Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#38301 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BJB »

samsonsam wrote: 12/02/2020 20:07 jedna vrsta kolaca od jabuka :krofna: sa kamaru cimeta :roll:

Image

Image
Recept, please :D A koliko se nakanjujem da opet napraviim onaj cinnamon pull apart bread..
Ovaj kolac bi mogao posluziti do nedjelje pa onda u nedjelju pull-apart bread.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38302 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

cendlerbing wrote: 12/02/2020 21:47 Kakav gazipaćo štaeovo, pura nekakva?
Imalputera :oops:
:lol: -Izgleda..ali j do svjetlosto-
mO k3 wrote: 12/02/2020 23:32 Fakat sta je ovo ??

Da budemo jasni ovo nije vidjelo gazpacho :) googlaj gazpacho
Ovo je -pravi gazpacho.. :-D
mO k3 wrote: 12/02/2020 23:34 grah :) danasnji ..
Tak. graha ima - ali je neka varijacija- toliko mrkve ne ide u grah, ako ista.. :zoka:
Vjerujem da je yummm :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38303 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Da izvini 4 komada mrkve je previše !! Tri komada je ok ;) i par kapljica maslinovog
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38304 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

moonca wrote: 13/02/2020 00:35
cendlerbing wrote: 12/02/2020 21:47 Kakav gazipaćo štaeovo, pura nekakva?
Imalputera :oops:
:lol: -Izgleda..ali j do svjetlosto-
mO k3 wrote: 12/02/2020 23:32 Fakat sta je ovo ??

Da budemo jasni ovo nije vidjelo gazpacho :) googlaj gazpacho
Ovo je -pravi gazpacho.. :-D
mO k3 wrote: 12/02/2020 23:34 grah :) danasnji ..
Tak. graha ima - ali je neka varijacija- toliko mrkve ne ide u grah, ako ista.. :zoka:
Vjerujem da je yummm :lol:
Tačno sam morala guglati...gdje ti je crvena boja od paradajza? I jesi li stvarno stavljala papriku, vidim u receptima da ide? Nekako mi paprika nije za juhu...i kockice hljeba se spominju, popečene po želji u malo maslaca...zainteresovala sam se :hm:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38305 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

@cendlerbing
Gazpacho ti je hladna supa gdje potrpas u mikser sve povrće i ja mislim da ide još hljeb unutra i sve se to samelje , izmiksa i pustiš da prenoći i onda jedeš

Jeo sam jednom crvenu paprika supu , meni je bila ukusna
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38306 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

monika što si koristila umjesto paradajza? :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#38307 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by alibaba_i_30_godina »

Imal DŽe one @Loo I njenih splacina? :oops:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38308 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Grah i domaci hljeb

kako iskoristit hljeb nakon toga? ne volim grah s kupovnim hljebom,medjutim uvijek ostane hljeb koji se baci jer ga jedino i jedem s corbama
znaci kako iskoristit?
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#38309 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

sadie_forever wrote: 13/02/2020 10:53 Grah i domaci hljeb

kako iskoristit hljeb nakon toga? ne volim grah s kupovnim hljebom,medjutim uvijek ostane hljeb koji se baci jer ga jedino i jedem s corbama
znaci kako iskoristit?
Ja napravim korice. U dublju tavu naspem mlijeka, stavim sir, tvrdi sir, ako imam nekih mliječnih namaza koje želim iskoristiti, komadic putera, to istopim i onda u to dodam iskomadan hljeb. Bude preukusno. Neki to još zovu i popara.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38310 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Miss Moonlight wrote: 13/02/2020 10:57
sadie_forever wrote: 13/02/2020 10:53 Grah i domaci hljeb

kako iskoristit hljeb nakon toga? ne volim grah s kupovnim hljebom,medjutim uvijek ostane hljeb koji se baci jer ga jedino i jedem s corbama
znaci kako iskoristit?
Ja napravim korice. U dublju tavu naspem mlijeka, stavim sir, tvrdi sir, ako imam nekih mliječnih namaza koje želim iskoristiti, komadic putera, to istopim i onda u to dodam iskomadan hljeb. Bude preukusno. Neki to još zovu i popara.
da to je famozna popara,i ja je volim ,ali mislim da moja mama stavlja i vode,mislim moram je bas pitat :S ili u mlijeko sve ide?
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#38311 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

sadie_forever wrote: 13/02/2020 10:59
Miss Moonlight wrote: 13/02/2020 10:57
sadie_forever wrote: 13/02/2020 10:53 Grah i domaci hljeb

