Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38501 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Ostao mi hljeb od utorka...vec poceo da se susi rekoh grehota bacit..pravi przenice...
Image

Sa cajem od kadulje :D


pobjeze mi slika udesno :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38502 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 22/02/2020 16:48

Cuj parket
Sta zensko oko uhvati.... :-)
Da nije kako jeste- rekli bi - #uselilase...

Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38503 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 22/02/2020 17:37
exliberal-ex wrote: 22/02/2020 16:48

Cuj parket
Sta zensko oko uhvati.... :-)
Da nije kako jeste- rekli bi - #uselilase...

Image
Ma elektronski mikroskop nemoze vidjet sta zensko oko moze :D
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38504 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

exliberal-ex wrote: 22/02/2020 16:48
moonca wrote: 22/02/2020 15:05
Jako lijepo . :)

.............od cega je --ruza? :oops:

... svidja mi se parket . :wink:
Cuj parket
Sta zensko oko uhvati.... :-)
ja ba .. a ja flambir'o meso .. pisem sa jednom obrvom :D
User avatar
beautyfool
Posts: 2107
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#38505 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by beautyfool »

sadie_forever wrote: 13/02/2020 10:53 Grah i domaci hljeb

kako iskoristit hljeb nakon toga? ne volim grah s kupovnim hljebom,medjutim uvijek ostane hljeb koji se baci jer ga jedino i jedem s corbama
znaci kako iskoristit?
Narezi hljeb na kockice i zapeci u rerni, da se osusi, mozes i na tavi, kad se ispece, ohladis i stavis u teglu.
Kad jedes neku krem supu ili neku corbicu zagrabis koju kasiku hljeba i stavis preko corbice, bude bas ukusno :)

https://www.123rf.com/photo_108596876_s ... -oven.html

https://www.shutterstock.com/image-phot ... -276652259
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38506 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 22/02/2020 18:41
exliberal-ex wrote: 22/02/2020 16:48
moonca wrote: 22/02/2020 15:05
Jako lijepo . :)

.............od cega je --ruza? :oops:

... svidja mi se parket . :wink:
Cuj parket
Sta zensko oko uhvati.... :-)
ja ba .. a ja flambir'o meso .. pisem sa jednom obrvom :D
E sad, to moras i pokazati.. slikom.. :oops: :lol:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38507 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 22/02/2020 18:56
DeNiro wrote: 22/02/2020 18:41

ja ba .. a ja flambir'o meso .. pisem sa jednom obrvom :D
E sad, to moras i pokazati.. slikom.. :oops: :lol:
dok naJaste :D
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#38508 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

Loo wrote: 22/02/2020 12:05 "ciscenje" frizidera od svih mlijecnih proizvoda

Image

Image
Ovo je perverzija
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38509 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

cendlerbing wrote: 21/02/2020 15:04 Njami, pileću salatu sam poželjela jesti

Evo prve štrudle (koju sam pravila) u životu :diva: :lol:

Image
ako je ti je ovo prva,nece biti posljednja sigurno ;-) :mrgreen: ...dobro je uspjela :thumbup:

sad nesto kontam, a zasto ja takva strudlu nisam nikad ni pravio ni jeo :oops: ...volim sljive,jedem ih cesto,volim orahe ,jedem i njih cesto...pa moracu ih i u ovoj formi probati :izet:...sad se svakako "igramo" u kuhinji sa poznatim jelima a drugacijim sastojcima :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38510 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Loo wrote: 22/02/2020 12:05 "ciscenje" frizidera od svih mlijecnih proizvoda

Image
teta loo, ja bih vama rado pomogao u ciscenju ovog pladnja :krofna: ..do poslednje mrvice bi ja to pocistio ;-) :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38511 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

plain vanilla wrote: 22/02/2020 15:25 Image
Malo za umocit :mrgreen:
:thumbup:

a gdje je kajmak :roll:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38512 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Loo wrote: 22/02/2020 16:40 Image
sad gledam i lizem monitor bas k'o ovaj chuko :mrgreen:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38513 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 22/02/2020 23:38

sad gledam i lizem monitor bas k'o ovaj chuko :mrgreen:

Image
..jel' tvoj cuko.. :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38515 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 23/02/2020 15:24 Image
E, jako lijepo izgleda... :thumbup: salata...
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38516 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

hvala moonci .. da pileca, caesar sos, verzija zdravija :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38517 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 23/02/2020 15:29 hvala moonci .. da pileca, caesar sos, verzija zdravija :D
.malo zdravija--- :oops:
..oh..caesar sos/ dressing- meni najj- al' ga ne mogu jesti.. b.luk -razlog... :zoka:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38518 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 23/02/2020 15:37
DeNiro wrote: 23/02/2020 15:29 hvala moonci .. da pileca, caesar sos, verzija zdravija :D
.malo zdravija--- :oops:
..oh..caesar sos/ dressing- meni najj- al' ga ne mogu jesti.. b.luk -razlog... :zoka:
puno zdravija verzija .. sa jogurtom umjesto majoneze ;)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38519 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 23/02/2020 15:40 puno zdravija verzija .. sa jogurtom umjesto majoneze ;)
.probala sam... :-D tak...al, tu je i ulje -sir.. :zoka:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38520 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 23/02/2020 15:42
DeNiro wrote: 23/02/2020 15:40 puno zdravija verzija .. sa jogurtom umjesto majoneze ;)
.probala sam... :-D tak...al, tu je i ulje -sir.. :zoka:
mora malo biti .. inace to nije to :D
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38521 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 23/02/2020 15:42
DeNiro wrote: 23/02/2020 15:40 puno zdravija verzija .. sa jogurtom umjesto majoneze ;)
.probala sam... :-D tak...al, tu je i ulje -sir.. :zoka:
Image

napravio sam i brzinski kolac :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38522 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 23/02/2020 17:02
moonca wrote: 23/02/2020 15:42
DeNiro wrote: 23/02/2020 15:40 puno zdravija verzija .. sa jogurtom umjesto majoneze ;)
.probala sam... :-D tak...al, tu je i ulje -sir.. :zoka:
Image

napravio sam i brzinski kolac :D
:dajba:
Jel' ovo sladoled-istresao iz kutije.. :oops: :lol:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38523 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

naravno da nije :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38524 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Presjeci ga-kad dodje.. :oops: :-D
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38525 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 23/02/2020 17:12 Presjeci ga-kad dodje.. :oops: :-D
Image


eto :D
Post Reply