Ako nemas pametnijeg posla, mogla bi da mi ovaj cesmigadoll tucas
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#40401 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40402 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Meni ovaj stakasa ima najdrazu kuhinju
iako ne jedem meso.
Nije vazda nesto suho, niti vazda neke corbe.
Nego kad god vidim jelo, ono tacno dise i mirise.
Nije vazda nesto suho, niti vazda neke corbe.
Nego kad god vidim jelo, ono tacno dise i mirise.
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#40403 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
@AstorH nista trešnja, samo bukva 
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#40407 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dobro izgleda ramstek
Nema sanse da cu ga ja pojest ni skuhan a kamo tek sirov.
Kad ga ubace u salatu ja sve isprevrcem dok ga isceprkam ali ako se desi da neki preskocim dusu hocu da povratim....ova moja se vazda cereka kad pocnem da bogaram
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#40408 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pustopoljina wrote: ↑05/05/2020 22:33 Meni ovaj stakasa ima najdrazu kuhinjuiako ne jedem meso.
Nije vazda nesto suho, niti vazda neke corbe.
Nego kad god vidim jelo, ono tacno dise i mirise.
Meni je ova saksuka cudo. Lani je prvi put probao, bas u Becu. I odusevio se. Tesko da moze socnija i ukusnija veganska varijanta
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#40409 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ono je u tebe gospoja Talijanka!? Oni ga opet u sve stavljaju, il sofrito, nigdje luk ne solira nego ga celer u stopu prati. I meni je potezak, ja ga i mogu izdinstanog, stvarno podigne okus ali mu i tad koru ogulim. Probaj bez kore/opne velika je razlikaexliberal-ex wrote: ↑06/05/2020 01:02Dobro izgleda ramsteksamo celer nikako negotivim.
Nema sanse da cu ga ja pojest ni skuhan a kamo tek sirov.
Kad ga ubace u salatu ja sve isprevrcem dok ga isceprkam ali ako se desi da neki preskocim dusu hocu da povratim....ova moja se vazda cereka kad pocnem da bogaram![]()
-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40410 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja ga zivog ne mogu, puskom da me tjeras. jos kad ih vidim ovdje, grickaju ga onako, uzme i zvace, stavljaju u one finger food opcije, zamanta mi se.
s druge strane, kuhati bez celera mi za strazbura, mirepoix osnova pola kuhinjskih aromatskih baza.
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#40411 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sve pamtite
jeste italijanka je i bas kao sto kazes svugdje ga stave a ja ga nemogi nikako.
sirovog nema sanse bas kao sto @omar little spomenu , vidim ih jedu ih uz krilca, bloody mary...ma da mi platis nebi uzeo.
nemogu ga ni kuhanog, oni naprave pilecu supu sa celerom...nema sanse, jedino cu ga pojest kad naprave minestrone ...tad nekako prodje jer se izgubi ukus ali ni tad mi nije ....
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#40413 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ako ti je ono desertni tanjiric, onda ono nije kolač nego njegov DNKmoonca wrote: ↑05/05/2020 00:38Miss Moonlight wrote: ↑05/05/2020 00:35 Izgleda ukusno, slična mom voćnom kolaču
Jesi li imala bona neki veći tanjir?![]()
![]()
..pa i ovaj je vocni- jabuka --nije krompir....![]()
![]()
..--desert tanjiric...aha- ti jedesh iz -pladnja za party-je..
![]()
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40414 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
kad imam stavljam svjezu chilli papricicu (pitanje ukusa) inace moze i mljeveni chillistakasa wrote: ↑05/05/2020 17:23Chilli nisam, gledam da su paprike malo jace. Pod chilli pretpostavljam da si mislio zacin a ne svjezu papriku!? A persun samo po vrhu, pri serviranju.
Kada sam gledao recepte vidio sam da stavljaju onaj gusti turski jogurt po vrhu, ide li sam jogurt ili ga na neki nacin obogate? Ako imas link bas bih ti bio zahvalan. Ja se u ovome davim i kad je ovako ali tacno imam osjecaj da bi ga jogurt upotpunio. Znam da ima verzija sa metvicom i saransakom ali nisam nasao pa sam ovako napravio.
