Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51183
Joined: 29/06/2011 23:39

#40051 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Image

teletina sa krompirom onako poklopljeno u tavi sa lukom za aromu, bijelim lukom mladim, malo tikvica, i zeljanica navratnanos, moguce je jufke napraviti i razvuci za pet minuta, samo ulja dosta
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40052 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

dječak sa šibicama wrote: 25/04/2020 16:20 Image

teletina sa krompirom onako poklopljeno u tavi sa lukom za aromu, bijelim lukom mladim, malo tikvica, i zeljanica navratnanos, moguce je jufke napraviti i razvuci za pet minuta, samo ulja dosta
Izgleda ukusno i dobro-- :thumbup:
..ti okrajke od jufke ne, uklanjas?
Zadnju svoju pitu sam pravila s vishe ulja/po receptu yt --- i da, lakse se razvlaci, ali mi se ukus tijesta nije svidjeo.. :zoka:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51183
Joined: 29/06/2011 23:39

#40053 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Nista ja ne uklanjam, samo kad je sve gotovo onda :D
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40054 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

plain vanilla wrote: 25/04/2020 16:01
ćiribiribela wrote: 25/04/2020 11:15 Ima li igdje u bosni da se kupi quark sir, ili sta bi bila zamjena za njega? Mislim da sam ovo vec pitala, ali ne nadjoh. Trazila i Sarajevu, u Bihacu, Buzimu... pa pokusala napraviti nekakav po nekom receptu sa neta, ni blizu. Help, hoce sestra da pravi Aioli.
Ako je to obicni mladi sir, imas u svakom vecem supermarketu, Dukatov npr
Mozes mladi sir protisnuti kroz cijediljku i eto ti quark ili slovenacki sir skuta je isto
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#40055 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

immuno wrote: 25/04/2020 16:53

Mozes mladi sir protisnuti kroz cijediljku i eto ti quark ili slovenacki sir skuta je isto
Pa jedino ovako, jer mi treba ta konzistencija. Hvala
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40056 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

Image

Zna li neko ima li u BH prodavnicama ovakav ili sličan sos-začin?
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#40057 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

Miss Moonlight wrote: 25/04/2020 15:50 Ima li neko ideju za upotrebu soja sosa? Kupih nekad davno, još nikad ga nisam upotrijebila, isteći će mu rok :lol:
soja sos je dodatak, nije glavna namirnica. mozes ga staviti u svasta,ali ako nisi ljubitelj (obzirom da ti stoji dugo pari mi da nisi :D) ne znam bas sta bi s njim mogla. stir fry mozes napraviti sa povrce i nudlama (ili rizom, ovisno o preferencama) tu ga mozes dodati. mozes napraviti dressing za salatu, soj sos i ako imas ulje od susama, daju taj azijski smek. mozes napraviti fried rice. ja ga pomijesam sa medom i koristim za pile iz rerne, ali i tu ti je sos supporting role, sto bi rekli englezi, a ne zvijezda.

nema soja sos rok, to je zivi sodijum, traje vjecno. :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40058 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

ImageImage

Nađoh gljiva danas, kako sam i očekivao :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40059 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Image

Kukuruzne pogačice su od sinoć :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40060 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

sanabija pricaj mi što je ovo sve? :D nice :D
Last edited by zlo zlo on 25/04/2020 18:33, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40061 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Banksy »

Maraschino wrote: 24/04/2020 21:26 Somun je samo dvije kore?

https://www.hanumakocht.at/2015/10/08/b ... ne-ukusne/
Je li ih neko od vas pravio prema ovom receptu?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40062 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

A'l se ti castish... :thumbup:

samo, mi ne ide kukuruzni hljepcic- bolje recno- nisam navikla/ probala... mozda je ok.. :-D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40063 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

zlo zlo wrote: 25/04/2020 18:33 sanabija pricaj mi što je ovo sve? :D nice :D
Đurđevke (majnjače, reduše), kako ko zove, sad ih ima i do 10-og maja otprilike.
Ove druge (smeđe boje) su pravi smrčak -Morchella conica, i njih će biti do istog perioda, možda malo duže u višim predjelima i ako padne još koja kiša
Zeleno-srijemuš :D
Kukuruzne pogačice iz kalupa za mafine :D
Na zagrijano maslinovo ulje staviš gljive, malo soli i vegete, one puste sok, kad sok uvrije skoro su gotove, onda dodam kašiku putera (na onu jednu tavu), iscijedim pola limuna i jos minutu dinstam. Ubili smo se :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40064 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

moonca wrote: 25/04/2020 18:34 A'l se ti castish... :thumbup:

samo, mi ne ide kukuruzni hljepcic- bolje recno- nisam navikla/ probala... mozda je ok.. :-D
Nije hljepčić pogačica sa mladim sirom, ekstra je, može i sama da se jede
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40065 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 25/04/2020 18:38 Na zagrijano maslinovo ulje staviš gljive, malo soli i vegete, one puste sok, kad sok uvrije skoro su gotove, onda dodam kašiku putera (na onu jednu tavu), iscijedim pola limuna i jos minutu dinstam. Ubili smo se
Image
.sta ce ti vegeta...
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40066 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

