Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38426 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

cendlerbing wrote: 16/02/2020 19:59
DeNiro wrote: 16/02/2020 19:40
cendlerbing wrote: 16/02/2020 19:38 kakav je to id :shock:
prijavila te :shock:
Tobejarabi tobestakvirula :shock:
i ja sam sve puho nizase :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38427 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

:lol: prouci stagod
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38428 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Elham :sinbad:


treba nam smajlić bula :zoka:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38429 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

cendlerbing wrote: 16/02/2020 20:11 Elham :sinbad:


treba nam smajlić bula :zoka:
nema veze .. moze i brkati efendija .. shvatamo :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38430 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Lagan vecera...ko nezna sebi ugodit nezna ni drugim.
3 Italijanske salame, francuski sir, balkanski ajvar, domaca jaja i hljeb sa maslinama :D
Image

I ginger ale naravno :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38431 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 17/02/2020 02:57 Lagan vecera...ko nezna sebi ugodit nezna ni drugim.
3 Italijanske salame, francuski sir, balkanski ajvar, domaca jaja i hljeb sa maslinama :D
Image

I ginger ale naravno :D
Image--kako si se samo sjetio, dobro ukonponovati ukuse...

..jes' to jaja od UsksaImage
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38432 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 17/02/2020 04:39

Image--kako si se samo sjetio, dobro ukonponovati ukuse...

..jes' to jaja od UsksaImage
Zajebavas :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38433 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 17/02/2020 05:14

Zajebavas :lol:
..mislim da si morao popiti dva gingera- nakon tih -plavih jaja..a, i ostalo--suvo ili ti suho, sve :oops: Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38434 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 17/02/2020 05:20
exliberal-ex wrote: 17/02/2020 05:14

Zajebavas :lol:
..mislim da si morao popiti dva gingera- nakon tih -plavih jaja..a, i ostalo--suvo ili ti suho, sve :oops: Image
Ma jok...jaja su domaca, tvrdo kuhana...mozda samo tako izgledaju. Ostalo je bilo bas dobro...nezajebaji :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11666
Joined: 15/01/2010 18:31

#38435 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Image

Lonac. Bice slika kada bude gotovo.

Janjetina, patlidzan, paprika, bamija, mrkva, krompir, luk, male glavice kupusa.

Kumin, koriender, tumerik itd
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38436 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 17/02/2020 05:23 Ma jok...jaja su domaca, tvrdo kuhana...mozda samo tako izgledaju. Ostalo je bilo bas dobro...nezajebaji :D
..Salim se, naravno-- dobra kombinacija-- no, ja ne jedem talijanske salame- gorke mi i kisele...-nekad mogu jedan - slice- prsute bez hljeba... :-) :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38437 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 17/02/2020 05:52
exliberal-ex wrote: 17/02/2020 05:23 Ma jok...jaja su domaca, tvrdo kuhana...mozda samo tako izgledaju. Ostalo je bilo bas dobro...nezajebaji :D
..Salim se, naravno-- dobra kombinacija-- no, ja ne jedem talijanske salame- gorke mi i kisele...-nekad mogu jedan - slice- prsute bez hljeba... :-) :)
Bas si delicate flower :)...ni ti nespavas ko ni ja...dezavni svetac sutra se neradi
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38438 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

@samsonsam
Nije komplikovana za napraviti samo uzme malo vremena.

3 paprike (zavisi od velicine) se grilaju dok ne budu za guljenje (jos lakse na rostilju napolju).
U serpu za supu proprziti crveni i bijeli luk (kolicina zavisi od vlastitog ukusa..ja stavljam vise).Dodaje se jedna kasika paradajz pirea i malo proprzi.Na to idu oguljene,isjecene paprike i 2 oguljena,isjecena paradajza i jedna chilli papricica (ili mljeveni chilli).15-20 minuta na laganoj vatri kuhati. Sa stapnim mikserom propasirati,dodati 2 kasike (kokosovog) krema (moze a ne mora) i za svaki slucaj “provuci” kroz fino sito da ne bi slucajno koja ljuspica ostala.
Servirati sa sitno sjecenim bosiljkom ili kasicicom kajkmaka.

Vraca iz mrtvih :wink: :mrgreen:

p.s. pravio sam i bez grilanja paprike ali ukus i miris su ipak bolji poslije grila :izet:
[/quote]
Image
Malo je gušća nego što je trebalo , ali mi nije smetala gustina ..i momački sam je zaljutila sa mljevenim čili i jalapeno
papričicama (ni to mi nije smetalo :) ) Uglavnom ponoviću .
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38441 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jack Be Nimble wrote: 17/02/2020 17:28 Image

Gotov lonac.
..dobar.... :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38442 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

PukleImage
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11666
Joined: 15/01/2010 18:31

#38443 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Jedem lonac na poslu. Svako misli da je curry i pitaju gdje sam uzeo :skoljka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38444 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

A ti kazes- bosanski lonac a oni odgovore aaaaaaaa, bio sam u Pragu... :lol:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11666
Joined: 15/01/2010 18:31

#38445 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

moonca wrote: 17/02/2020 20:51 A ti kazes- bosanski lonac a oni odgovore aaaaaaaa, bio sam u Pragu... :lol:
Tako nekako. Obicno bude ahh bio sam u kijevu.

Radi sa mnom jedna ukrajinka kada donesem nesto nase ona prepozna ali je to za njih vecinom poljska hrana. Sarme, lonac, paprike itd. Jedino nije znala sta je bamija.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38446 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Jack Be Nimble wrote: 17/02/2020 21:05
moonca wrote: 17/02/2020 20:51 A ti kazes- bosanski lonac a oni odgovore aaaaaaaa, bio sam u Pragu... :lol:
Tako nekako. Obicno bude ahh bio sam u kijevu.

Radi sa mnom jedna ukrajinka kada donesem nesto nase ona prepozna ali je to za njih vecinom poljska hrana. Sarme, lonac, paprike itd. Jedino nije znala sta je bamija.
zato afghanistanci vrlo dobro znaju sta je bamija,jako vole

a ja doduse nisam nikad probala

imaju cak i ona ta jela,buranija im je borani,bamija je bamiya itd,razne vrste dolmi doduse nemaju

PS:otkud poljacima sarme :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11666
Joined: 15/01/2010 18:31

#38447 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Bamija je dosla sa istoka i izgleda stala u nasim krajevima.

A poljaci kao i mi dobili sarmu sa srednjeg istoka pa svako pravi svoju varijantu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38448 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Mi, jedini pravimo s kiselim kupusom.

Armenija Nam je dala ...dolme. :)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11666
Joined: 15/01/2010 18:31

#38449 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Gruzija/vecina sovjetskog pravi sa kiselim kupusom. Juzniji krajevi motali u vinovu a sjeverni u kiseli kupus.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#38450 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

moonca wrote: 17/02/2020 23:04 Mi, jedini pravimo s kiselim kupusom.

Armenija Nam je dala ...dolme. :)
turci su nama dali dolme svih vrsta,eh sad ko je njima dao u to ne ulazim
Post Reply