Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38451 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

A njima, Armenija.. :wink:
breba

#38452 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by breba »

moonca wrote: 17/02/2020 17:49
Jack Be Nimble wrote: 17/02/2020 17:28 Image

Gotov lonac.
..dobar.... :thumbup:

Znam da je nas lonac ukusan, i ovaj je siguran sam. Meni je ipak zao onog svjezeg povrca i boja i teksture nakon sto se ovako smulja. Ja to sve u "stif-fry". :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38453 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:dajba:

A,"stif-fry" se ne smulja...Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38454 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

lasakad wrote: 17/02/2020 14:35
Image
Malo je gušća nego što je trebalo , ali mi nije smetala gustina ..i momački sam je zaljutila sa mljevenim čili i jalapeno
papričicama (ni to mi nije smetalo :) ) Uglavnom ponoviću .
farbica je prava :thumbup: skoro pa ferari crvena ;-) :lol: ...a o ukusu ne sumnjam :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38455 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

kurnik :gladna: ...malo iznenadjenje za gospoju i goste :) ...kaze njena prijateljica kad je probala:"bil' se ti mali ud'o " :plavaruza:

Image

Image

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38456 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

a desert je bilo lagani :) ...kaze zena a kako ti mislis da ja malko smrsam :lol: :roll:

Image

Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38457 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 18/02/2020 20:28 a desert je bilo lagani :) ...kaze zena a kako ti mislis da ja malko smrsam :lol: :roll:



Image
..Jao... poubijat ces ih ..Image

Lijepo izgledaju :-D pogotovo --kurnik :oops:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38458 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 18/02/2020 20:52
..Jao... poubijat ces ih ..Image

Lijepo izgledaju :-D pogotovo --kurnik :oops:
kad pocnem goste nosat' poslije jela da podrignu :lol: :lol: :-)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38459 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

samsonsam wrote: 18/02/2020 20:23 kurnik :gladna: ...malo iznenadjenje za gospoju i goste :) ...kaze njena prijateljica kad je probala:"bil' se ti mali ud'o " :plavaruza:

Sta je ovo.?..dobro izgleda, cime je filovano ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38460 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 19/02/2020 01:33
samsonsam wrote: 18/02/2020 20:23 kurnik :gladna: ...malo iznenadjenje za gospoju i goste :) ...kaze njena prijateljica kad je probala:"bil' se ti mali ud'o " :plavaruza:

Sta je ovo.?..dobro izgleda, cime je filovano ?
:roll:
..mrsko ti googlat.. :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38461 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 19/02/2020 03:24
exliberal-ex wrote: 19/02/2020 01:33
samsonsam wrote: 18/02/2020 20:23 kurnik :gladna: ...malo iznenadjenje za gospoju i goste :) ...kaze njena prijateljica kad je probala:"bil' se ti mali ud'o " :plavaruza:

Sta je ovo.?..dobro izgleda, cime je filovano ?
:roll:
..mrsko ti googlat.. :lol:
Ocito
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38462 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

samsonsam wrote: 18/02/2020 20:28 a desert je bilo lagani :) ...kaze zena a kako ti mislis da ja malko smrsam :lol: :roll:

Image

Image

Image
Šta je ovo ovako dobro ? Recept kad stigneš napiši..
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38463 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

vjesticanametli wrote: 17/02/2020 20:00 PukleImage
Zbog ove jedne paprike i ja ih jutros nafutrova :) Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38464 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

exliberal-ex wrote: 19/02/2020 01:33
samsonsam wrote: 18/02/2020 20:23 kurnik :gladna: ...malo iznenadjenje za gospoju i goste :) ...kaze njena prijateljica kad je probala:"bil' se ti mali ud'o " :plavaruza:

Sta je ovo.?..dobro izgleda, cime je filovano ?
piletina raskuhana u supi,isprzeni sampinjoni, zajedno preradjeni u ragu sa temeljcom, ijsjeckana kuhana jaja sa dile,basmati riza, persunov list,zacini...sloj po sloj naredano

tijesto cu iduci probati sa kefirom napraviti i izmedju slojeva bi trebala jedna vrsta palacinke da dodje (klasicni kurnik)...uglavnom moze se igrati sa tijestom i sa filom :) ...ukusno je pravo a ni izgled nije kazna za oci :chmoljava:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38465 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

lasakad wrote: 19/02/2020 12:21
vjesticanametli wrote: 17/02/2020 20:00 PukleImage
Zbog ove jedne paprike i ja ih jutros nafutrova :) Image
Predobro :lol: :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#38466 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

koliko vidim - puding, banane i slag :)
mljac.
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38467 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

lasakad wrote: 19/02/2020 12:20
samsonsam wrote: 18/02/2020 20:28 a desert je bilo lagani :) ...kaze zena a kako ti mislis da ja malko smrsam :lol: :roll:

Image
Šta je ovo ovako dobro ? Recept kad stigneš napiši..
jednostavan je do bola :izet: ...utipkaj na gugletu "kolac sa bananama i plazma keksom" , ima tona varijacija...vecinom je mljevena plazma,puter/margarin i tona secera :-)

ja ne stavljam secer jer je plazma slatka od sebe a povezujem kokosovim puterom i sokom od jabuke (bez secera)...znaci odokativno dok se ne dobije zeljena struktura da se lako moze rasporediti a da ostane u komadu....slag je napravljen sa bananom koja je u multipraktiku samljevena za ekstra ukus...neko stavlja i sloj pudinga izmedju...moze sa raznim orasima, cokoladom, rendanom jabukom itd...unleash your creativity sto bi rek'o moj komsho ferid ;-) :mrgreen:

prosli put je podloga bila premekana...ukus je bio super ali nije izgledao tako lijepo kao ovaj put :izet: znaci ovo je bio popravni od ovog:
Image
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38468 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

samsonsam wrote: 19/02/2020 12:48
lasakad wrote: 19/02/2020 12:20
samsonsam wrote: 18/02/2020 20:28 a desert je bilo lagani :) ...kaze zena a kako ti mislis da ja malko smrsam :lol: :roll:

Image
Šta je ovo ovako dobro ? Recept kad stigneš napiši..
jednostavan je do bola :izet: ...utipkaj na gugletu "kolac sa bananama i plazma keksom" , ima tona varijacija...vecinom je mljevena plazma,puter/margarin i tona secera :-)

ja ne stavljam secer jer je plazma slatka od sebe a povezujem kokosovim puterom i sokom od jabuke (bez secera)...znaci odokativno dok se ne dobije zeljena struktura da se lako moze rasporediti a da ostane u komadu....slag je napravljen sa bananom koja je u multipraktiku samljevena za ekstra ukus...neko stavlja i sloj pudinga izmedju...moze sa raznim orasima, cokoladom, rendanom jabukom itd...unleash your creativity sto bi rek'o moj komsho ferid ;-) :mrgreen:

prosli put je podloga bila premekana...ukus je bio super ali nije izgledao tako lijepo kao ovaj put :izet: znaci ovo je bio popravni od ovog:
Image
Pravila sam nešto slično kad su djeca bila manja , kao rolat od plazme ,mljevnih jabuka , banana ..ja kad sam ugledala pekan orahe ispod ovo nisam ni gledala :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38470 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

GandalfSivi wrote: 19/02/2020 14:38 Teletina s krompirom...

Image
Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38471 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Nisam kuhala :run: veceras mini pice i trava :(
Image
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#38472 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

samsonsam wrote: 19/02/2020 12:48
lasakad wrote: 19/02/2020 12:20
samsonsam wrote: 18/02/2020 20:28 a desert je bilo lagani :) ...kaze zena a kako ti mislis da ja malko smrsam :lol: :roll:

Image
Šta je ovo ovako dobro ? Recept kad stigneš napiši..
jednostavan je do bola :izet: ...utipkaj na gugletu "kolac sa bananama i plazma keksom" , ima tona varijacija...vecinom je mljevena plazma,puter/margarin i tona secera :-)

ja ne stavljam secer jer je plazma slatka od sebe a povezujem kokosovim puterom i sokom od jabuke (bez secera)...znaci odokativno dok se ne dobije zeljena struktura da se lako moze rasporediti a da ostane u komadu....slag je napravljen sa bananom koja je u multipraktiku samljevena za ekstra ukus...neko stavlja i sloj pudinga izmedju...moze sa raznim orasima, cokoladom, rendanom jabukom itd...unleash your creativity sto bi rek'o moj komsho ferid ;-) :mrgreen:

prosli put je podloga bila premekana...ukus je bio super ali nije izgledao tako lijepo kao ovaj put :izet: znaci ovo je bio popravni od ovog:
Image
Foe :twisted:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38473 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

• kiseli kupus & kuvani krompir & meso. :)

~~√ Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38474 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 20/02/2020 02:23 • kiseli kupus & kuvani krompir & meso. :)

~~√ Image
Ti ovo napravila?.....hmmm... ;-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38475 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 20/02/2020 13:40 Ti ovo napravila?.....hmmm... ;-)
:diva:

..Image
Post Reply