kako iskoristit hljeb nakon toga? ne volim grah s kupovnim hljebom,medjutim uvijek ostane hljeb koji se baci jer ga jedino i jedem s corbama
znaci kako iskoristit?
Ja napravim korice. U dublju tavu naspem mlijeka, stavim sir, tvrdi sir, ako imam nekih mliječnih namaza koje želim iskoristiti, komadic putera, to istopim i onda u to dodam iskomadan hljeb. Bude preukusno. Neki to još zovu i popara.
da to je famozna popara,i ja je volim ,ali mislim da moja mama stavlja i vode,mislim moram je bas pitat :S ili u mlijeko sve ide?
Sve u mlijeko, bez vode. Bitno je da imaš mlijeko, mladi sir i tvrdi, za topljenje. Ostalo proizvoljno, ne možeš pogriješiti. I ne soliš jer su sirevi slani.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38312 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

cendlerbing wrote: 13/02/2020 07:45

Tačno sam morala guglati...gdje ti je crvena boja od paradajza? I jesi li stvarno stavljala papriku, vidim u receptima da ide? Nekako mi paprika nije za juhu...i kockice hljeba se spominju, popečene po želji u malo maslaca...zainteresovala sam se :hm:
Ima paradajza-- -paprika crvena- 1/4, da, ide potopljnei stari hljeb, maslac ne ide- jer je hladna supa--- ali, ide 1/3 ulja ili po zelji... ja sam dodala i jedan avocado--bude lijepo -kremasto
..supa je ljetnja- osvjezava--
...boja je cvijetlo roza(zavisi od sastojaka i zrelosti paradajza)- nije lijapa - fotoshopirala --- malo zuta.. :wink: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38313 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 13/02/2020 07:33 Da izvini 4 komada mrkve je previše !! Tri komada je ok ;) i par kapljica maslinovog
..ima varijacija a povrcem-- to je ta tvoja, ali, to nije pravi grah da se ubijes jeduci.. :wink: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38314 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 13/02/2020 10:03 monika što si koristila umjesto paradajza? :D
bio je ovaj- mesnat -nije kiseo, za kuvanje je - nije za salate.. -- :arrow: Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38315 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

sadie_forever wrote: 13/02/2020 10:53 Grah i domaci hljeb

kako iskoristit hljeb nakon toga? ne volim grah s kupovnim hljebom,medjutim uvijek ostane hljeb koji se baci jer ga jedino i jedem s corbama
znaci kako iskoristit?
Ako pravis vecu kolicinu od jednog dana- ostatak zamrzni -nakon potpunog hladjena - isjeci na zeljene komade, zamotaj u plasticnu foliju i zamrzni- odlican je --odmrznuti- u frizideru----- preko noci...po potrebi..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38316 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 13/02/2020 13:36
mO k3 wrote: 13/02/2020 07:33 Da izvini 4 komada mrkve je previše !! Tri komada je ok ;) i par kapljica maslinovog
..ima varijacija a povrcem-- to je ta tvoja, ali, to nije pravi grah da se ubijes jeduci.. :wink: :lol:
Da da ;)

Nego daj nam pravi recept za pravu gazpacho ;)
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38317 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

mO k3 wrote: 12/02/2020 23:34 Image
grah :) danasnji ..
skoro ko boasnski lonac :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38318 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

znate li neki recept za corbu od graska? imam grasak ne znam sto cu s njim :-)
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38320 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

sadie_forever wrote: 13/02/2020 14:44 znate li neki recept za corbu od graska? imam grasak ne znam sto cu s njim :-)
skuhaj grasak s povrcem i izblendaj :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38321 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Znam @moonca ovo nisu pravi palačinci
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38322 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

ako su mogu namazat mogu se i pojest, znaci da su dobri.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38323 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

sumirprimus wrote: 13/02/2020 14:49 ako su mogu namazat mogu se i pojest, znaci da su dobri.
Najbolji :) minimum 30 komada naslagano
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38324 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

sumirprimus wrote: 13/02/2020 14:45
sadie_forever wrote: 13/02/2020 14:44 znate li neki recept za corbu od graska? imam grasak ne znam sto cu s njim :-)
skuhaj grasak s povrcem i izblendaj :D
nisam beba :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38325 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

nisam ni ja al ide ko nevrijeme samo da nije pregusto... :D
Post Reply