Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40351 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

immuno wrote: 04/05/2020 22:28 Kako ti stavlja slike
uslikala si na mob i onda idi ovdje da odg na post i klikni crnu puljku lijevo od youtube gdje pise....kao slovo I sa zelenom tackom izgleda ....vidjeces iznad posta gdje pises....otvorice ti se galerija i odaberi sliku i to je to ....valjda sam ti pomogla ....uzasno objasnjavam .....ako ne uspijes stavicu print screen
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40353 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Jeeee supi daMke
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40354 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

:kiss: :lol: pa kako ovu Hloptu pravis :-D
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40355 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Vrlo jednostavno samo strpljenja 500gr brasna so secer germa 80ml jogurta 70ml mlake vode I dobro tijesto izraditi ostaviti da nadodje, prebaciti par puta tijesto I opet 10 minuta, napraviti loptice ( ja sam 4 napravila) opet 10 minuta onda prstima od loptica krugove napraviti I opet 10minuta,na kraju oklagijom velicina rave razvaljati I na dobro vrelu tavu staviti I stalno okretati... Kad se pocne " puhati" 😂 onda saceka da se skroz napuse I onda opet ojreci da malo porumeni, kad je gotovo pokri stolnjakom, krpom... To je to
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40356 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ups jos 80ml mlijeka sorry
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40357 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

meni se cini da sam ja ovako nesto jeo..ja sam ga zvao napuhani somun...unutra supalj, jel tako?
ali je dobar dok je vruc, kad se ohladi ostane samo kora ( ako neizduva u medjuvremenu)
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40358 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ja sam jela po arapskim zemljama Dubai, Muscat, Abudahbi, Doha I svidjelo mi se... Nije bas da ostane samo kora treba ga samo zamotati u krpu i u kesu i sutra dan je super mekan
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40359 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

:lol: dobro je hahahhah loptasti hljeb :lol: docu ja tebi ne mogu se ja s tim zezat :D
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40360 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Bujrum dobro dosla😘
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40361 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Hit proljeca :)
Kolac s jagodama
Nije kakva slika ni svjetlo, ali je mljac

Image

Image
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#40362 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by high_volume »

BarbaDue wrote: 04/05/2020 13:35
high_volume wrote: 03/05/2020 23:58 Još da si jednu prepolovio, da vidimo kakva je unutra
Ispunjavam sve želje :mrgreen:

Image
:thumbup:
Mogu ih 10 pojesti, jednu iza druge :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40363 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

high_volume wrote: 04/05/2020 23:56
BarbaDue wrote: 04/05/2020 13:35
high_volume wrote: 03/05/2020 23:58 Još da si jednu prepolovio, da vidimo kakva je unutra
Ispunjavam sve želje :mrgreen:

Image
:thumbup:
Mogu ih 10 pojesti, jednu iza druge :D
ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih..... :skoljka:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#40364 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by high_volume »

exliberal-ex wrote: 05/05/2020 00:06 ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih..... :skoljka:
Neće se @Barba ljutiti, ove na slici i nisu nešto naročito, previše su "tijestaste", ali svejedno, obožavam hurmašice. A ove njegove su divno ispečene, imaju prelijepu boju, i to još dodatno pojačava okuse :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40365 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Ah immuno to je arapski hljeb. Pravila sam i ja nedavno po vrlo sličnom receptu i ekstra je stvarno.

BarbaDue da mi je tu jednu hurmašicu sada, uh....

Ja pravila danas grah i domaći hljeb iz šerpe, po prvi put i super mi je ispao, baš je mekan i ukusan, jedino ga je malo ružno zbog mehkoće rezati
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40366 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

high_volume wrote: 05/05/2020 00:11
exliberal-ex wrote: 05/05/2020 00:06 ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih..... :skoljka:
Neće se @Barba ljutiti, ove na slici i nisu nešto naročito, previše su "tijestaste", ali svejedno, obožavam hurmašice. A ove njegove su divno ispečene, imaju prelijepu boju, i to još dodatno pojačava okuse :D
Ne ljutim se naravno, nego me interesuje sta ti znači da su "tijestaste"? I sta da uradim da ne budu takve?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40367 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 05/05/2020 00:13 BarbaDue da mi je tu jednu hurmašicu sada, uh....
Kako si zaobisla -moju lijenu pitu- u sorokom luku... ;-) :roll:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#40368 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by high_volume »