moonca wrote: 25/04/2020 18:41
Sanabija wrote: 25/04/2020 18:38 Na zagrijano maslinovo ulje staviš gljive, malo soli i vegete, one puste sok, kad sok uvrije skoro su gotove, onda dodam kašiku putera (na onu jednu tavu), iscijedim pola limuna i jos minutu dinstam. Ubili smo se
Image
.sta ce ti vegeta...
Zato što se meni tako sviđa... a i ostalima koji jedu
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40067 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 25/04/2020 18:42
moonca wrote: 25/04/2020 18:41
Sanabija wrote: 25/04/2020 18:38 Na zagrijano maslinovo ulje staviš gljive, malo soli i vegete, one puste sok, kad sok uvrije skoro su gotove, onda dodam kašiku putera (na onu jednu tavu), iscijedim pola limuna i jos minutu dinstam. Ubili smo se
Image
.sta ce ti vegeta...
Zato što se meni tako sviđa... a i ostalima koji jedu
..hm , navikao- :zoka: meni je odmah ukus kokosje supe.... ahhh
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40068 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

moonca wrote: 25/04/2020 18:43
Sanabija wrote: 25/04/2020 18:42
moonca wrote: 25/04/2020 18:41

Image
.sta ce ti vegeta...
Zato što se meni tako sviđa... a i ostalima koji jedu
..hm , navikao- :zoka: meni je odmah ukus kokosje supe.... ahhh
Jesi li ikad probala pravu kokošju supu? Od domaćeg horoza? Nema veze blage s ukusom vegete...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40069 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

bjež monika..jedna je vegeta :mrgreen: ja ih znam koristit, krumpir kad u pećnicu -obična ili mediteran, ona za ribu super za pastrvu, grill uz dodatak bibera,češnjaka i senfa je super za roštilj meso.
ili ako domaću juhu nezamisliva je bez vegete, baš vegete, sve one kopije ne valjaju, kao da mrtvacu opereš noge :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40070 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 25/04/2020 18:45 Jesi li ikad probala pravu kokošju supu? Od domaćeg horoza? Nema veze blage s ukusom vegete...
ne tu supu- pravim ok kokoske ne horoza.. :-D

- iz mladosti mi ostala knorr ili tako neka -- kokosja supa- vegeta 100 %--- vegeta je specificna- hm.. ne znam - po meni - nije za dodatak pravim stvarima...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40071 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 25/04/2020 18:47 bjež monika..jedna je vegeta :mrgreen: ja ih znam koristit, krumpir kad u pećnicu -obična ili mediteran, ona za ribu super za pastrvu, grill uz dodatak bibera,češnjaka i senfa je super za roštilj meso.
ili ako domaću juhu nezamisliva je bez vegete, baš vegete, sve one kopije ne valjaju, kao da mrtvacu opereš noge :D
bjezim ja - al' si mi za vratom :lol:
..za domacu cupu- :lol: sta je tu domace - vegeta iz kese . halllooo :wink:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40072 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

moonca wrote: 25/04/2020 18:49
Sanabija wrote: 25/04/2020 18:45 Jesi li ikad probala pravu kokošju supu? Od domaćeg horoza? Nema veze blage s ukusom vegete...
ne tu supu- pravim ok kokoske ne horoza.. :-D

- iz mladosti mi ostala knorr ili tako neka -- kokosja supa- vegeta 100 %--- vegeta je specificna- hm.. ne znam - po meni - nije za dodatak pravim stvarima...
Što bi rekao moj komšija: Nemoj jest! I ne koristi i mirna Bosna
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40073 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 25/04/2020 18:53 Što bi rekao moj komšija: Nemoj jest! I ne koristi i mirna Bosna
Ok, izvini- nadam se da te nisam -taknula- zbilja, imas prvoklasne i jedinstvene prave svari- kojima treba samo malo soli-- moj osjecaj

. vec nekoliko godina - ne korisrim zacine--- jedino je curry tu, ali, i on ce ozgleda -vani- i jednostavno osjetim ukus svakog povrca- ono sto jeste--

..cak ni dresing za salatu mi ne treba --
:-D -samo chaskamo.. :thumbup:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40074 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

moonca wrote: 25/04/2020 18:57
Sanabija wrote: 25/04/2020 18:53 Što bi rekao moj komšija: Nemoj jest! I ne koristi i mirna Bosna
Ok, izvini- nadam se da te nisam -taknula- zbilja, imas prvoklasne i jedinstvene prave svari- kojima treba samo malo soli-- moj osjecaj

. vec nekoliko godina - ne korisrim zacine--- jedino je curry tu, ali, i on ce ozgleda -vani- i jednostavno osjetim ukus svakog povrca- ono sto jeste--

..cak ni dresing za salatu mi ne treba --
:-D -samo chaskamo.. :thumbup:
Pa i jesi. Recept napisem koji ja koristim i to je tako. Kome se ne sviđa, neka proba nešto drugo...
A moj komšija je stvaran lik, veliki kuhar i kad napravi nešto i pozove, dođe milion sveznadara (koji inače to sve opušu i poližu do zadnje mrvice tako da ne treba prati suđe), i imaju milon komentara: A što nisi stavio ovo, trebao si ovako, ja sam vidio da se to ovako radi, itd... Napravi brate, samo možemo pohvaliti ako nam se sviđa, ako ne - Nemoj jest! :D
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#40075 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

ma monca ti je vegeta ove teme
:mrgreen:
Post Reply