Lako je meni napravit hranu koju sam kuci jeo, iako nikad nisam kuhao. Znas rezultat, znas u kojem smjeru da ides. Ali sa ovim stranim jelima koje covjek oproba u restoranu je teze, gledas videa na jutubu, ne znas sta govore, nagadas. Ali je saksuka ispala za deset, restoranska (i bolja).
samo jogurt bez dodataka nabacis preko i to je to...inace mozes jogurt sa malo limunovog soka i bijelog luka promjesati ali sve te sastojke vec imas u jelu pa bi bilo previse
prednost kad pravis kuci u odnosu na restoran je da sve pravis pp svom ukusu a ne kako ti kuhar spremi
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#40415 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvala samsonsam, iskustvo govori iz tebe 
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40416 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
uzmes ca 3 slatka krompira (zavisno od velicine) dobro operes,izbockas viljuskom,prelijes maslinovim uljem,posolis,pobiberis,zamotas u alu foliju i u rernu 200stepeni ca 45 minuta
u medjuvremenu promjesas ca 125 ml grckog/tursko jogurta sa malo limunovog soka,1 cehanj istisnutog bijelog luka,so i biber...probas vise puta dok ne dobijes zeljeni ukus
ogulis 1 avokado,izgnjecis ga...isjeces ca 1/3 krastavca i ca 125 gr cherry paradajza
izvadis slatki krompir kad je gotov,rasjeces popola NE SKROZ,napunis kashom od avokada,dodas paradajz i krastavac,izdrobis feta sira preko i pospes sa ca 2 kasike oraha
sevriras sa jogurt sosom
lako,brzo,zdravo i ukusno
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40418 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
to i meni prvo padne na pamet kad sta postavipustopoljina wrote: ↑05/05/2020 22:33 Meni ovaj stakasa ima najdrazu kuhinjuiako ne jedem meso.
Nije vazda nesto suho, niti vazda neke corbe.
Nego kad god vidim jelo, ono tacno dise i mirise.
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40419 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40420 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zvuci dobro. Must try. Tebi isto respect za kuhanje pogotovo sto sam skontala da sam pravis seitan i slicne zapetljancije.samsonsam wrote: ↑06/05/2020 11:34uzmes ca 3 slatka krompira (zavisno od velicine) dobro operes,izbockas viljuskom,prelijes maslinovim uljem,posolis,pobiberis,zamotas u alu foliju i u rernu 200stepeni ca 45 minuta
u medjuvremenu promjesas ca 125 ml grckog/tursko jogurta sa malo limunovog soka,1 cehanj istisnutog bijelog luka,so i biber...probas vise puta dok ne dobijes zeljeni ukus
ogulis 1 avokado,izgnjecis ga...isjeces ca 1/3 krastavca i ca 125 gr cherry paradajza
izvadis slatki krompir kad je gotov,rasjeces popola NE SKROZ,napunis kashom od avokada,dodas paradajz i krastavac,izdrobis feta sira preko i pospes sa ca 2 kasike oraha
sevriras sa jogurt sosom![]()
lako,brzo,zdravo i ukusno![]()
Ja nekad ubacim u Curry (slatki krompir), al ugl. Kad jedan imam pa ne znam sta bih s njim.
Ali zapravo najcesci nacin na koji ga jedem je nesto izmedju pomfrija i vedges..sol, ruzmarin, biber, ulje, promijesaj, jedan sloj, pravac vruca rerna. Ovamo paradajz, datule, cini mi se i limuna malo...smiksano u kecap...recept od onog vegana atile hildmana.
Zero effort.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40421 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Btw
Takav citav u rerni sam zapravo isto jela, isto atilin recept, ali je "sos" bio saso mange tofu-a i nije mi bilo nesto wow. Ali sa pravim jogurtom bi moglo biti.
Takav citav u rerni sam zapravo isto jela, isto atilin recept, ali je "sos" bio saso mange tofu-a i nije mi bilo nesto wow. Ali sa pravim jogurtom bi moglo biti.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#40422 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
moze meni ova mesina i hajd' eto tartar sos, iako vise volim senf ili biber sos uz to.
a celer ni nacrtan. sto kazu @omar little i @exliberal-ex svjezeg ni u ludilu. a skuhanog, onog korjena, samo smek kad mu osjetim u jelu, ubila bi se. ne mogu pa da me ubijes.
zato svih ostalih zacina, lopatom.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#40423 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40425 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Joj ja celer mogu...i te stange i onaj korijen...i list i sirov i kuhan.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.


