Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#39376 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

:lol:
znam

nisam ja bolan nikad spremala srnetinu
malo te :izet: :D
vrhunac dokle sam dobacila je pasticada
razlicit okus. al ista "problematika" :mrgreen:


Image

Image

Image
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39377 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

zlo zlo wrote: 03/04/2020 20:25
Sanabija wrote: 03/04/2020 19:42
zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27

u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
Ovo sam ja sam smućkao :)
kako mućkaš? :D
Ostao sam dužan: Ovaj nije loš, ima u Austriji da se kupi
Image
Image

Ja inače vlastitu kombinaciju pravim od soli, zeleni i bijeli biber, smreka(kleka, borovica), kadulja, origano, sušeni list od celera i korijen, sušeni list od prešuna i korijen, dimljena paprika. Sve u blender, izmiksam i u teglu
omar little
Posts: 17409
Joined: 14/03/2008 21:14

#39378 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

exliberal-ex wrote: 05/04/2020 14:53 Dobro sad svi prave za familije...dajte prijedlog za nas samce...sta da se danas pravi?....nesto realno...mojne zec i srneci but.....makaroni sa sirom?
imas li mesa u kuci? ako imas, uvijek mozes napraviti stew i eto ti hrane za nekoliko dana. hranljivo, ukusno i prakticno. mislim, ni ne mora sa mesom, mozes i sa grahom, jednako je i ukusno i hranljivo. mrkva, krompir, obicni ili slatki, korjenasto povrce ako imas, zapravo sta god imas u frizideru moze u to jelo. zacini, tiho da se krcka nekoliko sati i to je to.

mozes napraviti od leblebija sos za pastu. i to ti moze trajati par dana. mozes napraviti curry od leblebija. ili od mesa. ili od mesa i leblebija.

ako imas piletine, mozes je ispeci u rerni i onda imas par dana opcije za razlicita jela. jedan dan uz jedan komad piletine stavis neko povrce. drugi dan napravis salatu (ako imas svjezeg povrca), stavis gore tu piletinu, tvrdo kuhano jaje, dressing za salatu neki i eto ti. ne mora ni biti svjeze povrce ako nemas. mozes staviti kukuruza, graska (skuhas ih ako su smrznuti) ,nekog graha iz konzerve, mrkve narendas malo, malkoc sira tvrdog ako imas. mozes tako napraviti povrce, raznih fela, sta volis i imas, i gore staviti konzervu tunjevine. brzo, jednostavno i hranljivo.

mozes napraviti corbu. i to ti moze trajati par dana. ja sam neki dan pravila chicken tortilla soup, super bilo. beef and barley soup sam isto pravila. nije zahtjevno a bude ukusno i okrepljujuce.

rizu sa raznim povrcem i mesom iz rerne isto mozes. mozes je u tavi, kao azijci, neki tvist na fried rice. mozes skuhati rizu a u tavi bacis malo povrca, sos, i to na rizu. ne bude stir fry kao kad ga kupis, ali opet je ukusno.

musaka nije teska za napraviti. dodas salatu sa strane i super obrok. samo stavis u manju tepsiju.

ribu ako imas nije tesko ni isprziti u tavi ni ispeci u rerni. povrce sa strane, ne mora uvijek krompir, i eto obroka. mozes i tacos napraviti drugi dan, ako ti ostane te ribe.

ne znam gdje zivis i kakav ti je pristup namirnicama, a ni koliko si zainteresiran za kuhanje :D, ali eto ti jednostavne za isvesti ideje neke. :)
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#39379 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

ne stavljas lovorov list?
:mrgreen:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39380 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Loo wrote: 05/04/2020 16:47 :lol:
znam

nisam ja bolan nikad spremala srnetinu
malo te :izet: :D
vrhunac dokle sam dobacila je pasticada
razlicit okus. al ista "problematika" :mrgreen:


