uslikala si na mob i onda idi ovdje da odg na post i klikni crnu puljku lijevo od youtube gdje pise....kao slovo I sa zelenom tackom izgleda ....vidjeces iznad posta gdje pises....otvorice ti se galerija i odaberi sliku i to je to ....valjda sam ti pomogla ....uzasno objasnjavam .....ako ne uspijes stavicu print screen
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40351 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40354 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40355 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Vrlo jednostavno samo strpljenja 500gr brasna so secer germa 80ml jogurta 70ml mlake vode I dobro tijesto izraditi ostaviti da nadodje, prebaciti par puta tijesto I opet 10 minuta, napraviti loptice ( ja sam 4 napravila) opet 10 minuta onda prstima od loptica krugove napraviti I opet 10minuta,na kraju oklagijom velicina rave razvaljati I na dobro vrelu tavu staviti I stalno okretati... Kad se pocne " puhati"
onda saceka da se skroz napuse I onda opet ojreci da malo porumeni, kad je gotovo pokri stolnjakom, krpom... To je to
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40356 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ups jos 80ml mlijeka sorry
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#40357 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
meni se cini da sam ja ovako nesto jeo..ja sam ga zvao napuhani somun...unutra supalj, jel tako?
ali je dobar dok je vruc, kad se ohladi ostane samo kora ( ako neizduva u medjuvremenu)
ali je dobar dok je vruc, kad se ohladi ostane samo kora ( ako neizduva u medjuvremenu)
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40358 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja sam jela po arapskim zemljama Dubai, Muscat, Abudahbi, Doha I svidjelo mi se... Nije bas da ostane samo kora treba ga samo zamotati u krpu i u kesu i sutra dan je super mekan
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40359 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40360 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Bujrum dobro dosla
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#40361 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hit proljeca 
Kolac s jagodama
Nije kakva slika ni svjetlo, ali je mljac


Kolac s jagodama
Nije kakva slika ni svjetlo, ali je mljac


-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#40362 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#40363 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih.....high_volume wrote: ↑04/05/2020 23:56![]()
Mogu ih 10 pojesti, jednu iza druge![]()
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#40364 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Neće se @Barba ljutiti, ove na slici i nisu nešto naročito, previše su "tijestaste", ali svejedno, obožavam hurmašice. A ove njegove su divno ispečene, imaju prelijepu boju, i to još dodatno pojačava okuseexliberal-ex wrote: ↑05/05/2020 00:06 ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih.....![]()
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#40365 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ah immuno to je arapski hljeb. Pravila sam i ja nedavno po vrlo sličnom receptu i ekstra je stvarno.
BarbaDue da mi je tu jednu hurmašicu sada, uh....
Ja pravila danas grah i domaći hljeb iz šerpe, po prvi put i super mi je ispao, baš je mekan i ukusan, jedino ga je malo ružno zbog mehkoće rezati
BarbaDue da mi je tu jednu hurmašicu sada, uh....
Ja pravila danas grah i domaći hljeb iz šerpe, po prvi put i super mi je ispao, baš je mekan i ukusan, jedino ga je malo ružno zbog mehkoće rezati
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#40366 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ne ljutim se naravno, nego me interesuje sta ti znači da su "tijestaste"? I sta da uradim da ne budu takve?high_volume wrote: ↑05/05/2020 00:11Neće se @Barba ljutiti, ove na slici i nisu nešto naročito, previše su "tijestaste", ali svejedno, obožavam hurmašice. A ove njegove su divno ispečene, imaju prelijepu boju, i to još dodatno pojačava okuseexliberal-ex wrote: ↑05/05/2020 00:06 ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih.....![]()
![]()
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40367 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kako si zaobisla -moju lijenu pitu- u sorokom luku...
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#40368 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ne znam ti ja recepte, ja samo znam kakve treba da budu i kakve da izgledajuBarbaDue wrote: ↑05/05/2020 00:15Ne ljutim se naravno, nego me interesuje sta ti znači da su "tijestaste"? I sta da uradim da ne budu takve?high_volume wrote: ↑05/05/2020 00:11Neće se @Barba ljutiti, ove na slici i nisu nešto naročito, previše su "tijestaste", ali svejedno, obožavam hurmašice. A ove njegove su divno ispečene, imaju prelijepu boju, i to još dodatno pojačava okuseexliberal-ex wrote: ↑05/05/2020 00:06 ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih.....![]()
![]()
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#40369 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
izgledaju tjestaste tu se slazem sa @high_volumeBarbaDue wrote: ↑05/05/2020 00:15Ne ljutim se naravno, nego me interesuje sta ti znači da su "tijestaste"? I sta da uradim da ne budu takve?high_volume wrote: ↑05/05/2020 00:11Neće se @Barba ljutiti, ove na slici i nisu nešto naročito, previše su "tijestaste", ali svejedno, obožavam hurmašice. A ove njegove su divno ispečene, imaju prelijepu boju, i to još dodatno pojačava okuseexliberal-ex wrote: ↑05/05/2020 00:06 ja ih isto volim al sto mi kiselina na nos izadje od njih.....![]()
![]()
Sta bi trebao uradit?...to ces morat kuharice pitat, neko je postavljao ranijerecepte , meni se cini @Loo ili neko drugi znam da je bila rasprava kad sam ja rekao da mi mater stavi limun u agdu...naljepise me bogovu ti majku jos mi usi bride
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#40370 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40371 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..Slaba si ti na josh stoshta..Miss Moonlight wrote: ↑05/05/2020 00:23 Inače ja nisam ljubitelj slatkiša, al na hurmašice sam posebno slaba
.. danas sam ih lunch-ovala-- hm.. 'drze' ne ogladnis dva sata minimum..
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40373 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Miss Moonlight wrote: ↑05/05/2020 00:35 Izgleda ukusno, slična mom voćnom kolaču
Jesi li imala bona neki veći tanjir?![]()
..pa i ovaj je vocni- jabuka --nije krompir....
..--desert tanjiric...
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#40374 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nova je kutija, mislim kupljeno vise njih, 50ak, za dil domatjih yaya
- sadie_forever
- Posts: 6009
- Joined: 24/08/2014 21:34
#40375 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
[/list]
ovo izgleda ekstra ukusnohadzinicasa wrote: ↑04/05/2020 23:50 Hit proljeca
Kolac s jagodama
Nije kakva slika ni svjetlo, ali je mljac
![]()




~~
