Iskreno veceras da recem,ne ide mi nikako od ruke.yebe me rerna.ili stayaznan sta.
Turio mladi kumpir sa kapulom i mrkvom, nema sanse da dobijen koricu,
Bas sam ljut upm.
Evo 3 ure u rerni ne bi bogotac :place1:
Dodje mi da zalijem sve benzinom :(
..dodaj zlicu vegete.. :zoka:
:fazlija: :chmoljava:
Image
.. ne pratish....
.. :zoka:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40425 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Joj ja celer mogu...i te stange i onaj korijen...i list i sirov i kuhan.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.
Post Reply