Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

CikaFajer666
Posts: 67
Joined: 08/11/2018 18:33

#38951 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by CikaFajer666 »

Sarah24 wrote: 23/03/2020 21:09 Image

e, da znate da umirem... :roll: :mrgreen:
oj majko.pojeo bih sve i trazio jos.
bravo
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#38953 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

GandalfSivi wrote: 25/03/2020 00:05 Smotah musaku, zamirisa kuca :)

Image
Prava! Super
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38954 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Meni je danas na meniju... bas se spremam da pravim... :thumbup: dobro ti izgleda skroz
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#38955 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Image

Kukuruzni hljeb. Za doručak sa paštetom od fazana i eto malo ovih Lukasa :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38957 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

I mene interesuje, je li 100 kukuruzno brasno?
smjesko071
Posts: 696
Joined: 07/04/2014 22:48

#38958 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by smjesko071 »

Sanabija wrote: 25/03/2020 11:02 Image

Image

Kukuruzni hljeb. Za doručak sa paštetom od fazana i eto malo ovih Lukasa :)
moze li recept. hljeb izgleda predobro.svaka čast!
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#38959 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

Jack Be Nimble wrote: 22/03/2020 19:26 Image

Kajmak baklava
Ovo stvarno dobro izgleda, moglo bi se napraviti :) M

Inace jedna od najdrazih poslastica iz djetinjstva (a i sad kad se ima domaceg mlijeka da se skuha polagano i skine kajmak) jeste miks kajmaka i med :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38960 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Rijeka_snova wrote: 25/03/2020 12:19 domaceg mlijeka da se skuha polagano i skine kajmak)
To je bio dodatak jutarnjoj kafi-- naj..... :thumbup:
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#38961 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

Sad se ima vremena na pretek za peciva koja nadolaze i stvari koje se prave, ono sto bi rekli, po istilahu :-D

Hljeb iz šerpe:

Image

presjek dok je jos bio vruc jer nisam mogla cekati da se ohladi :D

Image

Super ukusne i mekane kiflice (miks bijelog i heljdinog brasna)

Image
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#38962 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

smjesko071 wrote: 25/03/2020 11:58
Sanabija wrote: 25/03/2020 11:02 Image

Image

Kukuruzni hljeb. Za doručak sa paštetom od fazana i eto malo ovih Lukasa :)
moze li recept. hljeb izgleda predobro.svaka čast!
Hvala. Hljeb: Pšenično i kukuruzno brašno u omjeru 2:1 (ako je kukuruzno brašno baš ono fino mljeveno, može i 1:1), u to dodam 1 jaje, kašiku putera, kašičicu soli, 1 di-go kvasac, zamijesim sa toplom vodom, ostavim da nadođe, premijesim pa oblikujem tijesto i stavim u pleh namazan puterom (može i ulje), pokrijem krpom pa kad ponovo nadođe ide u rernu na 200 C, smanjim na 180 nakon 10 minuta i još pečem otrpilike 50 minuta
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38963 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Rijeka_snova wrote: 25/03/2020 12:30 presjek dok je jos bio vruc jer nisam mogla cekati da se ohladi
:thumbup:
hm.. totalno drugacija tekstura od mog.... jesi li ga, premjesio prije pecenja??
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#38964 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

moonca wrote: 25/03/2020 12:40
Rijeka_snova wrote: 25/03/2020 12:30 presjek dok je jos bio vruc jer nisam mogla cekati da se ohladi
:thumbup:
hm.. totalno drugacija tekstura od mog.... jesi li ga, premjesio prije pecenja??
Narastalo je sat vremena i onda sam premijesila i sacekala jos nekih 20-ak minuta i stavila u vrelu serpu sa poklopcem u rernu da se pece.

Mislim da je tekstura ovakva jer sam stavila samo brasno tip 400. Kada se ohladio, bio je super, nije se mrvio i lahko se rezao.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38965 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Rijeka_snova wrote: 25/03/2020 12:43 Narastalo je sat vremena i onda sam premijesila i sacekala jos nekih 20-ak minuta i stavila u vrelu serpu sa poklopcem u rernu da se pece.

Mislim da je tekstura ovakva jer sam stavila samo brasno tip 400. Kada se ohladio, bio je super, nije se mrvio i lahko se rezao.
Top
hm .. onda si stavila vishe germe- jesi li ?
User avatar
plain vanilla
Posts: 70267
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38966 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

Jack Be Nimble wrote: 22/03/2020 19:26 Image

Kajmak baklava
Kajmacnica :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22776
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38967 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Danas malo drugacija prasa. Po prvi put je sa rizom pravim (tek sam je stavio, zato je saftali)...

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38968 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sinoc....rebarca....I pola....danas, za sendvicha..Image


Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38969 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Piletina i pire kOmpir
Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38970 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Nešto krčkam ... Image
Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38971 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Predobro izgleda :thumbup: jao kod svakog komp na stolu :lol: :mrgreen: ofis meDZu serpama :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38972 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 26/03/2020 12:56 Sinoc....rebarca....I pola....danas, za sendvicha..Image


Image
Nije ovo od tebe , fali tri kapljice ulja i paradajz ...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38974 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 26/03/2020 13:28 Nije ovo od tebe , fali tri kapljice ulja i paradajz ...
.. paradajzich mi je ljut na kiseli kupus... a i ... :wink: nije vrijeme, da se rasipa.. :oops: :)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#38975 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Nisam ništa posebno danas (izvadio iz zamrzivača), samo malo peksimeta sa ječmenim brašnom i bijelim lukom :)
Post Reply