Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40426 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

hadzinicasa wrote: 06/05/2020 12:51
moonca wrote: 06/05/2020 04:44
AstorH wrote: 05/05/2020 21:46 Iskreno veceras da recem,ne ide mi nikako od ruke.yebe me rerna.ili stayaznan sta.
Turio mladi kumpir sa kapulom i mrkvom, nema sanse da dobijen koricu,
Bas sam ljut upm.
Evo 3 ure u rerni ne bi bogotac :place1:
Dodje mi da zalijem sve benzinom :(
..dodaj zlicu vegete.. :zoka:
de ne bogohuli ti s vegetom. ko jos, a da imalo drzi do sebe i kuhanja, koristi vegetu!?
izbacena ima sigurno 15tak godina. sami otrov, koncentrati i emulgatori. sto je najgore kad stavis vegetu svako jelo ima isti smek.
..sache ti ex.... i ostali gurmani odgovoriti- da je 'iz raja izashla' :oops: :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40427 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pustopoljina wrote: 06/05/2020 11:42 Btw
Takav citav u rerni sam zapravo isto jela, isto atilin recept, ali je "sos" bio saso mange tofu-a i nije mi bilo nesto wow. Ali sa pravim jogurtom bi moglo biti.
kod mene ide na sve nacine...slatko,slano,supa,pomfrit,pire,kolac,pecen,kuhan...stvarno je na se nacine upotrebljiv :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40428 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

exliberal-ex wrote: 06/05/2020 01:02

Dobro izgleda ramstek :thumbup: samo celer nikako negotivim.
Nema sanse da cu ga ja pojest ni skuhan a kamo tek sirov.
Kad ga ubace u salatu ja sve isprevrcem dok ga isceprkam ali ako se desi da neki preskocim dusu hocu da povratim....ova moja se vazda cereka kad pocnem da bogaram :twisted:
a kad pravis bloody mary,sta ubacis onda umjesto celera ;-) :roll:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40429 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 06/05/2020 12:55
Image
.. ne pratish....
.. :zoka:
pratim na brzaka ;-) :mrgreen:

znas kako je sahranjen ivo serdar?












2 lopate zemlje,1 kasika vegete :evil:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40430 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

samsonsam wrote: 06/05/2020 13:04
pustopoljina wrote: 06/05/2020 11:42 Btw
Takav citav u rerni sam zapravo isto jela, isto atilin recept, ali je "sos" bio saso mange tofu-a i nije mi bilo nesto wow. Ali sa pravim jogurtom bi moglo biti.
kod mene ide na sve nacine...slatko,slano,supa,pomfrit,pire,kolac,pecen,kuhan...stvarno je na se nacine upotrebljiv :thumbup:
Jest. Jela. Al' sam polijena postala.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40431 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 06/05/2020 13:08 2 lopate zemlje,1 kasika vegete :evil:
da ---cula sam ..

..ne koristim vagetu- preko 20 godina.. :oops:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40432 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pustopoljina wrote: 06/05/2020 12:55 Joj ja celer mogu...i te stange i onaj korijen...i list i sirov i kuhan.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.
za korijander je nauka dokazala da odredjeni procenat ljudi ukus korijandera podsjeca na sapun (genetski uslovljeno isto kao i alergije) i to se ne mijenja :izet: znaci ili ti je (genetski) ukusan ili je kao sapun...ja volim korijander ali zena nikako :oops:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40433 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

samsonsam wrote: 06/05/2020 13:14
pustopoljina wrote: 06/05/2020 12:55 Joj ja celer mogu...i te stange i onaj korijen...i list i sirov i kuhan.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.
za korijander je nauka dokazala da odredjeni procenat ljudi ukus korijandera podsjeca na sapun (genetski uslovljeno isto kao i alergije) i to se ne mijenja :izet: znaci ili ti je (genetski) ukusan ili je kao sapun...ja volim korijander ali zena nikako :oops:
Ja obicno govorim ljudima- moras probati, prvo probaj, pa reci da ti se ne svidja...
Al' kad se sjetim ovcijih i kozjih proizvoda i korijandera, usutim :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40434 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 06/05/2020 13:11
samsonsam wrote: 06/05/2020 13:08 2 lopate zemlje,1 kasika vegete :evil:
da ---cula sam ..