BarbaDue wrote: 05/05/2020 00:15
high_volume wrote: 05/05/2020 00:11
exliberal-ex wrote: 05/05/2020 00:06 ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih..... :skoljka:
Neće se @Barba ljutiti, ove na slici i nisu nešto naročito, previše su "tijestaste", ali svejedno, obožavam hurmašice. A ove njegove su divno ispečene, imaju prelijepu boju, i to još dodatno pojačava okuse :D
Ne ljutim se naravno, nego me interesuje sta ti znači da su "tijestaste"? I sta da uradim da ne budu takve?
Ne znam ti ja recepte, ja samo znam kakve treba da budu i kakve da izgledaju :D Ove tvoje mi se čine malo više "gnjaceve", nemam drugu riječ, a ova je preružna, ali ipak pokazuje nihovo stanje. Malo više da su prhke, a opet sočne. U ustima da se odmah rastave, a da nisu suhe, i da nisu preslatke... One Klasove, 6 u pakovanju, pojedem iz 12 poteza kašikom :lol: :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40369 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

BarbaDue wrote: 05/05/2020 00:15
high_volume wrote: 05/05/2020 00:11
exliberal-ex wrote: 05/05/2020 00:06 ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih..... :skoljka:
Neće se @Barba ljutiti, ove na slici i nisu nešto naročito, previše su "tijestaste", ali svejedno, obožavam hurmašice. A ove njegove su divno ispečene, imaju prelijepu boju, i to još dodatno pojačava okuse :D
Ne ljutim se naravno, nego me interesuje sta ti znači da su "tijestaste"? I sta da uradim da ne budu takve?
izgledaju tjestaste tu se slazem sa @high_volume
Sta bi trebao uradit?...to ces morat kuharice pitat, neko je postavljao ranijerecepte , meni se cini @Loo ili neko drugi znam da je bila rasprava kad sam ja rekao da mi mater stavi limun u agdu...naljepise me bogovu ti majku jos mi usi bride :lol:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40370 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

moonca wrote: 05/05/2020 00:20
Miss Moonlight wrote: 05/05/2020 00:13 BarbaDue da mi je tu jednu hurmašicu sada, uh....
Kako si zaobisla -moju lijenu pitu- u sorokom luku... ;-) :roll:
Hhahaha ma gdje ti je, nisam ti je ni vidjela :lol:
Ali su mi simpa one okruglice, ono bih voljela probati, nisam nikad.
Inače ja nisam ljubitelj slatkiša, al na hurmašice sam posebno slaba :srce:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40371 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 05/05/2020 00:23 Inače ja nisam ljubitelj slatkiša, al na hurmašice sam posebno slaba :srce:
..Slaba si ti na josh stoshta.. :oops: :lol:
.. danas sam ih lunch-ovala-- hm.. 'drze' ne ogladnis dva sata minimum.. :lol:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40372 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

moonca wrote: 03/05/2020 21:36 Nakon dvadesetak godina ~~ lijena pita~~~

...Image
~Image~~
Izgleda ukusno, slična mom voćnom kolaču
Jesi li imala bona neki veći tanjir? :lol: :kiss:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40373 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 05/05/2020 00:35 Izgleda ukusno, slična mom voćnom kolaču
Jesi li imala bona neki veći tanjir? :lol: :kiss:
:roll:
..pa i ovaj je vocni- jabuka --nije krompir.... :zoka: :lol:
..--desert tanjiric... :lol: aha- ti jedesh iz -pladnja za party-je.. :oops:
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40374 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Maraschino wrote: 03/05/2020 20:46 Image

nimalo higijenski al' et, obradice se termicki
Nova je kutija, mislim kupljeno vise njih, 50ak, za dil domatjih yaya :)
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#40375 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

[/list]
hadzinicasa wrote: 04/05/2020 23:50 Hit proljeca :)
Kolac s jagodama
Nije kakva slika ni svjetlo, ali je mljac

Image

Image
ovo izgleda ekstra ukusno :thumbup:
Post Reply