Image

Image

Image
E ubih se za ručak al ovo kad vidim odmah gladan :D Bravo!
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39381 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

moonca wrote: 05/04/2020 15:50
Sanabija wrote: 05/04/2020 15:41 Evo sve... urnisao sam kuhinju skroz :D
Dobro-- kiflice super--- meso---- :thumbup: dodala bih slatki sos - brusnice npr..
Probao u Evropi, Americi, posebno u Skandinaviji, meni lično nije nešto (ili ono kad dodaju kruške, višnje šljive...) Ima sos na slici, luk, mrkva sok od pečenja (svakako je vino dodato) i malo zgusnuo brašnom
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39382 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Loo wrote: 05/04/2020 16:55 ne stavljas lovorov list?
:mrgreen:
Njega, ruzmarin i bijeli luk zasebno (ima na slici prije nego sam ga obukao) :D :D :D
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39383 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 05/04/2020 15:44
DeNiro wrote: 05/04/2020 15:32
Lijepo izgleda... :thumbup: :)
hvala moonci .. rucak easy like sunday morning :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39384 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 05/04/2020 16:58 Probao u Evropi, Americi, posebno u Skandinaviji, meni lično nije nešto (ili ono kad dodaju kruške, višnje šljive...) Ima sos na slici, luk, mrkva sok od pečenja (svakako je vino dodato) i malo zgusnuo brašnom
Vjerujem da je ukusno-- ja uzivam u dodatku 'slatkog' brusnice ili suvih ribizli za patku, suve sljive za kiseli kupus..i tak.. :) ...ovo su klasika sosovi..
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39385 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Krcka se :-D

Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39386 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

omar little wrote: 05/04/2020 16:55
exliberal-ex wrote: 05/04/2020 14:53 Dobro sad svi prave za familije...dajte prijedlog za nas samce...sta da se danas pravi?....nesto realno...mojne zec i srneci but.....makaroni sa sirom?
imas li mesa u kuci? ako imas, uvijek mozes napraviti stew i eto ti hrane za nekoliko dana. hranljivo, ukusno i prakticno. mislim, ni ne mora sa mesom, mozes i sa grahom, jednako je i ukusno i hranljivo. mrkva, krompir, obicni ili slatki, korjenasto povrce ako imas, zapravo sta god imas u frizideru moze u to jelo. zacini, tiho da se krcka nekoliko sati i to je to.

mozes napraviti od leblebija sos za pastu. i to ti moze trajati par dana. mozes napraviti curry od leblebija. ili od mesa. ili od mesa i leblebija.

ako imas piletine, mozes je ispeci u rerni i onda imas par dana opcije za razlicita jela. jedan dan uz jedan komad piletine stavis neko povrce. drugi dan napravis salatu (ako imas svjezeg povrca), stavis gore tu piletinu, tvrdo kuhano jaje, dressing za salatu neki i eto ti. ne mora ni biti svjeze povrce ako nemas. mozes staviti kukuruza, graska (skuhas ih ako su smrznuti) ,nekog graha iz konzerve, mrkve narendas malo, malkoc sira tvrdog ako imas. mozes tako napraviti povrce, raznih fela, sta volis i imas, i gore staviti konzervu tunjevine. brzo, jednostavno i hranljivo.

mozes napraviti corbu. i to ti moze trajati par dana. ja sam neki dan pravila chicken tortilla soup, super bilo. beef and barley soup sam isto pravila. nije zahtjevno a bude ukusno i okrepljujuce.

rizu sa raznim povrcem i mesom iz rerne isto mozes. mozes je u tavi, kao azijci, neki tvist na fried rice. mozes skuhati rizu a u tavi bacis malo povrca, sos, i to na rizu. ne bude stir fry kao kad ga kupis, ali opet je ukusno.

musaka nije teska za napraviti. dodas salatu sa strane i super obrok. samo stavis u manju tepsiju.

ribu ako imas nije tesko ni isprziti u tavi ni ispeci u rerni. povrce sa strane, ne mora uvijek krompir, i eto obroka. mozes i tacos napraviti drugi dan, ako ti ostane te ribe.