..ne koristim vagetu- preko 20 godina.. :oops:
a sta ti je to,ta vegetA? nesto mi poznato zvuci ;-) :lol:

pored mnostva svjezih i suhih zacina mi ne treba nista drugo ali ko voli nek koristi...ne osudjujem :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40435 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pustopoljina wrote: 06/05/2020 13:16
samsonsam wrote: 06/05/2020 13:14
pustopoljina wrote: 06/05/2020 12:55 Joj ja celer mogu...i te stange i onaj korijen...i list i sirov i kuhan.
Ne volim list korijandera, a opet sjeme mogu trpati u svako jelo, al' list onaj sapunasti...jok.
za korijander je nauka dokazala da odredjeni procenat ljudi ukus korijandera podsjeca na sapun (genetski uslovljeno isto kao i alergije) i to se ne mijenja :izet: znaci ili ti je (genetski) ukusan ili je kao sapun...ja volim korijander ali zena nikako :oops:
Ja obicno govorim ljudima- moras probati, prvo probaj, pa reci da ti se ne svidja...
Al' kad se sjetim ovcijih i kozjih proizvoda i korijandera, usutim :lol:
moja bolja polovica je ista :lol: :lol: :lol: ...ja mogu sve probati bez obzira kako izgleda ili mirise...kad zavrnem svjezu mladu haringu,nema mi taj dan poljubca ni blizu zeni prici :lol: :lol: :lol: kaze gdje ces zivu ribu jesti,nisi normalan :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40436 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 06/05/2020 13:19 a sta ti je to,ta vegetA? nesto mi poznato zvuci ;-) :lol:

pored mnostva svjezih i suhih zacina mi ne treba nista drugo ali ko voli nek koristi...ne osudjujem :)
.. da, da..... neki to primjete.. :wink:

. ne osudjujem nista-- ali, smo nedavno o -vegeti -pisali... :-D
..U Sarajevu sam jedne godine jela -krompirushu- i vegeta ukus.. :? :run:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40437 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Ima tih sto jos koriste vegetu, mogu ja to jesti, odrasla uz zlicu vegete...ali sto neko napisa..
Sve isto smeka.
Sta kazu za gene antikorijanderske? Bilo bi zanimljivo znati sta ta sitnica jos govori...sklonost ovim ili onim oboljenjima, zivotni vijek itd.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40438 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

moonca wrote: 06/05/2020 13:11
samsonsam wrote: 06/05/2020 13:08 2 lopate zemlje,1 kasika vegete :evil:
da ---cula sam ..

..ne koristim vagetu- preko 20 godina.. :oops:
ti ne jedeš preko 20 godina već..tako da je ni nemaš gdje koristiti a vjerovatno ni kupiti :P :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#40439 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Jel ovo ramazanski....čitava stranica ni jedne slike :-?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40440 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 06/05/2020 13:34 ti ne jedeš preko 20 godina već..tako da je ni nemaš gdje koristiti a vjerovatno ni kupiti :P :lol:
aha -- i ti si ''ljubimac' iste.. :oops: :lol:
..imam je gdje kupiti- cak, mislim da ima i bez MSG :zoka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40441 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

...sachu ja sliku ubaciti.. :oops:

..~~Image

..bez zacina..&..
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40442 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

moonca wrote: 06/05/2020 13:11
samsonsam wrote: 06/05/2020 13:08 2 lopate zemlje,1 kasika vegete :evil:
da ---cula sam ..

..ne koristim vagetu- preko 20 godina.. :oops:
pa sto njega onda navracas!? ne kontam.
moze se namazati puterom i posuti crvenom paprikom ili cak bjelanjkom...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40443 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

hadzinicasa wrote: 06/05/2020 13:49
moonca wrote: 06/05/2020 13:11
samsonsam wrote: 06/05/2020 13:08 2 lopate zemlje,1 kasika vegete :evil:
da ---cula sam ..

..ne koristim vagetu- preko 20 godina.. :oops:
pa sto njega onda navracas!? ne kontam.
moze se namazati puterom i posuti crvenom paprikom ili cak bjelanjkom...

..

jes' ti ozbiljna? :|

................................................... :arrow: shala ... bila..... :zoka:
..
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40444 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

sva si vickasta.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#40446 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cLo »

omar little wrote: 06/05/2020 14:03 joj.
joj.
Miki Miki
joj.
Sve bih dušo dala kad bi bio
moj. :D
:gnjavim:
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#40447 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

cLo wrote: 06/05/2020 14:11
omar little wrote: 06/05/2020 14:03 joj.
joj.
Miki Miki
joj.
Sve bih dušo dala kad bi bio
moj. :D
:gnjavim:
ljubica moja :kiss:

mihajlo, miki, miki, prodje zivot ovoliki :D

User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40448 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pustopoljina wrote: 06/05/2020 13:29 Ima tih sto jos koriste vegetu, mogu ja to jesti, odrasla uz zlicu vegete...ali sto neko napisa..
Sve isto smeka.
Sta kazu za gene antikorijanderske? Bilo bi zanimljivo znati sta ta sitnica jos govori...sklonost ovim ili onim oboljenjima, zivotni vijek itd.
gen OR6A2 je (su) krivac kazu naucnici u kombinaciji sa aldehidima :-)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40449 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

omar little wrote: 06/05/2020 14:21
cLo wrote: 06/05/2020 14:11
omar little wrote: 06/05/2020 14:03 joj.
joj.
Miki Miki
joj.
Sve bih dušo dala kad bi bio
moj. :D
:gnjavim:
ljubica moja :kiss:

mihajlo, miki, miki, prodje zivot ovoliki :D

bre Mihajlo, bre :pipi: :serbo:
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40450 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

oftopik žešći :mrgreen:
Post Reply