Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39026 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

GandalfSivi wrote: 28/03/2020 19:43

Kud je ne postavi prije nego sto odoh u prodavnicu, totalno sam ih mogao napraviti da sam se sjetio kupiti...
moja zena se vec par sedmica brine za dovoljnu zalihu jabuka...cim se pojedu,vec su nove kupljene za sljedecu turu :izet:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39027 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 28/03/2020 19:51 moja zena se vec par sedmica brine za dovoljnu zalihu jabuka...cim se pojedu,vec su nove kupljene za sljedecu turu
Elegantno izgleda.. :thumbup:
... jedes li i svjeze jabuke ?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#39028 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Danas kljukusa obarenusa


Image
Image
Image

kaze, nista danas od mesa. :(
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39030 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 28/03/2020 19:55
samsonsam wrote: 28/03/2020 19:51 moja zena se vec par sedmica brine za dovoljnu zalihu jabuka...cim se pojedu,vec su nove kupljene za sljedecu turu
Elegantno izgleda.. :thumbup:
... jedes li i svjeze jabuke ?
svaki dan :izet: ..isto kao i kivi,narandze ili mandarine...dvjie korpe voca su nam u kuci uvijek napunjene...zena jede vise banane,kruske i sljive a ja sta stignem :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39031 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

GandalfSivi wrote: 28/03/2020 21:33 Ha ja...

Image

lepine sa seksi sarom ;-) :lol: :thumbup:

kakva je situacija sa kondicijom?...sporta li se ikako?
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39032 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

Image


i ja pozelio malo ..
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#39033 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vazi »

GandalfSivi wrote: 28/03/2020 21:33 Ha ja...

Image

Image
Nije ljuCki vake slike mecat :lol:

Fantasticno :thumbup:

Jesu li lepinje tvojih ruku djelo ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39034 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 29/03/2020 13:22 Image


i ja pozelio malo ..
. :-D ..dobar si

- primjetila sam ih i ja-- al' necu..

Dobra ti je kombinacija.. :thumbup:.senf ne jedes
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#39035 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 29/03/2020 13:43

. :-D ..dobar si

- primjetila sam ih i ja-- al' necu..

Dobra ti je kombinacija.. :thumbup:.senf ne jedes
jedem naravno .. iz tegle :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39036 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 29/03/2020 13:50
moonca wrote: 29/03/2020 13:43

. :-D ..dobar si

- primjetila sam ih i ja-- al' necu..

Dobra ti je kombinacija.. :thumbup:.senf ne jedes
jedem naravno .. iz tegle :D
ovako nekako..Image

:-D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39037 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image
Image
Image
Image

Evo i ostatak patkice, najprije marinirane (prsa i bataci) pa pečene uz rižu kao prilog.
I salata od srijemuša, krastavaca, kuhanih jaja i pavlake :)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22768
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39038 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

vazi wrote: 29/03/2020 13:29
Nije ljuCki vake slike mecat :lol:

Fantasticno :thumbup:

Jesu li lepinje tvojih ruku djelo ?
Moje jos bolje izgledaju, ali ukus nula bodova, tako da se drzimo kupovnih...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22768
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39039 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

samsonsam wrote: 28/03/2020 22:17
lepine sa seksi sarom ;-) :lol: :thumbup:

kakva je situacija sa kondicijom?...sporta li se ikako?
Odradio insanity trening prekljucer, sve me zivo boli, uzas...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39040 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 29/03/2020 14:42 Image
Image
Image
Image

Evo i ostatak patkice, najprije marinirane (prsa i bataci) pa pečene uz rižu kao prilog.
I salata od srijemuša, krastavaca, kuhanih jaja i pavlake :)
Izgleda sve ukusno :thumbup:
..pravisj li sos(slatki) uz patkicu?
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39041 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

moonca wrote: 29/03/2020 15:37
Sanabija wrote: 29/03/2020 14:42 Image
Image
Image
Image

Evo i ostatak patkice, najprije marinirane (prsa i bataci) pa pečene uz rižu kao prilog.
I salata od srijemuša, krastavaca, kuhanih jaja i pavlake :)
Izgleda sve ukusno :thumbup:
..pravisj li sos(slatki) uz patkicu?
Ne, mariniram je sa limunom i crnim vinom, pa kad je skoro pečena dodam to, i u taj sok ubacim rižu.
Kad je spremam na drugi način onda pravim sos od jabuka, ili od luka, gljiva i vrhnja za kuhanje
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39042 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 29/03/2020 15:43 I salata od srijemuša, krastavaca, kuhanih jaja i pavlake
Nisam probala -srijemush- zimski bijeli luk- kakav je ukus?
Ne, mariniram je sa limunom i crnim vinom, pa kad je skoro pečena dodam to, i u taj sok ubacim rižu.
Kad je spremam na drugi način onda pravim sos od jabuka, ili od luka, gljiva i vrhnja za kuhanje
..nisam ostale--ali jabuka mi se cini dobra.. :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39043 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Pa kad svi rostilj moradoh i ja :lol: izlevatit kljukusu
Image
Brasna da pravim lepine nemam :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39044 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Ja cu vala danas supu od Oxtail...od nje sam sit cijeli dan.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#39045 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Slatki krompir, neki mix povrca i piletine i vocna salata

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#39046 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Bloo »

vjesticanametli wrote: 29/03/2020 16:08 Pa kad svi rostilj moradoh i ja :lol: izlevatit kljukusu
Image
Brasna da pravim lepine nemam :D
sjo cevapi :cry: :cry: :cry:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39047 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Kad doDZes ozezemo skupa :kiss:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#39048 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by avenija »

Image

Fritule danas
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39049 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

avenija wrote: 29/03/2020 17:42 Image

Fritule danas
lijepo- :thumbup: prepolovi jednu.. :-D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39050 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

moonca wrote: 29/03/2020 15:50
Sanabija wrote: 29/03/2020 15:43 I salata od srijemuša, krastavaca, kuhanih jaja i pavlake
Nisam probala -srijemush- zimski bijeli luk- kakav je ukus?
Ne, mariniram je sa limunom i crnim vinom, pa kad je skoro pečena dodam to, i u taj sok ubacim rižu.
Kad je spremam na drugi način onda pravim sos od jabuka, ili od luka, gljiva i vrhnja za kuhanje
..nisam ostale--ali jabuka mi se cini dobra.. :thumbup:
Srijemuš je proljetni luk, ustvari Allium ursinum (medvjeđi luk), obzirom da ga medvjedi jedu upravo sada kad i raste nakon zimskog sna, jer im treba za pokretanje sistema. Ukus-kao bijeli luk samo 10 puta jači :) Za salate fenomenalan a može i kao ćušpajz, tada nema takav miris
Post Reply