ne znam gdje zivis i kakav ti je pristup namirnicama, a ni koliko si zainteresiran za kuhanje :D, ali eto ti jednostavne za isvesti ideje neke. :)
Ma sve ja to vec radim...nekad mi samo nestane ideje...a i vremena .
Vjeruj mi da se polomih od posla, imam 4 familije kojima sam dobavljac ( idem po hranu, lijekove), jedna od te 4 familije mi je veoma dobra prijateljica koja ima virus...vec se bori sa njim 8 dana...vjeruj mi da nekad jedva stignem pastetu namazat...
omar little
Posts: 17409
Joined: 14/03/2008 21:14

#39387 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

exliberal-ex wrote: 05/04/2020 20:53

Ma sve ja to vec radim...nekad mi samo nestane ideje...a i vremena .
Vjeruj mi da se polomih od posla, imam 4 familije kojima sam dobavljac ( idem po hranu, lijekove), jedna od te 4 familije mi je veoma dobra prijateljica koja ima virus...vec se bori sa njim 8 dana...vjeruj mi da nekad jedva stignem pastetu namazat...
bas fino od tebe sto pomazes ljudima, ljudski. :) vjerujem da ti je dosta stresno sve to pa ako nekad ugrabis malo vise vremena napravi vecu kolicinu necega pa mozes i smznuti. onda kad si u cajtnotu samo izvadis i odmrznes. sve najbolje. :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39388 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:gladna:
pizza~~~pizza~~••

~~Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#39389 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 06/04/2020 01:47 :gladna:
pizza~~~pizza~~••

~~Image
Mala ti 🍕 :(
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39390 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 06/04/2020 02:11 Mala ti 🍕 :(
..jel' ti ostalo poli salame..Image

~~~Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#39391 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 06/04/2020 03:09
Guadalajara wrote: 06/04/2020 02:11 Mala ti 🍕 :(
..jel' ti ostalo poli salame..Image

~~~Image
Ima pilka :oops: :mrgreen:

Copni komad da vidim valja li... :oops:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#39392 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

moonca wrote: 06/04/2020 01:47 :gladna:
pizza~~~pizza~~••

~~Image
Jel' to DiGiorno? :skoljka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39393 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 06/04/2020 03:10
moonca wrote: 06/04/2020 03:09
Guadalajara wrote: 06/04/2020 02:11 Mala ti 🍕 :(
..jel' ti ostalo poli salame..Image

~~~Image
Ima pilka :oops: :mrgreen:

Copni komad da vidim valja li... :oops:
~~Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39394 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jack Be Nimble wrote: 06/04/2020 03:13 Jel' to DiGiorno? :skoljka:
..ko' DiKifla-Bistrik :lol: :oops:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#39395 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 06/04/2020 03:17
~~Image
ja bih ovo sa kajmakom :-D 8-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39396 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Ja jučer uljevak sa koprivom :-D
Nema slike pojeo.
Bila i salata, mladi luk, parazajz.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#39397 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by King Theoden »

Sanabija wrote: 05/04/2020 10:20 Image
Image

Jutro :)
Da ga malo "obučemo" (teleća maramica) pa će u proceduru
Divno :zoka:
Je li iz krivolova? :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39398 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

King Theoden wrote: 06/04/2020 10:55

Divno :zoka:
Je li iz krivolova? :)
cuj iz krivolova :roll: lijepo cojk napis' o da je iz zamrzivaca ;-) :mrgreen:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#39399 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by King Theoden »

samsonsam wrote: 06/04/2020 13:47 lijepo cojk napis' o da je iz zamrzivaca
Pa et, odstojala je par mjeseci :mrgreen:
Ne isključujem krivolov. Al eto, čak i da nije, ja ne mogu da vjerujem da postoji isan koji može ustrijeliti srndaća a kamoli srnu kad zna koliko je ta divljač ugrožena.
Naša lovišta su maltene prazna.
Meni je bilo nezamislivo da pucam na srndaća. Tako je i kod velikog broja lovaca, al et, uvijek je bilo gladnih očiju.
Osim toga, ne znam kako da pripremiš meso divljači, nikada ne može biti ukusno kao teletina, janjetina ili jaretina.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39400 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Kad ti padne s neba - najukusnija.. :oops: :)
Post Reply