Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38926 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

sitni cevap i domaci hljeb .. bice jos i krompir pire :D


Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38927 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 22/03/2020 14:38 sitni cevap i domaci hljeb .. bice jos i krompir pire :D


Image
..Lijepo.. :thumbup:
..bas si imao vremena- 'seckaci' meso..Image
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38928 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

hjebom sam posebno zadovoljan .. i bice riza umjesto krompir pirea, mrsko mi guliti krompir :chmoljava:



Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38929 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 22/03/2020 15:25 hjebom sam posebno zadovoljan .. i bice riza umjesto krompir pirea, mrsko mi guliti krompir :chmoljava:



Image
.A, 'crni' dobar :thumbup:
Jel' ti cekas da se hljeb - ohladi ... ili :-)
.. ja ne bih kvarila ukus -sitnog- hljeb( hladan ) umjesto rize .. :oops: :-D

a. dodaj salatu/ kiseli kupus/ pradajiiiiich..
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#38930 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Pozdrav svima,
molim kako se postavljaju fotografije?
Hvala lijepo
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#38931 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image
Pardon, skontah :)
Rižoto sa prepelicama
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#38932 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

DeNiro wrote: 22/03/2020 15:25 hjebom sam posebno zadovoljan .. i bice riza umjesto krompir pirea, mrsko mi guliti krompir :chmoljava:



[img]
I meni isto :lol: Kaze malac jede mu se danas riža, rekoh super, ne moras 2x reći :D
Imam špinata za cijelu godinu... Recepti su dobrodošli 😅
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38933 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 22/03/2020 16:48 Recepti su dobrodošli
Probala- davnooo- dosta dobro...

https://www.davidlebovitz.com/dave-ts-s ... /#more-881
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#38934 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

ovi sto sad prave pite i hljebove su pokupovali svo brasno :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38937 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zizi505 wrote: 22/03/2020 19:21 Image

.. svidja mi se. :thumbup:
..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38938 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jack Be Nimble wrote: 22/03/2020 19:26 Image

Kajmak baklava
Mislim da je bolja, od orah baklave.. :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51243
Joined: 29/06/2011 23:39

#38939 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Image

brasno je kupovno, kravlje maslo i hurdenjak domaci sa Bjelimica, nista bolje za pojesti u ove tuzne dane
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#38940 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

Da mi je jedan taj hurdenjak. Nisam to jela bar deset godina.
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#38941 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Danas je dinstani fazan, sa domaćom tjesteninom i smrčcima (gljive) :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51243
Joined: 29/06/2011 23:39

#38942 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Ne znam gdje zivis, u Sarajevu se moze nabaviti, narucis sa Bjelimica, ovaj jedan je marka.

Ja poceo uzimati kajmak, masni sir, rolani sir, mlijeko, ove hurdenjake, ponedeljkom dostavljaju. Dobri su im proizvodi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38943 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

dječak sa šibicama wrote: 23/03/2020 13:54 Image

brasno je kupovno, kravlje maslo i hurdenjak domaci sa Bjelimica, nista bolje za pojesti u ove tuzne dane
.... :thumbup:
.. lijepo izgleda- daj malo opisa, sta je to.... hurdenjak je sir-od kajmaka- obranog s kuvanog mlijeka??
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38944 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija- ima pusku i kera.. :wink: ..Image
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38945 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Jack Be Nimble wrote: 22/03/2020 19:26 Image

Kajmak baklava
Izgleda ukusno,prvi put vidim,a skoro sam pravila kokos baklavu ,predobra
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38946 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Jack Be Nimble wrote: 22/03/2020 19:26 Image

Kajmak baklava
Ih, lako je baklavu sa kajmakom napraviti, probaj kadaif sa cetiri sira a da ti ne bude suh 8-)

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38949 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Probala tjesteninu sa -semolinom i jajima... pise, bez vode.... bice meksha...ok ... i ...ko' gajtan od dimija...Image

~~~Image

~~•Image
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38950 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Image

e, da znate da umirem... :roll: :mrgreen:
Post Reply